Skip to content

Turek Turka w dupe szturka - wątek o naszym byłym sąsiedzie

16791112

Komentarz

  • Atanazy miał tu wiele wcieleń, ale Rolka to osobny byt.
  • Rolka chyba byl na Rebelce, mam nik na końcu języka.
  • skrollując info o łuczniku z Norwegii, o którym pisała pani Deniz z Norwegii
    u niej zobaczyłem takie cudo,
    może MON będzi zainteresowany?
    nie nie łukiem a tym
  • Nie wygląda to dobrze. Kurs tureckiej waluty do dolara.

    image
  • Przemko napisal(a):
    Nie wygląda to dobrze. Kurs tureckiej waluty do dolara.

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Czemu? Sułtan jako ten Mieszko III rozbija się powyżej swoich możliwości, a to kosztuje. I nawet problemat kosztów rozwiązuje jak Mieszko III, który -- przypomnijmy -- wybijał monety tak cieńkie, że miały tylko jedną stronę.
  • Co niedobrze?
  • los napisal(a):
    Co niedobrze?
    Szaleje Erdogan, wygania dyplomatów, ale w sumie nie wiem jak tam zagraniczny kapitał go traktuje.
  • No to dobrze.
  • Jeden z moich ulubionych komentatorów zapodał mało nagłaśnianą erdogańską przygodę - tym razem w Etiopii. Byłażby wkrótce w menu lokalna wojna o tamę z Egiptem?

    https://www.bitchute.com/video/S50SLMP3vEUP/
  • w Libji już są, strefę buforową w Syrji zajęli i wymienili ludność na tych ziemiach odzyskanych, bo Kurdowie to Turcy, którzy o tem nie wiedzą.
    Armia turecka najbardziej po amerykańskiej ostrzelana w NATO
  • peterman napisal(a):
    Jeden z moich ulubionych komentatorów zapodał mało nagłaśnianą erdogańską przygodę - tym razem w Etiopii. Byłażby wkrótce w menu lokalna wojna o tamę z Egiptem?

    https://www.bitchute.com/video/S50SLMP3vEUP/
    W sprawie danej wojny, to przeczytałem ja kedyś iż Egypt posiada jednostki wojskowe szykowane do walk w dżungli. A najbliższa dżungla jest w Etiopii właśnie, tyle że po drodze minąć trzeba Sudan.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W sprawie danej wojny, to przeczytałem ja kedyś iż Egypt posiada jednostki wojskowe szykowane do walk w dżungli. A najbliższa dżungla jest w Etiopii właśnie, tyle że po drodze minąć trzeba Sudan.
    Od tego mają jednostki szkolone do walk na pustyni ;)

  • Ciekawe gdzie szkolili te jednostki szykowane do walk w dżungli.
  • W dżungli
  • No ba, ale w jakiej?
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Ciekawe gdzie szkolili te jednostki szykowane do walk w dżungli.
    Gruby off:
    moja córka uderzyła swojego kuzyna (11 lat) w krocze, gdy ów 'zareagował' na tą zabawę (był to wypadek przy ekspresyjnej zabawie), zapytany w co oberwał, odpowiedział że w 'Dżągle' (aby nie być dosadnym), na co moja córka, która nie do końca zrozumiała użyte słowo, radośnie zawołała 'uderzyłam go w dżungle'
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    No ba, ale w jakiej?
    Miejskiej!
  • Jest decyzja tureckich linii lotniczych w związku z kryzysem na granicy Polski i Białorusi.

    Tureckie linie lotnicze mają już nie przewozić obywateli Iraku, Syrii i Jemenu na lotnisko w Mińsku. Informację przekazał w mediach społecznościowych prezydencki minister Jakub Kumoch.

    Jak podkreślił szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta, jest od tej zasady jeden wyjątek. "Turkish Airlines potwierdziły, że nie będą odtąd przyjmować na pokłady samolotów do Mińska obywateli Iraku, Syrii i Jemenu z wyjątkiem posiadaczy paszportów dyplomatycznych" - podkreślił Kumoch.

    Urzędnik podziękował też osobom biorącym udział w negocjacjach w tej sprawie. "W imieniu prezydenta dziękuję wszystkim, którzy uczestniczą w rozmowach w tej sprawie" - zaznaczył minister Jakub Kumoch.

    fajnie
    dlaczego tego nie ogłasza MSZ?
  • btw
    na granicy polsko - białoruskiej pono najwięcej Kurdów
  • christoph napisal(a):
    btw
    na granicy polsko - białoruskiej pono najwięcej Kurdów
    Tak pisze Repetowicz.
    MSZ może czekać na powiedzenie informacji bo na razie Turcja od miesiąca obiecuje i nic nie zmienia w postępowaniu.
  • edytowano November 2021
    Przemko napisal(a):
    christoph napisal(a):
    btw
    na granicy polsko - białoruskiej pono najwięcej Kurdów
    Tak pisze Repetowicz.
    MSZ może czekać na powiedzenie informacji bo na razie Turcja od miesiąca obiecuje i nic nie zmienia w postępowaniu.
    Mozemy więc mieć pewność, ze nikt z paszportem Syrii, Iraku czy Jemenu nie poleci do Mińska turecką linią.
  • Możemy podejrzewać że ktoś.
  • Paszporty czasami się gubią po wylądowaniu, a linie lotniczą miewają rozmaitą przynależność narodową...
  • Według źródeł agencji Bloomberg Ankara może zmienić zdanie w sprawie rozszerzenia NATO o Finlandię i Szwecję. Nie będzie jednak o tym mowy, jeśli Turcja nie zostanie przywrócona do programu myśliwców F-35. Kraj nad Bosforem został z niego wykluczona w związku z zakupem rosyjskiego systemu przeciwrakietowego S-400.

