Skip to content

Chcemy takiego ministra obrony?

13»

Komentarz

  • @romeck powiedział(a):
    A nie przywrócono?
    (W sensie materialnym, a nie tylko/ nacrazie deklaracji nowego ministra obrony K-K.)

    Nie wiem, bo miałem tego kopię, więc nie potrzebowałem go więcej.

  • Wracając do spraw poważnych, jeżeli stosunek do Smoleńska jest probierzem, to gdzie się lokuje obecny Minister Obrony Narodowej?

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Wracając do spraw poważnych, jeżeli stosunek do Smoleńska jest probierzem, to gdzie się lokuje obecny Minister Obrony Narodowej?

    Na dnie.

  • Szef MON poinformował o tym na platformie X. Napisał: "Podjąłem decyzję o pilnym utworzeniu w [MON] telefonu zaufania dla Żołnierzy Wojska Polskiego. Będzie tam udzielana pomoc, porady i wszechstronne wsparcie, także psychologiczne dla tych, którzy będą tego potrzebować. Takie działanie jest dla mnie niezwykle ważne".

    chyba niemożliwe, co na to kontrwywiad ?

  • "co na to kontrwywiad?" zapytał osobę siedzącą obok psycholog obsługujący telefon zaufania.

  • I dla każdego żołnierza, po pluszowym misiu - przytulance!

  • edytowano 24 January

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Wracając do spraw poważnych, jeżeli stosunek do Smoleńska jest probierzem, to gdzie się lokuje obecny Minister Obrony Narodowej?

    Tam gdzie tusk. I tam, gdzie stryj jego, Zenon K-K.
    →zenek, →zenek 2, → fotka

  • edytowano 25 January

    @romeck powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Wracając do spraw poważnych, jeżeli stosunek do Smoleńska jest probierzem, to gdzie się lokuje obecny Minister Obrony Narodowej?

    Tam gdzie tusk. I tam, gdzie stryj jego, Zenon K-K.
    →zenek, →zenek 2, → fotka

    Tusk był zaskoczony jednak, już do bliźniaczego tupolewa nie wsiadł, za to Sikorski tego dnia był niezmiernie aktywny, przyszedł do pracy o świcie, czekał na wieści, kierował trochę, a potem w parę minut po katastrofie wskazał winnych, na parę miesięcy przed Anodiną i Millerem. Ot tak, na podstawie odczytów z fusów, albo nie z fusów.

    Tusk i Sikorski nie stali wtedy w tym samym miejscu. Sikorski stał bardziej.

  • edytowano 25 January

    Sikorski marzy o tym, że będzie cholernie ważnym politykiem gdy Niemcy i Rosja będą niepodzielnie rządzić na europejskim kontynencie :-DDDD

  • edytowano 25 January

    Halo! Ministrem od obrony Narodu jest K-K, szef PSL, a nie zdradek!
    @KazioToJa naprawdę pierwsze pomyślałem, że piszesz o... generale Sikorskim sprzed 80 lat?

  • @romeck powiedział(a):
    Halo! Ministrem od obrony Narodu jest K-K, szef PSL, a nie zdradek!
    @KazioToJa naprawdę pierwsze pomyślałem, że piszesz o... generale Sikorskim sprzed 80 lat?

    wiedziałam już w 2010, że taki będzie mój los, że będę jak ci beznadziejnie nudni ludzie, którzy wciąż mówili o Katyniu. I żebym chociaż lubiła Kaczyńskich, ale nie - noszę pamięć o ludziach, których niespecjalnie lubiłam i szanowałam. Bo mus to mus. Niech nie zarośnie błoną podłości.

  • Wczoraj Antoni Macierewicz w TV Trwam wskazywał na likwidację zakupów uzbrojenia z Korei, ponieważ Pan Antoni wielokrotnie zabłysnął publicystyczną frazą bez weryfikacji faktów, więc mam pytanie czy ktoś coś wie?
    Bo jeżeli tak, to wiele w temacie obecnego ministra to wyjaśnia.

  • loslos
    edytowano 25 January

    Mam inną opinię o Macierewiczu, ma specyficzny sposób artykulacji słów a jego stwierdzenia mogą czasem wydawać się szukujące ale co do faktów jest sapersko ostrożny, może się mylić jak każdy ale nigdy przenigdy nie wyrazi poglądu, na który by nie miał kilku tomów poparcia. Jakby było inaczej, miałby na koncie kilka setek wyroków skazujących.

  • Mam inaczej, tz z pogłosek/spekulacji/domniemań buduje łańcuchy dowodzące jakiejś tezy, ale wszystko podane w postaci niedopowiedzeń.
    W wzmiankowanej sprawie, wczoraj w TV Trwam mówił, że powstał układ w sprawie likwidacji zakupów w Korei, Defence24 zrobiło prasówkę i w Rzeczpospolitej jest wspominane, że WZM w Poznaniu sygnalizuje opóźnienia, ale one mogą wypływać z różnych powodów, natomiast GaZwyb pisze o wdrażaniu w Poznaniu.
    Ja poproszę na wskazanie tego 'Układu', bo o takich publicystycznych nadużyciach semantycznych piszę.

  • Najpierw czynisz zarzut a potem domagasz się, by był prawdziwy. Napisałeś "Pan Antoni wielokrotnie zabłysnął publicystyczną frazą bez weryfikacji faktów" i moim zdaniem jest to tak nieprawdziwe, jak tylko coś może być nieprawdziwe - na każde wypowiedziane słowo Macierewicz ma małą bibliotekę. Teraz domagasz się wskazania Układu czy wypowiedzenia tezy o relacjach między faktami i ludźmi czyli zrobienia czegoś, czego udokumentowanie jest bardzo trudne. Macierewicz nigdy tego nie zrobi, bo wypowiada tylko tezy, które udowodni przed sądem złożonym z działaczy Iustytucji.

  • W sprawie 'likwidacji zakupów w Korei' nie ma przesłanek świadczących o decyzji ich likwidacji. Podczas prac dotyczących Smoleńska kilkukrotnie się przekonałem, że słowo dowód było stosowane zamiast słowa wniosek z poszlak, przy zakupach Lisków, tak samo. Upieram się, że publicysta głębiej siedzi w Antonim Macierewiczu niż inne jego aktywności.

  • loslos
    edytowano 25 January

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    W sprawie 'likwidacji zakupów w Korei' nie ma przesłanek świadczących o decyzji ich likwidacji.

    Podaj do sądu, zobaczysz, że jednak są.

  • @los powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    W sprawie 'likwidacji zakupów w Korei' nie ma przesłanek świadczących o decyzji ich likwidacji.

    Podaj do sądu, zobaczysz, że jednak są.

    Nawet amatorska znajomość tematu wskazuje, że problemem jest co innego, więc takie zdanie jest 'publicystyką' i to w złym stylu.
    Nie zapominajmy, że obecny Minister Obrony pan Kosiniak-Kamysz na razie zachowuje się jak zwis męski nieozdobny i złamany.

  • Panie Kosiniaku i Panie Kamyszu co PAn, jako Minister na to:

    Generał porucznik Alexander Sollfrank, dowódca wojskowego centrum logistycznego NATO w Niemczech, wezwał sojuszników do uproszczenia procedur biurokratycznych, które obecnie utrudniają przemieszczanie się wojsk i sprzętu. Jego zdaniem konieczne jest umożliwienie krajom wzajemnego korzystania z wyposażenia wojskowego w czasach kryzysu.

    Źródło .
    Czy to czasem nie w podczas Wojny Północnej były w Rzeczypospolitej takie udogodnienia?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.