Skip to content

Izrael - Polska - konfrontacja

12324262829

Komentarz

  • Prezentowany tutaj po wielekroć pogląd o chazarskosci przebierańców komplikuje oczywistość powyższej konstatacji.
  • Ciekawa kwestia z przepychanek o wiadomy capstrzyk:

    Przewodniczący Światowego Kongresu Żydowskiego Ronald Lauder nie weźmie udziału w uroczystościach wyzwolenia Auschwitz, które będą odbywały się Jerozolimie – a które organizuje proputinowski oligarcha Wiaczesław Mosze Kantor. Lauder przyjedzie do Polski, by uczcić pamięć ofiar.
    https://www.tvp.info/46306406/przewodniczacy-swiatowego-kongresu-zydow-nie-pojedzie-do-jerozolimy
  • edytowano January 2020
    Estee Lauder zobowiązuje
    Może też nie lubi niektórych żydów?

    Finansuje też tłumaczenie Talmudu na j. polski z fajnymi grafikami i komentarzem rab. Pecarica
  • Niestety decydujący front jest gdzie indziej ...

    An incredible list of world leaders: Presidents, Prime Ministers, Royals and diplomats who are traveling to Israel’s capital to commemorate the 75th anniversary of the liberation of the Auschwitz concentration camp.


    image
  • christoph napisal(a):Finansuje też tłumaczenie Talmudu na j. polski z fajnymi grafikami i komentarzem rab. Pecarica
    Ale bez skreśleń czy z "małym kołem O"?
  • Nie znam hebrajskiego,ale to i tak wybór tekstów
    chyba zachęcił mnie Kolega do zakupu
  • Problem z wyborami i tłumaczeniami z Talmudu jest stary i znany:

    “Ponieważ dowiedzieliśmy się, że wielu chrześcijan dołożyło wielkiego trudu dla nauczenia się języka, w którym nasze książki są napisane, obostrzamy wam pod groźbą wielkiej klątwy, abyście w żadnym nowym wydaniu Miszny albo Gemary nie ogłaszali niczego, odnoszącego się do Jezusa z Nazaretu… Jeśli na nasze pismo dokładnie zważać nie będziecie, lecz przeciw postępować będziecie, to możecie sprowadzić i być powodem, że nas tak jak poprzednio zmuszać będą do przyjęcia wiary chrześcijańskiej… Z tych powodów rozkazujemy, jeśli ogłaszacie nowe wydanie tych ksiąg, opuszczać odnośne miejsca do Jezusa z Nazaretu i to miejsce wypełnić małym kołem O. Rabini i nauczyciele będą wiedzieć, jak młodzież ustnie pouczyć. Wtedy nie będą mieć chrześcijanie nic więcej do wykazania przeciw nam odnośnie do tego tematu, a my możemy oczekiwać uwolnienia od ucisków, pod którymi cierpieliśmy poprzednio i możemy spodziewać się żyć w pokoju” .
  • afropolak napisal(a):
    Niestety decydujący front jest gdzie indziej ...

    An incredible list of world leaders: Presidents, Prime Ministers, Royals and diplomats who are traveling to Israel’s capital to commemorate the 75th anniversary of the liberation of the Auschwitz concentration camp.


    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    Czy to Bibi ma taki magnesss czy WWP?
  • Rubel transferowy.
  • Nowy s*tosunek po 27:1

    46:2
  • "Polish President Andrzej Duda snubbed the commemoration because he was not invited to speak."

    "Prezydent Polski Andrzej Duda odmówił udziału w uroczystości ponieważ nie poproszono go o wygłoszenie przemówienia".

    https://www.breitbart.com/middle-east/2020/01/22/massive-police-operation-as-israel-gears-up-to-host-world-leaders-for-auschwitz-commemoration/
  • to takie trochę oszczerstwo...
    nie?
    on sam sie zgłosił do spiczu, a nie chcieli mu dac
    a nie "nie chcieli go poprosić"
    to juz duży chłopczyk
  • trep napisal(a):
    Nowy s*tosunek po 27:1

    46:2
    "Najpierw pobijemy, potem policzemy ..."
    Nie traćmy nadziei.

    Podobno ma być amb. Magierowski. Marzy mi się sytuacja jak Putę jedzie po Najjaśniejszej przy aplauzie widowni, a p. ambasador demonstracyjnie opuszcza salę i w drodze do wyjścia udziela wywiadów po kolei w sześciu językach, w których mówi, zaczynając od hebrajskiego.
    Jestem niepoprawnym optymistą, wiem ...

  • Powinien tak uczyniic.
    Poseł moskiewski w Warszawie poszedł do króla w dwóch kapeluszach. Żeby jeden przed polskim królem zdjąć, a drugi jako poseł dumnego cara na głowie zachowac
  • christoph napisal(a):
    to takie trochę oszczerstwo...
    nie?
    on sam sie zgłosił do spiczu, a nie chcieli mu dac
    a nie "nie chcieli go poprosić"
    to juz duży chłopczyk
    Pani ałtorka ujęła sprawę ciut dwuznacznie.

