Skip to content

Deutsche Bank bum?

13»

Komentarz

  • Wszędzie w cywilizowanym świecie od roku 1988 jest ten sam system finansowy. Ale oczywiście nie wszyscy są takimi samymi kłamcami jak Niemcy.
  • los napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Ale czy podtrzymywanie tego trupa nie sprawia, że innych trupów przybywa?
    Pośrednio na pewno. To taka zabawna historyjka jest, bo 15 lat temu posypał się cały system finansowy, więc państwa radziły sobie tak, że wyrwy zasypywano workami z pieniędzmi. Już się wydawało, że wszystko się zakończy wesołym oberkiem, ale nie ma darmowych lanczy, za wszystko się płaci. Ceną za emisję wielkich ilości pustego pieniądza zawsze i bez wyjątku jest inflacja, choć tu się nam wydawało, że oszukamy Pana Boga i tej inflacji nie będzie, nawet jakieś nowe teorie pieniądza wymyślano https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowoczesna_teoria_monetarna
    Inflacji istotnie długo nie było ale Pan Bóg nawet jeśli nierychliwy to sprawiedliwy, światowa gospodarka wytrzymała jedno dosypywanie pieniędzy ale jak pojawiła się epidemią i zaczęto sobie radzić ze spowolnieniem gospodarczym w ten sam sposób, to inflacja wybuchła. W ramach walki z inflacją podwyższono stopy procentowe a wtedy banki z ekspozycją na wieloletnie instrumenty o stałym dochodzie (czyli prawie wszystkie) zaczęły mieć kłopoty. Jak nie kijem to pałką, co ma wisieć nie utonie etc.

    odbiorą Nobla Bernanke?
  • coty
  • christoph napisal(a):
    jakby w nazwie miau Hessische albo Bayerische, to by już spuścili go po brzytwie.
    a że w świecie myli sie z narodowym niemieckim (Bundesbank), to go trzymaja wizerunkowo
    A to nie mogą zmienić mu wpierw nazwy na, czy ja wiem, jakiś np. polnische bank, a potem pozwolić upaść?
  • Too big to fail. Lehman był jednym z wielu banków a co ważniejsze - był to bank inwestycyjny czyli nietrzymający depozytów fizoli. Upadek Lehmana w sposób bezpośredni właściwie nie wpłynął na amerykańską gospodarkę, całe późniejsze zamieszanie był to efekt psychologiczny. DB to największy depozytariusz Niemiec i jeden z większych depozytariuszy świata, jego upadek to byłaby katastrofa. Państwo niemieckie zrobi wszystko, wszystko by zachować pozory życia DB. Same Niemcy wcześniej upadną niż DB.

    Niemcy to ciekawa666 gospodarka - trzy największe niemieckie banki (DB, Commerz i Unicredit aka HVB) to właściwie banki upadłe. Najpoważniejszym niemieckim bankiem jest DZ Bank, który tak naprawdę nie jest żadnym bankiem tylko zrzeszeniem mikroskopijnych banków spółdzielczych. Mnie uczono, że kapitalizm opiera się na bankach, tu jest jakoś inaczej. Podejrzewam, że bracia Niemcy nas jeszcze zaskoczą.
  • Tyle lat w kapitalizmie i nie nauczyli się w bankowość?
  • loslos
    edytowano March 2023
    No wiesz, jak dla kogo schöner Schmetterling ist zwischen den zarten Blümen von Lilien verschwunden znaczy piękny motyl zniknął wśród delikatnych kwiatów lilii, to musi mieć swoje ograniczenia.
  • Może jakby w bankach produkowano samochody to by to ogarnęli
  • Niemiec nigdy nie ogarnie tego, czego się nie da pomacać.

    W bankowości są podobni do Polaków - nie ogarniają tego. Ale o ile Polacy nie łapią się za to, czego nie rozumieją, to Niemcom arogancja nie pozwala przyznać się do niekompetencji. Że co, że ja nie potrafię?

    Polski wkład w bankowość to kredyty franciszkowe, z których przez dziesięć lat się nie wygrzebiemy. Niemcy takich wynalazków mają więcej.
  • Tam we franiszkach umoczone i gminy
    W NRF znaczy
  • edytowano March 2023
    Onegdaj niejaki Dolo postanowił pozabijać wierzycieli Niemiec - czy zatem Szwajcarzy powinni czuć się zagrożeni (bo ze my owszem, to oczywiste)?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.