Skip to content

Turek Turka w dupe szturka - wątek o naszym byłym sąsiedzie

13468912

Komentarz

  • Ojejku, po azjatyckiej stronie nie bylo miejsca na kanał?
  • Kiedyś znowu może być wojna o cieśniny czarnomorskie.
  • uhrr napisal(a):
    Ojejku, po azjatyckiej stronie nie bylo miejsca na kanał?
    Tam stoi meczet Erdogana z sześcioma minaretami. Poszedł na Maxa.
    Sześć stawiali sultanowie
  • ładny mix na koniec roku
    popuszczają imigrantów w kierunku Lesbos i jednocześnie aresztują ludzi ISIS, tak mówią

    Turcja. Wielka akcja przeciwko ISIS. Ponad 120 zatrzymanych
    Ponad 120 osób podejrzewanych o przynależność do ISIS zostało zatrzymanych w Turcji. W ogromnej operacji wzięło udział ok. 400 tureckich funkcjonariuszy. Policjanci weszli do kilkudziesięciu domów w całym kraju i zatrzymali podejrzanych o powiązania z ISIS. Wśród aresztowanych jest wielu obcokrajowców.

    Wielka akcja tureckich służb była wymierzona w islamskich terrorystów. Tamtejsi śledczy poinformowali o aresztowaniu w poniedziałek 124 osób podejrzanych o przynależność do ISIS. Media spekulują, że zatrzymani planowali atak terrorystyczny na wzór zamachu w czasie imprezy noworocznej w Stambule w 2017 roku.

  • Turcy otworzyli granice z Syria na 72 h i otworzyli granice do Grecji i Bułgarii
  • Nie ma to jak dobre wyczucie chwili.
  • Magiczna podpowiedź dla Greków 'Koronawirus' ;)
  • A co do Turków, to podziwiam ich zręczność w robieniu z Grecji 'czarnego luda'.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    A co do Turków, to podziwiam ich zręczność w robieniu z Grecji 'czarnego luda'.
    Coś mięsie wydawa że na Cyprze może być gorąco.
  • Taki klimat
  • edytowano March 2020
    ms.wygnaniec napisal(a):
    A co do Turków, to podziwiam ich zręczność w robieniu z Grecji 'czarnego luda'.
    No, nie tylko z Grecji. Z wszystkich robią, a przynajmniej próbują.
    Ale Ruscy ich wyrolowali. A raczej przez ruskich Turcy wyrolowali sami siebie.
  • Generalnie to "ludy Wschodu" w tym te "starożytne" rolują same siebie i siebie nawzajem od tysiącleci. Taka u nich tradycja aby stosunki społeczne były skrajnie wrogie, nieprzyjemne i nieestetyczne, a przemoc od domowej po państwową była nieograniczona i powszechna. Ludy Bliskiego Wschodu robią to nieco inaczej niż ludy Dalekiego Wschodu i Środkowego Wschodu, ale w gruncie rzeczy zasady są bardzo zbliżone.
  • Być może, ale mnie bardziej o politykę zagraniczną chodziło.
    Erdogan zupełnie bezsensownie zaczął zbliżać się do Rosji, kosztem USA - co on przez to chciał uzyskać to nie wiem.
    Natomiast dla nas to tylko dobrze - USA powinni tym bardziej postawić na nas, skoro Turcja to sojusznik? co najmniej niepewny,
  • USA raczej nie zrezygnują z Turcji. Może spróbują jeszcze raz usunąć Erdogana i postawić na generałów. Mogą jednak też przyjąć go na swe łono skruszonego pod pewnymi twardymi warunkami. Lepiej dla USA mieć tam i Turcję i Arabie Saudyjską i Izrael. Koniec reżimu i republiki islamskiej w Iranie jest wyobrażalny. Oczywiście kara dla Turcji musi być. Nie powróci już do roli sprzed wyskoków Erdogana. Jest wybudzana ze snu o potędze.
  • Właśnie.
    Turcja to kraj islamski.
    Jeśli ktoś zapomniał co to oznacza to Erdogan mu właśnie przypomniał.
  • TecumSeh napisal(a):
    Erdogan zupełnie bezsensownie zaczął zbliżać się do Rosji, kosztem USA - co on przez to chciał uzyskać to nie wiem.
    Wartość sprzętu z Rosji zarówno USA, jak i Izrael mu zaprezentowali.
    Jeżeli Turcja to sojusznik niepewny, to co USA ma sądzić o Polsce w świetle wypowiedzi min Sikorskiego, gdy mu zabrakło polskich fontów?

