Skip to content

Centrala jest w Berlinie

24

Komentarz

  • Wiadomo chyba po co panstwa mają bombę atomową.
  • "Jak najbardziej trzeba przypominać niemieckie zbrodnie."

    zbrodnie i kolosalne ZŁODZIEJSTWO
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Drobna uwaga przyczynkarska:
    - w 'Niemczech' są dwie tradycje: ottońska i henrycjańska, ta pierwsza zakłada współpracę w ramach cywilizacji, ta druga podbój i podporządkowanie, nawet nie centrali ale lokalnym margrabiom.
    Dlaczego to przyczynkarskość? bo tej drugiej tradycji praktycznie nie ma.
    Jak rozumiem, tej pierwszej?
    Tak oczywiście że tej pierwszej, Duch Henryka II ma się dobrze.
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):Nie jestem taki zupełnie pawian. (..). I myślę, że gospodarcze jądro Niemiec, czyli Nadrenia-Westfalia (NRW) wcale niekoniecznie musi mieć zawsze po drodze z imperializmem NRD.
    Tu by się cza tambylców spytać, bo mediom z tamtych okolic ufam jak Wyborczej ;)

  • Należy tylko zadać jedno pytanie
    - Czyja ropa jest wlewana do baków niemieckich czołgów?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Drobna uwaga przyczynkarska:
    - w 'Niemczech' są dwie tradycje: ottońska i henrycjańska, ta pierwsza zakłada współpracę w ramach cywilizacji, ta druga podbój i podporządkowanie, nawet nie centrali ale lokalnym margrabiom.
    Dlaczego to przyczynkarskość? bo tej drugiej tradycji praktycznie nie ma.
    Jak rozumiem, tej pierwszej?
    Tak oczywiście że tej pierwszej, Duch Henryka II ma się dobrze.
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):Nie jestem taki zupełnie pawian. (..). I myślę, że gospodarcze jądro Niemiec, czyli Nadrenia-Westfalia (NRW) wcale niekoniecznie musi mieć zawsze po drodze z imperializmem NRD.
    Tu by się cza tambylców spytać, bo mediom z tamtych okolic ufam jak Wyborczej ;)



    Wyżej napisałem. Cesarstwo przeniosło się na karty historii 350 lat temu, teraz rządzą niemieckojęzyczni Prusowie i Wieleci. Tylko w książkach o pruskich i wieleckich obyczajach jest klucz do niemieckiej duszy dziś. Tylko takich książek zdaje się nie ma.
  • los napisal(a):
    Tylko takich książek zdaje się nie ma.
    Christian Lübke
  • los napisal(a):
    Tylko w książkach o pruskich i wieleckich obyczajach jest klucz do niemieckiej duszy dziś. Tylko takich książek zdaje się nie ma.
    Wytworzenie słowa pisanego godnego przechowania wymaga pewnej cywilizacyjnej ogłady. A przy okazji to Henryk II się z Wieletami w atakach na Bolesława kumplował, więc może jednak..

  • Włodzimierz Borodziej w GW napisal(a):
    Mówienie o niemieckich zbrodniach bez podania kontekstu, bez powodu, bez wspomnienia słowem, że dziś, ponad 70 lat od zakończenia drugiej wojny światowej, mamy już do czynienia z zupełnie innymi Niemcami, jest wielkim nadużyciem
  • Najadło się chłopisko aż po grdykę, jurgieltów w Marburgu i Berlinie, a teraz odpracowuje dług swoim dobrodziejom.
  • Fajnie, że wszystko tak jasne jest. A wnioski się jeszcze wyciągnie.
  • starybelf napisal(a):
    Należy tylko zadać jedno pytanie
    - Czyja ropa jest wlewana do baków niemieckich czołgów?
    Dowolna. Radziecka ropa nie ma dla NRF żadnego znaczenia. Tylko w NRD ma jakiekolwiek znaczenie (rafinerie Leuna i Schwedt).
  • Oni mają problemy z elementarną logiką: image
  • randolph napisal(a):
    Najadło się chłopisko aż po grdykę, jurgieltów w Marburgu i Berlinie, a teraz odpracowuje dług swoim dobrodziejom.
    Tysiace ich, tysiące... za srebrniki roznych Stiftungów
  • gdzieś na twitterze odpisałem, że przecież lufę przystawia #nazist, więc o co chodzi z tą antyniemieckością :)
  • Już widziałem komentarze że Antoni to ruski agent bo nie domaga się odszkodowań od Rosji.
  • narracja niemiecka jest już przygotowana, jak widać
  • To raczej antypisowska szajba, ale ze względu interesie Niemiec to fakt.
  • extraneus napisal(a):
    Włodzimierz Borodziej w GW napisal(a):
    Mówienie o niemieckich zbrodniach bez podania kontekstu, bez powodu, bez wspomnienia słowem, że dziś, ponad 70 lat od zakończenia drugiej wojny światowej, mamy już do czynienia z zupełnie innymi Niemcami, jest wielkim nadużyciem
    o tak, Panie Borodzej, to inne Niemcy - inne inaczej.
    a beda jeszcze bardziej inne.
  • Borodziej, Bartodziej... Mam skojarzenia.
  • Ciągle coś nowego spod tego kamienia wypełza
  • Bardzo ciekawy przyczynek do tego, gdzie jest centrala:
    Niemieckie autobusy wiozące turystów do Świnoujścia są od wtorku zatrzymywane przez straż miejską. Przewoźnik działa niezgodnie z prawem, bez porozumienia z miastem – powiedział PAP prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

    Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego „wystąpi do Federalnego Urzędu Transportu Niemiec o wyjaśnienia dotyczące procedury, na podstawie której zostało wydawane zezwolenie”.

    We wtorek niemiecki przewoźnik Usedomer Baederbhn GmbH (UBB) otworzył stałą transgraniczną linię autobusową łączącą trzy uzdrowiska na wyspie Uznam: Bansin, Heringsdorf, Ahlbeck ze Świnoujściem. Jednak jak poinformował prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz autobusy wraz z pasażerami od 1 sierpnia są codziennie zatrzymywane na granicy przez świnoujską straż miejską i zawracane.(..)
    Co bardzo rzetelnie Radio Maryja opisuje.
    Sposób zachowania firmy z Niemiec jest piękną ilustracją, tego co tu sobie piszemy.
  • gdyby to było postępowanie firmy to nie byłby problem, errare humanum est. Tam niemiecki urząd nie wydał pozwolenia na bliźniaczą trasę dla polskiej firmy transportowej.
  • co to za idiotka?
  • uhrr napisal(a):
    co to za idiotka?
    Widać pen(i)ery chodzą nie tylko w spodniach.
  • peterman napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    co to za idiotka?
    Widać pen(i)ery chodzą nie tylko w spodniach.
    Wróciła ze zbioru truskawek w Germanii. Dobrze zapłacili i jest wdzięczną Europejką.
  • Niemcy(....)podkreślali przy tym, że nie są w stanie wynagrodzić nam krzywd, które się wydarzyły.
    ------------------------------------------
    Mam dla nich dobrą informację - są w stanie chociaż częściowo je wynagrodzić. Chodzi tylko o parę marnych miliardów dolarów.


  • Sugerowałbym biliony
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.