Skip to content

11. listopada - setki wydarzeń i PAD

edytowano November 2015 w Forum ogólne
Także czekałem jak PAD wybrnie z zaproszenia na Marsz Niepodległości.

Ruch mistrza - prezydent Duda pojedzie hen, hen, za siedem wzgórz, do Wielkiego Księstwa,
czyli do... Białej Podlaskiej!
Kolarski tako rzecze:
Będzie uczestnikiem lokalnej imprezy ku czci niepodległej Rzeczpospolitej. To było jedno z kilkuset wydarzeń, na które pan prezydent został zaproszony. Mógł skorzystać tylko z jednego. Cala uroczystość to oddolna inicjatywa, która pokazuje lokalną wspólnotę, angażuje społeczność
Polska Powiatowa rulez!

«1

Komentarz

  • Noż kurdens, a zaś serio serio se myślałem, że pójdę z młodzieżą na centralne obchody pod pomnik Nieznanego Piłsudskiego y omówię dzieciarom, tak oto paczcie wygląda Pą Prezydą.
  • No to - jechać pod centralny pomnik w Białej Radziwiłłowej! :) Będzie pewnie lepiej widać!
  • edytowano November 2015
    Słuszną linię ma nasza władza! moje dzieciaki za avataru ostatnio mocno przeżyły że nie mogły zobaczyć Prezia na Żoliborzu (rocznica śmierci x. Jerzego- prezydent był w naszym kościele parafialnym). Bylem naprawde mocno zdziwiony, jak mój starszy synek (3 lata) zrobił mi dziką awanture, że mu prezydenta nie pokazalem :-)
  • edytowano November 2015
    Heheh, zadzwoniłem do Urzędu Miasta w Białej.
    Zmieszana pani sekretarka nie wiedziała co powiedzieć (nie wie, czy jest już plan obchodów, pytałem sie właśnie o oficjalny plan, np. na piekary.pl już od kilku dni wisi).
    :)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Noż kurdens, a zaś serio serio se myślałem, że pójdę z młodzieżą na centralne obchody pod pomnik Nieznanego Piłsudskiego y omówię dzieciarom, tak oto paczcie wygląda Pą Prezydą.
    Kulega nie przeczytał tekstu źródłowego. Jedno nie wyklucza drugiego:

    O planach prezydenta poinformował w środę podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski.

    Prezydent Duda rezygnuje z wprowadzonej przez jego poprzednika Bronisława Komorowskiego formy obchodów, czyli marszu "Razem dla Niepodległej". Ponadto - jak poinformował Kolarski - prezydent nie skorzystał z zaproszenia na "Marsz Niepodległości" organizowany przez środowiska narodowe.

    "Jest lista punktów, które zawsze są w programie obchodów. 11 listopada w tym roku jest obchodzony przez pana prezydenta zgodnie z tradycją" - powiedział PAP Kolarski.

    Jak poinformował, prezydent Duda weźmie udział w mszy świętej w archikatedrze warszawskiej, następnie w Belwederze wręczy najwyższe odznaczenia państwowe. Kolarski nie chciał zadeklarować, czy ktoś zostanie wyróżniony orderem Orła Białego. "Będą uhonorowane osoby, które szczególnie zasłużyły się niepodległej Polsce" - powiedział.

    Później w eskorcie szwadronu szwoleżerów prezydent uda się przed Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie na uroczystą odprawę wart. Następnie spotka się z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego.

    W godzinach popołudniowych Andrzej Duda uda się do Białej Podlaskiej na lokalne uroczystości. "Bedzie uczestnikiem lokalnej imprezy ku czci niepodległej Rzeczpospolitej. To było jedno z kilkuset wydarzeń, na które pan prezydent został zaproszony. Mógł skorzystać tylko z jednego. Cala uroczystość to oddolna inicjatywa, która pokazuje lokalną wspólnotę, angażuje społeczność" - powiedział Kolarski.


    http://wawalove.pl/Prezydent-Duda-nie-pojdzie-w-Marszu-Niepodleglosci-a20582
  • Narodoffce od tajsza Winnickiego się zapłaczą chyba. Taka poćwarz sromotna przez PADa tym bidulkom zadana.
    Ta zniewaga będzie dużo kosztowała...
    ;))
  • To się chyba trza by jakoś umówić w okolicach pomnika Ziuka i wiwatować na cześć PADa i Niepodległej.
  • Eden napisal(a):
    Narodoffce od tajsza Winnickiego się zapłaczą chyba. Taka poćwarz sromotna przez PADa tym bidulkom zadana.
    Ta zniewaga będzie dużo kosztowała...
    ;))
    PAD powinien wystosować specjalny list do organizatorów ze skromnymi przeprosinami.

