Skip to content

Co zrobi polityk, by dorwać się do władz

proponuję katalogowanie

posłanka o lewicowej wrażliwości Żukowska jest gotowa zagonić panie z sklepów do pracy w niedzielę.

«1

Komentarz

  • edytowano October 2023

    ...każdy polityk wszystko - w końcu ma nadrzędne zobowiązanie wobec wyborców, nie głosowali przecież dla rozrywki

  • Człowiek, który postawił na politykę dla awansu społecznego - wszystko.

    Polityk- patriota to odrębna kategoria.
    Polityk - walczący patriota - bardzo dużo, nawet życie. Ale on się nie "dorywa" ...

    -))))

  • @KazioToJa powiedział(a):
    proponuję katalogowanie

    posłanka o lewicowej wrażliwości Żukowska jest gotowa zagonić panie z sklepów do pracy w niedzielę.

    Napisałam w wątku o kobiałkach, moje znajome panie sprzedawczynie z lokalne sieciówki spozywczej już płaczą, a jeszcze tydzień temu były "obrzydzone" pisiorami.

    Karma (bo Pan Bóg to nierychliwy ;)
    ) wraca ale że aż tak szybko?!

  • @Pani_Łyżeczka powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):
    proponuję katalogowanie

    posłanka o lewicowej wrażliwości Żukowska jest gotowa zagonić panie z sklepów do pracy w niedzielę.

    Napisałam w wątku o kobiałkach, moje znajome panie sprzedawczynie z lokalne sieciówki spozywczej już płaczą, a jeszcze tydzień temu były "obrzydzone" pisiorami.

    A ja tu powtórzę raz jeszcze, że trzeba te nastroje podbijać i nawet samemu inspirować "a słyszała pani..". Najlepsza pora na utrwalenie emocji, że PiS to może nie był dobry (tego nie przyzna, bo musiałaby przyznać, że była idiotką), ale jednak mimo wszystko lepszy....

  • edytowano October 2023

    "PiS/Kaczyński jaki był, taki był, ale..."

  • ale zgodnie z zapowiedziami mamy we wrześniu jednocyfrową inflację.
    ale nawet Niemcy rtęci w Odrze nie stwierdzili.
    ale węgla nie zabrakło, a część samorządów jeszcze w sierpniu miała zwały węgla na składach.
    ale zapora stanęła i będzie rozbudowana, bo znakomicie pełni swoją rolę.
    ale niezależnośc od Rosjan z Baltic Pipe, Rozbudowa gazoportu, gazociąga na Litwę i Słowację, Mierzeja Wiślana, za wyjątkiem odcinka należącego do Elbląga
    ale 500 + finansów nie zniszczył, a rynek pracy się ucywilizował.
    ale WOT powstał i okazał się niezbędną pomocą w zarządzaniu kryzysowym m.in. przy kowidzie i granicy, a odpowiedzialny za nich generał został Dowódcą Generalnym Sił Zbrojnych.

    na szybko stąd https://excathedra.pl/discussion/12255/wszystkie-strachy-medialnej-orkiestry-po-tvn-pozostali

  • Tytuł wątku jest trochę bez sensu.

    To tak jakby pytać co zrobi pilot, żeby wylądować. To oczywiste, że wszystko, bo przecież po to został pilotem, żeby jak wystartuje to potem wylądować. Kamikaze pomijam. Tacy to jednak zawsze mała mniejszość.

    No więc wystartowali w wyborach i teraz lądują. Ale wolnych pasów do lądowania jest nie tak dużo, a tutaj samych lądujących eskadr podobno 17.

  • A ja bym zmienił tytuł. Politycy są albo cyniczni i po prostu obsługują elektorat, który im się trafił, albo jednak w coś wierzą, ale nawet wtedy musza się liczyć z nastrojami. Polityk działa w świecie rzeczywistym. Pytanie powinno brzmieć: co opozycyjny wyborca odpuści politykom. Bo wyborca PiS zgadza się tylko na pełna obsługę, wiadomo. I odpowiedz: wszystko.

  • To chyba nawet nie chodzi o odpuszczenie, jako takie.

    Dzisiejsze rozmowy ludu na pobliskim bazarze" paaaaniee, dziura budżetowa jak stodoła jest, nie ma kasy, okazało się".

    Kurczaki, wiadomo było że taka będzie narracja. No więc ich wyborca nie ma im biedaczkom czego odpuszczać, mieli dobrą wolę, ale co robić, jak poprzednicy tę dziurę zrobili, i w ogóle... no i teraz niestety nie da rady, no nie da rady!

