Skip to content

Przeciwko ekshumacji ofiar smoleńskich

135

Komentarz

  • Ale mnie to zaskoczyło!
  • los napisal(a):
    Ale mnie to zaskoczyło!
    Zza kanapy wzieło kolegę?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Marek Jurek przeciwko ekshumacji. Kupa mięci.
    odnotowane. jako i Morawiecki za eutanazjo...kupa...

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Marek Jurek przeciwko ekshumacji. Kupa mięci.
    ?
    To już kurjozum, gdyż: Kościół ekshumuje ciała tych wiernych, których chce wynieść na ołtarze!
    I tu także jest ważna przyczyna - co wyraził episkopat - by dojść do prawdy.
  • A co Jurek ma wspólnego z Kościołem?
  • Hm, widuje się go na mszach?
    Ja raz nawet na niego wpadłem na tridentinie (na Jasnej Górze).
  • No to tyle samo co ja.
  • romeck napisal(a):
    Hm, widuje się go na mszach?
    Ja raz nawet na niego wpadłem na tridentinie (na Jasnej Górze).
    Dzwonił ma mszę? Jak był ubrany?
  • Po bożemu, schludnie, w garnitur, koszula bez krawatu.

    Prz okazji:
    Ogólnopolska Pielgrzymka Tradycji.W tym roku 18-19. listopada na Jasnej Górze. Zapraszam. :)
  • romeck napisal(a):
    Po bożemu, schludnie, w garnitur, koszula bez krawatu.

    Prz okazji:
    Bo on nie umie dobrze wiązać krawata. Dupa nie konserwatysta.

  • Marek Jurek przeciwko ekshumacji. Kupa mięci.
    To jednak jest zdeczka redukcjonistyczny skrót wypowiedzi MJ.
  • 7dmy napisal(a):
    I jest jeszcze jedna sprawa, czemu za wszystko, w tym wypadku emocjami, mają płacić te rodziny, które chcą chcą znać prawdę o Smoleńsku ?
    Bo współczuje się tylko niektórym.

    Co za wesz...

  • Groza-Symetrii napisal(a):
    Marek Jurek przeciwko ekshumacji. Kupa mięci.
    To jednak jest zdeczka redukcjonistyczny skrót wypowiedzi MJ.
    Co znaczy redukcjonistyczny? Grunt że trafny.
  • Skrót z definicji jest redukcjonistyczny. Nawet źródłosłów jest taki sam.
  • to się chyba nazywa pleonazm, z tego co pamiętam
  • To nie jest spór językowy tylko merytoryczny. Nawet jeśli to pleonazm to rozumiem że skrót czy też redukcja jest tu nieuprawniona. Rozumiem ze MJ wcale nie opowiedział się jednoznacznie przeciwko ekshumacjom.
  • Jesteś strasznie pewien siebie w tych swoich wątpliwościach, Rafał. Uwielbiasz argument z nieistnienia świata.
  • W pewności siebie mam wzór niedościgniony w twoich wypowiedziach. Moje są mniej enigmatyczne, chyba przyznasz. Przez to są znacznie łatwiejsze do kwestionowania.
    Co do MJ to w wolnej chwili przeczytam dokładniej wywiad z MJ i skomentuję jego treść bez skrótów tj redukcji.
  • To nie czytałeś jeszcze ale pośpieszyłeś się wypowiedzieć? Acha.
  • edytowano November 2016
    Czytałem wypowiedź Grozy. Jeśli chodzi o ścisłość to i MJ przejrzałem, ale zważywszy tutejszą drobiazgowość muszę przeanalizować ją w spokoju i dokładnie, bo wszak o niuanse i półsłówka o krytycznym znaczeniu tu chodzi.
  • W Polsce było zbyt wiele braku szacunku w stosunku do ofiar tamtej katastrofy, żeby kolejnej rodziny tego doświadczały. Wola każdej rodziny powinna być uszanowana. W pełni rozumiem apel Małgorzaty Rybickiej o nieekshumowanie jej męża Arama i ta wola powinna być uszanowana.
    Przeczytaj od początku, od końca, ruchem konika szachowego a potem jeszcze z retoromańska. Z całą pewnością dojdziesz do głębokich i wieloznacznych wniosków.
  • Bardzo możliwe.
  • No to do rzeczy. Cytat z wpolityce:

