Skip to content

Zmarł książe Filip: pewna epoka dobiegła kresu

edytowano March 2015 w Kultura
Juz przed Panem
«134

Komentarz

  • "Książę Filip, który w przedmowie do swojej książki z 1986 roku „If I Were an Animal” (Gdybym był zwierzęciem]), napisał: „Jeśli zostanę zreinkarnowany, chciałbym powrócić jako śmiertelny wirus, by wnieść coś do rozwiązania przeludnienia.”"
  • Pan Bóg wezwał go w takim dniu:

    Dzień ósmy
    Dziś sprowadź Mi dusze, które są w więzieniu czyśćcowym i zanurz je w przepaści miłosierdzia Mojego; niech strumienie krwi Mojej ochłodzą ich upalenie. Wszystkie te dusze są bardzo przeze Mnie umiłowane, wypłacają się Mojej sprawiedliwości. W twojej mocy jest przynieść im ulgę. Bierz ze skarbca Mojego Kościoła wszystkie odpusty i ofiaruj je za nie. O, gdybyś znała ich mękę, ustawicznie byś ofiarowała za nie jałmużnę ducha i spłacała ich długi Mojej sprawiedliwości.

    Jezu najmiłosierniejszy, który sam powiedziałeś, że chcesz miłosierdzia, otóż wprowadzam do mieszkania Twego najlitościwszego Serca dusze czyśćcowe, które są Ci bardzo miłe, a które jednak wypłacać się muszą Twej sprawiedliwości. Niech strumienie krwi i wody, które wypłynęły z Serca Twego, ugaszą płomienie ognia czyśćcowego, aby i tam się sławiła moc miłosierdzia Twego.

    Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na dusze w czyśćcu cierpiące, które są zamknięte w najlitościwszym Sercu Jezusa. Błagam Cię przez bolesną mękę Jezusa, Syna Twego, i przez gorycz, jaką była zalana Jego przenajświętsza dusza, okaż miłosierdzie swoje duszom, które są pod sprawiedliwym wejrzeniem Twoim. Nie patrz na nie inaczej, jak tylko przez rany Jezusa, Syna Twego najmilszego, bo wierzymy, że dobroć Twoja i litość są nieskończone. Amen.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • RIP
    +++
  • edytowano April 2021
    wątek KULTURA
    więc zapytam:
    ale od epok to raczej króle? a król Elżbieta żyje
    (królowa to żona króla, a ona była żoną ksiecia)

    Coś rozpoczął? Coś wraz z nim się kończy?
    Czy to tylko sentyment do lat trzydziestych i czterdziestych i do fraków, powozów, cylindrów, bez tiwi & soszjalmidiów?

  • meloników, automobilów ze szprychami

    pozdrowienia dla wielbicieli serialu Poirot
  • edytowano April 2021
    romeck napisal(a):
    królowa to żona króla
    Królowa w języku polskim ma dwa znaczenia - monarchini i żona króla.
    romeck napisal(a):
    a ona była żoną ksiecia
    No i oprócz tego oboje byli w prostej linii prawnukami królowej Wiktorii.


    image



    👣

    🐾
    🐾

  • pra-prawnukami?
  • romeck napisal(a):
    pra-prawnukami?
    Exactly.
  • Na ile można wierzyć serialom?
  • romeck napisal(a):
    pra-prawnukami?
    No to zamiast "Oj tam, oj tam" powiem:
    Oj tam, oj tam, oj tam!

    👣

    🐾
    🐾

  • Co to za monarchia bez władzy.
  • edytowano April 2021
    posix napisal(a):
    Co to za monarchia bez władzy.
    w zasadzie to oksymoron
    (gr.: ostry-tępy, sprzeczność)
    (gr.: monarkhia: mono + arkhein (rządzić)
    los napisal(a):
    Oj tej pory angielscy monarchowie zwyczajowo nazywani są królami ale zajmują się nie panowaniem ale błaznowaniem.
    Jak to będzie z grecka? ;)


    błazen→κλόουν→ - klaun!
  • Nie miałam czasu pisać w dniu śmierci, a dziś...
    zalazłam wypowiedź Cyrusa
    Abstrachując od konkretnej sytuacji mającej dziś miejsce w Windsor, możemy się naocznie przekonać, że można mimo przywilejów okazać szacunek dla narodu i przepisów prawa. Można celebrować wzniośle, godnie i skromnie. Był to bardzo krótki ale wyrazisty wykład z dzedziny historii, tradycji, kultury i prawa... Rzecz nieosiągalna dla maluczkich.

    Można było ocenić jak daleko na peryferie cywilzacji, wywlekła Polaków koteria Ryżego fagasa...
    Nie do pomyślenia byłoby dziś zboczyć jakąś hałastrę z tandetnym transparentami, drącą ryja pod płotem, ciesząc się ze śmierci jednego z ich przeciwników...
    Nie myślałem, że będę to musiał napisać ale wstrząsnęło mną to wydarzenie.

    Moja refleksja nie tyczy się jedynie totalnej hołoty. Wyobrażam sobie, że podobna okazja, urządzana przez władze państwowe w Polsce, o wiele przekroczyłaby ramy widziane w Windsor...


    nie trzeba wiecej, nie umiem lepiej...
    ech...
  • Po Thatcher jednak z radości tańczyli.
  • Brytyjczycy lubią myśleć o sobie, że rodzina królewska ich jednoczy.
    Żelazna Dama , zupelnie pomijajac jej ocenę, podzieliła ich .
    Razem z księciem odchodzi stary świat klasycznej elegancji.
    I tyle.
  • Cyrus w punkt
  • edytowano April 2021
    Przemko napisal(a):
    Po Thatcher jednak z radości tańczyli.
    Słuszna uwaga, książę Filip to był bardziej dobroduszny dziadek-celebryta niż postać wpisująca się w realne spory polityczne i światopoglądowe w rodzaju Żelaznej Damy.
  • Dobrze zagrał swoją rolę. Ot co.

  • Poczytałem jego życiorys z lekka.

    To był prawosławny, grecki Grek z Grecji!

  • edytowano April 2021
    Niemco-Dunczyk po ojcu. Niemiec po matce. Prawosławny.
  • Angolenie tej rodziny zaczęło się od Diany. Katarzyna też jest Angielką. Bo Elżbieta to etnicznie związek z Anglią ma luźny. Szkotka po matce, Niemka po ojcu.
  • Przykład na przyjęcie obowiązków stanu
  • Przemko napisal(a):
    Po Thatcher jednak z radości tańczyli.
    I to jak!
  • Kilkukrotnie podniosła im koszty hipoteki, były tysiące bankructw, tragedii, całkiem sporo samobójstw. Megi ładnie wyglądała tylko, jak się przesz szparkę w żelaznej kurtynie zerkało.
  • Półgołaą babę natychmiast zawinęli w policyjny kocyk i odprowadzili gdzie trzeba.
    Znajdż różnicę...
  • "The BBC received more than 110,000 complaints, the highest number in television history, with most people complaining that the amount of programming devoted to Philip’s death last Friday was excessive."
  • edytowano April 2021
    romeck napisal(a):
    Poczytałem jego życiorys z lekka.
    To był prawosławny, grecki Grek z Grecji!

    Zima napisal(a):
    Niemco-Dunczyk po ojcu. Niemiec po matce. Prawosławny.
    Po pra-.....pra-dziadku katolicki piastowski Ślązak!

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.