Skip to content

W temacie Białostocczyzny

13

Komentarz

  • A nieopodaj Rajgród, czyli miasteczko też jakoś powiązane z Ewą :-)
  • edytowano October 2015
    A 90 km na północ od Białegostoku są Augustów i dalej Suwałki. Tam też się Białegostoku nie lubi. To najlepiej widać po kibicowskich układach, z Wigrami i Spartą Jaga ma regularne dymy, przyjaciele Legii. Albo to jakiś szczególny teren, albo po prostu prowincja, bo tu każdy każdemu by nóż w serce wsadził, he, he. Do tego z Białegostoku swego czasu wyszła fala słoików, żeby Warszawiakom życie hadzić. Bardzo szybko zapominają skąd pochodzą, stają się bardziej warszawscy od Warszawiaków.

    A co u nas ? Kolejny raz Białystok został uznany najlepszym miejscem do życia w Polsce. Jest to zestawienie robione na podstawie opinii mieszkańców danych miast. Czyli my uważamy, że żyje nam się w Białymstoku znakomicie ! Ale narzekamy cały czas. I to jest właśnie coś co mnie zaskakuje, wewnątrz burdel, animozje i biadolenie, ale kiedy ktoś zapyta, albo będzie krytykował - to jednym chórem - kocham to miasto ! Bez pół litra bimbru tego nie rozbieriosz ...

    JORGE>
  • edytowano October 2015
    przemk0 napisal(a):
    Jorge, jest też taki ancymon z Bielska Podlaskiego - Tomasz Sulima. Wygląda że młody wilk, wolny strzelec, ale identyko jebnięty http://coryllus.salon24.pl/635623,tomasz-sulima-vs-zolnierze-wykleci
    Akurat tego nie znam, ale Romańczuka to kojarzę, uczyłem się z nim w ogólniaku, odkrył w sobie Rosjanina, gość organizuje V kolumnę w Polsce.

    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=320101061493433&id=218251225011751

    JORGE>

  • JORGE napisal(a):
    A 90 km na północ od Białegostoku są Augustów i dalej Suwałki. Tam też się Białegostoku nie lubi. To najlepiej widać po kibicowskich układach, z Wigrami i Spartą Jaga ma regularne dymy, przyjaciele Legii. Albo to jakiś szczególny teren, albo po prostu prowincja, bo tu każdy każdemu by nóż w serce wsadził, he, he. Do tego z Białegostoku swego czasu wyszła fala słoików, żeby Warszawiakom życie hadzić. Bardzo szybko zapominają skąd pochodzą, stają się bardziej warszawscy od Warszawiaków.

    A co u nas ? Kolejny raz Białystok został uznany najlepszym miejscem do życia w Polsce. Jest to zestawienie robione na podstawie opinii mieszkańców danych miast. Czyli my uważamy, że żyje nam się w Białymstoku znakomicie ! Ale narzekamy cały czas. I to jest właśnie coś co mnie zaskakuje, wewnątrz burdel, animozje i biadolenie, ale kiedy ktoś zapyta, albo będzie krytykował - to jednym chórem - kocham to miasto ! Bez pół litra bimbru tego nie rozbieriosz ...

    JORGE>
    U mnie w Gdańsku, a szerzej - w całęm 3mieście jest bardzo dużo ludzi urodzonych na Warmii, Mazurach i Suwalszczyznie. Nikt jednak nie nazywa ich "słoikami", bo praktycznie całe trójmiasto po powojenna "napływówka".

    Osobiście uważam, że powyższe tereny, oczywiście razem z Białostocczyzną rodzą bardzo wartościowy, za przeproszeniem "materiał ludzki", o czym świadczą choćby wyniki wyborów.
  • Po Powstaniu Styczniowym wzdłuż drogi z Grajewa do Rajgrodu stały szubienice, jedna za drugą, a na szubienicach - miejscowi powstańcy.
    Taka historia.
  • Tymczasem w samym sercu Białorusi tj. Hajnówce i okolicach SLD tym razem nie wygrało. Tzn. tylko w dwóch gminach (Czeremsze i - chyba - Orli) wygrali czerwoni. Poza tym PSL a w Białowieży i Hajnówce PO. Generalnie południowe Podlasie świeci się na zielono. Podobnie Puńsk.

    Dziwne.
  • van.den.budenmayer napisal(a):
    Tymczasem w samym sercu Białorusi tj. Hajnówce i okolicach SLD tym razem nie wygrało. Tzn. tylko w dwóch gminach (Czeremsze i - chyba - Orli) wygrali czerwoni. Poza tym PSL a w Białowieży i Hajnówce PO. Generalnie południowe Podlasie świeci się na zielono. Podobnie Puńsk.