    "Komentując protesty części rodzin ofiar smoleńskich ws. zapowiedzianych przez prokuraturę ekshumacji Marek Jurek powiedział:

    Wszystkie rodziny, które zwracają się o nieekshumowanie członków swoich rodzin, swoich zmarłych, powinny być uszanowane. W Polsce było zbyt wiele, i to na ogół skierowanych do tych ludzi, którzy dziś pragną ekshumacji, zbyt wiele braku szacunku w stosunku do ofiar tamtej katastrofy, żeby kolejnej rodziny tego doświadczały. Wola każdej rodziny powinna być uszanowana. W pełni rozumiem apel Małgorzaty Rybickiej o nieekshumowanie jej męża Arama i ta wola powinna być uszanowana.

    Dodał równocześnie:

    Doskonale rozumiem działania prokuratury, one są uzasadnione, dlatego że po tym, co widzieliśmy w Moskwie, te dyspozycje „zamknąć trumny jak najwcześniej, nie otwierać więcej” i to co potem się okazało, wiele ciał mylonych. Wyraźnie Rosjanie zachowywali się tak, jakby mieli coś do ukrycia.

    Zdaniem Marka Jurka wystarczy jednak by prokuratura dokonała ekshumacji ciał bliskich tych osób, które się na to zgadzają:

    Uważam, że jeżeli połowa czy dużo więcej trumien zostanie otwartych, to prokuratura uzyska dostateczną wiedzę, ale pamiętajmy, czym są prawa jednostki i prawa każdej rodziny, to najświętsze prawo natury ludzkiej, jakim jest szacunek dla zmarłych. Jeśli ktoś prosi, żeby trumien nie otwierać, to się nie otwiera. Pamiętajmy ekshumacje w Jedwabnem. Prezydent Lech Kaczyński potrafił uszanować wolę wspólnoty, która prosiła o szacunek dla zmarłych.

    Ekshumacje w Jedwabnem to był Aleksander Kwaśniewski

    -– doprecyzował Robert Mazurek.

    Minister sprawiedliwości. Tak, tak jest"

    Zwracam uwagę, ze znowu wyrwałeś część, odpowiadająca twojej tezie" z kontekstu. MJ nie potępił ekshumacji.Uznał ich zasadność. Tez nie zgadzam się z jego dzieleniem włosa na czworo, ale przecież nie muszę i zgodność jego wypowiedzi w 100 % z moimi poglądami nie jest miernikiem jego oceny jako polityka i człowieka. Podobnie jest ze zgodnością jego wypowiedzi z twoimi poglądami, poglądami Koleżeństwa i poglądami niektórych przywódców PiS.

    Odnoszę wrażenie, ze to raczej ty uwielbiasz argumenty z nieistnienia. Może nie aż świata, ale rzeczy których nie dostrzegłeś lub też dostrzegłeś ale ukryłeś lub przemilczałeś bo nie pasują do założonej tezy.
  • edytowano November 2016
    Groza-Symetrii napisal(a):
    Marek Jurek przeciwko ekshumacji. Kupa mięci.
    To jednak jest zdeczka redukcjonistyczny skrót wypowiedzi MJ.
    Marek Jurek wPolityce
    Wszystkie rodziny, które zwracają się o nieekshumowanie członków swoich rodzin, swoich zmarłych, powinny być uszanowane. (...) W pełni rozumiem apel Małgorzaty Rybickiej o nieekshumowanie jej męża Arama i ta wola powinna być uszanowana
    Marek Jurek wPolityce
    Uważam, że jeżeli połowa czy dużo więcej trumien zostanie otwartych, to prokuratura uzyska dostateczną wiedzę, ale pamiętajmy, czym są prawa jednostki i prawa każdej rodziny, to najświętsze prawo natury ludzkiej, jakim jest szacunek dla zmarłych.
    Z tych dwóch kawałków wnioskuję że redukcja kol. Grozy-Symetrii jest zasadna.
    Dlatego, że on wie że Prokuratura ma pełne prawo do wydania decyzji o ekshumacj i jest ono ponad prawem rodziny do dysponowania zwłokami krewnego. Więc tam się nie zapędza, tyle.