  • Jak by nie patrzeć - to Polska jest rzeczywiście bardzo niepewna i niestabilna. Zmiana władzy i od razu następuję zerwanie ciągłości prowadzenia polityki i zmiana strategii.
  • Na prowadzenie polityki zagranicznej składa się też wspieranie swoich w krajach ościennych. Niemcy i Rosjanie to wiedzą, Amerykanie mają nie wiedzieć?
  • A Amerykanie mają swoich w krajach ościennych?
    Poza emerytami w Meksyku? I innych Karaibach?
  • christoph napisal(a):
    A Amerykanie mają swoich w krajach ościennych?
    Spytaj dowolnego Latynosa.

  • Ciocia mamy z Brazylii już nie żyje. Nie mam kogo.
  • Nie zniechęcaj się. Trochę ludności od Rio Grande do Ziemi Ognistej zostało.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Wartość sprzętu z Rosji zarówno USA, jak i Izrael mu zaprezentowali.
    To też - jego głupota polega na tym, że tego nie wiedział.
    Ale pytanie moje - po jaką cholerę mu ta Rosja?
    Znajduję jedną odpowiedź - islam go ogłupił. Że USA to wielki szejtan, a Rosja cacy bo tam religia jest.
    Ale żeby był aż tak głupi?
    los napisal(a):

    Jeżeli Turcja to sojusznik niepewny, to co USA ma sądzić o Polsce w świetle wypowiedzi min Sikorskiego, gdy mu zabrakło polskich fontów?

    Właśnie się rozchodzi o to z której opcji jest pan Zdradek.
    los napisal(a):
    Na prowadzenie polityki zagranicznej składa się też wspieranie swoich w krajach ościennych. Niemcy i Rosjanie to wiedzą, Amerykanie mają nie wiedzieć?
    O to to.
  • Na szczęście Ameryka to mocarstwo globalne i wszystkie kraje są to ich kraje ościenne. Najważniejsze są te które leżą na ważnych i zagrożonych kierunkach. My leżymy, Izrael jakby ostatnio mniej. Turcja już bardziej niż Izrael bo ma cieśniny czarnomorskie i wisi nad Zatoką. Egipt też oraz Arabia Saudyjska bo to szlak z Europy do Indii i dalej. Kto jest w Polsce ich a kto przeciw nim dobrze wiadomo.
  • los napisal(a):
    christoph napisal(a):
    A Amerykanie mają swoich w krajach ościennych?
    Spytaj dowolnego Latynosa.

    Potwierdzam. W całej (? Nie wiem jak w Brazylii, ale to pół kontynentu, i to ważniejsze pół) Ameryce Południowej nienawidzą Amerykanów. Za co?
    Za to, że robią z nimi, co chcą ;)
  • W idlib wykorzystali chmarę dronow do rozpoznania i ataku jak również wsoldzialanie dronowego rozpoznania, zagłuszania i wojny elektronicznej oraz wspólnego ataku artylerji i rakiet z Ziemi i z dronow. Wszystko własne systemy. Drony mieli już wypróbowane na Kurdach, a teraz puścili na całą orkiestrę.
    https://www.defence24.pl/zmasowany-atak-dronow-turecka-operacja-wiosenna-tarcza-analiza
  • No i już w przyszłym roku będziemy mieć tureckie drony bojowe na wyposażeniu Polskiej Armii. Znacznie tańsze niż te hamerykańskie. A sprawdzone, jeśli chodzi o niszczenie rosyjskiego sprzętu bojowego :) Tyle, że szlag mnie trafia, bo nie wykorzystali potencjału WB, tylko pakowali miliony w tych nieudaczników z PGZ.
  • Dzięki losu za przesmakowity wykład.
    Najlepszy motyw jest z Polakiem, który ustawił Turkom nacjonalizm
  • Dla mnie jakieś niepojęte -- raz nasi ełroposłowie głosują p-ko ormiańskim jeńcom, dwa kupujemy od Turka drony, zamiast robić własne, trzy już w poniedziałek żeby to przyklepać jedzie do nich Pan Prezydent.
    Jakaś taka nagła ofensywa na zupełnie dla mnie niezrozumiałym odcinku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.