    Dziwne.
    Mój kolega, od zawsze związany z lewicą, były działacz, tym razem głosował na Rumuna. A wiesz dlaczego ? Bo Miller się miział z Kaczyńskim. Był taki okres, że Miller zaczął mówić ludzkim głosem. I to wystarczy. I podobnie może być z Hajnołkami. Dla nich najbliższy jest każdy kto jest najdalej od Polski i Polaków. Tym razem uznali, że jest to PSL i PO.

    JORGE>
  • JORGE napisal(a):
    Dla nich najbliższy jest każdy kto jest najdalej od Polski i Polaków. Tym razem uznali, że jest to PSL i PO.

    JORGE>
    W pale mi się nie mieściło, żeby czerwoni mogli tam przegrać, ale możesz mieć rację - starzy towarzysze za mocno zaczęli się kojarzyć z polskością, by uczciwy czaławiek mógł na nich głosować. To samo w Puńsku, który też jest niezawodny.

    Dla forumkowiczów spoza regionu parę liczb. Jest moc!

    Orla: Zlew 39%, PO 26%, PSL 11%, PiS 8%, Kukiz 7%
    Czyże: PSL 45%!!!, PO 21%, Zlew 17%, Kukiz 5,2%, PiS 5,1%
    Dubicze: PSL 32%, PO 19, Zlew 18%, PiS 10%

  • Z Millerem dokładnie tak było, jak pisze Jorge - został uznany za zdrajcę i przykładnie ukarany.
    To chyba zaczęło się jesienią po wyborach samorządowych, kiedy poparł protesty PiS ws. sfałszowanych wyborów. Z kolei po wyborach w maju zapowiedział współpracę z prezydentem Dudą: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/miller-gratuluje-zwyciestwa-dudzie-zapowiada-wsparcie-dla-czesci-postulatow/wm5234
    Wryło mi się mocno w pamięć zdjęcie przedstawiające moment jego gratulacji Mamie Pana Prezydenta - pamiętam, że wtedy nawet skomentowałam, że wprawdzie komuch, ale nasz, polski komuch. Jakaś niesamowita szlachetność biła od obu tych postaci.
  • KAnia napisal(a):
    pamiętam, że wtedy nawet skomentowałam, że wprawdzie komuch, ale nasz, polski komuch. Jakaś niesamowita szlachetność biła od obu tych postaci.
    I właśnie za to wymierzana jest w Tenkraju kara.

  • van.den.budenmayer napisal(a):


    Orla: Zlew 39%, PO 26%, PSL 11%, PiS 8%, Kukiz 7%
    Czyże: PSL 45%!!!, PO 21%, Zlew 17%, Kukiz 5,2%, PiS 5,1%
    Dubicze: PSL 32%, PO 19, Zlew 18%, PiS 10%

    Jak to było - zdrajców powiesić, chłopom stosownie podziękować, tak mniej więcej powiedział Jarema przed pacyfikacją. Mam nadzieję, że kiedyś ten region poniesie karę.

    JORGE>

  • peterman napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    pamiętam, że wtedy nawet skomentowałam, że wprawdzie komuch, ale nasz, polski komuch. Jakaś niesamowita szlachetność biła od obu tych postaci.
    I właśnie za to wymierzana jest w Tenkraju kara.

    Któraś mura powiedziała: Czy za Dudą stoi Kaczyński?
    Na co Miller odpalił: Za prezydentem Dudą stoi NARÓD.

    Skubany, jeszcze sakramenty gotów przyjąć....
  • a gdzie teraz znajdziesz takie Jaremy, żeby ukarać tych Hajnołków? (jednego można znaleźć w Jaskini Cyrusowej od czasu do czasu)
  • Eden napisal(a):
    a gdzie teraz znajdziesz takie Jaremy, żeby ukarać tych Hajnołków? (jednego można znaleźć w Jaskini Cyrusowej od czasu do czasu)
    Historia przyspiesza. Jeżeli nastroje w kraju będą cały czas jakie były przez ostatnie 8 lat, to przy najbliższej możliwości skoczymy sobie do gardeł. Jeżeli komuś się wydaje, że w przypadku jakiejkolwiek wojny Polacy staną jak mąż w jednym szeregu to się grubo myli.