  • Bardzo dobry ruch. Dopóki nie odzyska się służb PAD nie może sobie pozwolić na udział w MN, bo to nazbyt prowokacjogenna impreza.
  • edytowano November 2015
    Exspectans napisal(a):
    Bardzo dobry ruch. Dopóki nie odzyska się służb PAD nie może sobie pozwolić na udział w MN, bo to nazbyt prowokacjogenna impreza.
    Tak właśnie. Mam nadzieję, że organizatorzy nie uspili czujnosci i maja dobrze przygotowane słuzby porządkowe i fotograficzno-nagraniowe dla unikniecia prowokacji i udokumentowania spodziewanych. Na służby miejskie i różnej specjalnosciraczej liczyć nie można.
  • Ciekawe, czy Belwederską skończą przed świętem 11-tego remontować? Stan na dzień dzisiejszy - caluśki chodnik od pomnika w dół wzdłuż ruskiej ambasady do hotelu Hyatt jest rozkopany.
  • Swoją drogą uświadomiłem sobie, że MN w tym roku trochę stracił swój urok - obóz patriotyczny jest u władzy i nie ma już tego napięcia, jak za poprzednich lat ;)
  • Ale nie jestem pewien czy organizatorzy uważają ten obóz za patriotyczny.
  • mmaria napisal(a):
    Ciekawe, czy Belwederską skończą przed świętem 11-tego remontować? Stan na dzień dzisiejszy - caluśki chodnik od pomnika w dół wzdłuż ruskiej ambasady do hotelu Hyatt jest rozkopany.
    Gdyby co to okopy można w tri-mi-ga sprokOOrować. A w pustostanie po hotelu urządzić kwaterę POlową :)

  • Brzost napisal(a):
    Ale nie jestem pewien czy organizatorzy uważają ten obóz za patriotyczny.
    ;)
  • Narodowcy pewnie zastanawiają się czy bardziej opłaca się zrobić rozpierduche czy uczynić marsz mejnstimowym
  • to nie RN robił rozpierduchę, a milicja.
  • Przede wszystkim cały ten marsz jest organizowany przez środowiska wrogie. Tak to sobie trzeba powiedzieć, bez ściemy. Ruchacze byli są i będą wrogami. Nie mówię oczywiście o rozsądnych osobach, które wywodzą sie z szeroko pojętego nurtu narodowodemokratycznego.
  • qiz napisal(a):
    to nie RN robił rozpierduchę, a milicja.
    Taaa jasne. Porucznik Borewicz dostał rozkaz przebrać się za Starucha i rzucać petardami w kulegów polucjantów ...
  • Eden napisal(a):
    qiz napisal(a):
    to nie RN robił rozpierduchę, a milicja.
    Taaa jasne. Porucznik Borewicz dostał rozkaz przebrać się za Starucha i rzucać petardami w kulegów polucjantów ...
    Staruch jest w RN?
    Bardzo daleki jestem od jakichkolwiek ciepłych słów o ruchaczach, ale czy w ogóle rozróżniasz czym się różni krytyka od obsrywania?
  • Przecież dobrze wiesz, że zadymy były robione przez motłoch okołostadionowy, który wykorzystuje ten Marsz, zapewne szlachetny w swoich ideowych pobudkach, do rozpierduchy w mieście i naparzanki z polucją. Stąd i moja taka ajronia we wcześniejszym wpiśćcu
  • edytowano November 2015
    Edenie

    Ponieważ mieszkam gdzie mieszkam i mam piękny widok na okolicę z lotu ptaka dane mi jest doświadczać oglądania marszu na żywca i w naturze jak opuszcza ul. Waryńskiego przecina Puławska i podążą ul. Goworka mijająć tamże zaplecze ambasady ruchów. I widziałem dokładnie kto kogo prowokował, kto sfajczył budkę milicjanta plus smietnik i kto rzucał i czym rzucał.

    W marszu rzeczonym, opisałem to już na forumie, harcownicy zostali przywiezieni na ul. Puławską milicyjnymi ciężarówkami, wysadzeni na przeciwko przystanku tramwajowego Rakowiecka i skierowani na czoło marszu przez dzielnych milicjantów. W tym czasie marsz został zablokowany na wysokości centrum handlowego Unii Lubelskiej (budynek ING ul Waryńskiego). Harcowników od marszu odzielał szczelny kordon milicji który pilnował aby harcownicy obrzucili okolice petardami i kamieniami oraz pogalopowali w dół ul Goworka. Dopiero gdy dotrali do zaplecza ambasady czoło marszu mogło ruszyć dalej. Gdy marsz skręcił w Goworka i dreptał w dół ta ulicą zbliżając się do ambasady budka milicjanta i smietnik dostały ochoty na spontaniczny samozapłon i spaliły się zapewne ze wstydu. Na przestrzeni pomiędzy ambasadą i byłym Hayatt znowu zablokowano marsz pozwalając harcownikom na rozpłynięcie się w tłumie vel powrócenie na z góry upatrzone pozycje.

