Skip to content

lex tvn

13

Komentarz

  • edytowano December 2021
    Jest różnica. Jest potrzebna. Zrobiono właściwie. Nie zgadzam się z Terlikowskim.

    Tak to opisała dziś Gazeta Wyborcza cytując PJK

    image

    Jestem ciekawy ruchu PADa.

  • MarianoX napisal(a):
    porys napisal(a):
    los napisal(a):
    Jest magia w imieniu Tomasz.
    Człowiek, który rozwalił nam forumka nigdy nie zdobędzie mojego zaufania :)
    Takie widać jego zadaniowanie i modus operandi, tj. odśrodkowa rozwałka poprzedzona zalegendowaniem jako katolicki ultras.
    Korzystając z Brzytwy Okhama napiszę, że wg. mnie to za wszystkim stoi kasa. On zawsze ustawiał się tak, aby miał dojście do świerzych konfitur. Pmiąetacie wszystkie jego wolty?
    Papierowa Fronda.
    Ekumenizm.pl
    Wprost
    Portal Fronda
    Mały dziennik
    Telewizja Republika
    Co tak jeszcze było- ktoś pamięta?
  • prassówka GW sob. 18.12.2021

    image
  • Primo to żadne veto senackie ino odrzucenie przez Senat - coś im to słowo strasznie się podoba.
    Secundo, ciekawym kiedy ostatnio TT pisał coś o aborcji...
  • porys napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    porys napisal(a):
    los napisal(a):
    Jest magia w imieniu Tomasz.
    Człowiek, który rozwalił nam forumka nigdy nie zdobędzie mojego zaufania :)
    Takie widać jego zadaniowanie i modus operandi, tj. odśrodkowa rozwałka poprzedzona zalegendowaniem jako katolicki ultras.
    Korzystając z Brzytwy Okhama napiszę, że wg. mnie to za wszystkim stoi kasa. On zawsze ustawiał się tak, aby miał dojście do świerzych konfitur. Pmiąetacie wszystkie jego wolty?
    Papierowa Fronda.
    Ekumenizm.pl
    Wprost
    Portal Fronda
    Mały dziennik
    Telewizja Republika
    Co tak jeszcze było- ktoś pamięta?
    Ozon!
  • W Gościu Niedzielnym chyba też jakiś czas pisał felietony.
  • Do Rzeczy,
    Gazeta Polska
    Rzeczpospolita
    (stan na 2016 rok, kiedy "zerwał" się z kierowania portalem Fronda 2014 - 1.09.2016)
  • człowiek orkietra
  • janosik napisal(a):
    człowiek orkietra
    Nuale to po felietonie. Ewentualnie artykuł.

  • janosik napisal(a):
    człowiek orkietra
    Ciekawe, kto orkiestruje.
  • Exspectans napisal(a):
    janosik napisal(a):
    człowiek orkietra
    Ciekawe, kto orkiestruje.
    Pisałem już: smak konfitur.
  • edytowano December 2021
    Czego właściwie broni TT?
    Warto obejrzeć:
    „Holding”. Szokujące kulisy powstania TVN [REPORTAŻ]
    Służby specjalne PRL, tajni współpracownicy komunistycznej bezpieki, członkowie PZPR, WSI, spółki w rajach podatkowych – red. Marcin Tulicki odsłonił w reportażu „Holding” szokujące kulisy powstania stacji TVN.
    https://www.tvp.info/57533072/holding-szokujace-kulisy-powstania-tvn-reportaz

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ryża hiena wyczuła okazję i mówi o sznurze!
  • Nie podpisał.
  • znowu się nie popisał
  • Zabrakło odwagi.
  • Ścieli już sobie jaki kąt po prezydencji?
  • z komentarzy na TT
    Ja się w sumie nie dziwię, ustawa przewidywała usunięcie "prezydenckich" kandydatów do KRRiTV. Zmieniałaby kompetencje tego kształtu rady.
    Ale TVN nie ma co się cieszyć, bo koncesji zawsze można im nie przyznać, na podstawie unijnych przepisów o pakietach większościowych mediów.
  • romeck napisal(a):
    Ścieli już sobie jaki kąt po prezydencji?
    Nie było widoków na wykłady w USA. Nie pomogłyby abramsy ani f 35
    I może Brzeziński przyjedzie.

