Skip to content

Kiedy zaczeła się ta cała histeria ze smogiem w miastach?

24

Komentarz

  • ściema. Dzisiaj wew Warszawie bełł ładny słoneczny dzień z widocznym błękitnym nieboskłonem. Gdzie tu smok?
  • http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current

    http://www.ekoprognoza.pl/index.php

    ale nie sprawdzalem jak bylo w poprzednich latach, ktos ma czas/mozliwosci porownac z danymi archiwalnymi?
  • a jak tam się ma wulkan na Islandii?
    ten, który w kwietniu 2010 zatrzymał ruch lotniczy nad Europą
  • KAnia napisal(a):
    a jak tam się ma wulkan na Islandii?
    ten, który w kwietniu 2010 zatrzymał ruch lotniczy nad Europą
    Ejafjatlajokutl.

    Miał on być zapalnikiem dla swojej większej koleżanki, o nazwie bodaj Katla, ale jakoś nic z tego nie wynikło.

    W tym sezonie nosi się hiperwulkan koło Neapolu, a coś mi się widzi, że lepsze polskie fiołki w polu.
  • fatuswombatus napisal(a):
    Najważniejsze są KASIA i KASIA i KASIA!

    A na czem to miliardy zarabia niejaki Al Gore?
    Na tzw. zmianach klimatycznych i wciskaniu kitu, że to wszystko wina ludzka.
    I jeszcze jedno. Uważam, że władze Warszawy powinny mi zwrócić dniówkę biletu kwartalnego, bo skoro dziś każdy mógł korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie, to mnie się również zwrot pieniędzy należy!

  • http://niewygodne.info.pl/artykul7/03528-Nagly-problem-smogu.htm

    i teraz komu wierzyc

    no ale chyba nie zaczeli palic smieciami "bo przyszedl PiS"
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    ściema. Dzisiaj wew Warszawie bełł ładny słoneczny dzień z widocznym błękitnym nieboskłonem. Gdzie tu smok?
    Wola, widok z 9. piętra - ciemnoszary brudny horyzont przechodzący wzwyż w niebieskie i słoneczne niebo.
  • No raczej przestali bo dostali 500+ i w końcu jest na opał.
  • starybelf napisal(a):
    Uważam, że władze Warszawy powinny mi zwrócić dniówkę biletu kwartalnego
    O tym samym pomyślałem, chyba się pofatyguję.
  • Dziś już komunikacja miejska w W. normalnie biletowana. Widocznie powietrze już się poprawiło.
    A na serio to takiego smrodu powietrza jak w tym roku nie czułem nigdy. Krótkie wyjście na dwór i pachniesz jakbyś z ogniska wrócił.
  • edytowano January 2017
    A to obiecany krakowski wywietrznik po ok. 20 miesiącach od malowania (po 12 wyglądało tak samo, chyba idzie już na grubość), te nad resztą okien identyczne: image
  • edytowano January 2017
    Zima, ludzie więcej palą, dym bardziej opada z powodu zimnego powietrza. I to wcale nie muszą być śmieci, zanim piec nie osiągnie temperatury wyższej to spalanie przebiega bardzo źle, wąchałem dym u rodziców, śmierdzi ropą.
  • Mróz, wszystko niżej siedzi. Ociepli się i po kłopocie. Cyrkulacja powietrza też ruszy.
  • kto nie był w Kairze, nie wie co to smog
  • edytowano January 2017
    A ten wywietrznik to jest zwykła dziura nad oknem. Do płuc przecież to samo wlatuje. Czyli powinny one po 20 miesiącach tak samo wyglądać (zakładając, że bym siedział na polu cały czas), c'nie?
  • @polmisiek
    a to nie będzie zwykły, nawet i z zewnątrz, kurz na lepkim osadzie na suficie w kuchni?
    w druga strone, np w łazience na kratce wentylacyjnej, mam tak samo....
  • edytowano January 2017
    Mapka gazu w Polsce. Jak kolorowo to gaz jest jak biało to gazowa terra incognita jest:

    image

  • I tu z odbytu pewnej opiniotfurczej gazety dowiadujemy się na prawdę czy to o smog biega czy geszeft:

    "Walkę ze smogiem zapowiadają także mieszkańcy. Projekt instalacji specjalnego sytemu zgłoszony został do budżetu partycypacyjnego. Czy oczywiści powietrze na Mokotowie?
    "Mech zjadający smog", tak nazwano projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego na Mokotowie. W sumie za 120 tys. złotych na powstać tzw. mebel miejski, na którym miałaby zostać posadzona specjalna odmiana mchu pochłaniająca spaliny.

