Skip to content

Izrael - Polska - konfrontacja

12324252628

Komentarz

  • Z Ławrowem?
  • uhrr napisal(a):
    A widzieliscie wczoraj, czy przedwczoraj na tvpinfo Pereiry pasek: "Wielki sukces polskiej dyplomacji". Bo Putin nie powiedzial tego co mial powiedziec.

    Z kim oni sie na łby pozamieniali?
    Może nie wielki ale jednak sukces.
  • Na BBC jest sobie takie wideło jak Morawiecki, będąc na World Economic Forum, udziela wywiadu odnośnie YV czyli parę dni przed tą szopką wyjaśniając, bardzo ładnie zresztą, dlaczego Duda tam się nie pojawi.
    https://www.bbc.com/news/av/world-europe-51216584/yad-vashem-why-poland-won-t-be-attending-holocaust-memorial
    Aż podskoczyłem i fikłem koziołka, jak w minucie 1:26 powiedział, że liderzy kilku krajów mieli przyjechać ale zmienili decyzje ze względu na to, że Dudzie nie pozwolono wygłosić kazania.
    Jestem niezwykle zaintrygowany, jakie to wywrotowcy i wichrzyciele stanęli po naszej stronie a nic w danem tomacie nie mogię znaleźć.
    Ktuś, cuś?

    👣

    🐾
    🐾

  • Litwa, Łotwa i Estonia. Dziękuję Kuleżance.

    👣

    🐾
    🐾

  • To akurat ci, którzy rozumieją, co to jest Rosja i kim jest Putin, a przynajmniej na razie są od tego wolni. Zgodnie z doktryną śp. Lecha Kaczyńskiego...
  • Białoruś, Ukraina, Armenia i Gruzja też rozumieją.
    Tylko inaczej wnioskują.
    Ba! Nawet Francja i Niemcy.
    O Ameryce się nie wypowię
  • Ameryka to takie bardzo duże przedszkole, mogą nie rozumieć
  • christoph napisal(a):
    Białoruś, Ukraina, Armenia i Gruzja też rozumieją.
    Tylko inaczej wnioskują.
    Ba! Nawet Francja i Niemcy.
    O Ameryce się nie wypowię
    Białoruś, Ukraina, Armenia i Gruzja też rozumieją.
    Tylko inaczej wnioskują.

    Bo nie są wolne.

    Nawet Francja i Niemcy
    Tak samo, tylko w inny, niejawny sposób - przez agenturę na szczycie władzy.
  • edytowano January 2020
    KAnia napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Białoruś, Ukraina, Armenia i Gruzja też rozumieją.
    Tylko inaczej wnioskują.
    Ba! Nawet Francja i Niemcy.
    O Ameryce się nie wypowię
    Białoruś, Ukraina, Armenia i Gruzja też rozumieją.
    Tylko inaczej wnioskują.

    Bo nie są wolne.

    Nawet Francja i Niemcy
    Tak samo, tylko w inny, niejawny sposób - przez agenturę na szczycie władzy.
    Że niby Ruscy mają wszędzie agenturę ? A za co ? Za co ją utrzymują ? Rosja to bankrut, dobity jeszcze sankcjami, Putin dramatycznie walczy o ich zniesienie. Ich obecnie stać na kupienie paru tutejszych Konfederatów, tanich z założenia. Nawet nasi, jeszcze funkcjonujący w obiegu sowieccy agenci wpływu, szkodzą Polsce bardziej przez pryzmat swoich interesów i przyzwyczajenia niż na zlecenie Moskwy.

  • JORGE napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Białoruś, Ukraina, Armenia i Gruzja też rozumieją.
    Tylko inaczej wnioskują.
    Ba! Nawet Francja i Niemcy.
    O Ameryce się nie wypowię
    Białoruś, Ukraina, Armenia i Gruzja też rozumieją.
    Tylko inaczej wnioskują.

    Bo nie są wolne.

    Nawet Francja i Niemcy
    Tak samo, tylko w inny, niejawny sposób - przez agenturę na szczycie władzy.
    Że niby Ruscy mają wszędzie agenturę ? A za co ? Za co ją utrzymują ? Rosja to bankrut, dobity jeszcze sankcjami, Putin dramatycznie walczy o ich zniesienie. Ich obecnie stać na kupienie paru tutejszych Konfederatów, tanich z założenia. Nawet nasi, jeszcze funkcjonujący w obiegu sowieccy agenci wpływu, szkodzą Polsce bardziej przez pryzmat swoich interesów i przyzwyczajenia niż na zlecenie Moskwy.