    Dwa. Skąd ta pewność, że "połowa" wystarczy? Coś WIE?
    Dlatego uważam że Rafałowe "dzielenie na czworo włosa" to rozmycie widoczności jego przeciwności.*
    *w sensie że MJ rozmywa

  • Jasne że redukcjonizm bywa słuszny czyli nasz i niesłuszny czyli nie nasz. Skoro my uważamy ze MJ jest be to znaczy tyle że jest be. Skoro sprzeciw wobec ekshumacji jest be to znaczy ze MJ jest przeciw ekshumacjom cbdo.
  • Rafał napisal(a):
    Jasne że redukcjonizm bywa słuszny czyli nasz i niesłuszny czyli nie nasz. Skoro my uważamy ze MJ jest be to znaczy tyle że jest be. Skoro sprzeciw wobec ekshumacji jest be to znaczy ze MJ jest przeciw ekshumacjom cbdo.

    ???
    To do mnie?
    Gdzie ja napisałem że MJ jest "be"?
    Kolega znów dzieli innych forumowiczów ( w tym mnie) na My i Oni.
    Ja akurat chciałbym się dowiedzieć (prywatnie) na czym to "be" MJ polega i może kolega mi powie?
    A że nie zadaję pytania tutaj, to dlatego, że znam odpowiedzi, które mnie nie satyskakcjonują. I odpuszczam.
    A kolega tylko "wasze-nasze", "ja/my-oni".


    ==
    ale niech będzie, pociągnę

    Czy prokuratura może odstąpić (od decyzji o ekshumacji)? (prawnie)
  • romeck napisal(a):ale niech będzie, pociągnę

    Czy prokuratura może odstąpić (od decyzji o ekshumacji)? (prawnie)
    Jakby się Wołodia przyznał, pokajał i pojednał z rodzicami ofiar, to może i tak.

    Ale tak serio, to się mie kołacze z drugiego roku mundroś, że polskie prawo karne nie działa na zasadzie oportunizmu tylko legalizmu, wot i szto! Znaczy, że nie robi prokurator tego co mu się chce, tylko to co musi.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a):ale niech będzie, pociągnę

    Czy prokuratura może odstąpić (od decyzji o ekshumacji)? (prawnie)
    ...że polskie prawo karne nie działa na zasadzie oportunizmu tylko legalizmu, wot i szto! Znaczy, że nie robi prokurator tego co mu się chce, tylko to co musi.
    No i tak mięsię coś o uszy odbija, że tak.

    Więc pociągnę, że "MJ zły".
    Tedy gadanie, że wola rodzin na "nie" winna być przez prokuraturę uszanowana jest mąceniem wody.
    Poszło w świat, że prokuraura, a i PiS, są "be" bo nie szanują, a oto MJ szanuje i apeluje o szacunek*.
    *szacunek rozumiany tu jako odstąpienie od ekshumacji
  • A nawet więcej - to łaskotanie kotka przy pomocy młotka. Ofiary katastrofy smoleńskiej zostały najnormalniej w świecie sprofanowane przez Moskali - pochowano ich w plastikowych workach, w zniszczonej odzieży albo bez odzieży, w towarzystwie niedopałków i śmieci, nierzadko śmieci te były wewnątrz ciał. Jak pan Jurek nazywa to szacunkiem, to ja nie mam cenzuralnego komentarza.
  • los napisal(a):
    A nawet więcej - to łaskotanie kotka przy pomocy młotka. Ofiary katastrofy smoleńskiej zostały najnormalniej w świecie sprofanowane przez Moskali - pochowano ich w plastikowych workach, w zniszczonej odzieży albo bez odzieży, w towarzystwie niedopałków i śmieci, nierzadko śmieci te były wewnątrz ciał. Jak pan Jurek nazywa to szacunkiem, to ja nie mam cenzuralnego komentarza.
    No, akurat tego nie nazywa szacunkiem, tylko brakiem szacunku gwoli ścisłości. Oczywiście, jest to eufemizm, ale nie odkręcenie znaczenia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.