Skip to content

Dojeżdżanie księdza Stryczka

2»

Komentarz

  • "Gdyby" to słowo kluczowe. Kwestia jest taka, że Bonieckiego czerwoni nie atakują i nie będą. A jeśli zaczną, to pewnie będzie oznaczać, że w Bonieckim zaszła taka zmiana, po której warto go wziąć w obronę.

  • Zupełnie się z tym nie zgadzam. Mamy mieć nasz świat a nie ich anty-świat.

    Jak natolińczycy dojeżdżają puławian i na odwrót to żadni nie stają się nasi.

    O ile w ogóle jakiś atak nastąpił. Z wpisów Stryczka wynika (czy też może wynikać, te wpisy mają charakterystyczny dziwny styl), że to był taki atak, że wierni go nie zauważyli.

  • "Charakterystyczny dziwny styl" wskazuje że człowiek pilnie potrzebuje pomocy ale przede wszystkim w postaci diagnozy i terapii.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Zupełnie się z tym nie zgadzam. Mamy mieć nasz świat a nie ich anty-świat.

    Jak natolińczycy dojeżdżają puławian i na odwrót to żadni nie stają się nasi.

    O ile w ogóle jakiś atak nastąpił. Z wpisów Stryczka wynika (czy też może wynikać, te wpisy mają charakterystyczny dziwny styl), że to był taki atak, że wierni go nie zauważyli.

    To w takim razie ta sprawa przestaje mnie interesować. Przepraszam za dotychczasowy udział.

  • ...zawsze można się pomodlić, nawet trzeba

  • @Brzost powiedział(a):
    "Charakterystyczny dziwny styl" wskazuje że człowiek pilnie potrzebuje pomocy ale przede wszystkim w postaci diagnozy i terapii.

    Tym bardziej perfidne jest celowe zaszczuwanie tego człowieka. Sam pisał, że ledwo wyszedł z ciężkiej depresji. Dojeżdżanie ma charakter celowy i zorganizowany.

  • @adaho powiedział(a):

    @Brzost powiedział(a):
    "Charakterystyczny dziwny styl" wskazuje że człowiek pilnie potrzebuje pomocy ale przede wszystkim w postaci diagnozy i terapii.

    Tym bardziej perfidne jest celowe zaszczuwanie tego człowieka. Sam pisał, że ledwo wyszedł z ciężkiej depresji. Dojeżdżanie ma charakter celowy i zorganizowany.

    +100

    Niejednokrotnie w przeszłości wykorzystywano do takich celów rozmaitą agenturę usytuowaną w pobliżu takich kapłanów..

  • @adaho powiedział(a):

    @Brzost powiedział(a):
    "Charakterystyczny dziwny styl" wskazuje że człowiek pilnie potrzebuje pomocy ale przede wszystkim w postaci diagnozy i terapii.

    Tym bardziej perfidne jest celowe zaszczuwanie tego człowieka. Sam pisał, że ledwo wyszedł z ciężkiej depresji. Dojeżdżanie ma charakter celowy i zorganizowany.

    Może ustalmy jedno na początek - Kolega był na tej mszy czy wszystko zna z relacji Stryczka?

    W Polsce dochodziło do zakłócania mszy i zawsze budziło to oburzenie nie tylko odprawiającego, ale też obecnych tam wiernych i bardzo często był od razu materiał w mediach.

    Trudno mi uwierzyć, że w dużej parafii w Krakowie "zorganizowana akcja" przeszła bez echa innego niż dziwne wpisy samego księdza.

    Ale: jeśli Kolega był, to chętnie przeczytam jak to wyglądało z perspektywy ławek.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @adaho powiedział(a):

    @Brzost powiedział(a):
    "Charakterystyczny dziwny styl" wskazuje że człowiek pilnie potrzebuje pomocy ale przede wszystkim w postaci diagnozy i terapii.

    Tym bardziej perfidne jest celowe zaszczuwanie tego człowieka. Sam pisał, że ledwo wyszedł z ciężkiej depresji. Dojeżdżanie ma charakter celowy i zorganizowany.

    Może ustalmy jedno na początek - Kolega był na tej mszy czy wszystko zna z relacji Stryczka?

