Skip to content

O co idzie z tymi żołnierzami wyklętymi?

13»

Komentarz

  • makos napisal(a):
    Teraz ta akcja Nazi German Camps przeciwko bezczelności ZDF.
    Prawdziwie bezczelna jest reakcja Niemców na polską akcję. Otóż Niemcy twierdzą że Polacy bezprawnie wykorzystują wizerunek Adolfa Hitlera i że tak nie wolno.
  • edytowano March 2017
    @Jorge: "Nie wiem o czym jest ten wątek, ale pragnę powiedzieć, że w ostatnich latach moja niechęć, a może i nienawiść do Niemców wzrosła razy pińćset. Olśnienie nastąpiło z różnych kierunków, politycznych, biznesowych, ogólnoludzkich i trwało parę miesięcy (nie że tak już). "

    A tu mnie kolega mocno zaskoczył, bo nawet ja byłem antyniemiecki od wczesnego przedszkola. Od Wandy, co Niemca nie chciała, a potem to tylko rosło i się racjonalizowało.

    Żaden "fajny Niemiec" (a kilku by się znalazło pośród znajomych) tego nie zmienił, a wręcz przeciwnie. Dlaczego? Bo kazdy fajny Niemiec ma przynajmniej jedną cechę która wśród Polaków występuje tylko u skurwysynów. Wystarczy się z fajnym Niemcem znać odpowiednio długo i poczekać aż się przestanie kontrolować.

    A i jeszcze co do Niemców, tym razem niefajnych.
    Miałem trzy lata temu szkolenie, gdzie był nas cały tygiel nacji - Holendrzy, Polacy, Włosi, Egipcjanin, babka z RPA, Azjata (nie pamiętam kraju, jakiś Pakistan czy cuś), Amerykanka, i jeszcze coś, ale nie pomnę.

    Po czterech dniach szkolenia poszliśmy na wspólną kolację, gdzie tak się stąło że w gronie kilku osób (Egipcjanin, Holendrzy, Włosi, RPAczka i ja) puściły wszelkie zwieracze politycznej poprawności. Mimo że wszyscy byliśmy trzeźwi.

    Nie zapomnę do końca życia jak Egipcjanin powiedział:
    - Słuchajcie, ja w ogóle to pierwszy raz w życiu widzę Niemca. I dochodzę do wniosku że Hitler w tym narodzie to nie był żaden przypadek.

    Amen.
  • Przemko napisal(a):
    makos napisal(a):
    Teraz ta akcja Nazi German Camps przeciwko bezczelności ZDF.
    Prawdziwie bezczelna jest reakcja Niemców na polską akcję. Otóż Niemcy twierdzą że Polacy bezprawnie wykorzystują wizerunek Adolfa Hitlera i że tak nie wolno.
    Ale przecież to znakomicie. Prawa do wizerunku Hitlera mają tylko Niemcy - pełna zgoda:) Ich on z krwi i kości, oni go wybrali, oni hołubili, niechże oni nim dysponują ze wszelkimi tego konsekwencjami:)

    A na ewentualną karę finansową to się chętnie zrzucę, niechże tylko jasno i dobitnie cały świat to powtórzy:)
  • TecumSeh napisal(a):
    W mediach przez dziesiątki lat zbrodnie niemieckie były co jakiś czas przypominane.
    W zeszłym tygodniu też?

  • los napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    W mediach przez dziesiątki lat zbrodnie niemieckie były co jakiś czas przypominane.
    W zeszłym tygodniu też?

    Też.
  • Musiałem być nieuważny.
  • Widocznie. Zdarza się ;)
  • Oj chyba bardzo nieuważny, bo ja widze praktycznie codziennie. Przy okazji #germandeathcamps na ten przykład.

  • Prywatna niezależna inicjatywa o skromnym zasięgu. Ja piszę o państwie.
  • Owszem, ale mówi się o tym.
    Nie ma problemu braku wiedzy w temacie.
    A co do Wołynia czy Żołnierzy Wyklętych - jeszcze niedawno był. Teraz się to zmienia - i dobrze.
  • TecumSeh napisal(a):
    Owszem, ale mówi się o tym.
    Nie ma problemu braku wiedzy w temacie...
    ...wśród osób pamiętających przynajmniej tydzień wstecz. Stanowią oni w populacji frakcję statystycznie nieznaczącą.


  • los napisal(a):
    Prywatna niezależna inicjatywa o skromnym zasięgu. Ja piszę o państwie.
    Beata Szydło, przemówienie w obozie Auschwitz.
  • Wielkie przedsięwzięcie.
  • edytowano March 2017
    Dziś na tweeterze Cenckiewicz skomentował jutrzejszą (dot. wpływów niemieckich w mediach) okładkę wSieci słowami "Walka z Hupką i Czają trwa"; przed chwilą w tym samym duchu brechtali się w Saloniku Politycznym wszyscy, oprócz Tadeusza Płużańskiego. Co dziwne, najbardziej brechtał się Wiktor Świetlik - wydawało mi się, że jeszcze nie przeszedł do DoRzeczy?
  • Co się tak ociąga?
  • los napisal(a):
    Ja przypomnę liczby - ofiar Ukraińców było około sto tysięcy, ofiar Niemców sześć milionów. AK liczyła 400 000 żołnierzy, po roku 1947 w podziemiu pozostało nie więcej niż dwa tysiące osób. Jakoś nie widzę tych proporcji w mediach ale może nieuważnie patrzę.
    Kupa mięci. Teraz wiadomo, o co mi chodziło?
  • Z Żołnierzami Wyklętymi nie chodzi o statystykę tylko o niebywały heroizm i poświęcenie w obliczu miażdżącej przewagi Zła i braku perspektywy nie tylko wygranej, ale i przeżycia. Celem było świadectwo i nadzieja na pamięć oraz odrodzenie z tej pamięci. I zwyciężyli.
  • extraneus napisal(a):
    .."Walka z Hupką ...
    Bez oceny: to jest historia tych ziem - Górnego Śląska.
    Z matki Żyd, z ojca Niemec, z wyboru Ślązak. (Oczywiście niemiecki i niemieckojęzyczny). Honorowy obywatel Raciborza.
  • o statystyke tez chodzi, ŻW to jak nie przymieżając 300tu Leonidasa
  • extraneus napisal(a):
    .."Walka z Hupką ...
    Żartowało się, że z H... alickim i Czapką :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.