Skip to content

Konfederacja i okolice, trza zacząć baczyć

1679111217

Komentarz

  • Ileż to już było młodych konserwatywnych wierzących dziewczyn które nagle przeszły na drugą stronę. Co ma do tego jak było 100 lat temu, dla nas ważniejsze cezury to np. rok 2012/2013 kiedy upowszechniły się smartfony, selfiki, już samo to zmieniło młodzież, jakie 100 lat temu.

  • Nie wszystko jest dobre, co było sto lat temu. Tacy konserwatyści są najczęsciej przeciwnikami niepodległości Polski. Tani konserwatyzm jest tani.

  • loslos
    edytowano July 2023

    @Brzost powiedział(a):
    Zwizualizowałem ją sobie galopującą ;-)

    Trzeba sobie też zwizualizować stepa, kłusa, tolta, inochód i cwał.

  • edytowano July 2023

    Konserwatysta z przełomu wieków to często osobnik w monoklu i sztuczkowym garniturze, który zawarł aranżowane małżeństwo z posażną panną z dobrych sfer czczący cesarza i spędzający wolne wieczory w tzw. klubach dla dżentelmenów z damami do towarzystwa.

    W tamtych czasach funkcjonowało mnóstwo lupanarów.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Konserwatysta z przełomu wieków to często osobnik w monoklu i sztuczkowym garniturze, który zawarł aranżowane małżeństwo z posażną panną z dobrych sfer czczący cesarza i spędzający wolne wieczory w tzw. klubach dla dżentelmenów z damami do towarzystwa.

    W tamtych czasach funkcjonowało mnóstwo lupanarów.

    Jacek Dehnel lubi to!

    [ w miejsce pań podłożyć panów ]

  • To na sztukowy garnitur go już nie było stać?

  • Ba, moją prababcia była od swojego męża (drugiego) 16 lat starsza. Różnie więc w SDCz bywało.

  • Moja siostra ma 10 lat młodszego męża.

  • edytowano July 2023

    Wiek to tylko liczba - powiedział absztyfikant patrząc na posag lub epuzerka spoglądając na majątek

  • W tym przypadku sprawa ma kilka aspektów.
    Ona za bardzo przebierała aż się okazało że już nie bardzo było w kim - zostali tylko 10 lat strasi lub młodsi.
    On nie był zbytnio rozchwytywany przez płeć piękną.
    Takie tam.... życie.
    Ale dzieci mają, tworzą zgodne stadło.
    Ktoś powie że wyjścia nie mieli, możliwości brakło. Inny stwierdzi że pisani sobie byli.

  • Znam małżeństwo z babą starszą o dobre 7 lat. To było tak, że jej zegar bio tykał już zbyt głośno, uwiodła młodego, a że nie mogła już długo zwlekać, to szybko dała mu dziecko, potem szybko drugie. Dziś są udanym małżeństwem. Dzieci już chodzą do szkoły. O żadnych konfliktach ani skokach w bok nie słychać. Deklaratywnie się kochają. Przyroda zna różne przypadki.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Wiek to tylko liczba - powiedział absztyfikant patrząc na posag lub epuzerka spoglądając na majątek

    Akurat moja prababcia żadnego majątku zaproponować nie mogła.

    Jest nawet taka rodzinna anekdota, jak to na jakichś imieninach ten drugi mąż zamyślił się i mówi:
    -- W Powstaniu straciłem wszystko, cały majątek!
    Na co prababcia:
    -- A jaki majątek ty miałeś? Wynajmowane mieszkanie, pfff...

  • I sztukowy garnitur. A może tylko sztuczkowy?

  • edytowano July 2023

    Antyszambrujący absztyfikant mógł mieć nawet tylko sztukowany garnitur sztuczkowy, szapoklak, sygnet i tzw nazwisko by skutecznie wżenić się w burżuazję...herstoria zna takie przypadki.

    Z kolei nowobogacki Vocoolski mogł zapragnąć arystokratycznej Jezebel.

  • Taaa
    I na znak miłości miał się zastrzelić kilka grobów dalej

  • Zajączkowska ma wystartować z Konfy.

  • Who the hell is Alice?

  • Kto j**** Końfederację ten ma zawsze rację.

    👣

    🐾
    🐾

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Who the hell is Alice?

    Panna Zerwiskórka - lobbystka futrzarska, kumpella Ziemniaque'a.

  • Ja tam ją cenię za podejmowanie bardzo niewygodnych tematów związanych z organizacjami prozwierzęcymi. Ona i jeszcze przez pewien czas ludkowie z "Alarmu" - dopóki aktywistki nie urządziły najazdu na ich szefów w stylu "pan nie masz pojęcia czyją ja jestem kumpelą!" - są właściwie jedynymi ludźmi z mediów (nie licząc malutkich lokalnych) którzy usiłują się wziąć za tę paskudną mafię.

  • Właśnie. Lobby futrzarskie jest przeciw obrońcom praw zwierząt, prawda? A więc to komplement.

  • Ależ oni już zaczęli się nieźle bawić tą nazwą.
    :)
    Najśmieszniejsze że obrywają nią też ludzie walczący z tą hydrą a nie mający z futrzarzami literalnie nic wspólnego.

  • Nie trzeba być futrzarskim lobbystą aby podejmować temat animalsów, naprawdę.

  • Animalsi to taki zepsół?

  • Futrzaki to normalna i konserwatywna działalność. W odróżnieniu od CEP Sylwii Spurek.
    Dla PiS korzystne jest przeniesienie prowadzenia sporu z Lewicą na Konfę, bo PiS może wtedy udawać, że nie jest radykalnymi lewakami.

  • edytowano August 2023

    Cenimy Pana Wiplera za mimowolne chwile szczerości:

    Wipler: "Jestem głęboko przekonany, że będą wcześniejsze wybory kilka miesięcy po obecnych".

    Źródło
    Wspomaganie w destabilizacji Polski w chwili obecnej to zaiste postawa patriotyczna, tylko ciekawe123 gdzie się owa ojczyzna znajduje.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Cenimy Pana Wiplera za mimowolne chwile szczerości:

    Wipler: "Jestem głęboko przekonany, że będą wcześniejsze wybory kilka miesięcy po obecnych".

    Źródło
    Wspomaganie w destabilizacji Polski w chwili obecnej to zaiste postawa patriotyczna, tylko ciekawe123 gdzie się owa ojczyzna znajduje.

    PiS sie jakoś tym nie przejmował wprowadzając 5 dla zwierząt, maseczki, szczepionki itp. To niech cierpi.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.