    Prezes wiedział, nie powiedział....
    Co świadczy o jego mądrości
  • A może wyszły w międzyczasie jakieś okoliczności, które wskazują że lepiej się z tej ustawy wycofać ? Sytuacja jest zmienna. Nie robiłbym z tego dramy, szczególnie że cały czas nie rozumiem jakie faktyczne skutki ta ustawa miała nieść dla TVN ? Czy coś by się zmieniło ?
  • Nic by się zmieniło, trzeba by jakaś spółkę powołać j sprzedać trochę udziałów. Sprawa wyszła na jaw, poszło w świat że Amerykanie omijają polskie i unijne prawo przy pomocy firmy-słupa zarejestrowanej na lotnisku. Na mocy bieżących przepisów można ich za to wziąć za ryło, nie trzeba żadnych nowych praw.

    Skoro nie umiemy skorzystać z narzędzi które już mamy w ręku naiwnością jest sądzić że nowe narzędzie coś tu zmieni. Jak zwykle uprawiamy kult cargo.
  • romeck napisal(a):
    z komentarzy na TT
    Ja się w sumie nie dziwię, ustawa przewidywała usunięcie "prezydenckich" kandydatów do KRRiTV. Zmieniałaby kompetencje tego kształtu rady.
    Ale TVN nie ma co się cieszyć, bo koncesji zawsze można im nie przyznać, na podstawie unijnych przepisów o pakietach większościowych mediów.
    Serio, take tam bombiczkę ktoś mądry włożył? Pewnie po to, żeby prezydent zawetował, proste.
  • You should never underestimate the predictability of stupidity.
  • edytowano December 2021
    Przemko napisal(a):
    Nic by się zmieniło, trzeba by jakaś spółkę powołać j sprzedać trochę udziałów. Sprawa wyszła na jaw, poszło w świat że Amerykanie omijają polskie i unijne prawo przy pomocy firmy-słupa zarejestrowanej na lotnisku. Na mocy bieżących przepisów można ich za to wziąć za ryło, nie trzeba żadnych nowych praw.

    Skoro nie umiemy skorzystać z narzędzi które już mamy w ręku naiwnością jest sądzić że nowe narzędzie coś tu zmieni. Jak zwykle uprawiamy kult cargo.
    Tak właśnie.
    Dlatego to jest ciekawe: dlaczego to PiS tak rozgrywał?
  • edytowano December 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Serio, take tam bombiczkę ktoś mądry włożył? Pewnie po to, żeby prezydent zawetował, proste.
    Ci się przyznają, już w sierpniu!
    image

    image



  • Akurat do pana Dziambora mam wyjątkowe obrzydzenie. Ktoś mi wyjaśni dlaczego?
  • los napisal(a):
    Akurat do pana Dziambora mam wyjątkowe obrzydzenie. Ktoś mi wyjaśni dlaczego?
    Szkoda obrzydzenia marnować, właśnie straciliśmy parę minut swojego życia na zwracanie uwagi na kompletnie pomijalnych ludzi.
  • Zdaniem eksperta w wystąpieniu głowy państwa zabrakło odniesień do praw i wolności obywateli, które gwarantuje im konstytucja. — Za to dużo było o ochronie interesów amerykańskich akcjonariuszy. A prezydent nie jest strażnikiem ich interesów, tylko konstytucji — mówi prof. Piotrowski
  • Mnie to, wszelako, dziwi, gdyż w ustawie o radiofonii i telewizji, amerykańscy akcjonariusze ZAWSZE mieli zakaz mania więcej niż 33% udziałów. Wejście do UE rozhartowało ten próg do 49%. Ale nadal, są to przepisy, które obowiązywały amerykańskich akcjonariuszów od zawsze, a w szczególności w momencie nabycia akcji.

    W 2004 pojawił się prounijny przepis, że jak się jest akcjonariuszem z siedzibą w EOG, to żadne ograniczenia nie dotyczą. Ale nie bardzo rozumiem, jak amerykański akcjonariusz może się powoływać na manie siedziby w EOG. Chyba że byłby nierzetelnym krętaczem, to wtedy tak.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.