  • ok,
    1. no wszyscy znamy jakiś polityków i wiemy, że nie wszystko są najczęściej zrobić dla władzy. Tak samo biznesmeni, tak samo bankowcy, tak samo pracownicy. Każdy ma swój cel i zrobi dla jego osiągnięcia wiele, ale nie wszystko.

    1. to nie miał być wątek filozoficzny, tylko techniczny. Trwają negocjacje i politycy teraz są poddani wielkiemu testowi. Wiemy, mamy dobrze udokumentowane co mówili, teraz widzimy, co jest dla nich istotne, a co drugorzędne, z czego, z kogo są gotowi zrezygnować (i za co). I tak lewica rezygnuje z niedziel dla pracowników najemnych, z ich jakości życia, ale z aborcji i homomałżeństw nie. Co za zestaw pryncypiów!

    2. Kosiniak-Kamysz błaga, by nie zmuszać go do podniesienia ręki za aborcją na życzenie. Samo głosowanie spokojnie, ale musi mieć jakąś babcię, która go pogardą zabije albo wydziedziczy, bo dyscypliny nie chce, ale tak płaczliwie. A mógłby, bo ma dogodną pozycję negocjacyjna, ale nie. Podobnie z homomałżeństwami - stawia tylko granicę w jakimś ozdobniku, otwierając jednak furtkę do zmiany definicji słowa małżenstwo.

    3. trudno samemu śledzić wypowiedzi, podobała mi się wypowiedź Sawickiego o tym, że Polska jest duża i dla każdego starczy stanowisk - no PSL jaki znamy i nie lubimy. Miałam nadzieję, że sobie tu spiszemy - o paczcie, taki konserwatywny katolik a.... Nie wyszło. Ale może jednak? Ciaptaki zakreślają pozycje negocjacyjne pokazując kim są.

  • Dla władzy są w stanie zrobić wiele. Dla pieniędzy - wszystko.

  • polemizowałabym

  • Ale jaki polityk ? Niemiecki ? Ma program, argumenty i moc sprawczą. Polski ? Zrobi każdą niegodziwość.

    Wbijając się w tą narrację wzbudzacie we mnie odruch wymiotny.

  • edytowano October 2023

    Nie zrozumiałam Twojego zamysłu, a Tobie chodziło o aktualności...
    Ja też się niecierpliwię obserwując (skąpe) przecieki z jednej i drugiej strony, niecierpliwię to mało powiedziane.
    O tuskoidach nie ma co pisać, bo wiadomo, że ich obiecanki to przenośnie.
    To, co nas i Ciebie interesuje to postawa PSL, a tu nic się jeszcze nie wyklarowało, sama opisałaś krygowanie się Tygryska, który jak niedojrzała panna na wydaniu czeka na bogatszego kandydata.

    Chciałam założyć wątek pt "Jak się wykluwa koalicja - kronika", ale skoro jest już ten, nie wiem czy jest sens, zwłaszcza, że nie mamy żadnej wiedzy o tym, co się dzieje za kulisami..

    Edit; wpis już nieaktualny, Kosiniak już się "wydał za mąż".

  • o proszę, właśnie wysłuchałam mundrości pana Kobosko

    na czym mu zależy? Na przejrzeniu zamówień na broń i małej (zawodowej, bo to lepiej brzmi) armii. 30 tys. jak w XVIII w.? Ruscy wciąż operują tą liczbą.

    A zaczął od tego, co piszę w tym wątku - i wyszło mu, że PiS jest gotowy zrezygnować z dużej części władzy by zgodnie z wolą największej części wyborców w niej partycypować, co według pana Kobosko jest obrzydliwe. Obrzydliwe jest realizowanie woli wyborców? A może ibrzydliwe jest realizowanie woli tych wyborców?

    Z pewnością słychać uruchomioną maszynę zadeptywania - kłamstwa, sugestie, przymiotniki.

    Na wiki widzę, że to dziennikarz, a czemu wygląda i zachowuje się jak WSIok?

  • No bo porządny WSIok musi mieć jakiś kamuflaż. Suworowa nie czytała?

  • @los powiedział(a):
    No bo porządny WSIok musi mieć jakiś kamuflaż. Suworowa nie czytała?

    Wiceszef Polska 2050, oficer prowadzący Szymona?

  • Oficerem prowadzącym płaczliwego Szymcia jest złoty generał.

  • ZP powinna poddać pomysły że każdy kto ma psa, kota, żółwia czy akwarium ma dodatkowy głos w wyborach. Murowany sukces.
    Wychodzimy tym naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnej lewicy zachodnioeuropejskiej. Potem by było np100+ na każdego czworonoga (umowne określenie), za jakiś czas (przed następnymi wyborami) można by dodać że naszych milusińskich możemy leczyć w ramach NFZ.

