Skip to content

Zmartwychwstanie - sequel Pasji

2»

Komentarz

  • los napisal(a):
    To jest problem współczesnych - nie wierzymy w realność rzeczywistości mistycznej, wydaje się nam ona tylko niejasnym symbolem. Nie wierzymy w, że hostia tak po prostu jest ciałem Chrystusa a wino jego krwią, nie wierzymy w ciało po zmartwychwstaniu, nie wierzymy w diabła osobowego, który normalnie po ludzku przychodzi i zawiera kontrakty podpisywane krwią, nie wierzymy, że Chrystus umarł a potem zmartwychwstał, zgłodniał i zażyczył sobie kawałek ryby pieczonej i plaster miodu. Wszystko to jest odległe i abstrakcyjne a nie bliskie i namacalne.
    Jak zawsze Losie. Jak zawsze. Nie na darmo Tomasz musiał paluchem dotknąć ciała by w nie uwierzyć. A gdy dowód mamy przed oczyma i tak wielu z nas nie da wiary. Jak było wtedy tak i dziś jest.
  • Mania napisal(a):
    Groza-Symetrii napisal(a): Są bowiem zdarzenia, które wydarzyły się naprawdę, a które stały się poza zasięgiem zmysłu wzroku i słuchu.
    Secundo, są też takie jak Zmartwychwstanie, które wydarzyły się technicznie w zasięgu wzroku i słuchu, ale w Ukryciu. Celowo w Ukryciu. I nie wiadomo jak technicznie wyglądały.
    Zesłanie Ducha Świętego odebrano wzrokiem, słuchem, wewnętrznym poruszeniem ( od zadziwienia po spokój), nie sądzę, że przestrachem, i nie wiem czy w tym momencie wiedzieli już, że posiedli rozumienie wszystkich języków i że będą rozumiani przez obcojęzycznych - sądzę, że tak, że odczytali Boski przekaz.
    I na tle tego cudownego zdarzenia - skołowany Tomasz, który nie dowierza swoim zmysłom :-) To wszystko da się pokazać. Jeśli malarze potrafili, to czemu nie filmowiec?
    PS. Do zmysłu wzroku i słuchu dodajmy dotyk, bo powiew wiatru odczuwa się jak dotyk - było to więc doświadczenie (również) zmysłowe.
  • Gibson, jako wielki grzesznik( może już były - daj Boże) rozumie niuanse lepiej niż każdy inny ugrzeczniony s.syn z Hollywudu. Wierzę, że potrafi. Już pokazał, że umi chłopina to i owo. Jestem ZA!!!
  • Kandydatem do roli Jezusa jest młodszy od Caviezela Tom Hardy.
    image
  • edytowano December 2016
    Najefektowniejsze będą te tatuaże na ciele
    image
    Już większych efektów specjalnych nie trzeba....
    :P
  • W sieci są jeszcze gorsze foty. Usunie te tatuaże?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nie wiadomo, czy dostanie/weźmie tę rolę, to narazie kandydat. A nawet jeśli - jest jeszcze charakteryzacja :)
  • Da się zamalować.
  • Tatuaże można usunąć komputerowo na filmie - żaden problem.
    Co do Gibsona - udowodnił że warto dac mu szansę. Czy mu wyjdzie - trudno powiedzieć.

    Co do grzeszności - najprościej byłoby przytoczyć cytat o rzucaniu kamieniem, ale że przeważnie używają go ludzie z którymi mi delikatnie mówiąc nie po drodze to zmilczę tym razem, ale jest jeszcze inny powód.

    Bycie grzesznikiem, ale świadomym swoich grzechów, czasem pomaga w dogłębnym zrozumieniu pewnych rzeczy które inni przyjmują na wiarę, albo natualnie. Co w realizacji filmu może tylko pomóc.

    Sceptyków rozumiem, ale dajmy chłopu szansę.

    AnnaE: "Pamiętam też scenę Zmartwychwstania z końca "Pasji". Nie podobała mi się. Zwłaszcza dziura w dłoni, jak po perszingu.
    Bardzo słaba scena."


    Trudno o gustach dyskutować, ale mnie się akurat ta scena podobała.

    Co do wygładzonej skóry Jezusa - symbol Jego zwycięstwa nad śmiercią. Apostołowie którzy widzieli Go po zmartwychwstaniu a nie poznali - widzieli człowieka bez śladów męki. Można rozmawiając z kimś nie zauważyć dziur w rękach, ale nie można nie zauważyć zmasakrowanej twarzy.

    Co do rozmiarów dziur - myślę że mogły one przekraczać i to wyraźnie średnicę gwoździ. Jezus ważył co najmniej 70-80kg, wisiał jedynie na gwoździach co najmniej kilka godzin, ciało jest plastyczne. Choć zapewne jest trochę przesady w rozmiarach mimo to.

    Ale - gdyby się czepić, to nie tylko ta scena jest przesadzona. Ilość krwi wylanej w biczowaniu zapewne nie zmieściłaby się w kilku osobach - a przecież człowiek ginie po utracie 1 litra krwi z pięciu - sześciu które posiada.
  • Tatuaże na własnej skórze pozwalają podejrzewać jegomościa o kooperację z kusym. Świadomą lub nie. W drugim przypadku głupota bierze górę nad rozumem z czego rodzi się mała, goła i durnowata nieświadomość.

