Skip to content

Wojna

1189190192194195296

Komentarz

  • Budzisz zalinkował na Twitterze do wczorajszego wywiadu Łatyninej z Arestowiczem. O Polsce od 40 minuty.

  • Arestowicz czyta forum.

    Jest o Polsko-Ukraińskiej kontroli wrót na jedwabnym szlaku Europa-Kitaj, czyli o starodawnym naszym wielbłądzie (tym co go Mieszek Pierwszy Ottonowi sprezentował).
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Wycofanie ma dwa ważne aspekty, realny:
    - ujęcie wody w Nowej Kachowce, bo jak ktoś naruszy tamę to Krym nie ma wody
    propagandowy:
    - Chersoń, ale to rodzaj kukułczego jaja, bo miasto zdewastowane, a zima się zbliża, plus pozostawienie stosownej agentury.
    Aby nie było, to jest sukces SZU, który pokazuje, że zamiast spektakularnych przełamań można nieefektownie wyczerpać.
    Mówią, że ruskie zaminowali wszystko co się dało w Chersoniu, na miejscu zakwaterowano dużo wojska po cywilu a ogólnie ruskie przygotowują się do zrownania miasta z ziemią. Dobrze że ofensywa idzie znowu tak szybko jak przed tygodniami - może ruskie nie zdążą nic z tych planów zrealizować.
  • Top Russian propagandist says that Russia waited to announce the Kherson withdrawal until after Nov. 8, to make sure it does not help Joe Biden and the Democrats in the midterms.
    Proste, jeśli prezydent i parlament są z przeciwnych obozów, większe są szanse na paraliż państwa.
  • los napisal(a):
    Top Russian propagandist says that Russia waited to announce the Kherson withdrawal until after Nov. 8, to make sure it does not help Joe Biden and the Democrats in the midterms.
    Proste, jeśli prezydent i parlament są z przeciwnych obozów, większe są szanse na paraliż państwa.
    Się wie. Ale cieszę się, że wielu namaszczonych przez Trumpa przepadło. Straciłem serce dla tej ekipy.
  • Pod Chersoniem Rosjanie mieli otrzymać rozkazy przebijania się na własną rękę;

  • Bez zalogowania się nie widać. Przebijanka gdzie? Czytałem że bojcy skarżyli się że nie do wszystkich oddziałów dotarła wiadomość o odwrocie, więc niektórzy zostali dłużej na pozycjach.
  • To będzie rzeź.
  • edytowano November 2022
    peterman napisal(a):
    To będzie rzeź.
    Tak, jak te wszystkie związane do tej pory wokół Chersona jednostki ukraińskie zostaną zwolnione i ruszą na mobików - będzie rzeź.

    Piszą, że na odwrót wpływ miała decyzja Iranu, że więcej dronow dla Rosji nie będzie, żadnych rakiet też nie.
  • edytowano November 2022
    Arestowicz bieżąco o Polsce: https://belsat.eu/pl/news/10-11-2022-sojusz-od-morza-do-morza-arestowycz-o-szansie-na-polsko-ukrainska-potege/

    On coś podobnego mówił już na wiosnę, że tylko sojusz z Polską będzie w stanie trwale zniechęcić Rosję do kolejnych ataków a ogólnie spodziewają się, że konflikt z Rosją zamknie się nie wcześniej niż w 2035.
  • peterman napisal(a):
    To będzie rzeź.
    Być może nie, być może to wynegocjowane.
  • "Kolejny współpracownik, szef ruchu „Za Zjednoczoną Rus”, były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, Ołeksij Remenyuk, zginął w wypadku pod Symferopolem."
  • los napisal(a):
    peterman napisal(a):
    To będzie rzeź.
    Być może nie, być może to wynegocjowane.
    Tak wygląda, bo rozmowa Surowikina z Szojgu wyglądała tak:

    Surowikin:
    - Kosztem zmobilizowanych zwiększyliśmy skład. Utworzono rezerwy. Udało nam się odeprzeć wszystkie ofensywne próby.
    - Nasze straty są 7-8 razy mniejsze.
    - Skutecznie odpieramy ostrzał, 80-90% pocisków zostaje zestrzelonych przez obronę powietrzną.
    - Proponuję odejść.