    Jeżlei chodzi o pieniądze, to nigdy nie były problemem w Rosji. Dwa wskaźniki: wydatki na zbrojenia, wydatki na złoto - czysta statystyka za ub. rok.
    Ale do korumpowania polityków na zachodzie niepotrzebne są pieniądze, wystarczy wiedza o przeszłości.
  • Nie demonizujmy rzeczywistości. Wiecie ile patentów liczących się dla rozwoju technologii zgłaszają Chińczycy ? Od 5 do 8% w skali całego świata. Stany i Europa wymiatają i będę w tej materii wymiatać. Co ciekawe, właściwie Zachód im nie oddał zupełnie wpływu na produkcję kluczowych komponentów do urządzeń elektronicznych (np. procesory). Coś sami szpącą, ale tak czy inaczej muszą kupić zachodnie. A najzabawniejsze, że Trump ich teraz dojechał, na podpisanie umowy handlowej wysłali jakiegoś wicepremiera, tak zostali upokorzeni (zachęcam do sprawdzenia szczegółów, oczywiście Trump zły i szukają dziury w całym, ale obiektywnie to zrobił to co cały Zachód nie potrafił przez 30 lat).

  • JORGE napisal(a):
    Że niby Ruscy mają wszędzie agenturę ? A za co ? Za co ją utrzymują ?
    Czy pamiętasz, jak Polski nie było na nic stać? Majtki wyprzedawaliśmy, by parę grosików budżetu zgarnąć. Teraz wykupujemy banki i inne firmy, przejmujemy niemieckie linie lotnicze, przekopujemy Mierzeję Wiślaną i budujemy centralny port lotniczy i ciągle jest nadmiar kasy. Po prostu zauważyliśmy, że tak można.

    Może kiedyś zauważymy, że najtańsi są ludzie, przeciętną duszę kupuje się za sto dolarów a na duszę dziennikarza to i dziesięć jest za dużo. Po prostu trzeba chcieć to robić. Ruskie chcą.

  • edytowano January 2020
    Brzost napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Obejrzałem i wszystko się zgadza. Na co się obóżać?
    No właśnie.
    prawa strona na twitterze oburzona!!!!
    pannie S. odpowiedziałem na (NIKT nie zrozumiał tej akcji) że ja,.. zrozumiałem...

    inna sprawa, że mnie się nie podoba, ale
    ale
    nie jestem targetem (13-14 lat) i trzeba by zapytać ośmioklasistów+ czy załapali
  • edytowano January 2020
    Po prostu trzeba chcieć to robić. Ruskie chcą.
    Gorzej, że oni się w tym ćwiczą już od kilku wieków co najmniej.
  • edytowano January 2020
    .
  • Polska dyplomacja przez wieki miała opinię brudnej i skutecznej. Brać przykład można nie tylko z husarii.
  • edytowano January 2020
    los napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Że niby Ruscy mają wszędzie agenturę ? A za co ? Za co ją utrzymują ?
    Czy pamiętasz, jak Polski nie było na nic stać? Majtki wyprzedawaliśmy, by parę grosików budżetu zgarnąć. Teraz wykupujemy banki i inne firmy, przejmujemy niemieckie linie lotnicze, przekopujemy Mierzeję Wiślaną i budujemy centralny port lotniczy i ciągle jest nadmiar kasy. Po prostu zauważyliśmy, że tak można.

    Może kiedyś zauważymy, że najtańsi są ludzie, przeciętną duszę kupuje się za sto dolarów a na duszę dziennikarza to i dziesięć jest za dużo. Po prostu trzeba chcieć to robić. Ruskie chcą.

    Ok ok, rozumiem. Ale to zamożnemu łatwiej kupować ludzi, to zamożny szybciej przeciągnie na swoją stronę, to zamożny ochroni się sprawniej przed atakami. Bo ma więcej pieniędzy, nic więcej, to jest kluczowe. Rosja stoi na granicy upadku gospodarczego (poprawcie mnie jeżeli się mylę), stwarzają pozory, całkiem skutecznie, ale to już zbyt długo nie podziała. To my bardziej powinniśmy kupować Ruskich u nich i oni naszych u nas.

