Skip to content

Turek Turka w dupe szturka - wątek o naszym byłym sąsiedzie

Tytuł dałem trochę na zasadzie clickbaitu, za co przepraszam, no ale chciałem żeby był wątek o kwestiach tureckich, zwłaszcza że mie w NZZ ciekawy wyskoczył temat.

Mianowicie, prezydent Erdogan (co wykłada się Mężny Sokół) powiedział, że Asad to terrorysta i że wogle nie wyobraża sobie życia w powojennej Europie Południowowschodniej z takim to Asadem.

https://www.nzz.ch/international/erdogan-bezeichnet-syriens-machthaber-asad-als-terrorist-ld.1343116?mktcid=nled&mktcval=107&kid=_2017-12-28

Przyznam się, że w mojem musku od razu się skleiło to zaświadczenie pana prezydenta Mężnego Sokoła z decyzją pana Włodzimierza, ażeby z Syrii wyjechać i szukać szczęścia w innych okolicach. Kota nie ma, myszki harcują.
«13456712

Komentarz

  • edytowano December 2017
    Słusznie, gdyż Asad jest człowieniem złej woli, a jak wiadomo ludziom złej woli niepokój.

    Włodzimierz Włodzimierzowicz konsekwentnie popierał Asada, więc nie będzie zadowolony z wolty Sokoła.
  • edytowano December 2017
    MarianoX napisal(a):
    Włodzimierz Włodzimierzowicz konsekwentnie popierał Asada, więc nie będzie zadowolony z wolty Sokoła.
    Prawdę mówiący, dość wysoki woltaż ma pan Sokół, bo najpierw napluł w oblicze Wielkiemu Szatanowi, a teraz pluje panu Włodzimierzowi. Nadto już raz panu Włodzimierzowi napluł, zeszczeliwując mu wiertolot, ale potem elegancko wylizał, więc się nie liczy.
  • Pogrywa sobie i najlepsze że jak widać - można!
  • Pytanie ważne to po co tak się pręży? Mam podejrzenie, że na użytek wewnętrzny bo może jego władza nie jest wcale taka mocna jak się wydaje. W końcu w Turcji jest tradycja dominacji armii. Oficerowie teraz zapewne z nowego naboru, ale to wcale nie znaczy że lubią postponowanie armii przez jakichś pętaków w garniturach, albo innych mułłow w turbanach. Mogą zachcieć zmiebić Sokoła na jakiegoś innego patszka bardziej oswojonego. Tak więc Sokół stara sie im zapewnić jakieś wojenki coby mieli zajęcie.
  • Bartosiak kiedyś wspominał, że ze względu na położenie geograficzne Turcja na wiele sobie może pozwolić. Kontrolowanie cieśnin Bosfor i Dardanele blokuje wyjście ruskim na morze śródziemne. Chyba starają się to obejść poprzez założenie stałej bazy w Syrii http://www.defence24.pl/717460,syria-rosja-rozszerza-obecnosc-w-bazie-morskiej-w-tartus
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Włodzimierz Włodzimierzowicz konsekwentnie popierał Asada, więc nie będzie zadowolony z wolty Sokoła.
    Prawdę mówiący, dość wysoki woltaż ma pan Sokół, bo najpierw napluł w oblicze Wielkiemu Szatanowi, a teraz pluje panu Włodzimierzowi. Nadto już raz panu Włodzimierzowi napluł, zeszczeliwując mu wiertolot, ale potem elegancko wylizał, więc się nie liczy.
    Nazywa się to zuchwałość. Dawno temu było znakiem firmowym pewnego narodu.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Prawdę mówiący, dość wysoki woltaż ma pan Sokół, bo najpierw napluł w oblicze Wielkiemu Szatanowi, a teraz pluje panu Włodzimierzowi.
    Preponywam zatę zmienieć tytuł na "Turek Usa wew dupe rusa" albosz "Turek Ruskiego wew dupe ten-tego"

    Albosz żeneralmą: "Ktusz podendzie do Turka temusz dupe wyszturka"

  • wdzięcznym Waszym Miłościom ogromnie za wątek ów, zwuaszcza Ignacemu zacnemu.
    owóż, Turkowie influencyję wielką na Rzplitą Obojga Narodów mieli
    odzieżowo, kulinarnie, konnie i zbrojnie, tudzież za zbytkami ichniejszymi warstwa najwyższa (bo tylko ona środki na to miała) podążała
    image
  • christoph napisal(a):
    tudzież za zbytkami ichniejszymi warstwa najwyższa (bo tylko ona środki na to miała) podążała
    A tosz owosz szturkanie takiesz kosztownesz?

