Skip to content

Sprawa Misiewicza - PiS toczy nowotwór

13

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Co zrobił AM źle? Nie uporządkował przez 1,5 roku systemu zamówień nowego sprzętu. A to co było - kulawy Inspektorat Uzbrojenia- praktycznie sparalizował. Latami się teraz nie podniesiemy, zwłaszcza gdy priorytetem jest OT.
    Skąd Dyziu tą wiedzę czerpiesz ?
    z forów wojskowych, militarnych, z dziennikzbrojny.pl itp.

  • JORGE napisal(a):
    Jeżeli nie da się MON rozpieprzyć to nie należy iść na wojnę. Nigdy nie byłem i nie jestem zwolennikiem prowadzenia walk na wielu frontach. Naprawdę wierzyliście, że można czarodziejską różdżką wszystko wygrać ? Bo tak ?
    Przyszedł gówniarz bez szkoły, wziął kilkunastu uzbrojonych (i zapewne ciętych na sowieckich przełożonych) byczków z Żandarmerii, łomy i fajerwerki, o północy zrobili wjazd na kwadrat- i dotąd nietykalne sowieckie szpiony zesrały się w gacie, a z generałów ciach, ciach- szeregowcy.
    Da się- trzeba chcieć, trzeba się nie bać i mieć narzędzia. Antuan je miał i młodemu dał.
  • JORGE napisal(a):
    qiz napisal(a):

    Uszczelnienie podatków? Zasługa Pawła Szałamachy.
    Mniej kradną i się boją? Zasługa Ernesta Bejdy.
    Zadowolony?
    Bardzo. Dlatego wali mnie ten cały cyrk dookoła nas. Dosłownie na moich oczach dokonuje się wielki skok w Polsce. Namacalnie czuję to codziennie.

    Wielki skok? Z pewnością. Nawet system alarmowy jakoś nie działa a ochrona własnie z zadowoleniem ogląda KSW. Niestety wykonawcami skoku nie jest gang Olsena.
  • Tak. Z okazji "dobrej zmiany" niedobitki najlepszych kadr z 'naszej strony' zaliczyły ten olbrzymi skok.
    Wielu na emigrację wewnętrzną, niżej podpisany przez pół globu.

    Zadowolony?
  • Aha, przez PiS to wszystko ?
  • Nie, w żadnym razie. Bez związku. Ot tak, w ramach zachwytów nad "skokiem".
  • Dla porównania- w 2006 nasz kolega wysłał mejla do jednej z najważniejszych ofiar Smoleńska i z miejsca, na podstawie CV (a nie rekomendacji i podczepień), zrobił co nieco dla ojczyzny.
  • Wasze żale, waszymi żalami. Jestem w stanie to zrozumieć. Ale w skali ogólnej wszystko na kursie i ścieżce. Oczywiście zobaczymy jak długo, póki co nie widzę podstaw, żeby miało coś zacząć iść źle. Kasa się zgadza i to ludzie kupują. Jeżeli PiS coś wykończy to nieustanny szum i bicie piany. O wszystko, taką mejnstrim przyjął strategię. Przecież wiedzieliśmy o tym.
  • qiz napisal(a):
    los napisal(a):
    Nie zrozumiałem.
    Że obecny poziom gówna, w jakie Jarosław, przy użyciu MM, nas wciąga, jest przerażający. I estetyczne narzekanie w minionych latach na 'niezbyt krystalicznych' PiSiorów było malkontenctwem.
    W jakie gówno jesteśmy wciagani?
  • DMC napisal(a):
    Co do MM, to choćby, kiedy już wszedł do rządu, ujebał przejęcie banków po taniości. Jest winny państwu polskiemu kilka mld złotych.
    Przecież PKO przejmował prezes PZU ktory ponoć nie był człowiekiem Morawieckiego?
  • dyzio napisal(a):

    Skąd Dyziu tą wiedzę czerpiesz ?
    z forów wojskowych, militarnych, z dziennikzbrojny.pl itp.



