Skip to content

Rafał Wójcikowski RIP

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Dwóch posłów Kukiz'15 przyszło do Sali Kolumnowej Sejmu, gdzie marszałek Marek Kuchciński przeniósł głosowanie nad budżetem z sali plenarnej. Rzecznik partii twierdzi jednak, że nawet bez głosów Kukiz'15 PiS miało kworum i mogło uchwalić budżet.

Chodzi o dwóch posłów z Kukiz'15: Rafała Wójcikowskiego i Annę Siarkowską.

- W Kukiz '15 nie ma dyscypliny partyjnej, dlatego posłowie mogli sami zdecydować, czy chcą głosować - wyjaśnia Jakub Kulesza, rzecznik klubu. - Marszałek miał prawo przenieść obrady do sali kolumnowej, a obowiązkiem posłów jest głosować. Prawda jest taka, że PiS miało kworum bez głosów naszych posłów. Zostało to sprawdzone podczas głosowania technicznego. Gdyby było inaczej, posłowie Kukiz '15 opuściliby sale obrad. Marszałek Kuchciński nie miał jednak prawa blokować wszystkich poprawek budżetowych w dwa głosowania. Dlatego też nasi posłowie jako jedyni głosowali przeciwnie do posłów PiS.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys-w-sejmie-kworum-uchwalenie-budzetu,16,0,2221072.html

image
Otagowano:
«13

Komentarz

  • edytowano January 2017
    +
    O prawdę także i sprawiedliwość +++
  • istnieje możliwość, że nie musiał zginąć
    http://wpolityce.pl/polityka/324088-swiadek-smiertelnego-wypadku-posla-wojcikowskiego-niestety-ratownicy-sie-nie-sprawdzili-mysle-ze-mozna-bylo-tego-pana-uratowac?strona=2
    tragedia
    takie są skutki, gdy w karetkach pogotowia nie jeżdżą lekarze
  • +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Tak z dystansu patrząc- chłop raczej na prostej drodze do Nieba.
    Imponujące, jak walczył o te dzieciaki z Aspergerem...
  • qiz napisal(a):
    Tak z dystansu patrząc- chłop raczej na prostej drodze do Nieba.
    Imponujące, jak walczył o te dzieciaki z Aspergerem...
    Tak.
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Przebitki o totalnej kompromitacji ratowników... nie wygląda to ciekawie.
  • AED w karetce?
    dziwne, to jest sprzęt dla amatorów...więc albo wina dyspozytora albo relacja świadka-ratownika taka sobie...
  • edytowano January 2017
    image

    O co chodzi w tym wyróżnionym fragmencie?
  • była taka sprawa, stowarzyszenie "Wolne Społeczeństwo", które walczy z kupowaniem polskich dzieci do adopcji zagranicznych (i rozdzielania rodzin), protestowało w Sejmie. I podwładny Terleckiego po chamsku wyprowadzał spokojnego gościa, a tamten w końcu go glebnął na tatami.

    Dziwny trop.
  • extraneus napisal(a):

    O co chodzi w tym wyróżnionym fragmencie?
    Nie znasz historii z sejmu?
    judoka: Paweł Bednarz z Fundacji im. Dobrego Pasterza w Sosnowcu
    1. jego fundacja: Dobrego Pasterza
    2. harai goshi
    3. reportaż; tvn, ale OK, Nastula pokazuje że rzut za 10 punktów i Ippon
    Acha, panowie się pogodzili :)
    ===

    audio PR1 - świadek-ratownik o ratujących strażakach (pogotowia jeszcze nie było)
    świadek - ratownik wodny- zapis telefonu do radia
    Byłem zaraz po, wyciągałem tego pana. Tam jest wypadek śmiertelny także będzie prawdopodobnie dłuższy postój. Mogę powiedzieć tylko tyle, że udzielałem temu panu pomocy. No niestety w tym przypadku ratownicy się nie sprawdzili. Prosiłem wcześniej, że trzeba zacząć akcję reanimacyjną, bo jestem ratownikiem. Niestety nie posłuchali, zaczęli wdrażać procedury. Ja już wcześniej stwierdziłem, że puls słaby, słabnie oddech. Pogonili mnie w końcu, oczywiście ustąpiłem, bo to ich praca. Szanuję pracę ratowników. W tym przypadku myślę, że można było tego pana uratować
    Te "procedury" to próba nieudana włączenie defibrylatora. Słuchacz potem stwierdził, że stracili najcenniejsze cztery minuty!
    tekst na polkieradio

  • qiz napisal(a):
    była taka sprawa, stowarzyszenie "Wolne Społeczeństwo", które walczy z kupowaniem polskich dzieci do adopcji zagranicznych (i rozdzielania rodzin), protestowało w Sejmie. I podwładny Terleckiego po chamsku wyprowadzał spokojnego gościa, a tamten w końcu go glebnął na tatami.

    Dziwny trop.
    Nie "wolne ..." tylko "dobrego ...".
    Nie Terlecki tylko szef biura Terleckiego.
    Nie wyprowadził, tylko próbował i... ippon! :)
  • edytowano January 2017
    No ok, sprawę pamiętam, ale to ten facet, co dzwonił do radia?
  • extraneus napisal(a):
    No ok, sprawę pamiętam, ale to ten facet, co dzwonił do radia?
    Nie, to tym razem ja palnąłem. Skasowałem zdanie.
  • Obejrzałem krótki filmik, jak Rzymkowski się wypowiada. M.s.z. wygląda na porządnie wystraszonego.
  • Dotarliśmy do właściciela forda transita, który prowadzi firmę budowlaną w Tomaszowie Mazowieckim. Tuż po wypadku zadzwonili do niego pracownicy. – Byłem na miejscu o 6.52. Zaniepokoiło mnie, że gdy dojechałem, nie było jeszcze żadnych służb. Stały tylko: auto posła, volkswagen caddy i jakiś ciemny samochód, a nasz transit był 80 m dalej – mówi „Rzeczpospolitej" Marek Kamola. – Rozmawiałem z moim kierownikiem. Mówił, że jechał ok. 80 km na godzinę, ale uderzył w auto posła może przy 30. Nic nie widział, bo samochody nie były oświetlone. Ciemny pojazd posła stał na asfalcie, biały volkswagen w rowie, a nasz kierowca wyjeżdżał zza wzniesienia – tłumaczy Kamola.
    Dodaje, że z relacji podróżujących VW caddy wynikało, że tuż po wypadku poseł Wójcikowski wysiadł z samochodu. Z latarką w ręku miał oglądać uszkodzenia. – Potem podobno wsiadł do auta – mówi Kamola. – Ciekawe, że w jego samochodzie nie było akumulatora. Stał prosto, jakby go ktoś postawił, 20 m dalej przy barierkach – stwierdza.
    Informację o akumulatorze potwierdził nam rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

    http://www.rp.pl/Kukiz15/302159862-Nowe-poszlaki-ws-smierci-posla-Kukiz15-Rafala-Wojcikowskiego.html#ap-1
  • Ciekawe1, czy zabezpieczyli logowania komórek...
  • Poseł Wójcikowski był o krok od rozwalenia ciasteczkowego klubu. Czyżby zadziałali przyjaciele śpiewaka?
  • A Siarkowska ucichła... Ona działała razem z nim.
  • Samochód bez akumulatora???
  • No ciekawe po co wyjęty i odniesiony na 20m.
  • żeby nie wybuch?
  • Przemko napisal(a):
    No ciekawe po co wyjęty i odniesiony na 20m.
    Jagto po co. Żeby go naładować na prostowniku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.