Skip to content

I nie wracaj nigdy skurwysynu !

135

Komentarz

  • Pani Bidawa-Kłońska jest durną pańcią, która zna jedną sztuczkę retoryczną: "promienny" uśmiech, najlepiej w połączeniu z mało wyrafinowanym szyderstwem. Już Kopara jest poważniejszym politykiem. Czy potylicą.
  • loslos
    edytowano November 2019
    Jakoś dziwnie jestem pewien wyników wyborów, choć oczywiście mogę się pomylić. A przed wyborami do obu parlamentów nie byłem tak pewien. Preziowa fucha jest tak ustawiona, że przez pięć lat zajmuje się on głównie prowadzeniem kampanii wyborczej - przecinaniem wstęg, przemówieniami na uroczystościach, pokazywaniem się z ważnymi ludźmi, przypisywaniem sobie cudzych sukcesów. A konkurent może to dopiero na kilka miesięcy przed wyborami. Bolek i Bronek byli naprawdę strasznymi palantami, że wybory przegrali.
  • edytowano November 2019
    Prezydent do nas przyjechał, uściskał mi rękę, rozmawiał z ludźmi. ADuda chyba tak robi.
  • agent napisal(a):
    Ufność szanownych pań w siły i ochotę Donka jest dla mnie porażająca. Być może taki Reagan, Kaczyński, Macierewicz, ba Sanders i Biden są ulepieni z takiej gliny, że wciąż czują się odpowiedzialni za państwo itd. Ale Donek?
    Nie manipuluj. Nie do Donka się odnosiły nasze wpisy. I dobrze o tym wiesz.
  • qiz napisal(a):
    Będzie kandydował.
    Nie będzie. Już raz musiał przełknąć wyjątkowo gorzką przegraną, żeby się po raz drugi narażać na powtórkę.
    Jedyną sytuację, a jakiej mogę to sobie wyobrazić, to bardzo stanowcze polecenie (czyt. nakaz) mocodawców. Ci jednak nie są idiotami i raczej tego śmiecia już nie wystawią.
  • Maria napisal(a):
    agent napisal(a):
    Ufność szanownych pań w siły i ochotę Donka jest dla mnie porażająca. Być może taki Reagan, Kaczyński, Macierewicz, ba Sanders i Biden są ulepieni z takiej gliny, że wciąż czują się odpowiedzialni za państwo itd. Ale Donek?
    Nie manipuluj. Nie do Donka się odnosiły nasze wpisy. I dobrze o tym wiesz.
    Ale mój wpis odnosił się do Donka.

  • Też nie wierzę że będzie kandydował, jednak miejmy na względzie że pokusa dla prowadzących Ryżego jest spora. Jego wybór dałby im niemal gwarancję zmiany Polski w pole bitwy na pół dekady.
  • Dziś PO ustawiła kalendarz pod wyłanianie kandydatów, sądzę, że temat jest zamknięty. Zapewne zgłosi się MKB, Budka, może Trzasek, może ktoś z kapelusza, jak Duda. Kandydaturę podobno ma ogłosić niezależnie od PO dziennikarz Hołownia.
  • Sikorka-Jabloński też podobno nóżkami przebiera.
  • Pawlak i Olechowski- to typy Wałęsy.
    Mój Boże, gdzie ten człek jeszcze poleci?
  • Do kompletu jeszcze Roman Giertych.
    A Lech Wałęsa nigdzie nie leci. On się zatrzymał. Wiele lat temu.
  • peterman napisal(a):
    Też nie wierzę że będzie kandydował, jednak miejmy na względzie że pokusa dla prowadzących Ryżego jest spora. Jego wybór dałby im niemal gwarancję zmiany Polski w pole bitwy na pół dekady.
    To nie Donek, on bije tylko słabszego. Jak sam też może zaliczyć w tyło, to nie wchodzi.
  • Być może będzie kandydował następnym razem.
  • edytowano November 2019
    agent napisal(a):
    Dziś PO ustawiła kalendarz pod wyłanianie kandydatów, sądzę, że temat jest zamknięty. Zapewne zgłosi się MKB, Budka, może Trzasek, może ktoś z kapelusza, jak Duda. Kandydaturę podobno ma ogłosić niezależnie od PO dziennikarz Hołownia.
    No to ostro się Szymek odpiął. Ego w kosmosie, jak na nowoczesnego chrześcijanina przystało. Obrzydliwość. Generalnie ta lista to spis Obrzydliwości, Kidawa też śmierdzi na kilometr.

