Skip to content

Sowa &amp; Przyjeciele<br />ale ksiądz, nie restaurator

edytowano June 2017 w Forum ogólne
TVP Info pokazało (znaczy się - puściło audio z "karaoke") nowe taśmy ze słynnej restauracji.
Z Księdziem Kazimierzem Sową w roli głównej.
Rozmawia m. in. z Grasiem...., z gen. Janickim (szef BOR), Karpińskim (minister skarbu)...Jerzym Mazgajem (krakowski przedsiębiorca, były ORMOwiec)
«134

Komentarz

  • Były kwaśne jabłuszka czy choć dziwki?
  • O kurcze, a gdzie to można odsłuchać ?
  • Tylu mieszkańsców Afryki i Azji pragnie poznać Jezusa, a brakuje misjonarzy. Księże Sowo, musisz! :-D
  • ja na przykładzie Sowy i Bonieckiego zawsze powtarzam że księża nie powinni mieszać się do polityki. A tym bardziej za pośrednictwem mediów.
    :D
  • ferb napisal(a):
    Tylu mieszkańsców Afryki i Azji pragnie poznać Jezusa, a brakuje misjonarzy. Księże Sowo, musisz! :-D
    To on jest wierzący???
  • TecumSeh napisal(a):
    ja na przykładzie Sowy i Bonieckiego zawsze powtarzam że księża nie powinni mieszać się do polityki. A tym bardziej za pośrednictwem mediów.
    :D
    Wychodzi z taśm, że był spin doctorem PO
  • Mnie gorszy co innego. Czy duszpasterz powinien w rozmowie używać wyrazów powszechnie uważanych za obelżywe (na przykład staropolskiej ladacznicy) jak przecinka albo kwantyfikatora emocjonalnego? Można mieć różne wady ale ta jest dyskwalifikująca w posłudze duszpasterskiej niezależnie od denominacji.
  • edytowano June 2017
    Rafał napisal(a):
    O kurcze, a gdzie to można odsłuchać ?
    kolejne taśmy

    Sowa o Gazecie Polskiej

    Grad do Tauronu
    ===



    dodane:
    tvp info z filmikami (audio)
  • los napisal(a):
    Były kwaśne jabłuszka czy choć dziwki?
    tylko drogie wina i niecenzuralne języczki
  • To Gazeta Wyborcza kłamie pisząc o księżych rozrywkach? Jestem zdewastowany.
  • randolph napisal(a):
    Czy duszpasterz powinien w rozmowie używać wyrazów powszechnie uważanych za obelżywe (na przykład staropolskiej ladacznicy) jak przecinka albo kwantyfikatora emocjonalnego?
    Nie.

  • edytowano June 2017
    Wstyd y żenada. Ciekawe co biskup z nim pocznie.
    Jeśli jego biskupem jest Arcybiskup Jędraszewski to chyba wiem.
  • Do Kazachstanu kub innej Ukrainy.
  • Sowa, prezbiter Sowa został wezwany przez swojego biskupa do Krakowa. Ma czas do końca czerwca.
  • romeck napisal(a):
    Sowa, prezbiter Sowa został wezwany przez swojego biskupa do Krakowa. Ma czas do końca czerwca.
    Będzie łzawe pożegnanie na dworcu przy Pendolino?
  • Pójdzie w ślady Obirka i Węcławskiego ? O innych skłonnościach nie słyszałem więc Charamsę wykluczam. Najwyraźniej ma za dużo czasu, swobody i pieniędzy. W połączeniu z wpływami i słabym charakterem źle to rokuje.
  • edytowano June 2017
    Mazgaj: Byłem, ale w Baku to byłem, teraz napisała, że byłem w towarzystwie przyjaciół polsko-radzieckich, cały czas mi to pisze k**** ten, no, Gazeta Polska, dzisiaj też podali, że prawda jest to, co powiedział Jarosław Kaczyński, że biznesmeni mają korzenie w PRL-u, taki… Maske (?) (…) był TPPR, a ja rzeczywiście założyłem koło TPPR-u… (…) jak to powiedzieć, gadać z tymi ch*****?
    image
    Myślałem, że Maske, to taki enerdowski bokser i raczej od cioci Stasi.
  • "Nie polemizować! Zniszczyć!" - Sowa o Gapolu.
    To jest jeszcze gorsze od bzidkich słów.

    Taki jowialny, uśmiechnięty, a mentalność gangsterska.
  • Rafał napisal(a):
    Pójdzie w ślady Obirka i Węcławskiego ? .
    O podobnem pomyślałem... :/

  • romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    Były kwaśne jabłuszka czy choć dziwki?
    tylko drogie wina i niecenzuralne języczki
    Taki pszyjaciel pana ksiendza Mazgaj pisze o nim
    Ksiądz, który nie jest dewocyjnie pobożny, któremu podobają się kobiety i bez wahania głaszcze dzieci po głowach.
  • romeck napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Pójdzie w ślady Obirka i Węcławskiego ? .
    O podobnem pomyślałem... :/

    I jaki wtedy będzie z niego pożytek dla bandy?

  • Nu jednak z perspektywy 3 lat to wygląda żałośnie, generałowie planujący obronę przeprawy do niezdobytego przyczółka.
  • Mnie to przypomina wojenne plany króla Żółcika i ich konfrontację z kotem Gargantui.
  • edytowano June 2017
    gość.pl

    Ks. Kazimierz Sowa do końca czerwca ma wrócić do archidiecezji krakowskiej - zdecydował metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
    Decyzja ta została podana zainteresowanemu 27 kwietnia, tj. jeszcze przed upublicznieniem nagrań rozmów z udziałem ks. Sowy w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Taką informację przekazał nam rzecznik metropolity ks. Piotr Studnicki. (...)
    27 kwietnia br. ks. Kazimierz Sowa spotkał się z obecnym metropolitą ks. abp. Markiem Jędraszewskim. Decyzją ks. arcybiskupa ks. Sowa ma wrócić do archidiecezji krakowskiej do końca miesiąca czerwca tego roku. Nie ma jeszcze decyzji co do charakteru i zakresu pracy, którą ks. Sowa ma podjąć w archidiecezji - powiedział ks. Studnicki.

    Dodał, że wspomniane pismo zawiera klauzulę, wedle której Metropolita Krakowski zastrzega sobie możliwość upublicznienia treści tego pisma w związku z publicznym charakterem sprawy, która stała się podstawą jego wydania. Zawiera ono także skierowaną do ks. Sowy propozycję.
  • Arcybiskup musiał dostać przeciek wcześniej, jak mniemam.
  • Albo jest to niezwiązane z nagraniami tylko z całokształtem działalności.
  • W TVInfo o 20-tej i potem zupełnie nowe nagrania! Dziś, niedziela, 11.06.
  • Co do zdjątka wyżej. Oni sok, przed księżulem wino. Nawyki liturgiczne takie akurat ma. Szkoda, że nie inne.
  • Tyle że sok to to raczej nie był...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.