    Szojgu:
    - Zgadzam się.
  • peterman napisal(a):
    los napisal(a):
    Top Russian propagandist says that Russia waited to announce the Kherson withdrawal until after Nov. 8, to make sure it does not help Joe Biden and the Democrats in the midterms.
    Proste, jeśli prezydent i parlament są z przeciwnych obozów, większe są szanse na paraliż państwa.
    Się wie. Ale cieszę się, że wielu namaszczonych przez Trumpa przepadło. Straciłem serce dla tej ekipy.

    To nie tylko to. Pojawia się od groma głosów wśród MAGA atakujących Desantisa. Jednym z zarzutów, że popiera go rodzina Bushów i inni Rinos. Dla tych pajaców,, konserwatystą nie jest katolik, mąż jednej żony, wprowadzający stanowe prawa anty-lgbt (szczególnie T), antyaborcjonista.
  • Staszek2 napisal(a):
    To nie tylko to. Pojawia się od groma głosów wśród MAGA atakujących Desantisa. Jednym z zarzutów, że popiera go rodzina Bushów i inni Rinos. Dla tych pajaców,, konserwatystą nie jest katolik, mąż jednej żony, wprowadzający stanowe prawa anty-lgbt (szczególnie T), antyaborcjonista.
    Tak jest. Nawet Milo Yannopoulos wypełzł spod kamienia by dorzucić swoje frustracje.

  • Nie słyszałem żeby Iran wstrzymał dostawy?
  • dyzio napisal(a):
    Nie słyszałem żeby Iran wstrzymał dostawy?
    Info jest od kanału Generał SWR.

    https://zapiskiczynionepodrodze.blogspot.com/2022/11/dziennik-wojny-dzien-dwiescie_10.html?m=1
  • Drony z Iranu przestały być aż takim zagrożeniem dzięki Izraelskim specjalistom.
    Te drony są trudne do wykrycia ale łatwe do zestrzelenia, no z tem, że najlepiej z artylerii lufowej, aby ekonomia się zgadzała. A Izrael wykazał, że owe drony korzystają z cywilnego GPSa, więc jak go zakłócić, to 'głupieją'.
  • To już nie ma sojuszu Izraela z Iranem? Myślałem, że Moskwa dokonała niemożliwego, pogodziła oba te kraje.
  • Wygląda że jest, teraz oba te kraje będą popierać Ukrainę.
  • los napisal(a):
    To już nie ma sojuszu Izraela z Iranem? Myślałem, że Moskwa dokonała niemożliwego, pogodziła oba te kraje.
    I jak tu nie twierdzić, że Ruskie zaprowadzają pokój na świecie :)
  • Wczorajszy Sołowiow u Andromedy;
    Taka ciekawostka; żołnierzy którzy wcześniej zrywali kontrakty z armią (tzw. 500tki), powołano jako mobików i wcielono do oddziałów Wagnera złożonych z kryminalistów.


  • Sołowiowa dostającego zawału na wizji najbardziej chciałbym zobaczyć.
  • edytowano November 2022
    To aktor przecież. Ja chcę zobaczyć jak zostaje zatrzymany na jakimś zachodnim lotnisku i cofnięty do Rosji.
  • Przemko napisal(a):
    To aktor przecież. Ja chcę zobaczyć jak zostaje zatrzymany na jakimś zachodnim lotnisku i cofnięty do Rosji.
    To niech zagra zawał chociaż :))
  • Przemko napisal(a):
    To aktor przecież. Ja chcę zobaczyć jak zostaje zatrzymany na jakimś zachodnim lotnisku i cofnięty do Rosji.
    Nie lepsza utylizacja?
  • los napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    To aktor przecież. Ja chcę zobaczyć jak zostaje zatrzymany na jakimś zachodnim lotnisku i cofnięty do Rosji.
    Nie lepsza utylizacja?
    Ja mu życzę 100 lat życia w zdrowiu, w Rosji, bez iPhona, Watcha i iPada, ale kompromisowo może być zawał na lotnisku po cofnięciu.
  • Fajne.
  • Przemko napisal(a):
    los napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    To aktor przecież. Ja chcę zobaczyć jak zostaje zatrzymany na jakimś zachodnim lotnisku i cofnięty do Rosji.
    Nie lepsza utylizacja?
    Ja mu życzę 100 lat życia w zdrowiu, w Rosji, bez iPhona, Watcha i iPada, ale kompromisowo może być zawał na lotnisku po cofnięciu.

    A skończy się jak z ciężarną zakonnicą przejechaną przez samochód na pasach. Marzyciele... ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.