    "Jedna instalacja z mchu neutralizuje tyle samo smogu, co 275 drzew. Cała konstrukcja wyposażona jest w czujniki kontrolujące rozrost kolonii mchu, system nawadniania i panele słoneczne" - opisuje pani Sylwia, która jest pomysłodawczynią projektu. Wyjątkowa instalacja miałaby stanąć na Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic: Belwederskiej, Gagarina i Spacerowej......................."

    Reklamy się poszły sprzedawać do Karnowskich to cza znależć inne źrOOdełko dochodów. A kto im zabroni zarabiać na walce ze smogiem?
  • Jeśli to równoważnik 275 drzew, to może nie takie drogie, wychodzi jakieś 500 PLN za drzewo (jak rozumiem nie sadzonkę a duże drzewo).
    W Krakowie też słyszałem, że ma takie coś powstać, ale nie wiem za jakie pieniądze.
  • Przemko napisal(a):
    Zima, ludzie więcej palą, dym bardziej opada z powodu zimnego powietrza. I to wcale nie muszą być śmieci, zanim piec nie osiągnie temperatury wyższej to spalanie przebiega bardzo źle, wąchałem dym u rodziców, śmierdzi ropą.
    też źle palą (zależnie od pieca), czytałeś o tym spalaniu "powierzchniowym"?
    To się także przekłada na ilość sadzy...

    W ogóle sądzę, że kluczowa (w skali mikro) jest wymiana piecy na nowoczesne. Szczególnie, że na tym rynku b. mocną pozycję mają polskie firmy!
  • edytowano January 2017
    Świeżo z korytarzy władzy na ul. Wiejskiej:

    Mówi się że na dzisiejszym spotkaniu prezesa J.K z opozycją, prezes J.K. dokonał następnego genialnego majstersztyku i zdobył pełne zaufanie posłów z partii Kukiz. Szczególnie poseł Marzec był tak zachwycony że przysiąg dozgonną wierność i oddanie. Zarazem prezes J.K. jedną decyzją rozwiązał problem smogu na terenie Polski.

    Od lutego ma wejść ustawa iż w piecach będzie można palić jedynie leczniczą marihuaną. Zachodzi zarazem obawa że tym samym Polska stanie się jedynym krajem na świecie gdzie ludzie dotkliwie odczują brak smogu. Aby temu zapobiec minister Mateusz-Od-Wszystkiego zapowiedział że zostaną przeprowadzone testy nad zastosowaniem leczniczej marihuany w postaci płynnej żywicy do napędzania silników pojazdów mechanicznych.

    To tłumaczy także nagłą uległość Petru i wyraźne zdenerwowanie w obozie PO, a szczególnie u Pana Schetyny, którzy to od dziś będą postrzegani nie tylko jako niewarci zaufania ale także jako nadęte sztywne buce nie tylko przeciwne stosowaniu leczniczej marihuany ale i odpowiedzialnych za zepsute w Polsce powietrze,

    100% serio.....

  • qiz napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Zima, ludzie więcej palą, dym bardziej opada z powodu zimnego powietrza. I to wcale nie muszą być śmieci, zanim piec nie osiągnie temperatury wyższej to spalanie przebiega bardzo źle, wąchałem dym u rodziców, śmierdzi ropą.
    też źle palą (zależnie od pieca), czytałeś o tym spalaniu "powierzchniowym"?
    To się także przekłada na ilość sadzy...

