Skip to content

8 grudnia od godz. 12-ej do 13-ej - Godzina Łaski

13»

Komentarz

  • Bóg zapłać!
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Modliłam się wtedy w katedrze. Dziś jest paskudny pogodowo dzień - szaro i buro. A pod koniec Godziny Łaski kościół rozświetliły mocne promienie słońca. Były jeszcze, gdy wychodziłam z kościoła. Teraz znowu jest tak jak samo jak rano - szaro i buro... +++
  • edytowano December 2018
    Anika napisal(a):
    Modliłam się wtedy w katedrze. Dziś jest paskudny pogodowo dzień - szaro i buro. A pod koniec Godziny Łaski kościół rozświetliły mocne promienie słońca. Były jeszcze, gdy wychodziłam z kościoła. Teraz znowu jest tak jak samo jak rano - szaro i buro... +++
    Sobotnie słonko, jak zawsze.
    Dawniej mówiono, że Matka Boska suszy pieluszki.
    image
    https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/doccontent?id=232574
    str 121

    A tu strona tematycznie związana z naszym wątkiem:
    http://8grudnia.rosemaria.pl/sitemap-2/8-grudnia-godzina-laski/index.html

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Przypominajka. :) Ale ten czas leci, pojutrze kolejny 8 grudnia. Godzina Łaski od 12-ej do 13-ej.

    +++
  • Fajnie, że w tym roku wypada w niedzielę.
  • Nowe:

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano December 2019
    adaho napisal(a):
    Fajnie, że w tym roku wypada w niedzielę.
    Z jednej strony fajnie bo człowiek w robocie nie jest a z drugiej strony znajdź pan kościół, żeby w niedzielę Mszy o 12:00 nie było. Bo z trzeciej strony Msza to Msza a Godzina Łaski to na indywidualnej modlitwie w skupieniu polega. Tedy z czwartej strony wygląda na to, że trzeba będzie na chacie zostać. Czyli niefajnie. Z piątej fajnie bo ciepło, z szóstej poświęcenia i umartwienia nie ma.
    Aj waj, pierepałka!

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano December 2019
    A tera na poważnie!
    Dlapoczemu na polskich stronach internatowych nigdzie nie ma, że Godzinę Łaski należy rozpocząć od trzykrotnego odmówienia Psalmu 51 z wzniesionymi ku Niebu rękami poczem resztę godziny zagospodarować modlitwą według własnego uznania.
    A na angielskich internatach wprost naprzeciwnie. Pisze, że tak właśnie należy rozpoczynać tę Godzinę.
    Ja tak rozpoczynam bo tak mnie nauczyli. A Szanowni?

    👣

    🐾
    🐾

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    A tera na poważnie!
    Dlapoczemu na polskich stronach internatowych nigdzie nie ma, że Godzinę Łaski należy rozpocząć od trzykrotnego odmówienia Psalmu 51 z wzniesionymi ku Niebu rękami poczem resztę godziny zagospodarować modlitwą według własnego uznania.
    A na angielskich internatach wprost naprzeciwnie. Pisze, że tak właśnie należy rozpoczynać tę Godzinę.
    Ja tak rozpoczynam bo tak mnie nauczyli. A Szanowni?
    Nigdzie do tej pory nie natrafiłam na taką informację. Modlę się według tych wskazówek:

    W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

    Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/148595,godzina-laski.html


    +++
    "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".
    Skup się na modlitwie i zapytaj siebie:
    "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?".
    Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

    Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.
    "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

    Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.
    "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".
    Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!
    "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

    Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.
    "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

    A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!
    W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo).
    To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.
  • edytowano December 2019
    Mnie nikt nie uczył. Jako dorosły dowiedziałem się o tej możliwości.
    Teraz już wiem dlaczego
    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11127/objawienia-prywatne#latest
  • edytowano December 2019
    Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    A tera na poważnie!
    Dlapoczemu na polskich stronach internatowych nigdzie nie ma, że Godzinę Łaski należy rozpocząć od trzykrotnego odmówienia Psalmu 51 z wzniesionymi ku Niebu rękami poczem resztę godziny zagospodarować modlitwą według własnego uznania.
    A na angielskich internatach wprost naprzeciwnie. Pisze, że tak właśnie należy rozpoczynać tę Godzinę.
    Ja tak rozpoczynam bo tak mnie nauczyli. A Szanowni?
    No to na naszej już jest!
    PSALM 51

    Zmiłuj się nade mną, Boże

    Zmiłuj się nade mną, Boże, w swej łaskawości,
    w ogromie swego miłosierdzia wymaż
    moją nieprawość!
    Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
    i oczyść mnie z grzechu mojego!

    Uznaję bowiem moją nieprawość,
    a grzech mój jest zawsze przede mną.
    Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem
    i uczyniłem, co złe jest przed Tobą,
    tak, że się okazujesz sprawiedliwy w swym wyroku
    i prawym w swoim osądzie.
    Oto zrodzony jestem w przewinieniu
    i w grzechu poczęła mnie matka.
    Oto Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie,
    naucz mnie tajników mądrości.

    Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty,
    obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję.
    Spraw, bym usłyszał radość i wesele:
    niech się radują kości, któreś skruszył!

    Odwróć oblicze swe od moich grzechów
    i wymaż wszystkie moje przewinienia!
    Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
    i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego!
    Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
    i nie odbieraj mi świętego ducha swego!
    Przywróć mi radość z Twego zbawienia
    i wzmocnij mnie duchem ochoczym!

    Chcę nieprawych nauczyć dróg Twoich
    i nawrócą się do Ciebie grzesznicy.
    Od krwi uwolnij mnie, Boże, mój Zbawco:
    Niech mój język sławi Twoją sprawiedliwość!
    Otwórz moje wargi, Panie,
    a usta moje będą głosić Twoją chwałę.
    Ty się bowiem nie radujesz ofiarą
    i nie chcesz całopaleń, choćbym je dawał.
    Moją ofiarą, Boże, duch skruszony,
    nie gardzisz, Boże, sercem pokornym i skruszonym.

    Panie, okaż Syjonowi łaskę w Twej dobroci:
    odbuduj mury Jerusalem!
    Wtedy będą ci się podobać prawe ofiary,
    dary i całopalenia,
    wtedy będą składać cielce na Twoim ołtarzu.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Piękne.
    +
  • edytowano December 2019

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano December 2020
    2020 r.
    +

    image
    Już dziś, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, od godz. 12.00 do 13.00 będzie trwać Godzina Łaski. Jak zapowiedziała Maryja podczas objawień, dzięki modlitwie w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała. Matka Boża wskazała też, że będą masowe nawrócenia grzeszników. „Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich” – przekazała Maryja.

    (...)

    W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w Godzinie Łaski odbędzie się Msza św. Do duchowej łączności zachęcamy za pośrednictwem kanału YouTube w transmisji na żywo.

    Więcej:
    https://www.radiomaryja.pl/informacje/w-poludnie-rozpocznie-sie-godzina-laski/

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Na żywo z Niepokalanowa

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.