Skip to content

Eskalacja przemocy symbolicznej - przewrócony pomnik prałata Jankowskiego

edytowano March 2015 w Forum ogólne
wpolityce.pl więc można klikać i czytać. Filmik robi wstrząsające wrażenie.
No i bardzo sprytnie dobrano ofiarę, bo najpierw go zohydzono w przestrzeni publicznej (nie wnikam, czy słusznie czy nie) a teraz taki akt wandalizmu.
Całkiem ciekawe pytanie to jak na to odpowiedzieć?
«134

Komentarz

  • "sądem trupim" nad truchłem Jaruzela?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    No i bardzo sprytnie dobrano ofiarę, bo najpierw go zohydzono w przestrzeni publicznej (nie wnikam, czy słusznie czy nie) a teraz taki akt wandalizmu.
    Jeśli słusznie, to dobrze zrobili.

  • Za moment będą przewracać pomniki św. Jana Pawła II.
  • Maria napisal(a):
    Za moment będą przewracać pomniki św. Jana Pawła II.
    Budować kościoły zamiast pomnikow
  • Też będą. Jak my im nie potrafimy przypierdolić, to oni będą nam. Praw fizyki pan nie zmienisz.
  • Puste kościoły?
  • Ot; a Sekielski przechodził obok z tragarzami.
  • Obraz ma iść w świat: "Już można".
  • Mania napisal(a):
    Ot; a Sekielski przechodził obok z tragarzami.
    To też mnie zafascynowało.

  • Maria napisal(a):
    Za moment będą przewracać pomniki św. Jana Pawła II.
    W końcu to obrońca pedofili w sutannach, sam Franciszek o tym powiedział.

  • Wyjątkowa szuja, nie? Do niedawna wydawało mi się, że są osoby, których tak nie jestem w stanie określić.
  • los napisal(a):
    Wyjątkowa szuja, nie? Do niedawna wydawało mi się, że są osoby, których tak nie jestem w stanie określić.
    Jadowitość tej wypowiedzi poraża, bo nie ma jak polemizować, skoro to był taki 'żarcik'.
    los napisal(a):
    Jeśli słusznie, to dobrze zrobili.
    Dla mnie to było dość obrzydliwe, więc pytanie czy można takimi metodami postępować nawet w słusznej sprawie (bo że intencje były plugawe to nie mam wątpliwości).
  • edytowano February 2019
    Franio nacharchał był na Jana Pawła nie wprost, ale w pozornie neutralnej wypowiedzi tak jakby mimochodem, ukradkiem w formie żarciku-anegdoty.

    Teraz już jasno widać jaki był jej cel - lewackie media celnie wychwyciły i podbiły właściwy przekaz.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    Wyjątkowa szuja, nie? Do niedawna wydawało mi się, że są osoby, których tak nie jestem w stanie określić.
    Jadowitość tej wypowiedzi poraża, bo nie ma jak polemizować, skoro to był taki 'żarcik'.
    Warto też mieć na względzie jeden element: głowa Kościoła Katolickiego podsrywa świętemu Kościoła Katolickiego czyli całkiem jawnie kuje opokę, na której Kościół Katolicki się opiera. Konrad Wallenrod nurmalnie.

  • los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    Wyjątkowa szuja, nie? Do niedawna wydawało mi się, że są osoby, których tak nie jestem w stanie określić.
    Jadowitość tej wypowiedzi poraża, bo nie ma jak polemizować, skoro to był taki 'żarcik'.
    Warto też mieć na względzie jeden element: głowa Kościoła Katolickiego podsrywa świętemu Kościoła Katolickiego czyli całkiem jawnie kuje opokę, na której Kościół Katolicki się opiera. Konrad Wallenrod nurmalnie.



    I to w dodatku świętemu, którego wcześniej sam kanonizował. Deczko schizofreniczne delikatnie mówiąc...
  • los napisal(a):Konrad Wallenrod nurmalnie.

    Raczej przerażający efekt niemieckich eksperymentów teologicznych.
    A w tomacie pani rzecznik p.o. prezydenta Gdańska powiedziała, że pomnik nie może wrócić na swoje miejsce z powodów technicznych, na których ona się nie zna.

