Skip to content

4x TAK -- Polaka znak!

2»

Komentarz

    1. Państwowa Komisja Wyborcza stwierdza, że:
      1) w sprawie nr 1 większość głosujących (96,49%) udzieliła negatywnej odpowiedzi
      („NIE”);
      2) w sprawie nr 2 większość głosujących (94,61%) udzieliła negatywnej odpowiedzi
      („NIE”);
      3) w sprawie nr 3 większość głosujących (96,04%) udzieliła negatywnej odpowiedzi
      („NIE”);
      4) w sprawie nr 4 większość głosujących (96,79%) udzieliła negatywnej odpowiedzi
      („NIE”).

    https://referendum.gov.pl/referendum2023/statics/PKW_AKTUALNOSCI/uploaded_files/1697584736_obwieszczenie-referendum.pdf

  • a ile procent głosowało?

  • Może lepiej jednak stwierdzić, ile w liczbach bezwzględnych oddało głos na "nie". W zależności od pytania to jest 10,6-10,8 mln. W wyborach oddało głos ok. 22 mln. Czyli zgodnie z intencją PiS głos oddało 48-49% głosujących.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    3. Państwowa Komisja Wyborcza stwierdza, że:
    1) w sprawie nr 1 większość głosujących (96,49%) udzieliła negatywnej odpowiedzi
    („NIE”);
    2) w sprawie nr 2 większość głosujących (94,61%) udzieliła negatywnej odpowiedzi
    („NIE”);
    3) w sprawie nr 3 większość głosujących (96,04%) udzieliła negatywnej odpowiedzi
    („NIE”);
    4) w sprawie nr 4 większość głosujących (96,79%) udzieliła negatywnej odpowiedzi
    („NIE”).

    https://referendum.gov.pl/referendum2023/statics/PKW_AKTUALNOSCI/uploaded_files/1697584736_obwieszczenie-referendum.pdf

    I te liczby trzeba do znudzenia przypominać. A na odzywki, że referendum nieważne bo coś tam odpowiadać: "Wynik referendum to jest zdanie zdecydowanych Polaków. Reszta to byli ludzie, którzy widocznie w tej sprawie nie mieli żadnego zdania, więc jak można ich brać pod uwagę".

  • 29.532.595 osób uprawnionych
    12.082.588 ważnych odpowiedzi

    frekwencja: 40,91 %
    (do 50 % + 1 potrzeba 14.766.298 ważnych kart)

  • Pomoże mi ktoś w arytmetyce? Wiem, że dla mnie to kompromitujące. Ile osób odmówiło wzięcia karty?

  • są jeszcze głosy nieważne

  • @los powiedział(a):
    Pomoże mi ktoś w arytmetyce? Wiem, że dla mnie to kompromitujące. Ile osób odmówiło wzięcia karty?

    W wyborach do Sejmu wydano 21 395 983 kart.
    Do Senatu 21 380 756 kart.
    W referendum wydano 12 139 611 kart.

    Są jeszcze marginalne głosy korespondencyjne (11-12 tys.)

    Teoretycznie można wziąć dowolny zestaw (tj. jedną, dwie lub trzy), co daje łącznie chyba 7 kombinacji, w szczególności taką, że bierze się referendalną, ale odmawia sejmowej i senackiej. W praktyce należy założyć, że takie przypadki były marginalne, więc przybliżoną liczbę ustalimy odejmując liczbę wydanych kart referendalnych od wydanych do sejmu:
    21,4 mln - 12,1 mln = 9,3 mln.

  • Można powiedzieć, że protokoły referendalne z odmową odbioru karty to idealne listy proskrypcyjne😅👍już wiemy kto swój, kto nieswój... Jeszcze się kiedyś przydadzą, wierzę w to głęboko.

  • Obawiam się że nie nam.

  • W Czecho Słowacji w roku 1945 i 1948 sięgnie to do spisu powszechnego bodaj z 1937 czy 1938.
    W wyniku czego wszyscy żydzi, którzy przeżyli ll wojnę światową, a podali język niemiecki, mieli przesrane.
    Obóz deportacja i te pe.
    Opowiadał mi o tem żyd z Rumunii, który później działał na ich rzecz

  • Taa jest. Należało wrzucić kartę 4xnie po czym strzelić se harakiri, byle nas nie dopadli.

  • wt. 21.11.2023

    Jak ustalił portal Niezalezna.pl, waga zarzutów zawarta w protestach – potwierdzona w niedzielę 15 października przez Państwową Komisję Wyborczą – powoduje, że bardzo prawdopodobny jest scenariusz o unieważnieniu referendum przez Sąd Najwyższy.

    Prawie dwa tysiące złożonych skarg.
    Sąd Najwyższy ma ustawowy czas do pt. 15.XII. na wydanie wyroku.

  • @romeck powiedział(a):
    bardzo prawdopodobny jest scenariusz o unieważnieniu referendum przez Sąd Najwyższy.

    I wtedy co? Jeszcze raz?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.