Skip to content

Wojna

12223252728296

Komentarz

  • My zgłosiliśmy swój mały domek na wsi. Jedna rodzina może się przechować. Firma w której pracuję też udostępniła lokum i pojazdy służbowe do przewiezienia osób spod granicy.
  • No i jeszcze jedno, na Białorusi przebywało od 20 do 40 tysięcy nachodźców, więc przy skali 400 tyś stanowią oni jakieś 10%. I tyle w temacie
  • Też jeszcze wracając do Papieża Franciszka.
    Rozumiem, że oczekiwanie tutaj było takie, że Papież rzuci wszystko i zajmie stanowisko po jedynie słusznej stronie w najważniejszej wojnie na świecie.
    Więc nieporozumienie jest tu podwójne. Po pierwsze, papieska dyplomacja praktycznie nigdy nie potępia jednej strony w wojnach. Zawsze jest mowa o pokoju, o przebaczeniu, o powrocie do dialogu i takie tam. Zawsze - mówimy o ostatnich powiedzmy 100 latach, czasy przed I wojną światową (a tym bardziej przed zjednoczeniem Włoch, gdy papiestwo miało własne państwo) zostawmy, były inne. Tu różnicy z poprzednim papieżami nie ma.
    Drugie jest takie, że dla Franciszka ta wojna jest peryferyjna. Po pierwsze, papiestwo najpierw jest zainteresowane światem katolickim, a nie biorą w niej udziału w ogóle państwa z dominującą religią katolicką. Po drugie, o czym piszę konsekwentnie, a bez czego nie zrozumiecie Franciszka (nie mówię - nie pokochacie, nie polubicie, mówię: nie zrozumiecie) jest uznanie, że cała Europa, cały tradycyjnie rozumiany zachód (czyli Europa + USA + Kanada, Australia) jest peryferyjna. Że to spalona, postchrześcijańska ziemia, a serce chrześcijaństwa, katolicyzmu, bije gdzie indziej. W Afryce, w Ameryce Południowej, w ubogich tego świata. I tu różnica z poprzednimi papieżami jest.

    Więc można powiedzieć, że dla Franciszka inwazja na Ukrainę to jak dla św. Jana Pawła II wojna w Rwandzie.
    https://www.centrumjp2.pl/wp-content/uploads/2021/02/Jan_Pawel_2_wobec_Rwandy.pdf
  • edytowano March 2022
    ms.wygnaniec napisal(a):
    - temat pojawił się jednocześnie w trzech aspektach:
    Czterech, jeszcze niemcy pisali o rasizmie na granicy, byli nawet szybsi niż BBC.
  • O polskim rasizmie na granicy już nie tylko "pojawiają się tematy". Mówiła o tym otwarcie msz niemiec w ONZ.
  • A ktoś twierdził, że bracia Niemcy przestali być hitlerowcami?
  • to nie ma znaczenia kto był pierwszy, to ten sam aspekt ostrzału medialnego i zmiany narracji z Niemcy wuje i sprzymierzeńcy Putina na Polacy to rasiści.
    Jako bonus dla Niemiec i Rosji, to osłabienie jednego z kluczowych elementów wspierania Ukrainy,, bo trzeba pamiętać, że szybkie zakończenie wojny (bez względu na rezultat) jest w interesie Niemiec i Rosji, no może z tym, że Rosji trochę zależy na rezultacie, z tym że Putinowi bardzo, a gubince tak jakby mniej.
  • A teraz kanclerz Scholz w Izraelu ogłasza, że Izrael z Niemcami będzie pomagał w zakończeniu konfliktu na Ukrainie. Na miejscu Ukrainy bym się zaczął bardzo bać.
    Zapomniałem, jak teraz Izrael dostaje w dupę, bo świat pamięta, że sprzedał kody do gruzińskich dronów Rosji, a tureckie drony cały czas walczą, a mija już 7 dzień walk.
  • edytowano March 2022
    Cokolwiek by się nie stało i jakkolwiek by się wojna nie skończyła, Niemcy i ich polskojęzyczni jurgieltnicy i tak przypiszą sobie "sukces negocjacyjny".

    Pamiętajmy (klasyfikacja podana m.in. prez red. Ziemkiewicza)

    - Oli Szolc = Chamberlain "Przywożę wam pokój"
    - Ukraina = Polska '39
    - Putin = Dolo H.
    - Si-Dzin-Pink = tow. Soso Dżugaszwili

  • MarianoX napisal(a):
    Cokolwiek by się nie stało i jakkolwiek by się wojna nie skończyła, Niemcy i ich polskojęzyczni jurgieltnicy i tak przypiszą sobie "sukces negocjacyjny".

