Skip to content

Do czego aspirują Polacy?

124»

Komentarz

  • Mania napisal(a):
    Po 89 roku zaczynały się najlepsze lata dla Michnika et cons. Nie mieliśmy szans.
    Do 2005 dupcyli Polskę bez opamiętania. Tak po prawdzie zwycięstwa 2015 to był pikuś w porównaniu do 2005...
  • los napisal(a):
    A to akurat łatwe - bo był demoralizowany długo, konsekwentnie, przy użyciu potężnych środków i z wielkim zacięciem. Dziwniejsze jest to, że coś jeszcze z niego zostało.
    Ano właśnie.
    I to że trwamy mimo wszystko to nasza wielka zasługa.
    Byleby nasze ambicje na tym się nie zakończyły.

  • Okoliczności zewnętrzne bardzo niejasne i raczej się pogarszają. Trzeba się przygotowywać na kolejne przetrwanie oczywiście nie zaniedbując ekspansji. W gruncie rzeczy to ta sama polityka w naszym położeniu. Tradycyjna dyplomacja jest tu gówno warta. Liczy się kasa, znaczy gospodarka, karabiny i dyscyplina społeczna oraz odwaga.
  • edytowano July 2020
    TecumSeh napisal(a):Niejednokrotnie czytałem opinię wyrażoną mniej więcej - po co było walczyć z hitlerem, jakby wygrał, to pracowalibyśmy w fabryce BMW czy innego Bosha i zarabiali kupę kasy.

    Oczywiście by wyrazić powyższe, trzeba twórczo łączyć kompletną ignorancję z byciem skończonym idiotą - no ale tamci tak mają, i to nawet jak są profesorami czy innymi ekspertami.

    Traktowanie instrumentalnie swojego kraju i narodu świadczy o demoralizacji. Zapytajmy zatem dlaczego ów lud w tak wielkiej liczbie jest zdemoralizowany.
    Moja ciotka pracowala za PRL w firmie odziezowej, szyli na export, nie wiem czy dla DDRowa czy dla RFN. W kazdym razie, kiedy szwaczka zle wykonala szew podszedl do niej Niemiec-kontroler, i dal jej w twarz. W hali produkcyjnej
    Podkreslam, za prlu.. nie w czasach Hansa G. w Gdańsku
  • Rafał napisal(a):
    Liczy się kasa, znaczy gospodarka, karabiny i dyscyplina społeczna oraz odwaga.
    Dokładnie.
    Gospodarka rośnie, przynajmniej póki PiS u władzy.
    Karabiny rosną i się doskonalą, przynajmniej póki PiS u władzy.
    Dyscyplina społeczna i odwaga - tu PiS ma niewielki wpływ. Rodzina. I liczba dzieci.
    Z radością oświadczam że w moim szeroko rozumianym otoczeniu rodzin wielodzietnych przybywa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.