Skip to content

Przeciwko ekshumacji ofiar smoleńskich

245

Komentarz

  • Naprawdę chciałby Kulega, żeby jemu i jego rodzinie ktoś grób osoby bliskiej, a często najbliższej rozgrzebywał w okolicach Święta Wszystkich Zmarłych? Ktoś obcy, nie z rodziny, czynił coś z grobem osoby bliskiej, kiedy w tradycji tego narodu od zawsze w okolicach 1 listopada zapala się na grobach bliskich znicze, modli w ciszy i skupieniu nad tymi bliskimi, którzy odeszli z tego łez padołu i w ten sposób oddaje im cześć i świadectwo pamięci o nich? Naprawdę??
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Eden napisal(a):
    ok. Swięto Wszystkich Swiętych. Czy to coś zmienia z tezy wyłożonej powyżej przeze mnie? Że nie warto teraz brać się za Wielkie Wykopki Narodowe i lepiej z nimi przeczekać nastrój Zadumy i Żałoby Narodowej i zrobić to w okolicach końca listopada? Wy naprawdę nie rozumiecie, jak meRdia mętnego nurtu wykorzystają to do załadowania dział i uderzenia w PiS? Że tenże nie jest nawet w stanie uszanować woli niektórych rodzin smoleńskich, zwłaszcza w takim czasie i takim nastroju w polskich rodzinach
    Ekshumacja, szanowny Kolego, jest dopuszczalna w okresie od 16 października do 15 kwietnia.

    Tak więc opowieści o "nastroju w rodzinie" uważam za rozbijanie dyskusji. Zresztą, co za nastrój w rodzinie, która wspomina zamordowanego przez Kacapa, którego zbezczeszczone zwłoki nie wiadomo gdzie leżą.
  • Swego czasu słynny admirał Nelson miał powiedzieć " zdrajców wieszałbym nawet w Boże Narodzenie"
  • A można Dzień Sznura przenieść na po 3 Królach, he?
  • przemk0 napisal(a):
    Na tłiterku ktoś trzeźwo pyta co się okaże, jak w którymś grobie znajdą ciało osoby której rodzina nie zgodziła się na ekshumację.
    Może się też zdarzyć, że wśród 79 wydobytych ciał nie będzie ciała A. Walentynowicz i rodzina nadal nie będzie wiedziała gdzie ono spoczywa.
  • Eden napisal(a):
    A można Dzień Sznura przenieść na po 3 Królach, he?
    " Błądzą gospodarze we wielu okolicach odkładaniem z dnia na dzień sianokosów; trawa po łąkach się starzeje, bieleje, potem zajdą żniwa i czasu nima. Wreszcie siano w kopkach zostawiają aż do jesieni i tak zwłócząc, zbierają tylko jeden pokos z łąk dobrych, na których po wczesnym zbiorze siana jeszcze potraw dobry urośnie"

  • O ile wiem, to rodziny nie mają tu nic do powiedzenia. To jest żądanie prokuratury i raczej wszystkie ciała zostaną poddane ekshumacji. Ale się nie upieram.
  • Ja się również Pani Mario nie będę upierał co do tego, że wszystkie ciała powinny zostać ekshumowane. Ja tylko uparcie będę się pytał o tzw. tajming. Czy można przełożyć na za miesiąc?
  • Bo może spaść śnieg.
  • KAnia napisal(a):
    Szymanek-Deresz była skremowana, więc podpis zbędny, mówiąc brutalnie
    Saryusz-Wolski był TW, córcia najwidoczniej poszła w ślady

    czy są za czy przeciw, nie ma znaczenia
    takie jest prawo - ciało obywatela Polski zmarłego nagle za granicą musi być poddane sekcji
    Saryusz-Skąpski. Saryusz-Wolski to europoseł z platfusa.

  • Mania napisal(a):
    przemk0 napisal(a):
    Na tłiterku ktoś trzeźwo pyta co się okaże, jak w którymś grobie znajdą ciało osoby której rodzina nie zgodziła się na ekshumację.
    Może się też zdarzyć, że wśród 79 wydobytych ciał nie będzie ciała A. Walentynowicz i rodzina nadal nie będzie wiedziała gdzie ono spoczywa.
    Być może, gdzie jedna z ofiar zamachu w moskiewskim metrze z 29.03.2010
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamachy_w_metrze_w_Moskwie_(2010)

  • edytowano October 2016
    romeck napisal(a):
    Eden napisal(a):
    ... Święta Zmarłych ...
    W Kościele nie ma (nigdy nie istniało!) Święto Zmarłych! Kolega wciąż sowietyzm szerzy.

    heloł. czepianie sie /admin romeck: ciach! czy wy macie po 16 lat?/ ze szerzy sowietyzm to jednak juz przegięcie. sory
  • edytowano October 2016
    Sarmata1.2 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Eden napisal(a):
    ... Święta Zmarłych ...
    W Kościele nie ma (nigdy nie istniało!) Święto Zmarłych! Kolega wciąż sowietyzm szerzy.