  • rdrrdr
    edytowano November 2019
    .
  • rdr napisal(a):
    .
    Klasyczny wpis w wydaniu kolegi.
  • edytowano November 2019
    JORGE napisal(a):
    agent napisal(a):
    Dziś PO ustawiła kalendarz pod wyłanianie kandydatów, sądzę, że temat jest zamknięty. Zapewne zgłosi się MKB, Budka, może Trzasek, może ktoś z kapelusza, jak Duda. Kandydaturę podobno ma ogłosić niezależnie od PO dziennikarz Hołownia.
    No to ostro się Szymek odpiął. Ego w kosmosie, jak na nowoczesnego chrześcijanina przystało. Obrzydliwość. Generalnie ta lista to spis Obrzydliwości, Kidawa też śmierdzi na kilometr.

    kilka lat temu abp Skworc (głowa Kościoła katowickiego)
    zaprosiła jego osobę - na fali popularności wydania kolejnej książki i popularności z Mam Talent - na 'spicz' po męskiej pielgrzymce do Piekar Śląskich
    poszedłem na niego z ciekawości - może na zywo zyska w moich oczach

    stracił
    typowa gadaka motywująca rodem z amerykańskich pastorów-mówców, mowa trawa
    z typowym zakończeniem sprzedawcy domokrążnego (albo tv-salesman)
    bardzie mi przypomniał bohatera piosenki

    skrót i pełna wersja






    ===
    na serio
    njus jest TYLKO z jednego źródła,Polityka Insight, a wszystkie media to powtarzają jak mantrę -
    a może to po prostu autopromocja?
    wydał z Prokopem (współprowadzący z nim Mam Talent) książkę, jednocześnie zakończył po 12 latach pracę w Mam talent i na fali kampanii wyborczej zbiera punkty popularności (wyższa stawka za wywiady, pracę itp)
  • edytowano November 2019
    aż zajrzałem do Polityka Insight
    misja:
    Chcemy tworzyć Polskę, w której decyzje będą podejmowane w oparciu o rzetelną wiedzę, zdrowy rozsądek i poczucie społecznej odpowiedzialności, tak by jakość życia publicznego rosła.
    Wawrzyniec Smoczyński pomysłodawca i założyciel
    Wawrzyniec Smoczyński jest pomysłodawcą i twórcą Polityki Insight. Kierował zespołem analitycznym i odpowiadał za rozwój projektu. Dziennikarz i redaktor, przez sześć lat był kierownikiem działu zagranicznego „Polityki”.

    Andrzej Bobiński dyrektor zarządzający

    Joanna Bekker zastępca dyrektora zarządzającego
    rzecznik prasowy i doradca ds. komunikacji Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL). W 2009 r. organizowała Kongres EPL w Warszawie, a w 2014 r. odpowiadała za kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. W latach 2014-2016 była doradcą politycznym i komunikacji oraz szefową gabinetu wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej i jej grupy politycznej w PE.

    Wojciech Szacki starszy analityk ds. politycznych
    odpowiada za śledzenie sceny partyjnej i utrzymywanie kontaktów z PO i PiS. Jest też odpowiedzialny za poranny briefing polityczny. W latach 2002-2012 był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, gdzie śledził politykę partyjną i opisywał zmiany opinii publicznej

    Joanna Popielawska starszy analityk ds. europejskich
    W latach 2007-2013 pracowała w Parlamencie Europejskim zajmując się rynkiem wewnętrznym, sprawami konstytucyjnymi i zagranicznymi. Była doradcą ministra do spraw administracji i cyfryzacji. Jako doradca Rafała Trzaskowskiego,

    Leszek Baj starszy analityk ds. gospodarczych
    dziennikarz w dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej”, a następnie jako zastępca kierownika tego działu.

    Marek Świerczyński starszy analityk ds. bezpieczeństwa
    W latach 2010-2015 wydawca programu „Polska i Świat” w telewizji TVN24 i komentator spraw obronnych w TVN24 Biznes i Świat.