    JORGE>
  • qiz napisal(a):
    peterman napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    pamiętam, że wtedy nawet skomentowałam, że wprawdzie komuch, ale nasz, polski komuch. Jakaś niesamowita szlachetność biła od obu tych postaci.
    I właśnie za to wymierzana jest w Tenkraju kara.

    Któraś mura powiedziała: Czy za Dudą stoi Kaczyński?
    Na co Miller odpalił: Za prezydentem Dudą stoi NARÓD.

    Skubany, jeszcze sakramenty gotów przyjąć....

    Odpalił tak Olejnej. Pochankowej odpalił jeszcze ostrzej kiedy go molestowała o to, że spotkał się z JK.
  • Miler się żegna. Oleksy jak się wyautował też zaczął gadać rozsądnie i czasem przyzwoicie. Docenic trzeba, ale łatwiej jak sie już nie ma nic do stracenia.
  • Dlatego ja nie do końca się cieszę z upadku lewicy. Przede wszystkim Miler zobaczył, że w rzeczywistości politycznej zaproponowanej (spatologizowanej) przez PO on się nie odnajdzie (ostatnio o tym mówił też Iwiński) i bliżej mu jednak do zabójców Blidy. Po drugie, mimo że tu krytykowaliście ostro, dostrzegłem w nowej liderce pewien poziom. Oczywiście, nad całym zamieszaniem jest cień Palikota, więc nie płaczę. Jednak z punktu widzenia rozpieprzenia PO i wszystkiego co się z nimi wiąże (a to jest sprawa kluczowa) bym wolał, żeby jednak lewica się ostała. Oto nadeszły czasy, że dramatycznie wypatruję okruchów przyzwoitości i w Milerze je znalazłem. Sam się dziwię co piszę ...

    JORGE>
  • Kasę będzie lewica mieć na przetrwanie. Mają szanse coś zbudować i wrócić już bez balastu postkomunistów.
  • Rafał napisal(a):
    Kasę będzie lewica mieć na przetrwanie. Mają szanse coś zbudować i wrócić już bez balastu postkomunistów.

    To ja dziękuję.
    O ile do Millera mam pewien sentyment, o tyle tym młodym (również Nowackiej) nic tylko rozpiżdżanie pedałowaniem i dżenderem w głowie. Oczywiście przytulanie publicznej kasy jest też w pakiecie, ale sztandar ideolo niosą wysoko.

    Wogle stare komuchy to była pewna klasa, w tym sensie, że co prawda doili państwo, ale z pewnym umiarem. Z Kościołem na serio nie walczyli i nie w głowie im były palikocie projekty typu Ania Grodzka w Sejmie albo dżender na ostro. Rusofilią też nie grzeszyli ze względu na historię. Nie mówiąc już o pewnym poziomie politycznym: Oleksy sie wylogował "bo był niewinny", Miller dał się rozwałkować komisją sejmową i odszedł w niesławie, a Tusk z uśmiechem rozbrajał afery w zarodku. Zresztą... PO tak obniżyła standardy, że prawie każdy jawi się wobec nich jako elegant.
  • Ja bym lewicy też chętnie podziękował, ale nie ma sensu przymykać oczu na jej istnienie. Starych socjalistów nie uświadczysz. Bolesław Limanowski juz dość dawno zszedł z tego świata, a Ryszard Bugaj nie porwie tłumów jak ten młody lewak Adrian Którego Nazwiska Trzeba Się Nauczyć.
  • Nie przesadzajcie też z tymi młodymi "nadziejami" lewicy. Pięć lat temu taką nadzieją miał być Napieralski, a to był w końcu gość przynajmniej inteligentny. Po półtorej roku gościa totalnie zgnoili w mediach robiąc miejsce dla Palikota. Dziś jest outsiderem, który o dalsze polityczne życie musiał poprosić PO.
  • van.den.budenmayer napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Kasę będzie lewica mieć na przetrwanie. Mają szanse coś zbudować i wrócić już bez balastu postkomunistów.

    To ja dziękuję.
    O ile do Millera mam pewien sentyment, o tyle tym młodym (również Nowackiej) nic tylko rozpiżdżanie pedałowaniem i dżenderem w głowie.
    Za bardzo to czuć kserokopiarką. Z biedą każdy z nas się zetknął i jeśli tylko nie jest psychopatą, to było to dla niego bolesne. A kto z nas w ogóle kiedyś widział jakiś prześladowanych pedałów? A poprawienie losu nieszczęśliwych pedałów jest dla Nowackiej ważniejsze niż wyjaśnienie okoliczności śmierci jej matki. Niech spada.