    Informacje Bloomberga potwierdziło trzech wysokiej rangi urzędników zbliżonych do tureckich władz. Źródła agencji nie chciały zdradzać swoich nazwisk.
    "Erdogan może się bardzo pomylić". Szwecja i Finlandia nie wejdą do NATO?

    Decyzja Ankary o zakupie rosyjskiego systemu S-400 została uznana za zagrożenie dla NATO, którego Turcja jest członkiem. Ekipa Erdogana domaga się teraz zniesienia sankcji nałożonych na nią w związku z tą transakcją.
  • Turcja ma jedną z najsilniejszych armii w NATO

    Ma więcej żołnierzy niż jakikolwiek (poza Stanami Zjednoczonymi) kraj członkowski Paktu Północnoatlantyckiego

    Skąd przekonanie, że armia Erdogana jest tak potężna? Być może opinie na temat potencjału militarnego Turcji, sugerujące, że to druga siła w NATO po armii USA wzięły się z liczebności tureckich sił zbrojnych. ,
    Faktem jest, że Turcja ma więcej żołnierzy niż jakikolwiek inny — poza Stanami Zjednoczonymi — kraj członkowski NATO.

    Tak mocna pozycja Turcji w NATO sprawia, iż Szwecja i Finlandia, które oficjalnie chcą wstąpić w struktury sojuszu, muszą teraz liczyć na działania dyplomatyczne, aby przekonać tureckiego prezydenta do zmiany decyzji. Ten postawił bowiem twarde warunki na drodze obu krajów. Przypomnijmy, iż dołączenie nowego państwa do NATO wymaga jednogłośnej zgody wszystkich aktualnych członków sojuszu.

    https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/ma-setki-tysiecy-zolnierzy-i-nie-skapi-na-sprzet-turcja-to-militarna-potega/ylg2w9h

    przepiękne zdjęcia sprzętu - może Polsce też by się jakieś amerykanskie embargo przydało? bo to przyczyna uruchomienia badań i produkcji dronów tureckich
  • Nu, my ębarga nie mamy, a mamy porządne drony, na światowym poziomie Pioruny i MSBS Grot, słyszę także, że jakiś nowy BWP się kroi, też na niezłym poziomie.
  • edytowano May 2022
    gdzie testuje Turcja swe drony ?

    Recep Tayyip Erdogan w poniedziałek 23 maja zapowiedział ofensywę militarną przy południowych granicach kraju. Celem ma być ustanowienie "bezpiecznej strefy" o szerokości 30 km. Jak twierdzi prezydent Turcji, pozwoli to skuteczniej "zwalczać terrorystów".
    Erdogan zapowiada ofensywę militarną.

    Operacja tureckich sił na południu kraju ma rozpocząć się, gdy tylko armia oraz wywiad zakończą swoje przygotowania. Prezydent Recep Tayyip Erdogan nie doprecyzował jednak, kiedy dokładnie powinno to nastąpić. Poniedziałkowa zapowiedź to powrót do narracji sprzed niemal trzech lat.

    Głównym celem tej operacji mają być regiony, z których przypuszczane są ataki na Turcję - powiedział Recep Tayyip Erdogan.

    W październiku 2019 roku Turcja i jej sprzymierzeńcy rozpoczęli w północno-wschodniej Syrii zbrojną ofensywę o kryptonimie "Źródło Pokoju". Deklarowanym celem było wówczas wyparcie kurdyjskich Ludowych Jednostek Samoobrony (YPG) z przygranicznego pasa na środkowym odcinku granicy turecko-syryjskiej, a także utworzenie "strefy bezpieczeństwa" o szerokości 30 km. Niedługo później patrole złożone z funkcjonariuszy tureckiej służby ochrony granic oraz rosyjskiej policji wojskowej rozpoczęły patrolowanie granicy na mocy porozumienia Erdogana i Putina z Soczi. Po pewnym czasie prezydent Turcji oskarżał Kurdów z YPG o to, że nie wycofali się oni z części wspomnianej strefy.
  • Mamy chyba najlepszy na świecie system walki artyleryjski Topaz
  • A ja kedyś widziałem jakiś program w telewizorze - to była jakaś relacja z targów wojskowych, i tam Polska wystawiała pistolet na drony. Wyglądał jak taki duży karabin na wodę. Trzeba toto wycelować w drona, nacisnąć guzik i wraży dron ląduje u naszych stóp. Nawet demonstrowali jak to działa, ale na swoim dronie, to nie wiadomo czy tam nie było jakegoś programu, co umożliwiał temu pistoletowi sprowadzenie na ziemię. Wie ktoś, czy toto faktycznie działa na nieswoje roboty latające?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.