    Tak czy siak, jegomość wydziarany do rozpuku nie klapuje z tematyką filmu, rolą i ogólną powagą przedsięwzięcia.
  • randolph napisal(a):
    Tatuaże na własnej skórze pozwalają podejrzewać jegomościa o kooperację z kusym. Świadomą lub nie. W drugim przypadku głupota bierze górę nad rozumem z czego rodzi się mała, goła i durnowata nieświadomość.

    Tak czy siak, jegomość wydziarany do rozpuku nie klapuje z tematyką filmu, rolą i ogólną powagą przedsięwzięcia.
    .....
    "Ty Mnie, Styka, nie maluj na kolanach - ty Mnie maluj dobrze!".
  • Chodźmy razem więc w drogę
    Będziesz mówił o Bogu
    Ja ci zrobię fantastyczny PR
    Kiedy trzeba się schowam
    Kiedy trzeba zachowam
    Jestem Lucyfer a ty będziesz big star
  • edytowano December 2016
    randolph napisal(a):
    Tatuaże na własnej skórze pozwalają podejrzewać jegomościa o kooperację z kusym. Świadomą lub nie. W drugim przypadku głupota bierze górę nad rozumem z czego rodzi się mała, goła i durnowata nieświadomość.

    Tak czy siak, jegomość wydziarany do rozpuku nie klapuje z tematyką filmu, rolą i ogólną powagą przedsięwzięcia.
    Potwierdzam. Kolega napisał w samo sedno.
    Ps. Nie może Gibson wziąć na Jezusa Pawlickiego Antoniego
    image
    Tudzież mojego ziomala Rogacewcza
    image
    Zamiast jakiegoś podziarańca
    Wszak obaj Pawlicki i Rogacewicz są obecnie w wieku chrystusowym (33 i 35 lat) i pewnie chętnie zagraliby u człowieka, który posiada nazwisko najlepsiejszego twórcy gitar.
  • randolph napisal(a):
    Chodźmy razem więc w drogę
    Będziesz mówił o Bogu
    Ja ci zrobię fantastyczny PR
    Kiedy trzeba się schowam
    Kiedy trzeba zachowam
    Jestem Lucyfer a ty będziesz big star
    "Powiedz, czy chcesz do baru czy do konfesjonału
    Jeśli trzeba zaprowadzę cię tam"

    Ten tekst wypieprza w kosmos całą piosenkę, jak i szczerość nawrócenia Muńka. Tak więc tego ...

  • Pawlicki popierał czarny protest. Na każdego coś się znajdzie. Myślę, że nie ma co wybrzydzać w aktorach, ważne, by film był dobry.

  • "Powiedz, czy chcesz do baru czy do konfesjonału
    Jeśli trzeba zaprowadzę cię tam"

    Ten tekst wypieprza w kosmos całą piosenkę, jak i szczerość nawrócenia Muńka. Tak więc tego ...
    Niekoniecznie. Wie kolega i do konfesjonału można iść w złej intencji.
  • edytowano December 2016
    Szkoda, że nie zna aktorów z tureckich seriali

    image
    Engin Akyürek (ur. 12 października 1981)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano December 2016
    Po co brać muslima, jak można Brasiliero
    Sidney Sampaio (ur. 21 kwietnia 1980)
    image
    No i tak trochę offtopicznie. Brazylijczycy kręcą niezłe seriale w oparciu o Stary Testament np. "Król Dawid" - niezły serial, prawie jak "Ja, Klaudiusz" (choć "prawie" tutaj robi dość małą różnicę).
  • Oglądam po raz drugi. Jest i "Estera", "Ruth" i "Cuda Jezusa", "Dziesięć przykazań", coś o faraonie i pewnie wiele innych. Grają ci sami aktorzy. Trochę się to miesza, ale najważniejsze, że im się chciało zekranizować wiele biblijnych historii.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nie umywają się do Hardy'ego. Obejrzyjcie "Locke", Hardy to miszcz.
  • AnnaE napisal(a):
    Oglądam po raz drugi. Jest i "Estera", "Ruth" i "Cuda Jezusa", "Dziesięć przykazań", coś o faraonie i pewnie wiele innych. Grają ci sami aktorzy. Trochę się to miesza, ale najważniejsze, że im się chciało zekranizować wiele biblijnych historii.
    "Król Dawid" jest super - oglądam po raz drugi.
    To nie jest serial typu "Isaura" z drętwymi dialogami i kostiumami od sasa do lasa.
    To niezły serial, dbający o szczegóły historyczne, niezłe dialogi i niezła gra aktorska.

  • Mania napisal(a):
    Nie umywają się do Hardy'ego. Obejrzyjcie "Locke", Hardy to miszcz.
    Może być mistrzem w "Locke", ale z tymi dziarami to mi mało jezusowo wygląda :(

  • starybelf napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Oglądam po raz drugi. Jest i "Estera", "Ruth" i "Cuda Jezusa", "Dziesięć przykazań", coś o faraonie i pewnie wiele innych. Grają ci sami aktorzy. Trochę się to miesza, ale najważniejsze, że im się chciało zekranizować wiele biblijnych historii.
    "Król Dawid" jest super - oglądam po raz drugi.
    To nie jest serial typu "Isaura" z drętwymi dialogami i kostiumami od sasa do lasa.
    To niezły serial, dbający o szczegóły historyczne, niezłe dialogi i niezła gra aktorska.

    To prawda. Sporo szczegółów porównywałam z Biblią.
    :\">

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.