    Dobrze szkolona.
  • afropolak napisal(a):
    trep napisal(a):
    Nowy s*tosunek po 27:1

    46:2
    "Najpierw pobijemy, potem policzemy ..."
    Nie traćmy nadziei.

    Podobno ma być amb. Magierowski. Marzy mi się sytuacja jak Putę jedzie po Najjaśniejszej przy aplauzie widowni, a p. ambasador demonstracyjnie opuszcza salę i w drodze do wyjścia udziela wywiadów po kolei w sześciu językach, w których mówi, zaczynając od hebrajskiego.
    Jestem niepoprawnym optymistą, wiem ...

    Mam nadzieję że kamery pokażą twarz każdego z notabli podczas przemówienia Pucina.
  • peterman napisal(a):
    afropolak napisal(a):
    trep napisal(a):
    Nowy s*tosunek po 27:1

    46:2
    "Najpierw pobijemy, potem policzemy ..."
    Nie traćmy nadziei.

    Podobno ma być amb. Magierowski. Marzy mi się sytuacja jak Putę jedzie po Najjaśniejszej przy aplauzie widowni, a p. ambasador demonstracyjnie opuszcza salę i w drodze do wyjścia udziela wywiadów po kolei w sześciu językach, w których mówi, zaczynając od hebrajskiego.
    Jestem niepoprawnym optymistą, wiem ...

    Mam nadzieję że kamery pokażą twarz każdego z notabli podczas przemówienia Pucina.

    Kolega liczy na sztyletników? Nie te czasy ...

  • Bardziej w modzie poloniści
  • Nie ma potrzeby od razu angażować Instytutu ST. Ale do archiwum zawsze się przyda.
  • peterman napisal(a):
    "Polish President Andrzej Duda snubbed the commemoration because he was not invited to speak."

    "Prezydent Polski Andrzej Duda odmówił udziału w uroczystości ponieważ nie poproszono go o wygłoszenie przemówienia".

    https://www.breitbart.com/middle-east/2020/01/22/massive-police-operation-as-israel-gears-up-to-host-world-leaders-for-auschwitz-commemoration/
    Nie tyle odmówił co pogardliwie zlekceważył a w nadwiślańskiem narzeczu "olał".
    Taki jest zamierzony przekaz pani Debory.

    👣

    🐾
    🐾

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ciekawa kwestia z przepychanek o wiadomy capstrzyk:

    Przewodniczący Światowego Kongresu Żydowskiego Ronald Lauder nie weźmie udziału w uroczystościach wyzwolenia Auschwitz, które będą odbywały się Jerozolimie – a które organizuje proputinowski oligarcha Wiaczesław Mosze Kantor. Lauder przyjedzie do Polski, by uczcić pamięć ofiar.
    https://www.tvp.info/46306406/przewodniczacy-swiatowego-kongresu-zydow-nie-pojedzie-do-jerozolimy
    jak donosi nasz przyjaciel Jack Walker
    He’s not going because he’s not invited. There’s some serious bad blood between Lauder and a lot of people in Israel. He also partners with Moshe Kantor at the WJC, and for many meetings (including with Merkel), so picks his friends wisely too!
  • peterman napisal(a):
    christoph napisal(a):
    to takie trochę oszczerstwo...
    nie?
    on sam sie zgłosił do spiczu, a nie chcieli mu dac
    a nie "nie chcieli go poprosić"
    to juz duży chłopczyk
    Pani ałtorka ujęła sprawę ciut dwuznacznie.

    Dobrze szkolona.
    not kłajt aj fink

    "being not invited" może też oznaczać nie bycie w gronie dopuszczonych do czegoś
    tak w każdym razie mój murzyński lengłydż podpowiada
  • Notusz właśnie o te duznaczność chodzi.

    Breitbart kocha wszak Trumpa, a Trump kocha nas, więc nie wypadało im wprost napisać "wy polskie h***".
  • W sumie zaskakująco miłe.
  • edytowano January 2020
    To kościół św. Anny a nie francuska bazylika
  • edytowano January 2020
    Ujdzie mu to na sucho. Macron to lizus Putina więc Izrael będzie trzymał gębę na kłódkę. Do tego Żydzi francuscy już się boją muzułmanów, a i Francuzów, więc Izrael tym bardziej nie zaryzykuje zdjęcia z nich ochrony francuskich służb i żandarmerii. Polska to co innego - wróg Putina. No i Żydzi w Polsce nie mają się czego bać. Są chronieni. Polak który odważy się na jakieś nieprzyjazne gesty jest przykładnie i publicznie potępiany i karany. Taki co by podniósł rękę chyba miałby ją uciętą. No i wycieczki młodzieżowe Izraelczyków z programem szerzenia nienawiści do Polaków za pomówienia o współudział w Holocauście mają specjalne prawa i ochronę Mossadu.
  • zwyzywał po hebrajsku?
    zuch!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.