    Na starym forumie wrzuciłem zdjęcia (fakt że kiepskie ale cuszz kompat Medion cudu nie dokona w listopadowej szarOOdze z takiej odległości)

    Tyle w tomacie.
  • edytowano November 2015
    Brzost:
    Żakower jest innego zdania i chciałby widzieć PAD na czele marszu
    żakowski

    Żakowski1
    Prezes Jarosław Kaczyński nie poparł Marszu i dawał do zrozumienia, że nie identyfikuje się z jego organizatorami
    Żakowski2
    W dużej mierze trudny do zaakceptowania nawet dla prezesa Kaczyńskiego kształt Marszu Niepodległości jest więc produktem Prawa i Sprawiedliwości.
    romeck3 :
    Prezes PiS nie ma żadnego wpływu na partię PiS
  • Mózg Żakowera nadal skrywa w sobie całe uniwersum tajemnic.
  • On bardzo stara się być oryginalny (na tle reszty funkcjonariuszy prasy dla lemingów) i pokazywać że jest "ponad". A wychodzi jak wychodzi.
  • Eden napisal(a):
    qiz napisal(a):
    to nie RN robił rozpierduchę, a milicja.
    Taaa jasne. Porucznik Borewicz dostał rozkaz przebrać się za Starucha i rzucać petardami w kulegów polucjantów ...
    Spierdalaj obleśny manipulancie.
    Staruch za walkę z Tuskiem przesiedział kilka lat w pierdlu, a teraz wielki zwycięzca z klubu GaPola będzie stał na rampie i decydował, kto patriota, a kto nie.
  • Eden napisal(a):
    Przecież dobrze wiesz, że zadymy były robione przez motłoch okołostadionowy, który wykorzystuje ten Marsz, zapewne szlachetny w swoich ideowych pobudkach, do rozpierduchy w mieście i naparzanki z polucją. Stąd i moja taka ajronia we wcześniejszym wpiśćcu
    Ile razy byłeś na marszu i w których rejonach?
    Gówniarze to palą petardy i race, a milicyjni prowokatorzy co roku robią kolejny numer- a to podpalenie budki (min. Sienkiewicz), a to rzucanie cegłami w umundurowanych, a to atak z bocznej uliczki (Nowogrodzka?) na kolumnę, a to gazowanie w tłum przy zablokowanym przejściu (2010, 2013)...

    Ataki na RN też są infantylne. Niezależnie od tego, jakim dupkiem jest Winniczek, to nie zapominajcie, że właśnie młodzież z RN i kuce rozwalili wiosną kampanię KOmorowskiego. Jakoś Kluby GuPola nie przychodziły z krzesłami...
  • fatuswombatus napisal(a):
    Edenie

    Ponieważ mieszkam gdzie mieszkam i mam piękny widok na okolicę z lotu ptaka dane mi jest doświadczać oglądania marszu na żywca i w naturze jak opuszcza ul. Waryńskiego przecina Puławska i podążą ul. Goworka mijająć tamże zaplecze ambasady ruchów. I widziałem dokładnie kto kogo prowokował, kto sfajczył budkę milicjanta plus smietnik i kto rzucał i czym rzucał.

    W marszu rzeczonym, opisałem to już na forumie, harcownicy zostali przywiezieni na ul. Puławską milicyjnymi ciężarówkami, wysadzeni na przeciwko przystanku tramwajowego Rakowiecka i skierowani na czoło marszu przez dzielnych milicjantów.
    W tym czasie marsz został zablokowany na wysokości centrum handlowego Unii Lubelskiej (budynek ING ul Waryńskiego). Harcowników od marszu odzielał szczelny kordon milicji który pilnował aby harcownicy obrzucili okolice petardami i kamieniami oraz pogalopowali w dół ul Goworka. Dopiero gdy dotrali do zaplecza ambasady czoło marszu mogło ruszyć dalej. Gdy marsz skręcił w Goworka i dreptał w dół ta ulicą zbliżając się do ambasady budka milicjanta i smietnik dostały ochoty na spontaniczny samozapłon i spaliły się zapewne ze wstydu. Na przestrzeni pomiędzy ambasadą i byłym Hayatt znowu zablokowano marsz pozwalając harcownikom na rozpłynięcie się w tłumie vel powrócenie na z góry upatrzone pozycje.

    Na starym forumie wrzuciłem zdjęcia (fakt że kiepskie ale cuszz kompat Medion cudu nie dokona w listopadowej szarOOdze z takiej odległości)

    Tyle w tomacie.
    Możesz odgrzebać te zdjęcia?

    Podczas blokady marszu przez lewaków (2010 ?) "blokada" przepuszczała kolejne oddziały milicji i była tylko pretekstem do blokowania marszu. Widać to na filmach z drona.

    W 2012 r., gdy poseł Artur Górski (PiS) uratował życie wielu ludziom, zatrzymując milicyjne armatki i ZOMO ruszające na tłum, prowokatorzy czekali razem z opancerzoną prewencją w okolicy kościoła św. Barbary.

    Prowokacje są co roku WŁAŚNIE PO TO, ABY MARSZ KOJARZYŁ SIĘ Z ZADYMĄ.

  • ...i dlatego logiczne jest, że Pan Prezydent może w danym marszu wziąć udział dopiero po odzyskaniu ubecji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.