    No właśnie, to jest podstawa. Kilka miesięcy temu dostaliśmy informację że jednego z księży wikariuszy od nas przenoszą gdzie indziej, normalna sprawa. Co się zaczęło dziać w parafii... komitet protestacyjny, zbieranie głosów pod listami, wlepki "murem za księdzem", koszulki, grupy na fejsie, wszystkim kręciły kobiety. Wczoraj była pożegnalna msza i przy okazji dowiedzieliśmy się, że jeździli w tej sprawie nawet do kurii, pisali do kurii, nawet do Watykanu pisali. Ksiądz jest młody, był u nas 3 lata, ot zwyczajny młody ksiądz, przesuwają go zresztą 15 km obok.

    Na pożegnalnej mszy byliśmy w sumie przez przypadek bo chodzimy wcześniej, normalna msza. Ale gdybym nie był i uwierzył Onetowi to ta msza wyglądała zupełnie inaczej. Nie muszę mówić że ani kościół nie był po brzegi wypełniony ani żadnych jednogroszówek na tacy nie było.

    https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/ksiadz-przeniesiony-w-parafii-zawrzalo-tak-wygladala-jego-ostatnia-msza/hr4r07t

  • Tu komć z profilu księdza.

    "Wcześniej miałem zwyczaj chodzić właśnie na msze o 20:00. Niestety, musiałem ten zwyczaj zmienić. Na tym profilu nie dowiecie się Państwo, jak cała sytuacja wyglądała naprawdę, ponieważ wszystkie osoby, które były bezpośrednimi świadkami zdarzenia i opisały w komentarzach, jak to wyglądało zostały uznane za "trolle" i zablokowane, a ich komentarze usunięte. Relacja, którą przeczytałem wcześniej w komentarzu pani Agnieszki zgadza się z relacją, jaką znam od bezpośredniego świadka zdarzenia, którego znam od lat. W szczególności nikt nie przerwał odprawiania mszy. Jedynie osoba, która zgłosiła się do czytania, oburzona wcześniejszym potraktowaniem przez księdza matki z dziećmi, pozwoliła sobie po czytaniu na dodanie jednego zdania - "pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie". W odpowiedzi, wierni usłyszeli ze strony księdza tyradę i groźby o prokuratorze a jedyna rzecz, jakiej się po chwili zaczęli domagać to żeby ksiądz wrócił do odprawiania mszy lub żeby zawołać proboszcza. Ks. Jacek tworzy natomiast w mediach społecznościowych alternatywną rzeczywistość, ale my jesteśmy tu na miejscu i w odróżnieniu od osób znających ks. Jacka tylko z przestrzeni medialnej mamy także możliwość skonfrontować ten przekaz z faktami. Smutny wniosek jest taki, że ks. Jacek po prostu manipuluje faktami i kreuje się na ofiarę coraz większych spisków wokół swojej osoby. Proszę sobie poczytać, ile pojawiło się tutaj napastliwych komentarzy w stosunku do nas, parafian. Czy to nie jest przemoc? A gospodarz tego profilu sporo robi, żeby tę atmosferę jeszcze podgrzewać. Osobiście życzę ks. Jackowi jak najlepiej i chcę, żeby zmienił swoją postawę i został u nas jak najdłużej. Doceniam i pamiętam te dobre rzeczy, które wcześniej robił. Jednocześnie nie można milczeć wobec kłamstwa i manipulacji, jakich się dopuszcza w mediach, a w szczególności na tym profilu."

  • Czy to prawda - nie wiem, ale relacja jest kompletnie inna. Niemniej jednak sam ks.
    Stryczek też w innych wpisach wspomina o kobiecie z dziećmi w pierwszej ławce, więc coś jest na rzeczy.
    W każdym razie ciężko mi uwierzyć (uwierzyć, bo żadnych "twardych dowodów" nie ma, w wielu innych przypadkach były nagrania), że to jest jakieś "dojeżdżanie przez czerwonych".

  • Zdecydowanie księża więcej uwagi powinni poświęcać na ewangelizację - nie piszę tu wyłącznie o x. Stryczku. Za dużo "ja" nigdy nie świadczy za dobrze.

  • @trep powiedział(a):
    Zdecydowanie księża więcej uwagi powinni poświęcać na ewangelizację - nie piszę tu wyłącznie o x. Stryczku. Za dużo "ja" nigdy nie świadczy za dobrze.

    ...a mniej na fejsbuki

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.