    Może być?

  • rybki stałyby się bardzo popularne.

  • a chomiki dawałyby możliwość założenia własnej partii

  • A jak ktoś ma stonogę?🫨🫨🫨

  • @Dziki powiedział(a):
    A jak ktoś ma stonogę?🫨🫨🫨

    Albo owsiki?

    Pytania mnożą się jak króliki .

  • polityk też może się ośmieszyć ogłaszając, że piniędzy nie ma i nie będzie a PiS zostawia dziurę w budżecie. Ale czemu to powie? Bo jego celem jest wprowadzenie Polski do strefy euro. A tu zasady są

    • najpierw bidujesz, bo musisz osiągnąć niski deficyt
    • potem bidujesz bo masz sztywny kurs walut
    • na końcu bidujesz, bo twój bank centralny nagle znajduje się we Frankfurcie nad Menem, a w strefie euro jak w Polsce - im bliżej banku centralnego tym żyje się lepiej.
  • @KazioToJa powiedział(a):
    polityk też może się ośmieszyć ogłaszając, że piniędzy nie ma i nie będzie a PiS zostawia dziurę w budżecie. Ale czemu to powie? Bo jego celem jest wprowadzenie Polski do strefy euro. A tu zasady są

    • najpierw bidujesz, bo musisz osiągnąć niski deficyt
    • potem bidujesz bo masz sztywny kurs walut
    • na końcu bidujesz, bo twój bank centralny nagle znajduje się we Frankfurcie nad Menem, a w strefie euro jak w Polsce - im bliżej banku centralnego tym żyje się lepiej.

    Btw; na szczęście euro w Polsce nie będzie.

  • @KazioToJa powiedział(a):
    polityk też może się ośmieszyć ogłaszając, że piniędzy nie ma i nie będzie a PiS zostawia dziurę w budżecie. Ale czemu to powie? Bo jego celem jest wprowadzenie Polski do strefy euro. A tu zasady są

    • najpierw bidujesz, bo musisz osiągnąć niski deficyt
    • potem bidujesz bo masz sztywny kurs walut
    • na końcu bidujesz, bo twój bank centralny nagle znajduje się we Frankfurcie nad Menem, a w strefie euro jak w Polsce - im bliżej banku centralnego tym żyje się lepiej.

    Na moje oko to Polska spełnia warunki, zadłużenie 46% PKB przy wymaganym poziomie niższym niż 60%.

    https://www.ecb.europa.eu/ecb/educational/explainers/tell-me-more/html/join_the_euro_area.pl.html

  • @Mania powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):
    polityk też może się ośmieszyć ogłaszając, że piniędzy nie ma i nie będzie a PiS zostawia dziurę w budżecie. Ale czemu to powie? Bo jego celem jest wprowadzenie Polski do strefy euro. A tu zasady są

    • najpierw bidujesz, bo musisz osiągnąć niski deficyt
    • potem bidujesz bo masz sztywny kurs walut
    • na końcu bidujesz, bo twój bank centralny nagle znajduje się we Frankfurcie nad Menem, a w strefie euro jak w Polsce - im bliżej banku centralnego tym żyje się lepiej.

    Btw; na szczęście euro w Polsce nie będzie.

    Nie stawiałbym zbyt wiele na tę tezę.

  • @los powiedział(a):

    @Mania powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):
    polityk też może się ośmieszyć ogłaszając, że piniędzy nie ma i nie będzie a PiS zostawia dziurę w budżecie. Ale czemu to powie? Bo jego celem jest wprowadzenie Polski do strefy euro. A tu zasady są

    • najpierw bidujesz, bo musisz osiągnąć niski deficyt
    • potem bidujesz bo masz sztywny kurs walut
    • na końcu bidujesz, bo twój bank centralny nagle znajduje się we Frankfurcie nad Menem, a w strefie euro jak w Polsce - im bliżej banku centralnego tym żyje się lepiej.

    Btw; na szczęście euro w Polsce nie będzie.

    Nie stawiałbym zbyt wiele na tę tezę.

    A większość konstytucyjna w Sejmie to pies?

  • Daj spokój, teraz żadne papierki nie mają znaczenia.

  • @los powiedział(a):
    Daj spokój, teraz żadne papierki nie mają znaczenia.

    Papiery ogólnie są z papieru, czyli materiału mało solidnego, ale tak daleko bym jednak nie szedł.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.