Skip to content

Wojna

12122242627296

Komentarz

  • SigmundvonBurak napisal(a):
    natenczas napisal(a):
    Idzie dziś zmasowana info-akcja w sieci mająca rozhuśtać nastroje na odcinku uchodźczo-migranckim. W Przemyślu i okolicy pojawiają się dziwne typki robiące tą samą robotę w tzw. realu. Tam zaraz może coś pier*olnąć, również dzięki staraniom tut. siewców prawdy ulicy.
    Ku refleksji w temacie higieny informacji.
    Dokładnie . Znajomy (w sensie zawodowym ) a prywatnie antyszczepienkowiec już przesyła mi filmiki o "ciapatych " i o tym ,że PiS zrobi druga Kolonię.
    Update:
    No i zjawili się podjudzeni, krewcy wojownicy. Pięknie.
    Służb mundurowych na szczęście sporo, oby wystarczająco.
  • KAnia napisal(a):
    Warto wiedzieć
    @WeryfikacjaNASK
    przestrzega, że ruska propaganda uderza w Polskę
    wykorzystując aktualnie temat
    "CIAPCIATYCH"
    (uwaga, niekompetencja językowa, gdzieś dzwoniło, ale nie w tym kościele)
    Nawet nie zauważyłem, tego błędu, dzięki.
  • edytowano March 2022
    na boku
    Mój syn2 chce jechać nad granicę, gdyż poszukiwani/ potrzebni są tłumacze. (Pogranicznicy polscy raczej na co dzień gawarjają...)
    Jestę za, mała żonka olsą.
  • romeck napisal(a):
    na boku
    Mój syn2 chce jechać nad granicę, gdyż poszukiwani/ potrzebni są tłumacze. (Pogranicznicy polscy raczej na co dzień gawarjają...)
    Jestę za, mała żonka olsą.
    U mnie są już 3 osoby z Kijowa, w tym roczna dziewczynka która nazywa się tak samo jak moja żona - Anna Maria :) Dzwońcie do punktu recepcyjnego, chyba że już macie pewne informacje że syn jest potrzebny w konkretnym miejscu.
  • edytowano March 2022
    Dziecko jest samo-działające... :)
    Po prostu cieszymy się, że tak myśli., że jest otwarty na działanie. (Acha, i nie o pomoc Ukraińcom jako tako, tylko że ma "talenty", które są potrzebne.)

    Przy okazji - info o świecie, w tym o wojniem czerpie TYLKO ze źródeł angielsko-języcznych i raczej lewackich. I wszędzie jest: putin-chuj!
  • Ja chętnie się założę o obiad, że problem jest istotny, że w zasadzie to dla Polski na jej terenie to główny problem i owszem nie jest on jeszcze tak wielki jak inne które nam zagrażają. Dane są wieloźródłowe trudno żeby wszystkie media z BBC włącznie, UW, np Mysior pisze - wiadomo antyszczep, wszystko się klei: Dziś wróciłem z Warszawy. Dworzec i też hotel w którym spałem przepełniony ciemnoskórymi studentami z bagażami. Dzieje się z pewnością dużo więcej niż jest nam prezentowane.

    Drugi będzie podobny, jeśli Ukraińcy w masie uwierzą w swoją siłę w PL i zaczną tutaj po swojemu sprawy ustawiać, co przewiduję ale to za czas jakiś.

    Nie rozumiem tego myślenia że jak komuś się przypnie łatkę w sprawie A to rzutuje to na sprawy B, C i D. Nie rozumiem też jak można mieć przekonanie o swojej nieomylności co dla PL jest dobre a że wszystko inne jest mało ważne albo zue. Macie kontakty na UW, pobito dr hab Martę Osuchowską, sprawdźcie. O obiad się założę że to nie jest fejk, jeśli są jacyś odważni.

    Tymczasem spółka Nord Stream 2 ogłosiła upadłość, przykra sprawa. Inną dobrą wiadomością jest modlitwa na Apelu dziś, gdzie padło za Rosję, agresora na Ukrainie i że bez prawdziwego nawrócenia Rosji nie będzie pokoju na świecie. Przynajmniej tam są jacyś wierzący.
  • Ja rzadko pisze, często czytam, ale wątków gdzie udziela się PNi nie da się czytać... Forum traci. Za poważne rzeczy się dzieją żeby tolerować take trolerke. Zbanujcie go ...proszę
  • Ja z przyjemnością sam się ograniczę albo i odejdę jeśli info o problemie marginalnym, pierwszej znanej polskiej ofierze najazdu na Ukrainę dr hab Marcie Osuchowskiej okaże się fejkiem. Jedynie na ile wiem UW nie rozpowszechnia tego info a dyskretnie pyta czy inne dziewczyny dojechały w całości.
  • edytowano March 2022
    czlowiek napisal(a):
    Ja rzadko pisze, często czytam, ale wątków gdzie udziela się PNi nie da się czytać... Forum traci. Za poważne rzeczy się dzieją żeby tolerować take trolerke. Zbanujcie go ...proszę
    +1

    (PS: blokuj pajaca - klikasz na nicka i na górze pojawia się okienko „ignoruj”)
  • czlowiek napisal(a):
    Ja rzadko pisze, często czytam, ale wątków gdzie udziela się PNi nie da się czytać... Forum traci. Za poważne rzeczy się dzieją żeby tolerować take trolerke. Zbanujcie go ...proszę
    PNi, przeczytałeś? Nie flooduj.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    @Zima
    Dziękuję :)
    Proszę uprzejmie. Jakby się koleżanka forumowiczka stęskniła to w dowolnym momencie może puknąć w Nika i dana konkretna wiadomość się wyświetli.