  • loslos
    edytowano January 2020
    JORGE napisal(a):
    Ale to zamożnemu łatwiej kupować ludzi, to zamożny szybciej przeciągnie na swoją stronę, to zamożny ochroni się sprawniej przed atakami.
    Tak myśleliśmy. Jesteśmy biedni i słabi, więc szczytem szczęścia będzie, jeśli bogatsi i silniejsi nie zjedzą nas od razu tylko po kolei i nie zaczną ode mnie. Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli...

    Świat działa inaczej. Najpotężniejszym państwem świata jest Izrael. Teraz dosyć zamożny ale przypomnijmy sobie Żydów AD 1948. Czyste szaleństwo. A od kogo się oni tego szaleństwa uczyli?

  • edytowano January 2020
    Oczywiście że trzeba mieć pieniądze, ale jeszcze ważniejsza i pierwotna jest wola ich wykorzystania i odwaga w ich wykorzystaniu. Los słusznie zauważył że ludzie są tani. Są tani w tym znaczeniu że zwrot z inwestycji w ich przekupienie lub zastraszenie jest kilkukrotnie wyższy niż zwrot z inwestycji w zbrojenia lub pomoc gospodarczą całym społeczeństwom. I Rosja to robi bo jest bezwzględna i skąpa i ma mniejszy PKB niż USA, Chiny czy Niemcy. To raz, a dwa to zdolność do akumulacji. Rosja ma mały PKB ale ma system autorytarno - oligarchiczny i jest w stanie wygenerować skoncentrowane nadwyżki z tego co ma. USA mają pod tym względem mniejsze zdolności bo mają system nie pozwalający na okradanie obywateli na taką skalę. Mają jednak na tyle wysoki PKB że oficjalna nadwyżka jest i tak znacznie większa niż Rosji. Kraje Europy Zachodniej nie mogą prawie nic chociaż są bogate w sensie PKB. Najgroźniejsze są Chiny bo są ogromne, mają wielką masę PKB i potrafią ją koncentrować zarówno oficjalnie jak i po złodziejsku jak Rosja, a społeczeństwo to akceptuje. Izrael to odrębny przypadek. Jest dość bogaty i społeczeństwo samo chce koncentracji środków w rządzie bo wie że to warunek przetrwania. Do tego ma zapewnione środki od diaspory i USA. Po trzecie wreszcie musi być wola i możliwość tworzenia tajnych instytutów do spraw trudnych z tajnymi budżetami. Oczywiście najłatwiej z tym ma Rosja, a potem Chiny. USA jakoś sobie radzi ale to piekielnie trudne i ryzykowne wewnętrznie.
  • No a co do samej imprezy w Yad Vashem to jak Koleżeństwo ocenia? Ja czytałem mało więc mam ogląd słaby. Wydaje się jednak że wypadła poniżej oczekiwań Putina i Kantora. Oczywiście stworzyła pretekst do naplucia na Polskę, ale w zasadzie została spacyfikowana a ci co napluli i tak by napluli. Zainteresowanie mediów było ale nie przesadne chyba. Liczą się jednak te na Zachodzie i tamtejsza opinia publiczna bo tę trzeba przekonywać. Co Koleżeństwo z zagranicy oraz z kontaktami wie?

  • " Może kiedyś zauważymy, że najtańsi są ludzie, przeciętną duszę kupuje się za sto dolarów a na duszę dziennikarza to i dziesięć jest za dużo. Po prostu trzeba chcieć to robić. Ruskie chcą."

    Wężykiem. Ambitni-sfrustrowani są w każdym państwie. Rzeczywistość nie sprzyja ich ambicjom, więc bycie agentem podbudowuje ich wybujałe ego/poczucie ważności. Nawet 10 srebrników ich satysfakcjonuje. Trzeba tylko takich ludzi wyszukiwać.

    PS. Modelowym przykładem jest pewien gość z naszego, polskiego podwórka. Zgadnijcie o kim myślę!
  • edytowano January 2020
    Rafał napisal(a):
    No a co do samej imprezy w Yad Vashem to jak Koleżeństwo ocenia? Liczą się jednak te na Zachodzie i tamtejsza opinia publiczna bo tę trzeba przekonywać. Co Koleżeństwo z zagranicy oraz z kontaktami wie?

