Skip to content

lex tvn

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Pytam, bo nie rozumiem/nie podzielam entuzjazmu (zobacz inne wątki na EC) po przepchaniu tego projektu przez sejm:
-- czego oczekujecie po tej ustawie?
a) zatwierdzenia jej przez senat
b) podpisania przez p. Dudę
oraz w wypadku pozytywnej odpowiedzi na b):
c) przejęcia WSI24?
«134

Komentarz

  • Na przejęcie raczej nie ma szans. Ale być może zadziała jak kubeł zimnej wody, jeśli to skoordynują z innymi działaniami.
  • Hameryka w ogóle jest w bardzo paskudnej sytuacji.
  • los napisal(a):
    Hameryka w ogóle jest w bardzo paskudnej sytuacji.
    Na ten temat wypowiedziałam się przed chwilą w innym wątku. I to nie jest odpowiedź na moje pytania.
    Chociaż rozumiem, że można interpretować lex tvn, jako chęć wykorzystania dobrego momentu.
  • Ja to widzę wyłącznie jako pstryczek w stronę Wielkiego Szatana, bo skutek będzie co najwyżej taki, że ileś % akcji kupią Niemcy.
  • edytowano August 2021
    Taktyczne plusy widzę:
    - muszą dzwonić na numery zaczynające się od +48, nie da się tej sprawy załatwić dzwoniąc do Berlina
    - idzie w parze z drugą ustawą, co dodaje płynności w negocjacjach: można np. zrobić taki deal, że z tej ustawy rezygnujemy a ta zostaje. Jak by była tylko jedna na stole, to ciężko wymyślić kompromis taki, żeby nie utracić jej sedna
  • I nawet jeśli wycofają się z lex TVN to mleko się rozlało, cała Polska dowiedziała się że za TVN stoi spółka słup zarejestrowana na lotnisku w Holandii, co narusza starą ustawę. Tak że nawet po wycofaniu bedzie podstawa by ich nękać i nie dać koncesji.
  • Mario:
    Ad A - to mało prawdopodobne,
    Ad B - raczej tak, bo powróci via Sejm,
    Ad C - nie, bo sytuacja TVN24 przez kolejne 7 miesięcy się nie zmieni. Czy po tym czasie coś się zmieni, to nie mam pojęcia.
    Generalnie, to wygląda ładnie, skoro USA dają mocno wolną rękę Berlinowi, to my im przypominamy, że tu też możemy posprzątać, bo skoro mamy rozmawiać z Berlinem ....
  • Przemko napisal(a):
    I nawet jeśli wycofają się z lex TVN to mleko się rozlało, cała Polska dowiedziała się że za TVN stoi spółka słup zarejestrowana na lotnisku w Holandii, co narusza starą ustawę.
    Wyznawcy antypisu są skutecznie zaimpregnowani, tam nic się nie przebije.

  • Ale jest ich coraz mniej.
  • los napisal(a):
    Ale jest ich coraz mniej.
    Młode pokolenie ma generalnie na TVN wywalone, natomiast jaka jest jej postawa (% oczywiście) to nie mam pojęcia.

  • los napisal(a):
    Ale jest ich coraz mniej.
    Koalicja Obywatelska dogoniła Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu Kantar przeprowadzonego dla Platformy Obywatelskiej, z którym zapoznał się Onet. Obydwa ugrupowania mogą liczyć na 26 proc. poparcia.
  • A Onet pisze tylko prawdę. Całą prawdę całą dobę =))
  • edytowano August 2021
    Oczywiscie , że nie .
    Alesęk , że czasem pisze.
    A , jak wielkorotnie padalo na tym forum, lud jest zmeczony.Krople drążą
  • edytowano August 2021
    Zasław jest bezwzględny, ale umie liczyć. Jeśli uzna że zabawa sie nie oplaca, odpuści. Jeśli.
  • Nie, nigdy nie piszą prawdy, nawet jeśli napiszą rzeczy prawdziwe.

    Wyjaśniam różnicę: człowiek mówi prawdę, wtedy kiedy przekazuje prawdziwe informacje ale to nie wszystko - musi jeszcze mieć taką intencję. Nie mówi prawdy źle poinformowany kłamca, który wbrew swojej intencji przekazał informację prawdziwą.

    Onet nie chce mówić prawdy.
  • los napisal(a):
    Nie, nigdy nie piszą prawdy, nawet jeśli napiszą rzeczy prawdziwe.
    Czyli zbudowanie kontekstu z prawdziwych zdarzeń może prowadzić odbiorcę do fałszywych wniosków.
    Ja bym tylko (ale tu trzeba mieć jaja), na każdej konferencji rządowej apelował aby pracowników medialnych TVN (tak ich tytułując) przepuszczać, bo wrzesień się zbliża, a oni mają tyle pytań do zadania...

