Skip to content

W co gra BND?

24

Komentarz

  • Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to jednak jest zielone światło dla Dudy. I wyraźny STOP dla BK. Końcówka wywiadu jest jednoznacznie antyputinowska, więc otwarcie przyznający się do WSIowych powiązań Bredzisław raczej na przychylność pana Rotha&s-ki liczyć nie może.
  • Jako prosty reakcjonista nie próbuję nawet dociekać całej złożoności ewentualnych intryg wokół publikacji J.Rotha. Jednak jako wróg ludu mam świadomośc, że polski lud leminży ma mentalność eks-kolonialnego tubylcy więc jeśli ogląda mówiącego najrozsądniejsze rzeczy Antoniego Macierewicza to nie słucha go i puka sie w czoło, że niby szaleniec. Kiedy jednak widzi towar ze stempelkiem zagranicznym, amerykańskim czy jak tutaj niemieckiem, to z podziwem kiwa głową i marszczy brew imitując myślenie. Jeśli bowiem Niemiec, co robi mercedesy, wymyślił autobany i trzęsie Unią mówi, że TAM mógł być zamach, to może i był zamach.
    PS.Żeby nie było - mój szkolny kolega, facet skądinąd inteligentny, tłumaczył mi kiedyś cierpliwie, że Smoleńskiem nie ma co się szarpać, bo naszą racja bytu to Unia i pozą Unią "jesteśmu w czarnej du...e" (jak się wyraził); dla takich jak on tekst Rotha może pozdejmować rozmaite blokady mentalne.

    Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.
  • WrogLudu
    Kiedy jednak widzi towar ze stempelkiem zagranicznym, amerykańskim czy jak tutaj niemieckiem, to z podziwem kiwa głową i marszczy brew imitując myślenie.
    No właśnie. Dlaczego ZAWSZE frontmanem smoleńskim jest p. Macierewicz?
    Choćby z tego powodu można by dodać jakiegoś "stempelka".
  • Nuale niezależnie od tego, co stuka w głowie leminżerii, to na wypadek konfliktu z Putę należy po pierwsze odsunąć od dowództwa sił zbrojnych NATO i wszelkich jego kodzików zdeklarowanych WSIowych ludzi. Mi się wydaje to być oczywistą oczywistością. Przewyższającą potrzebę rozmaitych aktualnych biznesów niemiecko-putinowskich. No cheba, że oni (znaczysie Niemcy) już zupełnymi samobójcami są. Że nie są, świadczyć może właśnie publikacja w bardzo ciekawym1 terminie książki p. Rotha. Nie tyle książki, co dokumentów, na które się ów pan powołuje. Oczywiście, o ile je pokaże.
  • Niemcy są w tej chwili w stanie wojny z Polską, stadium dożynania niedo
    bitków, jeżeli ogłasza się jakąś pu
    blikację, która ni
    b
    y ma wszystko zmienić a jest pochodzenia niemieckiego to należy to interpretować jako część akcji, któregoś z podfrontów, akcji mającej na celu zmylenie, przykrycie, osłonę, nie po to
    bowiem ro
    bili Tuska królem że
    by teraz so
    bie psuć ustawkę,
    jeżeli przyjmiemy, że akcja z tą książką to takiś rodzaj o
    brony to należy wnioskowac, że ktoś jest
    blisko, al
    bo w ogóle, jesteśmy
    blisko ujawnienia prawdy o Smoleńsku, al
    bo jej jakiejś istotnej części
  • A nie jest możliwe że pod dywanem toczy się również jakaś wojna niemiecko-niemiecka?
  • Brzost
    A nie jest możliwe że pod dywanem toczy się również jakaś wojna niemiecko-niemiecka?
    co zatem miała
    by mieć na celu akcja frakcji niemieckich zamachistów?
  • Nie wiem. Nie mam dostępu pod ten dywan. "Ja tylko zadaję pytania"
    ;)
  • Brzost
    Nie wiem. Nie mam dostępu pod ten dywan.
    Nuale przecież dopiero wtedy można sobie pobujać w przestworzach z teoriami! Wiedza strasznie przygina do Ziemi.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • tom.vinci
    http://bezdekretu.blogspot.de/2015/03/roth-i-wyjscie-z-puapki.html
    Logika Ściosa jest dziwaczna. Zawsze szanował on pana Antoniego przeciwstawiając jego odwagę zaniechaniom PiSu w sprawie śledztwa Smoleńskiego... Ciut kuriozalne, nieprawdaż?
    I teraz - po oświadczeniach J. Rotha i w świetle kampanii wyborczej - znów brnie w to samo.
    Najpierw pisze: " Najpierw odzyskajmy Polskę, a dopiero potem - prawdę o Smoleńsku."
    i akapit dalej: " w opozycji nie ma dziś odważnego męża stanu, ani wizji odważnej polityki".
    by zakonczyć słowami:  " nonsensowna jest wiara, że w tych realiach sprawa Smoleńska zostanie wyjaśniona."
    No to czego pan Ścios chce od kandydata Dudy? I dlaczego zarzuca mu, że w trakcie kampanii nie mówi o Smoleńsku, ani nie stawia kwestii Smoleńska na czołowym miejscu? Sam przecież pisze "odsyskajmy najpierw Polskę, a dopiero potem..."
    Noji ciągle pan Ścios nie pamięta,  że Komisją Parlamentarną wyjaśniającą "Smoleńsk" kieruje AM, który jest wiceprezesem partii opozycyjnej. Tej, która "zaniedbuje" Smoleńską sprawę...
    ;)
    Notto się pytam pana Ściosa, co ma jeszcze zrobić Jarosław K., żeby sobie zasłużyć na jego szacunek?
    Nikt z komentatorów Sciosa nie zauważył tej - delikatnie mówiąc- niekonsekwencji.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
    1. Niemcy starają się zapobiec zbliżającej się rosyjskiej agresji w pełnej skali na Ukrainę. Zapowiedź ujawnienia prawdy o Smoleńsku ma być ostrzeżeniem dla Putina, że Rosja właśnie przekracza granicę tolerancji Niemiec, co może spowodować odwrócenie (faktycznych) niemieckich sojuszy i faktyczne wsparcie (do tej pory teoretycznych) sojuszników z NATO.
    2. Rosjanie grają na zmianę ładu światowego i prą do konfliktu, mając nadzieję powtórzyć swój sukces z II wojny światowej, poprzez odwrócenie w odpowiednim momencie sojuszy i przyłączenie się do obozu zwycięzców. Rosjanie zaczynali ostatnią wielką wojnę jako sojusznik Hitlera, a zakończyli ją jako jej główny beneficjent i członek zwycięskiej, alianckiej koalicji. Wyobraźmy sobie, że w 43
      roku
      Anglia ujawnia prawdę o katastrofie Gibraltarskiej i nie pozwala na późniejszą zdradę Polski w Jałcie. W tych warunkach osiągnięcie przez Rosjan swoich celów strategicznych stanęłoby pod dużym znakiem zapytania. Taki właśnie może być sens współczesnego ostrzeżenia Niemców kierowanego do Putinowskiej Rosji – „tym razem nie gracie z Anglosasami, tylko z nami, a my nie pozwolimy na realizację takiego scenariusza”.
    3. Przynajmniej niektórzy z niemieckich polityków zrozumieli, że jawnie proniemieckie rządy w Polsce odchodzą do przeszłości. Symbolicznym i zarazem wyrazistym wyrazem nadchodzących zmian jest ucieczka Donalda Tuska do Brukseli i pozostawienie PO w rękach polityków tej klasy co pani
      premier
      Ewa Kopacz. Z pragmatycznego, niemieckiego punktu widzenia osłabienie partii proniemieckiej w Polsce w zamian za uzyskanie wprawdzie jawnie proniemieckiego urzędnika w Brukseli nie może być postrzegane jako korzystna transakcja, zatem nie może być traktowane inaczej niż jako wsparcie w ewakuacji swojego człowieka w perspektywie i tak nieuchronnych zmian. W tej sytuacji, kontrolowany przeciek z niemieckich służb specjalnych może być spowodowany także chęcią ułożenia sobie w miarę poprawnych stosunków z przyszłą elitą władzy w Polsce.
    garść propozycji
    by
    btry
  • Jakoś nie lubię krokodyli.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Smoleńskiem się zająłem, bowiem uznałem, że jest to ważna linia w działalności Władimira Putina. Ta linia przebiega od Smoleńska do zestrzelenia ukraińskiego samolotu nad Ukrainą
    Polska prokuratura wojskowa nie jest w stanie prowadzić niezależnego śledztwa. Ona jest zależna, od rządu. Rząd utrzymuje z kolei, że był to wypadek. Zwracam natomiast uwagę na kwestie otwarte, zestawiam fakty.
    Wiarygodność polskiej
    strony
    , która powołuje się na rosyjskie materiały, jest mała
    Informacje nie pasujące czy wykluczające oficjalną wersję wydarzeń się są pomijane. Staram się je zestawić i pokazać co z tego wynika
    Sądzę jednak, że w najbliższej dekadzie nie dowiemy się prawdy.
    Możemy jednak wskazywać i robię to, że rządowa wersja wydarzeń polska i rosyjska nie jest wiarygodna i nie daje się obronić
    To raport źródłowy agenta
    BND
    , który przekazuje, że jest nie jedno źródło mówiące o tym, że był wybuch.
    Pada w tym materiale również nazwisko osoby odpowiedzialnej za zamach. Raport wskazuje imię i nazwisko tej osoby.
    Oczywiście ja tego ujawniam w swojej książce. Widać, że
    BND
    ufa tym wiadomościom
    Mam już
    długo
    kontakt z tą osobą. Wszystkie materiały, które od tej osoby dostawałem się potwierdziły.
    BND
    zawsze swoje wiadomości pozyskuje z dwóch źródeł. Nie mam wątpliwości co do wiarygodności tej osoby
    FSB
    ogrywa przy tym decydującą rolę w zamachu
    . Tak twierdzi
    BND
    na podstawie ustaleń przekazanych służbie
    Nie rozumiem sytuacji w Polsce, w której zniesławia się naukowców. W Niemczech toczyłaby się dyskusja merytoryczna. W Polsce jest inaczej. Ostrzegano mnie, że zajmowanie się tą sprawą, niezależnym śledztwem może być groźne. Mam tego świadomość, ale się nie tym nie przejmuję, mam w Niemczech dostatecznie wysoką pozycję
    Nie wiem, czy to będzie przełom, ale mam nadzieję. Liczę, że chociaż w Niemczech zmieni się podejście do tragedii smoleńskiej. Smoleńsk stał się częścią geopolitycznego konfliktu. To niezwykle niebezpieczne, to pokazuje naturę polityki rosyjskiej. Obowiązkiem dziennikarza jest wskazywanie prawdy i uświadamianie ludzi