    Hanna Cichy analityczka ds. gospodarczych
    przygotowywała projekty ustaw gospodarczych i społecznych w Nowoczesnej oraz była związana z Fundacją Forum Obywatelskiego

    Jacek Kowalczyk redaktor prowadzący|
    po ponad 8 latach pracy w tygodniku „Polityka”, gdzie był redaktorem prowadzącym wydania oraz szefem działu krajowego (2018 r.). Wcześniej, od lipca 2007 r. do końca 2009 r., był redaktorem naczelnym tygodnika „Przekrój”, a przedtem wieloletnim zastępcą redaktora naczelnego tego pisma. Z wykształcenia technik chemik i magister filologii polskiej (Uniwersytet Warszawski), pracę w zawodzie rozpoczął w redakcji podziemnego pisma KRS „WOLA” w 1985 r. Był również sekretarzem redakcji w „Tygodniku Solidarność” (1989 r.) oraz w „Gazecie Wyborczej”

    ===
    jakie towarzystwo!
    czyli, co - kreują?
  • Starają się huśtać łódką. Stary trick, aby na fałszywe cele marnować prawdziwą amunicję. Zapomnieli, że lata dziewięćdziesiąte minęły bezpowrotnie
  • A ja wam pem, że mięsie podoba ten Polikita Insajt, choć to jak wiemy tygodnik KC PZPR.
    Bo nie chodzi o to, żeby palić ich insajty, tylko zakładać własne. Ameryka ma takich parę tysięcy, Sowieci i Niemcy po tysiąc, a Polska? Nie wiem, może z kilkadziesiąt, z czego kilka poważnych, np. taki Instytut Studiów Wschodnich czy Instytut Zachodni. Osobiście mam miętę do Nowej Kąfederacji i Techonologii Potylicznej.
    To są bałdzo ważne instytucje, bo to są jakoby oczęta na świat. Świat jest ogromny i wielce skomplikowany -- i nikt go nie rozumie. Takie instytuty są niezbędne ażeby zrozumienie świata generować, przemyśliwać i wypluwać w formie analiz czy choćby artykułów o wojnie domowej w pd. Senegalu czy wspólnej jednostce antyterrorystycznej państw Sahelu.
    Osobiście byłem-ci ja raz w Europarlamencie i tam jest taka szafa z analizami na różne tematy. Sejmas też po prawdzie ma take szafe, ale analizy Biura Analiz Sejmowych jakby cieńsze i mniej mają przypisów.
    Popieram.

    Think tank -- jak to ujon red. Sommer: Rano think, wieczorem tank!
  • Pitanko: własne czyli czyje? ;)
  • edytowano December 2019
    No i pojawiła sie zapowiedź, że wstartuje ale nie w tych a w następnych wyborach.

    Wszystko to zmierza ku katastrofie, nie można ciągle jechać na zasługach z pierwszych dwóch lat rządzenia.
  • posix napisal(a):
    No i pojawiła sie zapowiedź, że wstartuje ale nie w tych a w następnych wyborach.
    Przeciwko Kidawie?!? przecież ma ona wygrać w przyszłym roku ;)

  • posix napisal(a):
    No i pojawiła sie zapowiedź, że wstartuje ale nie w tych a w następnych wyborach..
    W następnych wyborach, to on już będzie na śmietniku historii.
    To są bajki dla fanów.

  • edytowano December 2019
    No dobra a PiS ma jakiegoś dobrego kandydata na prezia na następne wybory?
  • A będzie wtedy jeszcze jakiś PiS?
  • los napisal(a):
    Tego antypisa nie jest dziewięć milionów a tyle trzeba do wygrania wyborów.
    Paczpan, okazało się że jest.
  • romeck napisal(a):
    a 2.czerwca 2016 roku (trzy i pół roku temu) gazeta .pl zrobiła swój sondaż - czyli nic się nie zmieniło od początku wygrania AD.

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    a dla poprawienia humoru inne wyniki wynikające z tego gazetowego sondazu... :))

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    A może jednak Fox?
    Ciekawosteczka. Na żadnym z tych wykresów nie ma Duda powyżej 50%. Sufit, przez który przejść nie może.
  • Paczka, okazało się że Duda może - nie w sondażach ale realnie, gdy niezdecydowani w końcu oddadzą głoś.
  • Oddadzą, ale niechętnie i nieliczni.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.