Skip to content

Jak uważacie, komu Duda powierzy misję tworzenia rządu ?

No, ciekawy jestem co sądzicie, bo to dziś się rozegra.

Wg mnie, piarowo, ale też i politycznie (i dla PiS, i dla prezydenta), najlepiej by było gdyby Duda oddał władzę już teraz opozycji. No, może wsadzając kij w szprychy jakimś Kosimyszem, ale nie wiem czy tak można.

«134

Komentarz

  • procedury mówią, że najmocniejszej partii

  • @christoph powiedział(a):
    procedury mówią, że najmocniejszej partii

    Komu chce może powierzyć. To jest zwyczaj.

  • edytowano November 2023

    Nie jestem pewna, czy PAD już dziś poda konkretne nazwisko. Procedura powoływania nowego rządu zaczyna się po pierwszym posiedzeniu sejmu, czyli najwcześniej za tydzień. Poprzedni premier składa dymisję itd.

    Jasne, prezydent może zapowiedzieć wcześniej, kogo zamierza powołać, ale nie ma to ztcw żadnej formalnej mocy.

    EDIT Znów nie miałam racji.

  • Szczelam: powie, że wskaże tego, kto pokaże umowę koalicyjną, a jak nikt nie pokaże to PiS.

  • Jeśli to "pierwszy krok" - jak zapodał Mastalerek - to Morawieckiemu.

  • Jest jakoś cicho, jakby nic się nie działo, nic się nie miało zmienić - przynajmniej w mojej bańce. Obawiam się, że w tle mają miejsce bardzo złe rzeczy, a prezydent zagra na siebie.

  • @Kuba_ powiedział(a):
    ... a prezydent zagra na siebie.

    Czyli?

  • Czyli nie Morawiecki. Odpowiedzialność, europejskość, kariera w instytucjach międzynarodowych. Może jednak za grubymi nićmi szyte.

  • Jeśli powie, że powie za tydzień, to będzie znaczyć, że tajne-przez-poufne rozmowy PiSu trwają i warto poczekać.

    Jeśli wyznaczy MM, to znaczy, że gra na skłócenie totalnych jeszcze przed umową koalicyjną.

    Jeśli wyznaczy K-K - j.w.

    Nie wyznaczy Tuska.

  • @Kuba_ powiedział(a):
    Czyli nie Morawiecki. Odpowiedzialność, europejskość, kariera w instytucjach międzynarodowych. Może jednak za grubymi nićmi szyte.

    PAD jest - jak podkreśla- uczniem L.Kaczyńskiego, więc... słowa mają konsekwencje.

    Poza tym rzecznik PiS powiedział dziś coś interesującego.

  • PAD:
    marszałkiem seniorem: Sawicki (PSL)

    A to nie pokomuch jest?

    PAD
    premierem: Morawiecki

  • @Mania powiedział(a)
    Poza tym rzecznik PiS powiedział dziś coś interesującego.

    Daesz!

  • edytowano November 2023

    @romeck powiedział(a):
    Nie wyznaczy Tuska.

    °

    PAD:
    Jeśli misja PMM nie powiedzie się, następnego kandydata na premiera wyznaczy Sejm.

  • Sawicki to komuch, ale z tych rozsądniejszych. A PAD właśnie uderzył kijem w pręty klatki. Robi się ciekawie, choć faktycznie bez mocy prawnej ta deklaracja.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @Mania powiedział(a)
    Poza tym rzecznik PiS powiedział dziś coś interesującego.

    Daesz!

    Zgłaszają się posłowie chętni do przyłączenia się do PiS.

    Nie pomnę czy użył słowa "przyłączenie", czy współpraca, czy koalicja, wypowiedź trwała kilka sekund.

  • Może i nie rozumiem zawiłych niuansów polityki, ale ja bym odpuścił. Przecież to znowu zjednoczy opozycję, a już zaczynali się rezać. Ciekawy jestem jaki jest scenariusz, bo przecież plan jest. Nawet taki, żeby odwlec w czasie. Tylko po co ?

