Skip to content

dlaczego nie moge sie skremowac?

13»

Komentarz

  • @romeck: Benedykt VII piszą że był Włochem, a czemu?
    :D

    A Benedykt XVI był darem Pana Boga dla Niemców, ale nie skorzystali.

    @Rafał: "Moi przodkowie tak zrobili po przyjeździe do miasta Łodzi z niemieckich Sudetów."

    @Brzost: To trochę tak jak przodkowie mojej Żony, którzy byli zniemczonymi Francuzami aż w końcu stwierdzili że nie ma to jak Polska i krwią za ten wybór obficie zapłacili tak że nazwisko to nosi dziś tylko 10 osób w Polsce.

    Moi byli protestantami z Niemiec, następnie spolszczeni, a jeden z przodków mocno się zasłużył dla Polski działając w zaborze austriackim w połowie XIX wieku. A potem przeszedł na katolicyzm, za co sława Mu i chwała na równi z zasługami wobec Ojczyzny (albo bardziej:))

    Jedno co mnie odrobinkę irytuje - wszyscy Niemcy w pracy piszą do mnie po niemiecku, bo przecież to oczywiste że znam niemiecki. Nie znam i nie zamierzam:)
  • romeck napisal(a):
    Czy papież Benedykt VII był Polakiem zatem???
    A ocb?
  • balbina napisal(a):
    mmaria napisal(a):
    @Kania powierzać modlitwę i prosić o wstawiennictwo to akurat możemy każdego świętego. Do tego celu widok ciała zupełnie nie jest potrzebny.
    no niezupelnie: skoro Pan Bog zachowuje niektore ciala od rozkladu, tzn., ze jednak cos w tym musi byc...nam potrzebnego.
    Toż dokładnie to napisałam. A przynajmniej tak mi się wydawało.
    Za wstawiennictwem św. Antoniego możemy upraszać Pana Boga o różne takie i widok ciała świętego do niczego nam nie jest potrzebny, prawda? Ale jednakowoż patrząc na "śpiącą" św. Bernardettę, ja przynajmniej mam od razu skojarzenia związane bezpośrednio z Najświętszą Panienką i Jej objawieniami w Lourdes. Podobnie z św. Ojcem Pio...

    A tak w ogóle mój pierwszy post był niejako w opozycji do tego, co napisała Kazio :)
  • marniok napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Czy papież Benedykt VII był Polakiem zatem???
    A ocb?
    o literówkę: XVI miało być i odpowiedzią wygrał
    TecumSeh napisal(a):
    A Benedykt XVI był darem Pana Boga dla Niemców, ale nie skorzystali.
  • numer z okularami niezly.

    :-B
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.