    Pytanie: po co?
  • Dzięki! ale forum i tak przez niego traci
  • czlowiek napisal(a):
    Dzięki! ale forum i tak przez niego traci
    Zauważyłem, że obłęd jednej osoby udziela się później wielu innym, w różnych wątkach, często bez udziału obłąkanego. Choroba się rozlewa.
  • Tzn akurat incydent z M. Osuchowska miał miejsce - na FB wspomniała że jakiś imigrant z Białorusi jadąc na Berlin zwyzywał ją i uderzył w twarz. I jest z UKSW. I wspomniała że w jej pociągu było dużo ciemnoskórych.

    Słyszałem o liczbie 74000 obcokrajowców uciekających z Ukrainy. Uchodźcy faktycznie mogą tędy iść. Tylko ich liczba jest zdecydowanie mniejsza niż pierwotnie na Białorusi - chyba że są podrzucani z Rosji na bieżąco
  • Poszukałem: na twitterze info o pobiciu pani dr wrzucił Sumliński, prosi o nagłaśnianie, oskarża policję, że w Warszawie się nie zajęła incydentem (czyli "magistrami");
    a pod jego twittem dużo takich (konto bez avatara):
    na granicy na jedną rodzine z Ukrainy przypada 30 magistrów z poza Europy
    Info "ciapatych" nagrywa (? co to? kto to?): rebel24 .pl, której ekipa nagrywa relacje z Korczowej (przejście graniczne)



  • edytowano March 2022
    f_sterczewski, 1.III 13:42
    PILNE: wielu ludzi, którzy wychodzą z przejścia w Medyce jest w stanie ciężkiej hipotermii. W tym momencie nie ma tam ani punktu medycznego, ani żadnego ratownika. @szefernaker @EwaLeniart proszę o pilną interwencję!
    Info od @Bacon227 który jest na miejscu.
    Jerzy Polaczek, poseł, 1.III, 14:46
    Jestem teraz w Medyce
    Kłamie Pan w żywe oczy @f_sterczewski
    Są tam ekipy harcerzy z gorącą herbatą, ekipy ratowników, straż pożarna - byliśmy przed chwilą w grupie posłów komisji administracji I spraw wewnętrznych - wszystkie kluby parlamentarne.
  • edytowano March 2022
    image
  • edytowano March 2022
    Poczytałam co nieco o Wagnerowcach - prywatnej armii Putina, bo wcześniej o nich nie słyszałam i najszła mnie taka myśl, że oni idealnie nadawaliby się do słynnych " piątkowych samobójstw" w 2010 i 2011 roku w Polsce. Bo, że była to robota profesjonalna, nie ulega wątpliwości.
    Pasują mi też ci Wagnerowcy do akcji na Okęciu przed 10 IV, oraz w samym Smoleńsku. To elita zabójców.
  • edytowano March 2022
    fb/ @ Patrick Ney, śr. 3. marca, 6:30

    Polish racism at the border?

    Ask these 3 Nigerian students who I drove from the Ukrainian border to Warsaw last night what they think of Polish hospitality

    Among the Poles mobilising in their millions to support Ukraine are foreigners like me, Andy, Damien and Preston who have lived in Poland for decades.

    Last night Damien and I took 9 people to safety. My friend Mariusz took 16 in 2 convoys.

    There is a ray of light and it’s white and red
  • 3 marca? Szybki jest.
  • Rosjanie zdobyli miasto Trościaniec. „W mieście zniszczone są prawie wszystkie linie energetyczne, wszystkie drogi są uszkodzone. Rosjanie chodzą od domu do domu, wyprowadzają ludzi z piwnic, zmuszają ich do siedzenia w nocy na ulicy” – napisał Żywycki.

    Rosyjskie czołgi zburzyły XVIII wieczny zabytek architektury, tzw. Okrągły Dziedziniec (ujeżdżalnię), a także miejską galerię sztuki.
    Czyli koniec udawania "wyzwolicieli", zamiast tego wojna totalna, eksterminacja ludności, niszczenie infrastruktury, zabytków, dzieł sztuki (nawet nie rabują)
  • Jest prośba:
    Mam wielką prośbę. Nie publikujcie zdjęć tego co ląduje i stratuje z baz oraz lotnisk w płd-wsch Polsce. Tego co jeździ tam po drogach i szynach. Piszę to śmiertelnie serio. Wy zaszpanujecie "brejking niusem" a zyska na tym tylko Moskal. #Ukraina #Rosja
  • peterman napisal(a):
    3 marca? Szybki jest.
    :) moja literóffka... (śr. 2.)
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=525532822261492&id=100044143374086
  • edytowano March 2022
    Na kanale YT PCh24 kolejny raz skandaliczny wywiad z osobnikem z fundscji Ad Arma.