    heloł. czepianie sie /admin romeck: ciach! czy wy macie po 16 lat?/ ze szerzy sowietyzm to jednak juz przegięcie. sory

    Myślę, że to byłe nieświadome, a we mnie się (niedzielny) trads odezwał! :)
  • edytowano October 2016
    /admin romeck: i kto przekręca nicki, reszta również w kosmos/
  • edytowano October 2016
    Spierdalaj chamie! By. Moje konto mozna zamknac
    Sarmata1.2 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Eden napisal(a):
    ... Święta Zmarłych ...
    W Kościele nie ma (nigdy nie istniało!) Święto Zmarłych! Kolega wciąż sowietyzm szerzy.

    heloł. czepianie sie /admin romeck: ciach! czy wy macie po 16 lat?/ ze szerzy sowietyzm to jednak juz przegięcie. sory

  • Konta nikt kol. Edenowi nie zamknie.
    Natomiast forum jest już tak napięte, że mój nieopatrzny tradsowski wpis offtopicowy wywołam furię wyzwisk.
    Edena za to przepraszam.
    Przecież chodziło o to, że "zmarłych" było specjalnie "promowane" jako nazwa właściwa przez s. właśnie, a nie kolegę, że jest s.

    Za co wy się tak wszyscy nienawidzicie?

    (choć urlopuję na tydzień).
  • Ty go nie przepraszaj tylko wywal na miesiąc to się od razu zrobi spokojniej.
  • przemk0 napisal(a):
    Ty go nie przepraszaj tylko wywal na miesiąc to się od razu zrobi spokojniej.
    1. nikogo nie wywalam
    2. grzeczniej proszę i do mnie i do innych
  • Trzeba bylo tak od razu.
  • po namyśle przepraszam kol. Edena za inwektywę.
  • A co do ekshumacji to Kardynał Nycz jest też przeciw. Znaczy jest przeciw, a nawet za.

    http://fakty.interia.pl/polska/news-kosciol-zareaguje-na-list-ws-ekshumacji-kard-nycz-nie-spodzi,nId,2295724
  • starybelf napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Szymanek-Deresz była skremowana, więc podpis zbędny, mówiąc brutalnie
    Saryusz-Wolski był TW, córcia najwidoczniej poszła w ślady

    czy są za czy przeciw, nie ma znaczenia
    takie jest prawo - ciało obywatela Polski zmarłego nagle za granicą musi być poddane sekcji
    Saryusz-Skąpski. Saryusz-Wolski to europoseł z platfusa.

    Tak jest, moja pomyłka, dziękuję za poprawienie i przepraszam.
  • 14. października - exhumacja na Wawelu
  • Lecha czy Marii? I cicho było o tem? Przeiceż od 15 dopiero można na legalu...
  • edytowano October 2016
    Mania napisal(a):
    przemk0 napisal(a):
    Na tłiterku ktoś trzeźwo pyta co się okaże, jak w którymś grobie znajdą ciało osoby której rodzina nie zgodziła się na ekshumację.
    Może się też zdarzyć, że wśród 79 wydobytych ciał nie będzie ciała A. Walentynowicz i rodzina nadal nie będzie wiedziała gdzie ono spoczywa.
    ostatnio mam ochote na zmiane awatara ale kiedy czytam tego typu rzeczy, (o ktorych na codzien zapominam) to stwierdzam, ze jednak jeszcze nie czas...

    Sprawa Anny Walentynowicz przypomina mi "zycie posmiertne" sw. Andrzeja Boboli.
    Nad nim pastwia sie do dzis: nawet duszpasterze zrobili z niego meczennika za ...ekumenizm(sic!!!)

    No ale pochowany jest wreszcie godnie.
    Bede sie do niego za pania Anie, czyt. jej rodzine, modlila.


  • Przez kilka lat znajdowano w Smoleńsku kości. Potem były tzw. dochówki. Nawet nie ominęło to Pana Prezydenta Kaczyńskiego. A może nadal pod warstwą betonu są jeszcze ciała, fragmenty ciał ofiar?
    Ciało św. Wojciecha wykupił król Bolesław Chrobry na wagę złota. Takie są polskie zwyczaje, Polska kultura.
    Natomiast w cywilizacji turańskiej ciało zmarłego jest śmieciem i może leżeć z petami, z odpadkami, walać się na śmietniku, ukryte w dole ziemi jak ciało Inki, w szambie - jak żołnierzy niezlomnych.
    Czy ciało Inki zbezczeszczono ekshumacją? Całkiem ich już rozum odszedł? (myślę o niektórych biskupach, nie o sowieckiej swoloczy polskojęzycznej, bo ta należy do innej kultury).
  • qiz napisal(a):
    Lecha czy Marii? I cicho było o tem? Przeiceż od 15 dopiero można na legalu...
    JarKacz (chyba) mówił, że prawdopodobnie pierwsza będzie para prezydencka.
  • Romeck się chyba przejęzyczył. Chodzi o 14 listopada.
  • Marek Jurek przeciwko ekshumacji. Kupa mięci.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.