Skip to content

Wojna

11718202223296

Komentarz

  • Ale słyszałem też że Wagnerowcy się buntują?
  • edytowano February 2022
    Podobnież nawet Luksemburg wysyła jakąś broń przeciwpancerną do Ukrainy. Wygląda jak znak przyłączenia się do zwycięzcy

  • Przemko napisal(a):
    Ale słyszałem też że Wagnerowcy się buntują?
    Oby. Tego nie wiem, no ale mają powody.
    https://www.tvp.info/58764536/relacja-rosyjskiego-zolnierza-strzelajado-nas-jak-do-kaczek

    To nie wagnerowiec, ale jeśli koleś mówi prawdę, no to mit o ruskiej nie tylko potędze ale i przygotowaniu, myśleniu, analizowaniu, gotowości na rozmaite warianty, itp, itd, można sobie tak głęboko w dupę wsadzić, że aż połaskota w migdałki.
  • Delegacja Ukrainy przybyła na granicę ukraińsko-białoruską, gdzie ma rozmawiać z przedstawicielami Rosji – poinformowała w komunikatorze Telegram Rada Najwyższa Ukrainy. Rozmowy rozpoczęły się przed godziną 12.

    W składzie delegacji są m.in. minister obrony Ołeksij Reznikow, doradca prezydenta Mychajło Podolak i wiceminister spraw zagranicznych Mykoła Toczycki.

    „Najważniejsza kwestia w rozmowach to niezwłoczne przerwanie ognia i wyprowadzenie wojsk (rosyjskich) z terytorium Ukrainy” – podano.

    O swojej zgodzie na negocjacje z Rosją mówił w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. – Rozmawiałem dzisiaj z Alaksandrem Łukaszenką bardzo długo i bardzo konkretnie – powiedział Zełenski, który odbył rozmowę telefoniczną z szefem białoruskiego reżimu.

    – Powiedziałem mu, że starcie między nami jest niemożliwe. Że nie chcę, by na Ukrainę z Białorusi leciały rakiety, samoloty, szły wojska – dodał. Łukaszenka miał go zapewnić, że do tego nie dojdzie. Zełenski przekazał, że Łukaszenka zaproponował, by rozmowy odbyły się na granicy ukraińsko-białoruskiej, na rzece Prypeć.

    – Powiem otwarcie. Nie bardzo wierzę w rezultat tych rozmów, ale niech spróbują – przyznał. – Żeby potem żaden obywatel Ukrainy nie miał żadnych wątpliwości, że ja, jako prezydent, nie próbowałem zatrzymać wojny, gdy była choćby najmniejsza, ale jednak szansa – wyjaśnił.

    Kancelaria prezydenta Ukrainy zgodziła się na rozmowy delegacji ukraińskiej ze stroną rosyjską bez warunków wstępnych.
  • Ukraińcy otworzyli konto złotówkowe do wpłat na armię:

    For PLN money transfers:

    BENEFICIARY: National Bank of Ukraine
    BENEFICIARY BIC: NBUA UA UX
    BENEFICIARY ADDRESS: 9 Instytutska St, Kyiv, 01601, Ukraine
    ACCOUNT NUMBER: PL91113000070080239435200002
    BENEFICIARY BANK NAME: Bank Gospodarstwa Krajowego
    BENEFICIARY BANK BIC: GOSKPLPW
    BENEFICIARY BANK ADDRESS: Al. Jerozolimskie 7, 00-955 Warszawa, Polska (temporary address: Chmielna 73, 00-801 Warszawa, Polska)
    PURPOSE OF PAYMENT: for crediting account 47330992708

    Nie ściemniam ----------> https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
  • A ja kiedyś myślałem że ten naród zgłupiał do reszty że sobie komika wybrali za prezydenta... ech. Nawet nie wiecie jak mi wstyd.
  • TecumSeh napisal(a):
    A ja kiedyś myślałem że ten naród zgłupiał do reszty że sobie komika wybrali za prezydenta... ech. Nawet nie wiecie jak mi wstyd.
    Komik jest prawnikiem z wykształcenia, tak w ogóle.
  • edytowano February 2022
    TecumSeh napisal(a):
    A ja kiedyś myślałem że ten naród zgłupiał do reszty że sobie komika wybrali za prezydenta... ech. Nawet nie wiecie jak mi wstyd.
    Wtedy wolno się było śmiać, bo miał reputację komika na pasku któregoś z oligarchów. Z zawodu był komediantem. Studiował co prawda prawo, ale tego szlachetnego zawodu nie wykonywał.