    Macierewicz ma pewnie bardzo złą opinię w wojsku. Ale bym uważał, bo to może być tak jak z Ziobrą, który "rozwalił polską transplantologię". Prawie wszyscy lekarze tak gadali. Tu by się przydały konkrety, nie opinie ogólne. Zakładam, że masz, więc wątku nie ciągnijmy, ale ja bym na twoim miejscu podrążył.

  • Ja obserwuję jednego mundurowego na fejsiku i on go generalnie dobrze ocenia.
  • raste napisal(a):
    DMC napisal(a):
    Co do MM, to choćby, kiedy już wszedł do rządu, ujebał przejęcie banków po taniości. Jest winny państwu polskiemu kilka mld złotych.
    Przecież PKO przejmował prezes PZU ktory ponoć nie był człowiekiem Morawieckiego?
    Graniem na przewalutowanie (choćby teoretyczne) kredytów frankowych można było dużo zrobić i zarobić te kilka mld.
  • raste napisal(a):
    DMC napisal(a):
    Co do MM, to choćby, kiedy już wszedł do rządu, ujebał przejęcie banków po taniości. Jest winny państwu polskiemu kilka mld złotych.
    Przecież PKO przejmował prezes PZU ktory ponoć nie był człowiekiem Morawieckiego?
    Jagiełło? Osobisty przyjaciel, jeden z bardzo niewielu. Człowiek Schetyny.
  • Krupiński w tym nie uczestniczył?
  • Pewno koledze pomerdało się PKO z Pekao. Zdarza się, mało który Zachodniak nie pomyli Słowenii ze Słowacją.
  • dyzio napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Co zrobił AM źle? Nie uporządkował przez 1,5 roku systemu zamówień nowego sprzętu. A to co było - kulawy Inspektorat Uzbrojenia- praktycznie sparalizował. Latami się teraz nie podniesiemy, zwłaszcza gdy priorytetem jest OT.
    Skąd Dyziu tą wiedzę czerpiesz ?
    z forów wojskowych, militarnych, z dziennikzbrojny.pl itp.

    Bredzisz, 'młode wojsko' bardzo pozytywnie ocenie zmiany, tylko że nauczeni doświadczeniem patrzą na realia czyli czy dadzą radę.

  • JORGE napisal(a):
    Macierewicz ma pewnie bardzo złą opinię w wojsku.

    Chyba u komunistycznych trepów i ich przydupasów, Jorge ogarnij się.

  • JORGE napisal(a):
    Wasze żale, waszymi żalami. Jestem w stanie to zrozumieć. Ale w skali ogólnej wszystko na kursie i ścieżce. Oczywiście zobaczymy jak długo, póki co nie widzę podstaw, żeby miało coś zacząć iść źle. Kasa się zgadza i to ludzie kupują. Jeżeli PiS coś wykończy to nieustanny szum i bicie piany. O wszystko, taką mejnstrim przyjął strategię. Przecież wiedzieliśmy o tym.
    Napisz mi JPORGE jak działa Orda, bo do dalszej dyskusji potrzebujemy spójnej nomenklatury.

  • @mswygnaniec - WIELKA PROŚBA - zaglądaj tu i pisz częściej [-O<

    :D:D:D
  • mmaria napisal(a):
    @mswygnaniec - WIELKA PROŚBA - zaglądaj tu i pisz częściej [-O<

    :D:D:D
    Priorytety w postaci zarabiania pieniędzy/ Wielkiego Tygodnia/ Chrztu córki trochę mnie ograniczały ;)

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Macierewicz ma pewnie bardzo złą opinię w wojsku.

    Chyba u komunistycznych trepów i ich przydupasów, Jorge ogarnij się.

