Skip to content

co wiecie o kursie Alfa

2

Komentarz

  • agent napisal(a):
    Skaranie w ogóle z tą wspólnot wspólnot i z tymi dziełami nowej ewangelizacji... A tak na marginesie: ogarnianie tego wszystkiego przez Kościół, iżby katolickie było, godne jest i sprawiedliwe.
    Hue hue, uderz w stolik, nożyczki krzykną hopsasa!
    Stara krew powoli płynie; dawno porządnych Neowarsów nie było. I prawdę mówiący, coraz bardziej w nosie mam cóż tam klechy powymyślały. Od czasu, kiedy wyrzucili z pracy Benedykta - najlepszego papieża, jakiego Kościół miał od czasów Jana Pawła II - zupełnie przestało mnie to ruszać.

    Experyment myślowy: Spiszta na karteczce wszystkie zarzuty wobec kursu Alfa, Beta czy nawet Kappa. Następnie weźcie fantom papieża Franciszka, to jest tfu, chciałem powiedzieć zwykłego Franciszka i każcie mu się odnieść do każdego z zarzutów po kolei. Fantom niech ma szeroki uśmiech.
  • Nie tknęło Was, że w radio, nawet tym katolickim, zawsze mówią "Franciszek powiedział to, Franciszek zrobił owo" - jakoś nigdy im przez garło nie przechodzi "papież Franciszek".
  • Nie wiem co i jak sie porobiło ale od.pewnego czasu na Mszy u nas modlimy sie.za."papieża Franciszka" czego wczesniej nie bywało....
    Znaczy sie musowo oczy sie otwierają czy jak?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nie tknęło Was, że w radio, nawet tym katolickim, zawsze mówią "Franciszek powiedział to, Franciszek zrobił owo" - jakoś nigdy im przez garło nie przechodzi "papież Franciszek".
    ? Pierwsze słyszę... (wsłucham się!) :)
  • marniok napisal(a):
    Nie wiem co i jak sie porobiło ale od.pewnego czasu na Mszy u nas modlimy sie.za."papieża Franciszka" czego wczesniej nie bywało....
    Znaczy sie musowo oczy sie otwierają czy jak?
    Jakże? Myślałem że u katoli to standard, modlić się za papieża, nie?
  • Ogolnie sie modli za cały Kościół Święty, biskupów, prezbiterów i diakonów bez uwzględniania papieża jako ze on ci biskupem takiego Rzymu na przyklad

    A ostatnio jest z takim właśnie wyszczególnieniem - za KŚ, papieża Franciszka, biskupów i cały lud odkupiony.
    Czasem razem, czasem osobno go ująwszy w modlitwie wiernych.
  • romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nie tknęło Was, że w radio, nawet tym katolickim, zawsze mówią "Franciszek powiedział to, Franciszek zrobił owo" - jakoś nigdy im przez garło nie przechodzi "papież Franciszek".
    ? Pierwsze słyszę... (wsłucham się!) :)
    Teżżem zwrocil na to uwagę, w takim radio eM na przykład jest to częste
  • marniok napisal(a):
    Ogolnie sie modli za cały Kościół Święty, biskupów, prezbiterów i diakonów bez uwzględniania papieża jako ze on ci biskupem takiego Rzymu na przyklad

    A ostatnio jest z takim właśnie wyszczególnieniem - za KŚ, papieża Franciszka, biskupów i cały lud odkupiony.
    Czasem razem, czasem osobno go ująwszy w modlitwie wiernych.
    A, zmienili u ciebie numer modlitwy eucharystycznej i zacząłeś słuchać, albo.... wogóle zacząłeś słuchać! :)

    I. modlitwa eucharysyczna (I ME)
    Składamy je Tobie przede wszystkim * za Twój święty Kościół powszechny, * razem z Twoim sługą, naszym papieżem N. * i naszym biskupem N. * oraz ...

    II ME
    Pamiętaj, Boże, o Twoim Kościele na całej ziemi. * Spraw, aby lud Twój wzrastał w miłości * razem z naszym Papieżem N., * naszym Biskupem N. oraz

    III ME
    Utwierdź w wierze i miłości Twój Kościół * pielgrzymujący na ziemi; * a więc Twojego sługę, naszego Papieża N., *naszego Biskupa N., wszystkich biskupów świata, duchowieństwo * i cały lud odkupiony.


    IV ME

    za których składamy tę Ofiarę: * przede wszystkim o Twoim słudze, naszym Papieżu N., * o naszym Biskupie N., * o wszystkich


    ...i tak od 45 lat. :) W niedziele i uroczystości POWINNA być jedynka, ale kapłanom "się nie chce"...

    ===

    Jeszcze raz:
    marniok napisal(a):
    ... papieża jako ze on ci biskupem takiego Rzymu ...
    Otóż to! Rzymu! A mszał jest.... rzymski! Nie madrycki, nie wrocławski itd itd.!
    Kiedyś bywały różne mszały (katolickie!) nie tylko dla różnych rytów, ale dla różych metropolii a formalnie do dziś dla różnych zakonów. Na przykład zakon dominikański ma swój własny mszał, którego używa raz na ruski (ekh, przepraszam) rok.
    Mamy JEDEN mszał dla diecezji katolickich za sprawą... Lutra!