    Dziś urósł. Trafił na sytuację kryzysową i jej sprostał.
  • Ło, a do tego wygrał swoją edycję Tańca z gwiazdami, nie tak jak nasz b. kol. Krzyś.
  • TecumSeh napisal(a):
    A ja kiedyś myślałem że ten naród zgłupiał do reszty że sobie komika wybrali za prezydenta... ech. Nawet nie wiecie jak mi wstyd.
    Nie śledziłam jego kampanii, serialu itd. (tj. wiem tyle, co wszyscy). A teraz się zastanawiam, czy robiła to ta sama ekipa, która obecnie odpowiada za medialny front wojny (chyba bez przesady można użyć takiego sformułowania).
  • edytowano February 2022
    Ale jak spojrzeć na te jego programy Wieczernyj Kwartał (https://www.youtube.com/channel/UCfCVlxInB4VuaDFLGqEQqaA) to nie była pusta rozrywka, zwłaszcza od 2014 r. tam było sporo patriotycznych treści, refleksyjne piosenki. To nie był denny "humor", w którym w tym czasie nurzały się polskie (?) kabarety.
  • Celne z Twittera
    Na Ukrainie komediant okazał się mężem stanu
    Na Zachodzie mężowie stanu okazali się komediantami
  • edytowano February 2022
    Tomek napisal(a):
    Celne z Twittera
    Na Ukrainie komediant okazał się mężem stanu
    Na Zachodzie mężowie stanu okazali się komediantami
    No właśnie nie celne, bo oni nie są żadnymi komediantami tylko cynicznymi chujami, kolaborantami i sponsorami Putina.
  • protesy przeciw agresji

    International cities where protests have taken place:

    Adana; Amsterdam; Antwerp; Athens; Austin; Barcelona; Bari; Beirut; Berlin; Bern; Bordeaux; Boston; Brussels; Budapest; Buenos Aires; Caernarfon; Cape Town; Chicago; Colombo; Copenhagen; Denver; Dublin; Edinburgh; Frankfurt; Geneva; Glasgow; Helsinki; Houston; Istanbul; Krakow; London; Madrid; Manchester; Marseille; Melbourne; Mexico City; Milan; Milwaukee; Minneapolis; Montclair; Montpellier; Montreal; Munich; Naples; New Delhi; New York City; Nice; Oslo; Ottawa; Paris; Prague; Pretoria; Pristina; Rome; San Francisco; Santiago; Sao Paulo; Stockholm; Sydney; Taipei; Tallinn; Tbilisi; Tehran; Tel Aviv; The Hague; Thessaloniki; Tokyo; Turin; Vienna; Vilnius; Warsaw; Washington, DC; Wellington; Zakopane.