  • peterman napisal(a):
    Sądasz był na zlecenie thusków...

    https://wpolityce.pl/polityka/562593-po-zamawia-sondaz-i-zrownuje-sie-z-pis
    Nie wiem na czyje zlecenie, wiem tylko jedno, w Polsce sondaże są dość mało wiarygodne.

  • los napisal(a):
    Ale jest ich coraz mniej.
    Byłoby miło, ale skąd taka teza?
  • Przypadkowo ów sądaż zbiegł sie był z niedawną dyskusja, jak to PiS sie zuzywa w mętalności wyborców, którzy żują waaadzę i im sie przejadło.
    Mnie rozsmieszył ten sądaż, ale znam także , niestety , nastroje prowincji, i oswiadczenie, że jest coraz mniej wyznawców antypisu ,rozbawiło mnie również.
    Pośród wielu, wielu ludzi funkcjonuje przekonanie, ze wszyscy oni są tacy sami, a PiS mieł być inny, obiecywał , a wuje
  • TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    Ale jest ich coraz mniej.
    Byłoby miło, ale skąd taka teza?
    Wyznawcy antypisu to ludzie słabego umysłu nakręceni propagandą. To fenomen znany psychologii, np. Anglicy mieli niemiecką dynastę i byli nastawieni bardzo proniemiecko, w wojnie 1871 wspierali Niemcy przeciw Francji. W ciągu kilku lat propaganda nakręciła ich tak, że masami szli zabijać Niemców i umierać w okopach.

    Polacy zostali poddani największemu uderzeniu propagandowemu w historii ludzkości, naziści i komuniści nie mieli tak totalnych narzędzi. W roku 2015 ten zaciśnięty pierścień pękł, nadal jest propaganda ale istnieje też alternatywny przekaz. Komu zmielono mózg, ten nadal ma kaszanę w czaszce, ale już tych nieszczęśników nie przybywa.
  • I nawet jeśli wycofają się z lex TVN to mleko się rozlało, cała Polska dowiedziała się że za TVN stoi spółka słup zarejestrowana na lotnisku w Holandii, co narusza starą ustawę.
    Uhum. I ta część która ma tę całą prawdę cała dobę nastawioną, niczym biały szum, non-stop, ogromnie się tym przejęła.
  • edytowano August 2021
    Berek napisal(a):
    I nawet jeśli wycofają się z lex TVN to mleko się rozlało, cała Polska dowiedziała się że za TVN stoi spółka słup zarejestrowana na lotnisku w Holandii, co narusza starą ustawę.
    Uhum. I ta część która ma tę całą prawdę cała dobę nastawioną, niczym biały szum, non-stop, ogromnie się tym przejęła.
    Bardziej chodzi mi o osoby decyzyjne w państwie niż te zombie.
  • edytowano August 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ja to widzę wyłącznie jako pstryczek w stronę Wielkiego Szatana, bo skutek będzie co najwyżej taki, że ileś % akcji kupią Niemcy.
    Tak.
    Skutek jest wyłącznie wizerunkowy.
    Wystarczy.
    Lamenty, żale i jęki Totalnej Opozycji na świadczą, że się chyba takiego ciosu (wizerunkowego) nie spodziewali ..
  • romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ja to widzę wyłącznie jako pstryczek w stronę Wielkiego Szatana, bo skutek będzie co najwyżej taki, że ileś % akcji kupią Niemcy.
    Tak.
    Skutek jest wyłącznie wizerunkowy.
    Wystarczy.
    Lamenty, żale i jęki Totalnej Opozycji na świadczą, że się chyba takiego ciosu (wizerunkowego) nie spodziewali ..
    A powinni, jak się mantruje że Polska jest serwilistyczna wobec USA, sojusznika który zdradza, to nie powinno się oczekiwać że ów sojusznik nas uratuje.
  • Joe Biden, prezydent-porażka.
    W jednym tygodniu utracił Kabul i pół TVN.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    i pół
    A nie 24? ;)
  • romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    i pół
    A nie 24? ;)
    TVN24 jest telewizją płatną i nic mu nie zagraża, tutaj chodzi o TVN.
  • ano tak
    Dziś GW na pierwszej okładkowej stronie z radością & dumą donosi, że tvn24 uzyskało (satelitarną, taką jaką ma w Polsce) koncesję w Holandii.
  • romeck napisal(a):
    ano tak
    Dziś GW na pierwszej okładkowej stronie z radością & dumą donosi, że tvn24 uzyskało (satelitarną, taką jaką ma w Polsce) koncesję w Holandii.
    Nie ma takiego państwa jak Holandia ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.