  • @romeck masz rację idzie u nas I ME i tam kapłan wymienia papieza ale mnie chodzi o modlitwe wiernych gdzie z imienia papieża od niedawno sie wymienia
  • A tak w ogóle to nie wiedziałem, że Alf organizuje kursa.
  • ;))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano April 2016
    romeck napisal(a):
    II ME
    Pamiętaj, Boże, o Twoim Kościele na całej ziemi. * Spraw, aby lud Twój wzrastał w miłości * razem z naszym Papieżem N., * naszym Biskupem N. oraz


    U nas to tak idzie.
    BTW. Ostatnio prywatnie zaczęłam się modlić "i zabierz już O. Św. Franciszka do siebie", ale nie wiem, czy grzeszę bardzo, czy tylko troszeczkę, a może wcale :-S
    Edit: proszę nie brać tej wypowiedzi dosłownie.
  • edytowano April 2016
    Moze lepiej, modląc sie za papieża Franciszka, prosić o dary Ducha Świętego dla niego?

    za Katechizmem Kościoła Katolickiego:

    Dar Mądrości – by uznać, że Bóg jest miłością
    Dar Rozumu – by rozumieć prawdy wiary
    Dar Rady – by podejmować właściwe decyzje
    Dar Męstwa – by bronić wartości
    Dar Umiejętności – by dostrzegać Boga w świecie
    Dar Pobożności – by doskonalić relacje z Bogiem i ludźmi
    Dar Bojaźni Bożej – by być ufnym
  • W zasadzie o to modlę się cały czas. Ale od momentu opublikowania adhortacji coś się we mnie załamało. I to już piszę zupełnie serio.
  • Nie poddawać się!
    Trwać!
  • Dłużej klasztora niż przeora.
  • To jest chyba grzech i to ciężki złorzeczenie, a właściwie życzenie komuś śmierci. I to Ojcu św. legalnie wybranemu na Namiestnika Chrystusowego na tym łez padole...
  • Eden napisal(a):
    To jest chyba grzech i to ciężki złorzeczenie, a właściwie życzenie komuś śmierci. I to Ojcu św. legalnie wybranemu na Namiestnika Chrystusowego na tym łez padole...
    Eden, kierwa....przystań robic za czyjes sumienie
    Jak cie lubie takeś kiep w tym momencie
  • Przecież ja nikogo ani nie pouczam teraz, ani nie strofuję Marnioku. Stwierdzam tylko fakt, albo napominam przed takimi zachowaniami. Wy również napominaliście żebym udał się w końcu do spowiedzi św. I słusznie czyniliście, dla mojego dobra
  • Podbuduj nie tłamsz

    P.s.
    Gdzieś ostatnio bylo poddawane w wątpliwość legalność wyboru Franciszka, kojarzy ktos?
  • Panie, cała kniżka o tem jest, Antonio Socci "Nie jest Franciszkiem".
  • A to ci dopiero.....?
    Myślałem ze jakis fejk a tu z grubej ryry.
    Czytał Kolega?
  • Eden, bardzo, ale to bardzo uprzejmie Kolegę proszę - nie czytaj i nie komentuj moich wypowiedzi. Może w ten sposób wytrwamy obok siebie na tym forum, na które ja z całą pewnością Kolegi nie zapraszałam. Dorzucę, że u początków jego powstania byłam pytana o zdanie.
    Na wszelki wypadek dodam - nikomu nie życzę śmierci., a moja wypowiedź była żartobliwie-smutna.
  • marniok napisal(a):
    Podbuduj nie tłamsz

    P.s.
    Gdzieś ostatnio bylo poddawane w wątpliwość legalność wyboru Franciszka, kojarzy ktos?
    Tak, wystarczy poczytać oberpapieża Torquemadę.
  • marniok napisal(a):
    Gdzieś ostatnio bylo poddawane w wątpliwość legalność wyboru Franciszka, kojarzy ktos?
    Nie wchodźcie do tej wody, obywatelu! Ekh, - bracie! :)

  • Toc mówię ze traktuję cala sprawe jako fejk ale mnie @przemk0 zbił z tropu tym Soccim
  • Jak mawiał Bartoszewski - nic o tym nie wiem i nie chcę wiedzieć, wystarczy że wiem co o tym myśleć.
  • Eee tam. Duch Święty wieje kędy chce. Tak i przez papieża Franciszka może wiać do woli. Sam go wybrał przecież. Przy poprzednim konklawe tak mnie jeden znajomy pouczył: Choćby był to najgorszy wybór to będzie najlepszy. I tego się trzymam.
  • edytowano April 2016
    Wildcatter napisal(a):
    Eee tam. Duch Święty wieje kędy chce. Tak i przez papieża Franciszka może wiać do woli. Sam go wybrał przecież. ...
    To nie Duch Święty wybiera! Serio. Wybierają (papieża) ludzie. Ze krwi i ze kości. I mogą (wolna wola) wybrać jak chcą. Również przeciw Panu Bogu.
    I proszę sobie przypomnieć, jak byli wybierani pierwsi biskupi Rzymu: plebs powoływał! Dzisiejsze procedury (wybrani biskupi z kardynalskim pagonem i ograniczeniem wieku) wcale nie gwarantują, że decyzja jest bardziej trafiona (w wolę Bożą) niż np. 1700 lat temu.
  • edytowano April 2016

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.