Skip to content

Christopher Tolkien odpłynął na Zachód

«134

Komentarz

  • Piękny wiek. I całe życie w cieniu ojca.

    +

    edit: nie 'w cieniu', tylko kontynuował dzieła ojca!
    Millions of people around the world will be forever grateful to Christopher for bringing us The Silmarillion, The Children of Húrin, The History of Middle-earth series and many others.
    ...
    Tolkien studies would never be what it is today without Christopher Tolkien’s contribution. From editing The Silmarillion to the mammoth task of giving us the History of Middle-earth series, he revealed his father’s grand vision of a rich and complex mythology
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Obejrzałem se jednego władcę pierścieni
    Widoki i ujęcia super.
    Męska przyjaźń też. Cyberpunkowe wnętrza też. Głowy stworów straszne.
    Jedno dobre. Dobro jest i nie ginie. Choć ho mało.
    Trzy godziny to za długo.

    Podziwiam Christopha Tolkiena, że to ogarnął i upprzadkował
  • Nie wiem, czy to internet, ale w ogóle mało czytam ostatnio książek, a przydałoby się zanurzyć w fantazję. Moje dzieci w ogóle nie czytają prawie.
  • A jak Kolestwo odbiera te filmy?
    Trochę staroświeckie, niepoprawne politycznie i płciowo, noji imperjalne
  • Władca Pierścieni w porządku. Hobbit okropieństwo.
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Władca Pierścieni w porządku. Hobbit okropieństwo.
    +1
  • Jeżeli o filmach mowa - "Drużyna Pierścienia" podobała mi się, mimo wprowadzonych zmian w scenariuszu. "Dwie Wieże" już zdecydowanie mniej, i nieco mnie zniechęciły, głównie przez zmianę charakteru Faramira. Kolejnych ("Powrotu Króla" oraz "Hobbita") już nie oglądałem.
  • adamstan napisal(a):
    Jeżeli o filmach mowa - "Drużyna Pierścienia" podobała mi się, mimo wprowadzonych zmian w scenariuszu. "Dwie Wieże" już zdecydowanie mniej, i nieco mnie zniechęciły, głównie przez zmianę charakteru Faramira. Kolejnych ("Powrotu Króla" oraz "Hobbita") już nie oglądałem.
    O to to. 'Drużynę' widziałem w kinie dwa razy, 'Dwie wieże' raz, a 'Powrót Króla' odpuściłem.

    'Hobbit'... Ech.
  • edytowano January 2021
    (wątek jest o Krzysztofie, synu, ale po co nowy otwierać)

    Dziennik Zachodni, pn. 20210111
    cała szpalta o Tolkienie (ojcu), takie lekkie blablabla

    a cytat zacny
    J. R.R. Tolkien

    Fantazjowanie jest naturalną czynnością człowieka. Rozumowi ani nie zagraża, ani nie obraża go bynamniej, ani nie przytępia apetytu nań, pod żadnym pozorem nie zakłóca też percepcji racjonalizmu naukowego. Przeciwnie, im bardziej rozum przenikliwy i otwarty, tym bogatsze fantazje zdolne wytwarzać.
  • A tak a propos - coś słychać o Robercie Tekieli ostatnio? Jakoś zniknął z pola widzenia.
  • edytowano January 2021
    Bardzo by się teraz przydał, na yt mało nowych materiałów. O. Posacki podobnie.

    Pamiętam jak kilka lat temu zarzucano im, że przesadzają z zagrożeniami duchowymi, wszędzie widzą diabła itp. No to dzisiaj mamy satanistów biegających po ulicach...
  • Tekeli ćwierka na ćwierkaczu.
  • Bez bana?
  • los napisal(a):
    Bez bana?
    Tak se plumka pociesznie, może im go żal.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.