    Wali onucami jak stąd do Władywostoku.
  • Najpierw o sprawach materialnych:
    - Rosja cały czas prowadzi skutecznie działania ofensywne, a Ukraina praktycznie ogranicza się do lokalnych kontrataków, Rosja realizuje zakładane cele ale nie realizuje harmonogramu oraz, najprawdopodobniej, ponosi straty znacząco przekraczające te zakładane;
    - ponieważ nie zrealizowano zakładanych celów, więc Rosja zaczyna prowadzić działania o charakterze terroryzmu państwowego, co jest typowe dla jej sposobu prowadzenia wojny (XIX i XX stulecie przyniosły straszną barbaryzację wojny) ;
    - nic nie wiemy o walkach w powietrzu nad Ukrainą oraz na temat ponoszonych strat, możemy wnioskować że nikt nie opanował przestrzeni powietrznej, bo Ukraińskie drony latają ale Rosja wysadza desanty, Ukraina straciła sprzęt ale nie straciła pilotów, bo wysyłamy im 70 maszyn;
    - mamy szczątkowe informacje z terenów walk głównych sił Ukrainy, ale z tempo postępów Rosyjskiego natarcia można wnioskować, że ich opór jest skuteczny (czyli coś jak my w 1939, w walkach z jednostkami liniowymi Niemcy nie odnosili znaczących sukcesów ale znajdowali miejsca słabo bronione, głównie na styku formacji);
    Co do operacji 'Ciapaci' (Czysta spekulacja):
    - Co wiem:
    - temat pojawił się jednocześnie w trzech aspektach: BBC - w pociągach ewakuujących cywilów z Ukrainy ludzie o innym kolorze skóry niż biały są traktowani rasistowsko, wpolityce (jako przykład) - czarnoskórzy mężczyźni zajęli miejsca dla kobiet z dziećmi w tych pociągach, szuria - przez granicę z Ukrainą przechodzą te tysiące z Białorusi i rabują i gwałcą
    - Weryfikacja
    - w tej chwili kompletnie niemożliwa, bo to ewidentnie element wieloaspektowej operacji w wojnie informacyjnej przeciwko Polsce
    - Ocena
    - napisałem powyżej, to w tej chwili jest element w wojnie informacyjnej, gdzie na użytek grup odbiorców jest generowany jest odpowiednio profilowany (zachód - Polacy rasiści, wew - PiS sprowadza nachodźców i sobie nie radzi)
    Podsumowanie:
    - byliśmy skuteczni i przeciwko Rosji i przeciwko Niemcom, staliśmy się ważnym elementem wsparcia dla Ukrainy, więc nas starają się neutralizować poprzez rozhuśtanie nastrojów (w mojej ocenie Pan Poseł Braun to penis złamany) .
    Odnośnie PNi:
    - uważam (ocena indywidualna) , że działanie PNi (o nieznanej motywacji) jest albo perfidną trolerką albo działaniem idioty, więc nie wchodzę z nim w prawie żadne polemiki, co i innym zalecam, ale nie przyłączam się do apeli o bana, bo na razie wątki flooduje lecz jeszcze ich nie rozwala.
  • Straż Graniczna prowadzi jakieś statystyki osób wpuszczanych do kraju . Zakładam ,że 95% ty h ludzi ( osób dorosłych ) ma jakieś dokumenty . Więc można zweryfikować ilu z paszportem Ukrainy przekroczyło granicę, a ilu spoza Ukrainy.
  • edytowano March 2022
    Co do kolorowych to Ukraina zabrania wyjeżdżać mężczyznom w wieku 18-60 lat... ale jak rozumiem tylko obywatelom, bo cudzoziemców nie ma podstaw do rekrutowania. Więc praktycznie zawsze jak wyjeżdża z Ukrainy facet to jest cudzoziemcem, a jak jest cudzoziemcem, to szansa, że jest kolorowy jest spora. Dalej, mężczyźni są statystycznie wyżsi od kobiet (i tym bardziej dzieci), więc jak robisz zdjęcie tłumu, zwłaszcza z poziomu głowy mężczyzny, to sfotografujesz głównie męskie głowy - z nadreprezentacją innych niż białe.
    I oczywiście weryfikacja tego jest niemożliwa, więc nie robiłbym tu wielkiego halo, że ktoś coś opublikuje na forum. Bo po kilku dniach / tygodniach / miesiącach fejkiem może się okazać zarówno "pewne info od lokalsa", "wrzutka Putina", jak i oficjalny news z rządowej strony. Jak i prawdą. No chyba że chcemy mieć zamiast forum jakiś przekaz dnia.
  • Zgłosiliśmy nasz wielki dom na potrzeby ukraińskich domów dziecka.
    A co? Mamy jeszcze 2 mieszkania trzypokojowe jakby co
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.