Skip to content

Miesiąc za miesiącem, rok za rokiem

123457

Komentarz

  • Akurat rozdzwoniły się telefony i JK nie słuchałam :-((( A w sieci chyba jeszcze nie ma.
  • edytowano January 2018
    Mania napisal(a):
    Akurat rozdzwoniły się telefony i JK nie słuchałam :-((( A w sieci chyba jeszcze nie ma.
    Maniu,
    jest, od 28 minuty:


    i z rana:

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dziękuję!
  • edytowano February 2018
    +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ostatnia?

    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Tak świętować rocznicę rozwalenia samolotu o drzewo przez pijanego generała?
  • Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,
    Że ci ze złota statuę1 lud niesie,
    Otruwszy pierwéj...

    Coś ty Italii zrobił, Alighiery,
    Że ci dwa groby stawi lud nieszczery,
    Wygnawszy pierwéj...

    Coś ty, Kolumbie, zrobił Europie,
    Że ci trzy groby we trzech miejscach kopie,
    Okuwszy pierwéj...

    Coś ty uczynił swoim, Camoensie,
    Że po raz drugi grób twój grabarz trzęsie,
    Zgłodziwszy pierwé j...

    Coś ty, Kościuszko, zawinił na świecie,
    Że dwa cię głazy we dwu stronach gniecie,
    Bez miejsca pierwéj....

    Coś ty uczynił światu, Napolionie,
    Że cię w dwa groby6 zamknięto po zgonie,
    Zamknąwszy pierwéj.....

    Coś ty uczynił ludziom, Mickiewiczu?...
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  • +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • +++
  • Dziesięciolecie za dziesięcioleciem... Mało rzeczy mnie równie zniesmacza jak traktowanie Katastrofy Smoleńskiej przez tzw. "obóz patriotyczny." Pun intended.
  • No co Ty, Losie. Przecież właśnie prokuratura zapowiedziała wyjazd na ogląd wraku, a rząd - zwrócenie się z kategoryczną, podkreślam - kategoryczną - prośbą do wiadomych władz o zwrócenie tegoż.
  • Cóż.

    Jeżeli mogli odpuścić sobie Smolensk, to znaczy że w przyszłości mogą poddać absolutnie wszystko. Nie pomników trzeba, a elementarnej sprawiedliwości, niekoniecznie przez skompromitowaną kastę swedziowską albo seryjnego samobójcę.
    Skoro wredne państwo umie systemowo gnębić Bogu ducha winne baby sprzedające na targu, to dobrze byłoby wykorzystać te umiejętności i po udoskonaleniu metod użyć w stosunku do Janickich i spółki.

    A do znalezienia faktycznych wykonawców stworzyć że swoich służbowych specjalną komórkę, dać uprawnienia i pieniądze i niech szukają. Przykład policyjnego Archiwum X dowodzi, że to działa jeśli jest polityczna wola.

    Ktorej w przypadku Smoleńska ewidentnie brak.
  • Maria napisal(a):
    No co Ty, Losie. Przecież właśnie prokuratura zapowiedziała wyjazd na ogląd wraku, a rząd - zwrócenie się z kategoryczną, podkreślam - kategoryczną - prośbą do wiadomych władz o zwrócenie tegoż.
    Trzy tysiące dwieście piąte poważne ostrzeżenie. Dobra pamięć to przekleństwo.
  • randolph napisal(a):
    Nie pomników trzeba, a elementarnej sprawiedliwości, niekoniecznie przez skompromitowaną kastę swedziowską albo seryjnego samobójcę.
    +1

    Jak to rzekła bohaterka nowej wersji Siedmiu Wspaniałych: Pragnę tylko sprawiedliwości ale jeśli jest ona nieosiągalna, zadowolę się zemstą.
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano April 2021
    Mój kolega Jacek Frankowski, który tego dnia był w Katyniu, rozesłał dziś nakręcony wówczas film. Nie pamiętam, czy go pokazywałem. Przepraszam jeśli się powtarzam.
    Jacek pojechał tam z delegacją leśników, żeby uwiecznić uroczystości z udziałem Prezydenta RP. Wyszło trochę inaczej...
  • edytowano April 2021
    @Brzost, mogę w ten sposób rozesłać film na TT (tekst)?
    kolega @Brzost'a (excathedra.pl) był jako leśnik (delegacja) w Katyniu, by nagrać uroczystość; wyszło inaczej...

    ad memoriam
    #Smoleńsk #Smoleńsk2010

    https://youtu. be/zkrgsMBGNII
  • @romeck - Jak najbardziej. Jacek (notabene znany także jako karykaturzysta, autor projektów kukiełek do "Polskiego Zoo") prosił o upowszechnienie.

    Swoją dogą dziś przeżyłem zaskoczenie, gdy wchodząc na Albiclę zobaczyłem żyjący już swoim własnym życiem mój osobisty wiersz napisany "na gorąco" w kwietniu 2010.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.