  • Bożena Aksamit nie żyje. (..)
    O Bożenie Aksamit ostatnio zrobiło się przez reportaż o ks. prałacie Henryku Jankowskim, który ukazał się w Dużym Formacie.
    Źródło, podało informację 20 dni temu.
    Ot taka koincydencja.

  • A tego też nie mogliby przy okazji?
    image
  • los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    Wyjątkowa szuja, nie? Do niedawna wydawało mi się, że są osoby, których tak nie jestem w stanie określić.
    Jadowitość tej wypowiedzi poraża, bo nie ma jak polemizować, skoro to był taki 'żarcik'.
    Warto też mieć na względzie jeden element: głowa Kościoła Katolickiego podsrywa świętemu Kościoła Katolickiego czyli całkiem jawnie kuje opokę, na której Kościół Katolicki się opiera. Konrad Wallenrod nurmalnie.



    Aż się chce krzyknąć: Dlaczegoś nie mówił tego na procesie kanonizacyjnym?
  • edytowano February 2019

    "Dziennikarz, autorka artykułów prawnych" namawia do przestępstwa? pic.twitter.com/JMBkBzK0Jz

    — Radosław Poszwiński

    Zupełnie nie w temacie.
  • los napisal(a):
    los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    Wyjątkowa szuja, nie? Do niedawna wydawało mi się, że są osoby, których tak nie jestem w stanie określić.
    Jadowitość tej wypowiedzi poraża, bo nie ma jak polemizować, skoro to był taki 'żarcik'.
    Warto też mieć na względzie jeden element: głowa Kościoła Katolickiego podsrywa świętemu Kościoła Katolickiego czyli całkiem jawnie kuje opokę, na której Kościół Katolicki się opiera. Konrad Wallenrod nurmalnie.

    Aż się chce krzyknąć: Dlaczegoś nie mówił tego na procesie kanonizacyjnym?

    JP2 sam sobie zgotował ten los wprowadzając w miejsce AD jakiegoś "promotora sprawiedliwości"
  • edytowano February 2019
    Swoją drogą pan papież spotykający się z Joanką Sz-W i Diduszkową - baaardzo ciekawe1234.
  • peterman napisal(a):
    sláinte napisal(a):

    A tego też nie mogliby przy okazji?
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Rabini nie pozwolą.
    raczej bracia
  • edytowano February 2019
    peterman napisal(a):
    Swoją drogą pan papież spotykający się z Joanką Sz-W i Diduszkową - baaardzo ciekawe1234.
    To raczej był 'atak korytarzowy', jak już ktoś zawalił, to otoczenie, że osoby niestabilne emocjonalnie o antykatolickiej fiksacji podeszły tak blisko.

  • peterman napisal(a):
    Widzę że sempiterna panasuszkowa już się wygoiła.

    https://wpolityce.pl/m/polityka/434923-wiemy-kim-sa-ci-ktorzy-zniszczyli-pomnik-ks-jankowskiego
    to tylko wykonawcy. Urodziny Hitlera i zburzenie pomnika x Jankowskiego ( o godz. 3 nad ranem!) odbyły się z udziałem dziennikarzy z GW i tvn. To oni tworzą te Fakty.
  • Mania napisal(a): to tylko wykonawcy. Urodziny Hitlera i zburzenie pomnika x Jankowskiego ( o godz. 3 nad ranem!) odbyły się z udziałem dziennikarzy z GW i tvn. To oni tworzą te Fakty.
    Dziennikarstwo zaangażowane: AAA pilnie zaangażuję ekipę do ....

  • Maria napisal(a):
    Za moment będą przewracać pomniki św. Jana Pawła II.
    Dzisiej we Wnecie wspominali, że jakiś wysoki urzędas watykański już coś tam sarka o dekanonizacji Papieża.
  • Czyli znaleźli sposób na krew na polskich ulicach.
  • Na trupi synod czegoś im brak ale co sobie pogadają...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.