  • Przemko napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    A ja kiedyś myślałem że ten naród zgłupiał do reszty że sobie komika wybrali za prezydenta... ech. Nawet nie wiecie jak mi wstyd.
    Komik jest prawnikiem z wykształcenia, tak w ogóle.
    Ja rozumiem, ale wtedy o tym nie wiedziałem i to była moja pierwsza reakcja na newsa że prowadzi w wyborach, a potem że wygrał.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Ale jak spojrzeć na te jego programy Wieczernyj Kwartał (https://www.youtube.com/channel/UCfCVlxInB4VuaDFLGqEQqaA) to nie była pusta rozrywka, zwłaszcza od 2014 r. tam było sporo patriotycznych treści, refleksyjne piosenki. To nie był denny "humor", w którym w tym czasie nurzały się polskie (?) kabarety.
    No właśnie, to trzeba było spojrzeć. Ja nie spojrzałem.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wtedy wolno się było śmiać, bo miał reputację komika na pasku któregoś z oligarchów.
    Nie wiem czy było wolno - dalej mi głupio. I tradycyjnie (nowa świecka tradycja) chyba można Jorgego zacytować o tym jak co rusz się okazuje że sowy nie są tym czym się wydają.
  • TecumSeh napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    A ja kiedyś myślałem że ten naród zgłupiał do reszty że sobie komika wybrali za prezydenta... ech. Nawet nie wiecie jak mi wstyd.
    Komik jest prawnikiem z wykształcenia, tak w ogóle.
    Ja rozumiem, ale wtedy o tym nie wiedziałem i to była moja pierwsza reakcja na newsa że prowadzi w wyborach, a potem że wygrał.
    Nikt nie wiedział, grunt że okazał się człowiekiem godnym, oby do końca wyzwolił się z rąk oligarchów i poporowadził Ukrainę na prostą. A tymczasem podobno 400 wagnerowców poluje na niego.
  • Pigwa napisal(a):
    Nie śledziłam jego kampanii, serialu itd. (tj. wiem tyle, co wszyscy). A teraz się zastanawiam, czy robiła to ta sama ekipa, która obecnie odpowiada za medialny front wojny (chyba bez przesady można użyć takiego sformułowania).
    Jeśli tak, to są mistrzowie świata, po wojnie będą mogli żądać każdej stawki i będzie to za mało. Przy całkiem wielu ukraińskich filmikach zaszkliły mi się oczy.
  • loslos
    edytowano February 2022
    Przemko napisal(a):
    Nikt nie wiedział, grunt że okazał się człowiekiem godnym, oby do końca wyzwolił się z rąk oligarchów i poporowadził Ukrainę na prostą. A tymczasem podobno 400 wagnerowców poluje na niego.
    Spoko. Na tych wagnerwców poluje więcej. For very action there's a reaction and an Ukrainian reaction is quite a fuckin' thing.

  • los napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Nie śledziłam jego kampanii, serialu itd. (tj. wiem tyle, co wszyscy). A teraz się zastanawiam, czy robiła to ta sama ekipa, która obecnie odpowiada za medialny front wojny (chyba bez przesady można użyć takiego sformułowania).
    Jeśli tak, to są mistrzowie świata, po wojnie będą mogli żądać każdej stawki i będzie to za mało. Przy całkiem wielu ukraińskich filmikach zaszkliły mi się oczy.
    Tak!
  • los napisal(a):
    Jeśli tak, to są mistrzowie świata, po wojnie będą mogli żądać każdej stawki i będzie to za mało. Przy całkiem wielu ukraińskich filmikach zaszkliły mi się oczy.
    Mam tak samo. Ech..
  • Przemko napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    Celne z Twittera
    Na Ukrainie komediant okazał się mężem stanu
    Na Zachodzie mężowie stanu okazali się komediantami
    No właśnie nie celne, bo oni nie są żadnymi komediantami tylko cynicznymi chujami, kolaborantami i sponsorami Putina.
    Lecz memowo (na obrazkach) fajnie wygląda.
  • Białoruś wysyła wojsko w kierunku granicy z Ukrainą. https://kresy24.pl/pilne-lukaszenka-wyslal-wojsko-na-ukraine/
  • Czemu nie ma sankcji na Łukaszenkę???
  • Tymczasem na lewicy:
    image
    image
  • Przemko napisal(a):
    Białoruś wysyła wojsko w kierunku granicy z Ukrainą. https://kresy24.pl/pilne-lukaszenka-wyslal-wojsko-na-ukraine/
    Na miejscu Batc'ki, to bym trzy razy przemyślał taki krok w takiej sytuacji.

  • edytowano February 2022
    Teraz to nawet nie mówię "ruscy", tylko "kacapy" i "putlerowcy" vel "putinsynki"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.