    Nie wiem. Wydaje mi się. A to dlatego, że tak jest wszędzie. Jeżeli mejnstrim po kimś jedzie, to niezależnie co robi dobrego dla swojej branży czy w swojej działce (np. jako ministrer) jest odbierany źle. Np. lekarze źle oceniają ministra zdrowia bo jest z PiSu i koniec. Czy wszyscy lekarze ? Generalnie idzie to analogicznie do preferencji wyborczych, fakty nie mają tu żadnego znaczenia. I tak jest wszędzie. Niby dlaczego w wojsku miało być inaczej ?Oczywiście, tego typu tendencje można przełamać czymś naprawdę namacalnym, konkretnym, jakimiś radykalnymi zmianami na plus. Czy w wojsku przez te 1,5 roku zmieniło się aż tyle, żeby przełamać nagonkę na Antoniego ? A jak tak to napisz skąd masz tego typu wiedzę ? Bo ja się domyślam tylko, ale wydaje mi się, że w miarę dobrze zrozumiałem mechanizm.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Wasze żale, waszymi żalami. Jestem w stanie to zrozumieć. Ale w skali ogólnej wszystko na kursie i ścieżce. Oczywiście zobaczymy jak długo, póki co nie widzę podstaw, żeby miało coś zacząć iść źle. Kasa się zgadza i to ludzie kupują. Jeżeli PiS coś wykończy to nieustanny szum i bicie piany. O wszystko, taką mejnstrim przyjął strategię. Przecież wiedzieliśmy o tym.
    Napisz mi JPORGE jak działa Orda, bo do dalszej dyskusji potrzebujemy spójnej nomenklatury.

    Nie rozumiem. Po co mam definiować ?
  • Po to, by móc przewidzieć przyszłość.
  • edytowano April 2017
    los napisal(a):
    Po to, by móc przewidzieć przyszłość.
    A nie mieliśmy gdzieś na forumie starej definicji?
    Zresztą, przewidzieć przyszłość? Kurza twarz, przeszłości nie znamy, teraźniejszośc jest dla nas niezrozumiała, a my się chcemy za przyszłość zabierać?
    Rasowe z nas politykiery ;)
  • JORGE napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Wasze żale, waszymi żalami. Jestem w stanie to zrozumieć. Ale w skali ogólnej wszystko na kursie i ścieżce. Oczywiście zobaczymy jak długo, póki co nie widzę podstaw, żeby miało coś zacząć iść źle. Kasa się zgadza i to ludzie kupują. Jeżeli PiS coś wykończy to nieustanny szum i bicie piany. O wszystko, taką mejnstrim przyjął strategię. Przecież wiedzieliśmy o tym.
    Napisz mi JPORGE jak działa Orda, bo do dalszej dyskusji potrzebujemy spójnej nomenklatury.

    Nie rozumiem. Po co mam definiować ? Bo Orda działa tak, że wydaje ci się że wszystko jest OK, no z tym że gdy już opanują teren przestają się krępować, a zaczynają krępować innych.

  • edytowano April 2017
    ms.wygnaniec napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Wasze żale, waszymi żalami. Jestem w stanie to zrozumieć. Ale w skali ogólnej wszystko na kursie i ścieżce. Oczywiście zobaczymy jak długo, póki co nie widzę podstaw, żeby miało coś zacząć iść źle. Kasa się zgadza i to ludzie kupują. Jeżeli PiS coś wykończy to nieustanny szum i bicie piany. O wszystko, taką mejnstrim przyjął strategię. Przecież wiedzieliśmy o tym.
    Napisz mi JPORGE jak działa Orda, bo do dalszej dyskusji potrzebujemy spójnej nomenklatury.

    Nie rozumiem. Po co mam definiować ?
    Bo Orda działa tak, że wydaje ci się że wszystko jest OK, no z tym że gdy już opanują teren przestają się krępować, a zaczynają krępować innych.



    Orda orda. PASOŻYT! czyli nowotwór czyli rak.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.