Skip to content

8 grudnia od godz. 12-ej do 13-ej - Godzina Łaski

edytowano December 2016 w ŻRFF - modlitewnik
8 GRUDNIA
od godziny 12.00 do godziny 13.00
Godzina Łaski dla całego świata
Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.
Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli  we Włoszech, w Montichiari, w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r. powiedziała:
"Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Róże Mistyczną, Matkę Kościoła. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia.
Pan Mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci.
Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski".

Godzina łaski na pijarzy.pl
«13

Komentarz

  • edytowano December 2019
    Godzinę Łaski należy rozpocząć od trzykrotnego odmówienia Psalmu 51 z wzniesionymi ku Niebu rękami poczem resztę godziny zagospodarować modlitwą według własnego uznania.

    (tak nas pouczył Mordechlaj_Mashke)
    +++

    PSALM 51

    Zmiłuj się nade mną, Boże

    Zmiłuj się nade mną, Boże, w swej łaskawości,
    w ogromie swego miłosierdzia wymaż
    moją nieprawość!
    Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
    i oczyść mnie z grzechu mojego!

    Uznaję bowiem moją nieprawość,
    a grzech mój jest zawsze przede mną.
    Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem
    i uczyniłem, co złe jest przed Tobą,
    tak, że się okazujesz sprawiedliwy w swym wyroku
    i prawym w swoim osądzie.
    Oto zrodzony jestem w przewinieniu
    i w grzechu poczęła mnie matka.
    Oto Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie,
    naucz mnie tajników mądrości.

    Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty,
    obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję.
    Spraw, bym usłyszał radość i wesele:
    niech się radują kości, któreś skruszył!

    Odwróć oblicze swe od moich grzechów
    i wymaż wszystkie moje przewinienia!
    Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
    i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego!
    Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
    i nie odbieraj mi świętego ducha swego!
    Przywróć mi radość z Twego zbawienia
    i wzmocnij mnie duchem ochoczym!

    Chcę nieprawych nauczyć dróg Twoich
    i nawrócą się do Ciebie grzesznicy.
    Od krwi uwolnij mnie, Boże, mój Zbawco:
    Niech mój język sławi Twoją sprawiedliwość!
    Otwórz moje wargi, Panie,
    a usta moje będą głosić Twoją chwałę.
    Ty się bowiem nie radujesz ofiarą
    i nie chcesz całopaleń, choćbym je dawał.
    Moją ofiarą, Boże, duch skruszony,
    nie gardzisz, Boże, sercem pokornym i skruszonym.

    Panie, okaż Syjonowi łaskę w Twej dobroci:
    odbuduj mury Jerusalem!
    Wtedy będą ci się podobać prawe ofiary,
    dary i całopalenia,
    wtedy będą składać cielce na Twoim ołtarzu.





    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nie przegapmy może ostatniej szansy
    +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • +++

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • +

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • We wszystkich intencjach Forumowiczów - w Godzinie Łaski- wysłuchaj nas Panie!
    Jezu, Ty się zajmij naszymi sprawami!
    Królowo Polski, Królowo Różańca Świętego, Matko Chrystusowa chroń naszą Ojczyznę i  miej ją w swej Opiece! Spraw, żeby zwyciężyło dobro!
    Wybaw dusze naszych bliskich i znajomych zmarłych od mąk czyśćcowych i zaprowadź je do Nieba!
    Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków!
    +++

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • +

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • W intencji Jej znanej:
    +++
  • +++
    Orędzie Matki Bożej z Montichiari jest wołaniem o zagrożoną świętość kapłanów i osób konsekrowanych, jest wezwaniem do modlitwy, do podejmowania dzieł zadośćuczynienia i pokuty szczególnie za tych kapłanów, którzy przeżywają kryzys wiary, a nierzadko odchodzą z drogi powołania lub nawet otwarcie zaczynają walczyć z Kościołem.
    niedziela.pl/artykul/115667/nd/Godzina-Laski-8-grudnia-godz



    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • image

    W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

    Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/148595,godzina-laski.html


    +++
    "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".
    Skup się na modlitwie i zapytaj siebie:
    "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?".
    Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

    Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.
    "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

    Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.
    "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".
    Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!
    "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

    Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.
    "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

    A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!
    W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo).
    To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano December 2015
    Można też modlić się wspólnie ze słuchaczami RM. Jeśli nie damy rady inaczej, zachęcam.
    Za chwilę zaczną się medytacje.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • +
    Udało mi się zajść na godzinkę do bazyliki...
  • edytowano December 2016
    Już 2016 rok i zbliża się kolejna Godzina Łaski
    +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jutro - razem z RM.
  • Pamiętajmy!
  • +

    /poprawiłe link do pijarów w poście otwierającym, bo już ta strona zniknęła, jest nowa/
  • Dzieki Ci Maryjo Matko nasza
  • Bóg zapłać wszystkim forumowiczom za wszelką pomoc
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.