    Zegar biologiczny tyka potęgując lęk Michnika
  • I teraz pytanie - czy to robota Wołodii czy Anielki, która w ten znany z powieści Agaty Christie sposób wskazuje mylny trop?

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • extraneus
    Oczywiście ja tego ujawniam w swojej książce.
    Zabrakło słowa "nie"?
    The author has edited this post (w 31.03.2015)
  • Pewnie tak, ale przekleiłem w całości z wpolityce.pl i nie chciałem ingerować w żaden sposób.

    Zegar biologiczny tyka potęgując lęk Michnika
  • Panie Niemiec, o tym że był wybuch to my wiemy dawno, możemy nawet panu powiedzieć że konkretnie były trzy wybuchy.
  • Brzost
    A nie jest możliwe że pod dywanem toczy się również jakaś wojna niemiecko-niemiecka?
    Według kol. Losa raczej niemiecko-pruska...
  • Niemcy chętnie nam zrobią międzynarodową komisję.
  • A nam się znowu podoba jak nas obcokrajowiec poucza, niedawnośmy się cieszyli że Faraż obsztorcowuje Tuska. A dziś czytam że Brytole rozważają stacjonowanie wojska w Europie Wschodniej i/lub Niemczech.
  • przemk0
    A nam się znowu podoba jak nas obcokrajowiec poucza, niedawnośmy się cieszyli że Faraż obsztorcowuje Tuska. A dziś czytam że Brytole rozważają stacjonowanie wojska w Europie Wschodniej i/lub Niemczech.
    Brytyjczycy w Niemczech są. Planują wycofanie do 2020 roku.

    W jedności siła!

    "by logika i trzeźwość sądu nie stawała się pożywką dla rozpaczy udającej realizm" - Wróg Ludu
  • Jeszcze mocniej. I to na stronie tytułowej.
    Pszepaństwa, Bild to nie są przelewki, bo ma on dwie cechy:
    1. Dwa i pół miliona dziennej sprzedaży, to czyta praktycznie każdy Niemiec.
    2. Tradycję mocnych powiązań z niemieckimi specsłużbami.
    Po niemiecku to nie ma wiele przypadków.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • W co te pier... Szwaby grają ???
    Jak będzie trzeba, to powiedzą, że tym 'wysokim rangą politykiem' zlecającym zamach był Duda.
    Ale na razie wygląda to na celowanie w Arabskiego. Czekamy na zawał w Madrycie. Zawał ze szczególnym okrucieństwem.
  • qiz
    W co te pier... Szwaby grają ???
    Tak jak wszędzie - coś rozgrywają między sobą.
    Ja mam też teorię spisku ale trudną będzie ją umocować w faktach.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Trop ukraiński, w tej sprawie, przypomina trop bułgarski w zamachu na JPII.  Stare metody kagiebe.
    A te durne wrzutki prokuratorów (gen. Błasik w kokpicie) mają za cel odwrócenie uwagi od powiązań brona z wsi i wołominem - na czas wyborów. Niedobrze byłoby, gdyby PiS te bzdety teraz komentował.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • los
    Ja mam też teorię spisku ale trudną będzie ją umocować w faktach.
    nie szkodzi, ciekawa jestem.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Mania
    Niedobrze byłoby, gdyby PiS te bzdety teraz komentował.
    Na razie komentują Kurski i Hofman
    ;)

    Zegar biologiczny tyka potęgując lęk Michnika
  • Teoria spisku (inpired by Agatha Christie):
    1. Winnym morderstwa nie jest tzw. oczywisty podejrzany.
    2. Morderca fałszuje dowody tak, by w zbrodnię owego oczywistego podejrzanego wkręcić.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.