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Sawicki to komuch, ale z tych rozsądniejszych. A PAD właśnie uderzył kijem w pręty klatki. Robi się ciekawie, choć faktycznie bez mocy prawnej ta deklaracja.

    Jaka deklaracja? To było zarządzenie/postanowienie.

  • Każdy tydzień ma znaczenie, bo hitlersyny nie potrafią ukryć zniecierpliwienia, już ogłaszają plan przyłączenia Wojska Polskiego do bundeswehry. Poza tym islamska antykrucjata staje się coraz głośniejsza na zachodzie - więc lud ośmiogwiazdkowy zaczyna się budzić i powoli dostrzegać rzeczywistość wokół siebie.
    Nie wiem, czy nie za szybko padła ta zapowiedź- czy to od dziś lliczy się 14 dni PMM, czy dopiero od 13.11? Mam nadzoeję, że dopiero po przyjęciu dymisji rządu prezydent powierza misję tworzenia nowego?
    I martwię się, że PJK jest chory.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Sawicki to komuch, ale z tych rozsądniejszych. A PAD właśnie uderzył kijem w pręty klatki. Robi się ciekawie, choć faktycznie bez mocy prawnej ta deklaracja.

    "Jestem za koalicją PiS-PSL, nawet jeśli będzie to trzeci rząd tego parlamentu."

  • @Mania powiedział(a):
    PAD jest - jak podkreśla- uczniem L.Kaczyńskiego, więc... słowa mają konsekwencje.

    Cieszę się, że nie miałem racji.

  • A może zwiększenie pozycji negocjacyjnej PSL ? Szczególnie po tym ukłonie wobec Sawickiego ?

  • Pojawił się (2,3 dni temu ) wywiad w którym MM mówił że wyobraża sobie sytuację w której on jest w rządzie a premierem Jet K-K

  • Jet K-K

    :)

  • @marniok powiedział(a):
    Pojawił się (2,3 dni temu ) wywiad w którym MM mówił że wyobraża sobie sytuację w której on jest w rządzie a premierem Jet K-K

    Ale to nie przejdzie. WKK jest ucieleśnieniem miłośnika świętego spokoja. A po takim ruchu musiałby się liczyć nie tylko z oceanem hejtu, ale i realnym zagrożeniem, takim, z jakim mierzą się politycy PiS.

  • @marniok powiedział(a):
    Pojawił się (2,3 dni temu ) wywiad w którym MM mówił że wyobraża sobie sytuację w której on jest w rządzie a premierem Jet K-K

    W sumie to spoko gość ten Kosiniak z Kamyszem...
    No oczywiście w świecie gdzie w 2010 roku był wypadek lotniczy, OFE należało zlikwidować bez pytania się kogokolwiek, Fundusz Rezerwy Demograficznej to przesąd, wiek emerytalny zależy zrównywać i podnosić, ELEWAR dla wszystkich... mogę tak dłużej tygrysie.

  • Na razie się prawie zakrztusiłem popkornem. Już nawet Onet wylicza, których obietnic co to miały być "następnego dnia", prawie na pewno w przyszłym roku nie zrealizują. "Wyborcy opozycji będą rozczarowani". W umowie koalicyjnej albo ogólniki albo rozbieżności w konkretach.

  • Chyba to był ostatni moment, żeby zdążyć powołać Morawieckiego przed umową koalicyjną.

    A czy to ma sens? Ma zalety i wady.

  • @Kuba_ powiedział(a):
    Czyli nie Morawiecki. Odpowiedzialność, europejskość, kariera w instytucjach międzynarodowych. Może jednak za grubymi nićmi szyte.

    Jednak imho m&m

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Chyba to był ostatni moment, żeby zdążyć powołać Morawieckiego przed umową koalicyjną.

    A czy to ma sens? Ma zalety i wady.

    Zady & walety

  • I dobrze. Skończy się pierdzielenie o tyfusku. Bankster rusza do walki... Kupić 37 p.osłów to chyba nic wielkiego.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.