  • nie wiem nie probowałem
  • christoph napisal(a):
    nie wiem
    Gdybysz tu byweł pederast zes Leberi, tobysz nam pedział jakosz analtorytet wew tę tomacie.

  • a to można też tak przez klawiaturę i erkan?
    KOlega mnie zas kakuje!
  • Co do Syrii i Bliskiego Wschodu to Rosja jest w nędznym położeniu. Może tam tylko przez cieśniny pod kontrolą Turcji, jednak wciąż drugiej armii NATO, albo przez Iran i satelitów z Byłego ZSRR na kaukazie (Azerbejdżan, Armenia i Turcja lub Iran) lub z drugiej strony Morza Kaspijskiego (Kazachstan i Turkmenistan oraz Iran). Ich obecność tam zależy więc od tych krajów, ale bardziej od Turcji. Rosja w Europie jest de facto potęgą wyłącznie lądową (landlocked). Jakby Amerykanie naprawdę chcieli to by ją z Syrii wygonili. Widać cena za wysoka, albo inny deal na widoku.
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Włodzimierz Włodzimierzowicz konsekwentnie popierał Asada, więc nie będzie zadowolony z wolty Sokoła.
    Prawdę mówiący, dość wysoki woltaż ma pan Sokół, bo najpierw napluł w oblicze Wielkiemu Szatanowi, a teraz pluje panu Włodzimierzowi. Nadto już raz panu Włodzimierzowi napluł, zeszczeliwując mu wiertolot, ale potem elegancko wylizał, więc się nie liczy.
    Nazywa się to zuchwałość. Dawno temu było znakiem firmowym pewnego narodu.

    Albo licytacja ;-)
  • Proszę o zmianę tytułu wątku
  • edytowano December 2017
    Skrzypek napisal(a):
    Proszę o zmianę tytułu wątku
    Droga administracjo, uprzejmie proszę o zmianę tytułu wątku na ................. . Prośbę swoją motywuję tym, że obecny tytuł wątku ...... (uzasadnienie, w paru słowach). Zmiana tytułu wątku spowoduje, że ....(teza, w paru słowach).....

    Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

    Z poważaniem:

    Skrzypek
  • No i tytuł zmieniono - na dodanie zdania "o naszym bylym sąsiedzie"! Padłem! :)
  • Panie psorze, a w damskiej toalecie ktoś napisał dupa.
  • A co Pan robił w damskiej ubikacji?
  • wkład Turków w polską kulturę
    Miodek turecki – rodzaj słodyczy tradycyjnie sprzedawany w Krakowie u bram cmentarnych we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny. Bywa również niekiedy dostępny przy kościołach w czasie jesiennych odpustów.

    Miodek turecki ma formę nieregularnych, twardych bryłek o lekko miodowym smaku, które mogą się łamać albo lekko kruszyć, a jego podstawowym składnikiem jest skarmelizowany cukier z dodatkiem olejków aromatycznych i barwników, w który wtopione są pokruszone orzechy. W klasycznej odmianie o smaku śmietankowym masa karmelowa ma kolor białawy, istnieją jednak i inne rodzaje, zależnie od użytych dodatków smakowych i aromatycznych, np. miodek kakaowy, kawowy czy waniliowy.

    Miodek najczęściej sprzedawany jest w gotowych porcjach zawiniętych w rożki z przezroczystej folii, niekiedy w papierowe torebki, w nierównomiernie pokruszonych, niewielkich kawałkach. Mniejsze kawałki miodku bywały niegdyś również na miejscu odłupywane z większej bryły i odważane przez straganiarza.
  • JORGE napisal(a):
    Skrzypek napisal(a):
    Proszę o zmianę tytułu wątku
    Droga administracjo, uprzejmie proszę o zmianę tytułu wątku na ................. . Prośbę swoją motywuję tym, że obecny tytuł wątku ...... (uzasadnienie, w paru słowach). Zmiana tytułu wątku spowoduje, że ....(teza, w paru słowach).....

    Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

    Z poważaniem:

    Skrzypek
    Administracja sama powinna od razu zareagować, a już zwłaszcza na takim forum.
  • Skrzypek napisal(a):
    zwłaszcza na takim forum.
    Alesz isz cusz? Pederasty sie obrażo? Turki? Kulega somdzeł isz wlaz na forumno zes pszyjaźnio polsko-turecko?

  • Skrzypek napisal(a):
    Administracja sama powinna od razu zareagować, a już zwłaszcza na takim forum.
    Czyli jakim ? Bo może my się nie rozumiemy ? Administracja tego forum, jak mi się wydaje, wyłapała pewien balans, między sprawami niepotrzebnymi i jednak przekraczającymi pewne standardy (nie wiem po co te rowy Szkielet wrzucił) a operowaniem językiem i nazywaniem zjawisk, pochodzącymi z tego świata. Każde wyostrzenie, albo w tą, albo w tamtą stronę, niczego dobrego nie przyniesie.

    Ale nawet nie o to, komunikat ma być prosty - razi mnie taki tytuł, ze względu na coś tam (pomijalne w tym momencie), niekoniecznie mi się to podoba. Dużo lepszy to efekt przyniesie niż takie coś co kolega wysmażył. Ale czy nam na pewno o efekt chodzi ?

  • Skrzypek napisal(a):
    Administracja sama powinna od razu zareagować, a już zwłaszcza na takim forum.
    Dlaczego powinna? Twórczość Stefana Kisielewskiego OK. Cytaty z Kisiela OK.
  • O czym jest ten wątek?
  • JORGE napisal(a):
    Skrzypek napisal(a):
    Administracja sama powinna od razu zareagować, a już zwłaszcza na takim forum.
    Czyli jakim ? Bo może my się nie rozumiemy ? Administracja tego forum, jak mi się wydaje, wyłapała pewien balans, między sprawami niepotrzebnymi i jednak przekraczającymi pewne standardy (nie wiem po co te rowy Szkielet wrzucił)
    Bo taka jest jego natura.
  • Nie tylko wielkim darem oceny bliźnich ale i ich natury został obdarzony nasz kolega Przemko.
  • W hali odlotów lotniska w Hanowerze w Niemczech doszło do zadymy między Turkami i Kurdami. Przyczyną zamieszek była operacja militarna Turcji przeciwko siłom kurdyjskim w Syrii. Do sieci trafiło już nagrania pokazujące skalę zamieszek.
    Nagranie z awantury trafiło do internetu

    Na lotnisku odbył się protest grupy kilkudziesięciu Kurdów przeciwko tureckiej ofensywie. Ale wybrali sobie miejsce, gdzie odprawiani są pasażerowie tureckich linii lotniczych. Protest nie został zgłoszony, dlatego na miejscu nie było wzmożonych sił policji.

    Mieli z sobą flagi Kurdystanu. Skandowali hasła "Erdogan faszysta", czy "Erdogan terrorysta". Szybko doszło do szarpaniny, a w końcu do regularnej bitwy. Wzięło w niej udział około 200 osób.

    Do akcji musiała wkroczyć policja. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Dwie osoby odniosły lekkie obrażenia. Wieczorem Kurdowie demonstrowali też w samym centrum Hanoweru.

    https://wiadomosci.wp.pl/bijatyka-z-udzialem-200-osob-na-lotnisku-w-hanowerze-policja-uzyla-gazu-lzawiacego-6212344995534465a
  • Kilka dni temu premier Turcji poinformował, że wojska jego kraju rozpoczęły w Syrii operacje przeciwko Kurdom. Zaangażowaniem militarnym Turcji zaniepokojone jest rosyjskie MSZ. Departament Stanu USA ostrzegł, że ta operacja nie służy stabilności regionu.

    Turcja rozpoczęła operację "Gałązka Oliwna" w miejscowości Afrin na północnym zachodzie Syrii. Prowadzi ją przeciwko bojownikom z kurdyjskiej milicji YPG, którą tureckie władze wiążą z Partią Pracujących Kurdystanu.

    Jak oświadczyła turecka armia, operacja jest prowadzona "z poszanowaniem integralności terytorialnej Syrii" i na mocy prawa międzynarodowego. To jednak nie przekonuje rosyjskiego MSZ, które wzywa Turcję do "powściągliwości" i wyraża swoje "zaniepokojenie" jej zaangażowaniem militarnym w Syrii.


    wspominany tu Archer i jego grupa współpracuja z YPG
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.