    W ogóle sądzę, że kluczowa (w skali mikro) jest wymiana piecy na nowoczesne. Szczególnie, że na tym rynku b. mocną pozycję mają polskie firmy!
    Jak zmusisz ludzi do wymiany pieców? Te, które są teraz ładnie grzeją, więc po co wywalać pieniądze w błoto?
    Mnie się zdaje, że bez odgórnej regulacji i wzięcia za twarz jest to nie do przeprowadzenia. Inaczej nie ma motywacji do zmiany.
  • van.den.budenmayer napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Zima, ludzie więcej palą, dym bardziej opada z powodu zimnego powietrza. I to wcale nie muszą być śmieci, zanim piec nie osiągnie temperatury wyższej to spalanie przebiega bardzo źle, wąchałem dym u rodziców, śmierdzi ropą.
    też źle palą (zależnie od pieca), czytałeś o tym spalaniu "powierzchniowym"?
    To się także przekłada na ilość sadzy...

    W ogóle sądzę, że kluczowa (w skali mikro) jest wymiana piecy na nowoczesne. Szczególnie, że na tym rynku b. mocną pozycję mają polskie firmy!
    Jak zmusisz ludzi do wymiany pieców? Te, które są teraz ładnie grzeją, więc po co wywalać pieniądze w błoto?
    Mnie się zdaje, że bez odgórnej regulacji i wzięcia za twarz jest to nie do przeprowadzenia. Inaczej nie ma motywacji do zmiany.

    Kurna, to się po prostu opłaci.
    Nie wiem, ulga, odpis podatkowy, kredyt państwowy, certyfikowana sprzedaż używanych ale z papierami.
    A do tego straszak mandatami.

    "Prościej mi będzie wymienić za 3 tysiaki, płacone w ratach przez 3 lata, niż zabulić mandat 500 zł...". O, ale taki mandat mógłby być odliczony od zakupu pieca- taki bonus za poprawę ;)
  • fatuswombatus napisal(a):
    Świeżo z korytarzy władzy na ul. Wiejskiej:

    Mówi się że na dzisiejszym spotkaniu prezesa J.K z opozycją, prezes J.K. dokonał następnego genialnego majstersztyku i zdobył pełne zaufanie posłów z partii Kukiz. Szczególnie poseł Marzec był tak zachwycony że przysiąg dozgonną wierność i oddanie. Zarazem prezes J.K. jedną decyzją rozwiązał problem smogu na terenie Polski.

    Od lutego ma wejść ustawa iż w piecach będzie można palić jedynie leczniczą marihuaną.

    Jarro zachował sobie blancika na deser?

  • qiz napisal(a):
    fatuswombatus napisal(a):
    Świeżo z korytarzy władzy na ul. Wiejskiej:

    Mówi się że na dzisiejszym spotkaniu prezesa J.K z opozycją, prezes J.K. dokonał następnego genialnego majstersztyku i zdobył pełne zaufanie posłów z partii Kukiz. Szczególnie poseł Marzec był tak zachwycony że przysiąg dozgonną wierność i oddanie. Zarazem prezes J.K. jedną decyzją rozwiązał problem smogu na terenie Polski.

    Od lutego ma wejść ustawa iż w piecach będzie można palić jedynie leczniczą marihuaną.

    Jarro zachował sobie blancika na deser?

    Nie wiem ale jak wychodziłem to wyraźnie słyszałem jak ktoś się śmiał i chyba miauczenie kota.
  • Satyryk Górski winien u Kolegi korkować.
  • Dziś Warszawa + jedno okoliczne miasto prezentuje program dopłat do wymiany pieców.

    Coś szybko się wzięły i napisały, te programy.
  • natenczas napisal(a):
    Dziś Warszawa + jedno okoliczne miasto prezentuje program dopłat do wymiany pieców.

    Coś szybko się wzięły i napisały, te programy.
    Piekary Śląskie zrobiły to kilka let temu. Wymieniono większośc starych pieców na groszkowy samo-coś-tam.
    I teść przestał palić pieluchy wnuka...
  • romeck napisal(a):
    natenczas napisal(a):
    Dziś Warszawa + jedno okoliczne miasto prezentuje program dopłat do wymiany pieców.

    Coś szybko się wzięły i napisały, te programy.
    Piekary Śląskie zrobiły to kilka let temu. Wymieniono większośc starych pieców na groszkowy samo-coś-tam.
    I teść przestał palić pieluchy wnuka...
    To jest prawdziwa masakra, że nawet na Śląsku nie ma powszechnego podłączenia do sieci miejskiej...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.