    Pamiętajmy:

    - Oli Szolc - Chamberlain " przywożę wam pokój"
    - Ukraina - Polska '39
    - Putin - Dolo H.
    - Si-Dzin-Pink - tow. Soso Dżugaszwili

    Luka - Benek. Nawet wyglada podobnie.
  • dyzio napisal(a):
    Zgłosiliśmy nasz wielki dom na potrzeby ukraińskich domów dziecka.
    A co? Mamy jeszcze 2 mieszkania trzypokojowe jakby co
    Brzost napisal(a):
    My zgłosiliśmy swój mały domek na wsi. Jedna rodzina może się przechować. Firma w której pracuję też udostępniła lokum i pojazdy służbowe do przewiezienia osób spod granicy.
    Słyszę w pracy info że za jednego przyjętego pod dach Ukraińca państwo dopłaci 1500 PLN/m-c. Ktoś komuś mówił i tak się szerzy dywersja i dezinformacja.
    Ktoś Szanownym coś w ten deseń zarzucał czy to lokalne świry?
  • Ooo, a już miałem dzwonić sprawdzać, czy żyjesz.
  • marniok napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Zgłosiliśmy nasz wielki dom na potrzeby ukraińskich domów dziecka.
    A co? Mamy jeszcze 2 mieszkania trzypokojowe jakby co
    Brzost napisal(a):
    My zgłosiliśmy swój mały domek na wsi. Jedna rodzina może się przechować. Firma w której pracuję też udostępniła lokum i pojazdy służbowe do przewiezienia osób spod granicy.
    Słyszę w pracy info że za jednego przyjętego pod dach Ukraińca państwo dopłaci 1500 PLN/m-c. Ktoś komuś mówił i tak się szerzy dywersja i dezinformacja.
    Ktoś Szanownym coś w ten deseń zarzucał czy to lokalne świry?
    Nic o tym nie wiem, u nas to pod egidą Wiosek Dziecięcych
  • trep napisal(a):
    Ooo, a już miałem dzwonić sprawdzać, czy żyjesz.
    ledwo :(
  • marniok napisal(a):

    Słyszę w pracy info że za jednego przyjętego pod dach Ukraińca państwo dopłaci 1500 PLN/m-c. Ktoś komuś mówił i tak się szerzy dywersja i dezinformacja.
    Ktoś Szanownym coś w ten deseń zarzucał czy to lokalne świry?
    Nic takiego nie słyszałem.

  • Michał5 napisal(a):
    marniok
    https://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/8369520,swiadczenia-500-plus-rodzinny-kapital-opiekunczy-ukraincy-w-polsce.html
    Popieram ale nie o tym pisałem.
    Plotki chodzą u mnie takie że każdy kto przyjmie pod swój dach Ukraińca (np.Brzost,Dyzio, ja ,Ty) otrzyma 1,5 kpln/m-c..
  • Ukraińscy uchodźcy są juz w naszym osiedlu.
    Do dziś nie ma żadnych rozporządzeń , o które pytasz.
    Koszty są rozłożone na gminę, organizacje, dary ludzi przynoszone do miejsca, gdzie są zakwaterowani.
    Co dalej bedzie nikt nie wie
  • Komunikat rządowy był jasny - kto chce BEZINTERESOWNIE pomóc, może to zrobić.
    Można to łatwo sprawdzić.
  • Brzmi jak kacapska wrzuta, by ludzie brali się za łby o nie istniejące pieniądze.
  • MarianoX napisal(a):
    Na kanale YT PCh24 kolejny raz skandaliczny wywiad z osobnikem z fundscji Ad Arma.

    Wali onucami jak stąd do Władywostoku.
    Napisałem kiedyś im pytanie na temat ustawy którą proponowali, a konkretnie doczepiłem się do czegoś, już nie pamiętam, podając grzecznie argumenty i pytając jakie jest ich uzasadnienie. Nie raczyli odpowiedzieć.

    Obserwując ich działalność dotąd, sądzę że bardziej szkodzą słusznej sprawie niż jej się przysługują. A możliwe że to onuce zorganizowane dla skompromitowania słusznej sprawy.
  • RCB - warto mieć w telefonie, a kto korzysta z twittera, warto obserwować
  • trep napisal(a):
    O polskim rasizmie na granicy już nie tylko "pojawiają się tematy". Mówiła o tym otwarcie msz niemiec w ONZ.
    Doszła mnie wersja że mówiła że nie ma
  • - Co prawda portfel się znalas, ale niesmak pozostał.
  • peterman napisal(a):
    Brzmi jak kacapska wrzuta, by ludzie brali się za łby o nie istniejące pieniądze.
    Oczywista.
  • Wmawiają nam ten rasizm by potem mówić że rasistom nie pomagamy.
  • Mania napisal(a):
    Poczytałam co nieco o Wagnerowcach - prywatnej armii Putina, bo wcześniej o nich nie słyszałam i najszła mnie taka myśl, że oni idealnie nadawaliby się do słynnych " piątkowych samobójstw" w 2010 i 2011 roku w Polsce. Bo, że była to robota profesjonalna, nie ulega wątpliwości.
    Pasują mi też ci Wagnerowcy do akcji na Okęciu przed 10 IV, oraz w samym Smoleńsku. To elita zabójców.
    Owszem, ale nie tego typu.
    Samobójstwa robili w Polsce bez wątpienia Polacy z ABWehry i/lub innych służb - umieją to, proruskich kacapów z syndromem sztokholmskim tam od groma.
  • BTW - rubel po 4 grosze.
    Chętny ktoś? ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.