Skip to content

Wojna

1192193195197198296

Komentarz

  • Po zajęciu Lwowa przez ZSRR w 1939 wraz z całą rodziną przeniósł się do tego miasta.
    Ta joj, batiar!
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Był członkiem KPZR do końca istnienia partii. W 1983 został na rok usunięty z jej szeregów za wykonanie żydowskiej pieśni Hawa nagila
    To wszystko cudowne, ale ten koncert to się odbywa gdzieś w ósmym kręgu, w którym nie ma już nic?
    zm. 30 sierpnia 2018 w Moskwie, to najistotniejsza informacja

    Czyli że adres hali kontzertowej zindentyfikowałem prawidłowo.
  • edytowano November 2022
    Mignął mi przed chwilą nagłówek (nie mogę teraz znaleźć linka, przepraszam), że Makaron oraz tow. Puchatek "zgadzają się co do konieczności deeskalacji na Ukranie"...
    Deklaracja taka miała paść podczas trwającego szczytu G20 - może ktoś wygrzebie linka.
  • Ja też się zgadzam.
    Wycofać ruskich z wszystkich ukraińskich terenów, wypuścić jeńców, zwrócić wywiezionych obywateli w tym dzieci, ustalić wysokość i termin kontrybucji - i deeskalacja zapewniona.
  • loslos
    edytowano November 2022
    Minimaliści. Ja się zastanawiam, czy Sankt Petersburg należy zostawić Moskalom.
  • los napisal(a):
    Minimaliści.
    No nie bardzo. Są uzależnieni od dostaw broni i amunicji z Zachodu. A Zachód się zastanawia, czy aby na pewno Ukrainie potrzebna cała Ukraina.
  • Minimaliści.
  • Co do deeskalacji to wszyscy są zgodni, różnią się co do definicji deeskalacji. Rosja zaczyna próbować negocjacji z zachodem, na zasadzie "walczymy z zachodem - z zachodem się dogadujemy", ale zachód póki co obstaje za "nic o Ukrainie bez Ukrainy".
  • los napisal(a):
    Minimaliści. Ja się zastanawiam, czy Sankt Petersburg należy zostawić Moskalom.
    Oczywiście, że nie. Moskale Szwajcarami Wschodu, a Góry Wałdajskie jak Alpy i chwatit
  • Jest się o co bić

    https://pl.healthy-food-near-me.com/tavria-tavria/
    w 1889 roku szwajcarscy koloniści otrzymali pierwsze zbiory i założyli gospodarstwo winiarskie i winiarskie oraz wioskę Osnova na stepie Chersoniu. Dziś to już miasto – Nowa Kachowka, które zachowuje status stolicy ukraińskiego winiarstwa.

    Dom starych koniaków „Tavria” jest najbardziej znanym ukraińskim przedsiębiorstwem w branży alkoholowej. Jest właścicielem 1400 hektarów ziem uprawnych, rozciągających się aż do rezerwatu Askania-Nova. Główną zaletą firmy eksperci nazywają pełny cykl produkcyjny – od uprawy winogron do butelkowania napoju uzyskanego zgodnie z francuskimi tradycjami.
  • edytowano November 2022
    W miescowości Przewodów powiat Hrubieszowski spadło coś na ziemię zabijając dwie osoby, krater i szczątki wskazują na rakietę, robi się poważnie. Prawdopodobnie jest to zabłąkana rosyjska rakieta która miała spaść na ukraiński system energetyczny.
  • Prezydent zwołał Radę bezpieczeństwa Narodowego.
  • Kolejny błąd pilota?

    MSPANC
  • Art. 5 NATO - Zgodnie z nim atak na choćby jednego z członków organizacji będzie potraktowany jako atak na wszystkich z nich.
  • Zatem 300-kilometrowe HIMARSy.
  • Podobno to są dwie rakiety - trudno uwierzyć że dwie zabłąkane spadły w to samo miejsce. I skąd przyleciały, Białoruś?
  • Ukraina jest ostrzeliwana też z terenu Białorusi.
  • No to Baćka się doigrał, nikt nie uwierzy że dwie zabłąkane rakiety spadły w tym samym miejscu.
  • Mania napisal(a):
    Art. 5 NATO - Zgodnie z nim atak na choćby jednego z członków organizacji będzie potraktowany jako atak na wszystkich z nich.
    Omyłkowy ostrzał stodoły to jeszcze nie agresja.

  • edytowano November 2022
    Jeżeli omyłkowy, to powinni przeprosić. I zadośćuczynić.
  • Tylko nie za szybko, żebyśmy zdążyli zająć Królewiec.
  • edytowano November 2022
    peterman napisal(a):
    Zatem 300-kilometrowe HIMARSy.
    Mamy też na stanie 900-kilometrowe JASSM-y ER jakby coś.

    image
  • Z ruskiego twittera: "A oto, drodzy rosjanie, wiadomość z bezpośredniego źródła:
    W obwodzie chersońskim Polacy wyrżnęli całą wieś za znalezioną u kogoś puszkę rosyjskiej tuszonki. Nie martwimy się Chersoniem
  • Trochę niewykorzystana okazja, że nasze oddziały samoobrony bez orużja nie są jeszcze w Kalininsbergu.
  • A Onet swoje:

    "Rosyjskie rakiety spadły na Polskę. Gen. Różański krytykuje rząd za brak komunikacji
    — Jeżeli słyszymy komunikaty z mediów zagranicznych o prawdopodobnym uderzeniu, a my dalej nic nie wiemy, to tylko wystawia negatywny wizerunek rządzącym, którzy nie potrafią przez kilka godzin zdefiniować, co stało się na terenie własnego kraju — mówi Onetowi były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Mirosław Różański, komentując doniesienia o tym, że na terytorium Polski spadły rosyjskie rakiety."
  • "Rosyjskie pociski trafiły w polski Przewodów bezpośrednio w linię elektroenergetyczną łączącą UE z Ukrainą, w pobliżu elektrowni Dobrotvirska na Ukrainie, ważnego węzła energetycznego. Mapa: dzięki uprzejmości ENTSO-E, unijnej organizacji zrzeszającej operatorów sieci elektroenergetycznych."

    image
  • A, i rakiety popsuły rurociąg Przyjaźń dla naszych Bratanków. Chodzi o rozwalenie transformatora na granicy UKR-BIA. Orban też zwołał posiedzenie rady bezpieczeństwa.
  • JORGE napisal(a):
    A, i rakiety popsuły rurociąg Przyjaźń dla naszych Bratanków. .
    O, jak mi przykro.

  • Na zdjęciach widać jednak traktor z przyczepa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.