    Nie należy ufać tym, co walczą o nieistotne sprawy, zawsze kłamią.

  • Z biedą każdy z nas się zetknął i jeśli tylko nie jest psychopatą, to było to dla niego bolesne.
    _____________________

    Z nas. Bo Nowacka jak wynika z życiorysu, wprost przeciwnie.
  • los napisal(a):
    A poprawienie losu nieszczęśliwych pedałów jest dla Nowackiej ważniejsze niż wyjaśnienie okoliczności śmierci jej matki. Niech spada.

    Nie należy ufać tym, co walczą o nieistotne sprawy, zawsze kłamią.

    +100

    OJCKP, dopiero teraz skojarzyłem nazwisko.

  • Dzis w aucie wysłuchałem wywiadu z nią w Trójce. Gada jak stara ciotka. Cały czas zdystansowana i pseudorefleksyjna. Nie bardzo rozumiem jak można być takim lewakiem wojującym i równocześnie zimną rybą. Chyba rzeczywiście to zblazowana, zamożna pozerka co postanowiła zostać lewaczką, bo to ładnie brzmi. Można się w takiej roli spotykać w knajpach wege z Gretkowską czy Szczuką. To już ten Adrian ma szansę zostać lewackim Korwinem na dekady. Przynajmniej jest żywy i krwisty.
  • Rafał napisal(a):
    Dzis w aucie wysłuchałem wywiadu z nią w Trójce. Gada jak stara ciotka. Cały czas zdystansowana i pseudorefleksyjna. Nie bardzo rozumiem jak można być takim lewakiem wojującym i równocześnie zimną rybą. Chyba rzeczywiście to zblazowana, zamożna pozerka co postanowiła zostać lewaczką, bo to ładnie brzmi. Można się w takiej roli spotykać w knajpach wege z Gretkowską czy Szczuką. To już ten Adrian ma szansę zostać lewackim Korwinem na dekady. Przynajmniej jest żywy i krwisty.
    W studio też wyglądała jak zimna ryba, na dodatek patrząca gdzieś w nieokreśloną przestrzeń.

  • Rafał napisal(a):
    Dzis w aucie wysłuchałem wywiadu z nią w Trójce. Gada jak stara ciotka. Cały czas zdystansowana i pseudorefleksyjna. Nie bardzo rozumiem jak można być takim lewakiem wojującym i równocześnie zimną rybą. Chyba rzeczywiście to zblazowana, zamożna pozerka co postanowiła zostać lewaczką, bo to ładnie brzmi. Można się w takiej roli spotykać w knajpach wege z Gretkowską czy Szczuką. To już ten Adrian ma szansę zostać lewackim Korwinem na dekady. Przynajmniej jest żywy i krwisty.
    Nie oglądałem debaty, ale wedle żony mojej tow.Adrian wypadł najgorzej- wyglądał na upośledzonego umysłowo, trochę też ruchowo, z makroglosją (?) - przerostem języka.
    Zachwyty nim są mocno przesadzone.

    BTW- dlaczego nikt nie poprosił Basi Nowackiej, informatyczki (albo informatyczkini) o napisanie 2 linijek kodu?

  • Rafał napisal(a):
    To już ten Adrian ma szansę zostać lewackim Korwinem na dekady. Przynajmniej jest żywy i krwisty.
    A zaś mój brat, twiordyj PiSman, nie jakiś tam robotnik ostatnich 5 minut, spotkał pana Hadriana latem, jak na ryneczku w Górze Clavarii zbierał podpisy na Razema. Pogadali o tem i o tamtem, i choć mój brat, jako się rzekło, oddał kreskę oczywiście na spis treści, to Razemowi w końcu podpisał.
    Czyli że Hadrian przy bliższym Poznaniu zyskuje, i to u rozsądnych ludzi.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    A zaś mój brat, twiordyj PiSman, nie jakiś tam robotnik ostatnich 5 minut, spotkał pana Hadriana latem, jak na ryneczku w Górze Clavarii zbierał podpisy na Razema. Pogadali o tem i o tamtem, i choć mój brat, jako się rzekło, oddał kreskę oczywiście na spis treści, to Razemowi w końcu podpisał.
    A może profetycznie wyczuł, że ma on do odegrania jakąś pozytywną rolę? :-)
  • Danie kreski Razemowcom na listach z podpisami nie musi być wynikiem walorów osobistych pana Adriana. Może po prostu wynikać z zimnej kalkulacji. Com ja, niechwalący się, i uczynił. :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.