Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1626365676887

Komentarz

  • Nawet są piosenki

  • A wyjaśniło się kim jest ten Ryan?

  • @los powiedział(a):
    Nawet są piosenki

    Znam, znam i czasami puszczam dla poprawy humera!

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano June 2023

    Pierwsze słyszę!
    Padłę!!!
    (A utwór jest przynajmniej sprzed 10 lat!)

    Tani lot, tani lot
    jak tylko to może być
    Bo mam - słowo daję! -
    przelot za groszy pinć

    ;)

  • Niby w oryginale było o towarzyszu Gomółce ale Pomaska też pasuje.

  • @los powiedział(a):
    Niby w oryginale było o towarzyszu Gomółce ale Pomaska też pasuje.

    Samolot Zlin?

  • "Średnia liczba przeciętnych tygodniowych godzin pracy na głównym stanowisku według @EU_Eurostat
    . Niemcy pracują najkrócej, ale potajemnie są przekonani, że pracują najwięcej"

  • @pantelej powiedział(a):
    . Niemcy pracują najkrócej, ale potajemnie są przekonani, że pracują najwięcej"

    Jak to szło? Germaniec pracuje do emerytury, a Polak (albo Międzymorzanin) pracuje do śmierci.

  • Germaniec pracuje do emerytury ale wliczamy w to wszystkie sześciogodzinne przerwy na kawę.

  • @los powiedział(a):
    Germaniec pracuje do emerytury ale wliczamy w to wszystkie sześciogodzinne przerwy na kawę.

    Znajomy doktorant (Polak) pracował na uczelni w Niemcowie i spierniczył stamtąd po jakimś czasie bo nie dał rady w tym systemie. Z tego co opisywał to mniej więcej tak było tam jak kolega mówi.

  • edytowano June 2023

    Mnie zaskakuje, że Szwecji najbardziej się chce pracować ze skandynawów.

  • loslos
    edytowano June 2023

    @wojtek powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Germaniec pracuje do emerytury ale wliczamy w to wszystkie sześciogodzinne przerwy na kawę.

    Znajomy doktorant (Polak) pracował na uczelni w Niemcowie i spierniczył stamtąd po jakimś czasie bo nie dał rady w tym systemie. Z tego co opisywał to mniej więcej tak było tam jak kolega mówi.

    To jeszcze nic, bo w Niemcowie przerwa na kawę odbywa się w pomieszczeniu socjalnym, gdzie można swobodnie wyciągnąć notatki i zająć się pracą. Pod warunkiem oczywiście, że nie wyłączamy się z ogólnej konwersacji o niczym ale to da się załatwić monosylabami. We Francy przerwa obiadowa odbywa się w restauracji, więc trudniej się oderwać od przystawki, drugiej przystawki, zupy, dania głównego, deseru słodkiego, deseru serowego (w tej kolejności) i kawy. Kiedy wyraziłem niezadowolenie z takiego marnowania czasu, kolega Francuz potwierdził: Istotnie, to nonsens. Ale później okazał się Flamandem czyli prześladowaną mniejszością narodową.

  • edytowano June 2023

    Szanują robotę, znajomy opowiadał, że kiedy wyjechał do Norwegi do pracy przy rybach, grupa miejscowych pracowników zagroził im pobiciem, jeżeli nie zastosują się do norm pracy obowiązujących w cywilizowanym kraju.

  • Słyszałem że w Holandii pracownicy z Polski mają inne normy, wszyscy wiedzą że zrobią więcej.

  • No ale z drugiej strony, po co mieliby Niemcy czy tam Holendrzy więcej pracować?

  • @polmisiek powiedział(a):
    No ale z drugiej strony, po co mieliby Niemcy czy tam Holendrzy więcej pracować?

    To jest oczywiste, ale skoro więcej pracują powinni dostawać wyższą pensję prawda? To że Polacy ucza się dopiero czym są związki zawodowe i praca na etat to jedno, chodzi o coś innego. Brat mojego ojca kilkadziesiat lat przepracował jako kierowca TIR w Niemczech. Mówił, że są tam trzy kategorie wynagrodzenia - najwięcej dostają rodowici Niemcy, drudzy w kolejności są rosyjscy Niemcy, wschód Europy to trzecia kategoria. Systemowy szowinizm.

  • @polmisiek powiedział(a):
    No ale z drugiej strony, po co mieliby Niemcy czy tam Holendrzy więcej pracować?

    Bo to wielogodzinne picie kawy jest pieruńsko nudne.

  • Chyba właśnie wreszcie zrozumiałam dlaczego liczę im podatki i robię to lepiej od nich nie znając niemieckiego.
    Cholerny świat!

  • @janosik powiedział(a):
    Mnie zaskakuje, że Szwecji najbardziej się chce pracować ze skandynawów.

    Może to przez ich szwecjalizm.

  • @polmisiek powiedział(a):
    No ale z drugiej strony, po co mieliby Niemcy czy tam Holendrzy więcej pracować?

    Holendrom skończył się gaz, a Niemcom model gospodarczo (surowce z rosji komponenty z kondkolwiek siła robocza z Polski) - polityczny,
    tak więc ten tego...

  • edytowano June 2023

    @Przemko powiedział(a):
    Brat mojego ojca ...

    Stryj.

  • Kurs dolara, zaraz będzie poniżej 4 PLN.

  • Ameryka słabuje?

  • Dyzel o 24 grosze więcej

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.