    Było na żywca w porze obiadowej więs nikt tego nie oglądał. W serwisach informacyjnych, po wiadomosciach o brudnych plażach, reformie emerytalnej, gołoledzi na M64 i nowej fotosesji Meghan, minimalna pólminutowa wstawka skoncentrowana na dwu zdaniach własnego notabla.

    W BBC migawka z księciem Karolem, w Tv franc z Makronem. A non-event.

    Co w hitlerowie i w sowjetach mówili - nie wiem. Nie interesuje mnie to.
  • Ażem z wrażenia do Frankfurterki spojrzał i wszędzie tylko koronawirus, a we wschodniej Turcji 22 ofiary śmiertelne trzęsienia ziemi.
  • Rafał napisal(a):
    No a co do samej imprezy w Yad Vashem to jak Koleżeństwo ocenia? Ja czytałem mało więc mam ogląd słaby. Wydaje się jednak że wypadła poniżej oczekiwań Putina i Kantora. Oczywiście stworzyła pretekst do naplucia na Polskę, ale w zasadzie została spacyfikowana a ci co napluli i tak by napluli. Zainteresowanie mediów było ale nie przesadne chyba. Liczą się jednak te na Zachodzie i tamtejsza opinia publiczna bo tę trzeba przekonywać. Co Koleżeństwo z zagranicy oraz z kontaktami wie?
    Zainteresowanie zachodnich merdiów może było większe w Europie ale w Kanadzie i w Ameryce prawie nic nie było słychać. Jakieś krótkie popierdułki na ósmej stronie przed komiksem i krzyżówką. Telewizji prawie nie oglądam to nie wiem czy coś mówili w wiadomościach ale przypuszczam, że wątpię. Za to słucham torontońskiego radia, w którym nikt nawet się nie zająknął o tym wydarzeniu. Tera, panie, Ameryka się jara Super Bowl i od nowa impeachmentem Trumpa a u nasz wszystko się obraca wokół coronavirus, news który już od prawie tygodnia zajmuje pierwsze miejsce w wiadomościach, mimo że do Kanady jeszcze wirus nie dotarł. Wracając do YV, to jak wiadomo, że z głównych graczy ani prezydent Trump ani PM Trudeau nie pojechali do Żydlandu to i zainteresowanie merdiów było znikome. Powiem szczerze, że żeby nie Ex-cathedra to w ogóle bym to przegapił i nie wiedział, że nawet się odbyło.
    Przypadkowo teraz znalazłem jakiś niszowy portal kanadyjsko- żydowski https://www.cjnews.com/news/putin-delivers-false-history-at-yad-vashem-event na którym pojechali po Putinie jak po łysej kobyle.
    Dalej jest też wypowiedź hyclerowskiego prezydenta, że nie tylko Niemcy są odpowiedzialni za Holocaust ale mało się z tego nauczyli, bo antysemityzm kwitnie, szczególnie u nich.
    W artykule tego nie ma ale dziś czytałem, że Szkopy w 2018 r. mieli największy, bo 70% wzrost antysemickich ataków w porównaniu z innymi krajami zachodniej Europy.
    Tak, że ten. Na Polskę plucia nie zauważyłem.

    👣

    🐾
    🐾

  • No to dobra nasza. Tylko GW nadaje. I tylko totalni na posiedzeniach komisji i plenarnych PE które sami sprowokowali. No oczywiście mogą zawsze liczyć na starych wujów typu Timmermansa i Verhofstata oraz ciotki jak Jourova. Tylko swędziowie jewropiejscy coś robią aktywnie. Czyli należy twardo obstawać że to sprawa krajowa wedle traktatów, a nie jewropiejska. Zaś lokalnie to nie wiem czy lać czy ignorować i jak neutralizować zdrajców i warchołów. SN naprawdę należy się rozpędzenie i wybatożenie. To jednak dałoby protest do traktatowej ingerencji.
  • Tymczasem, bokotematycznie, były naczelny The Times, Lord Finkelstein, dowiedział się dziś że jego matkę i ciotki uratowali z zagłady Polscy dyplomaci. Dziś. 75 lat po wojnie.





    Amb. Kumoch dokonał rzeczy wielkiej wydobywając z niepamięci historię Grupy Ladosia.
  • To jest coś.


  • Temat już podjęty. Jest haczyk by sprzedać go Angolom, i szerzej Angolosasom.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.