Skip to content

Jak uważacie, komu Duda powierzy misję tworzenia rządu ?

13

Komentarz

  • loslos
    edytowano November 2023

    @JORGE powiedział(a):
    A wy naprawdę uważacie, że Tusk i z jego bandą cymbałów mieli jakikolwiek wpływ na zamach pod Smoleńskiem ?

    Być może tak, być może nie ale jakie to ma znaczenie? Był to znakomity gryl, by ich na nim usmażyć, a zrezygnowano z tej pożytecznej i szlachetnej czynności. Ja tego wybaczyć nie zamierzam.

  • edytowano November 2023

    @los powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    A wy naprawdę uważacie, że Tusk i z jego bandą cymbałów mieli jakikolwiek wpływ na zamach pod Smoleńskiem ?

    Być może tak, być może nie ale jakie to ma znaczenie? Był to znakomity gryl, by ich na nim usmażyć a zrezygnowano z tej pożytecznej i szlachetnej czynności. Ja tego wybaczyć nie zamierzam.

    Gdyby ci zabili rodzinę to jakiś gówniany polityczny gril by wystarczył ? Nawet zakończony jakąś krótką odsiadką ? Nie nie, jeżeli już się mścić to z rozmachem. I cierpliwością.

  • Ach, tak? Oddanie władzy i niunianie Tuska to ta okrutna zemsta Kaczyńskiego? Paczpan, czego to się człowiek dowiaduje.

    Mnie to raczej przypomina skecz Monty Pythona o Świętej Inkwizycji i torturowanie za pomocą narzędzia "confy chair."

  • Pożyjemy zobaczymy.

  • loslos
    edytowano November 2023

    Niektórym tego życia to już zbyt wiele nie zostało. A wszystkim co roku ubywa rok.

  • edytowano November 2023

    @JORGE, to o czym piszesz, to właśnie jest scenariusz z filmu. I nie pasuje ani do okoliczności, ani do charakteru i sposobu myślenia JarKacza.

  • W tym wątku znowu wszyscy mają rację. Zabójstwo to faktycznie nie taka prosta sprawa, ale życie pokazuje, że są to jednak trudności do przeskoczenia. I zgadzam się, że jak pożyjemy, to zobaczymy.

  • Albo nie.

  • @los powiedział(a):
    Przeceniasz rangę zabójstwa, Jorge, do tego wcale nie trzeba być twardzielem.

    Historia wskazuje że trzeba mieć specyficzne predyspozycje lub mordercze szkolenie.
    Metoda deterministyczna:

    • wykopaliska z bitwy pod Gettysburgiem, gdzie karabiny były ładowana kilkukrotnie bez wystrzału
    • plutony egzekucyjne składające się z wielu osób, które miały w połowie broń nabitą ślepakami
    • likwidatorzy z AK, bardzo nieliczna grupa

    tak więc tak. Co prawda dehumanizacja (ekrany elektroniczne, naciskanie guzika itp) trochę to zredukowało, ale problem istnieje dalej.
    Natomiast w temacie, to pomysły Sawickiego są tak kuriozalne, że zaczynam się zastanawiać, że może ta porządność jego była przeze mnie przechwalona?

  • @JORGE powiedział(a):
    A wy naprawdę uważacie, że Tusk i z jego bandą cymbałów mieli jakikolwiek wpływ na zamach pod Smoleńskiem ?

    8 lat rządów PiS wskazuje że masz rację.....
    (wyjaśnienie: to to jest zjadliwa ironia)

  • loslos
    edytowano November 2023

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Historia wskazuje że trzeba mieć specyficzne predyspozycje lub mordercze szkolenie.
    Metoda deterministyczna:

    • wykopaliska z bitwy pod Gettysburgiem, gdzie karabiny były ładowana kilkukrotnie bez wystrzału
    • plutony egzekucyjne składające się z wielu osób, które miały w połowie broń nabitą ślepakami

    Historia pokazuje też, jak tłumiono Powstanie Warszawskie: 40-letni robotnicy i urzędnicy, ojcowie rodzin i generalnie tzw. dobrzy ludzie, wcieleni kilka miesięcy wcześniej do Wehrmachtu, podejrzewam że bez ich aprobaty, chodzili od piwnicy do piwnicy i metodycznie rozwalali kryjących się tam ludzi: kobiety, dzieci, staruszków. Ręczna robota, to nie było odległe bombardowanie z nieba. Sto tysięcy ludzi tak zamordowano.

    Dla człowieka najwyższym autorytetem moralnym jest ten z lewej albo ten z prawej, będzie po nich powtarzać. A jak zarówno ten z lewej, jak ten z prawej coś zrobią, to już żadnych wątpliwości mieć nie można.

  • To jak, będą przedterminowe?

    "Albo rząd PiS -PSL, albo przedterminowe wybory w związku z nieuchwaleniem budżetu w terminie, Czyli dogrywka. Wóz albo przewóz, I tyle."

  • @los powiedział(a):
    Ach, tak? Oddanie władzy i niunianie Tuska to ta okrutna zemsta Kaczyńskiego? Paczpan, czego to się człowiek dowiaduje.

    Mnie to raczej przypomina skecz Monty Pythona o Świętej Inkwizycji i torturowanie za pomocą narzędzia "confy chair."

    O rany, zaczynam się niepokoić, bo od razu mi ten skecz do głowy przyszedł. :D

  • edytowano November 2023

    To jak, będą przedterminowe?

    Dla mnie byłoby to ukoronowanie JK jako rozgrywającego polską politykę wewnętrzną.

  • @Kuba_ powiedział(a):

    To jak, będą przedterminowe?

    Dla mnie byłoby to ukoronowanie JK jako rozgrywającego polską politykę wewnętrzną.

    Jeśli jest jak mówi los to to zależy od Donalda Tuska, czy będzie mógł/chciał poskładać opozycję w koalicję rządzącą, a jeśli tak to na ile stabilną.

  • W wyborach przedterminowych PO dostałaby wielką premię.

  • edytowano November 2023

    Gdybyśmu nie byli w EU sprawę możnaby załatwić inaczej: terytorialsi wkraczają do Warszawy i robią porządek ze zdrajcami. Deklamowanie Rymkiewicza, wieszanie... te sprawy.

    A tak to pozostaje utyskiwanie na exforum i msze za Ojczyznę. Za 30 lat się spotkamy, oczywiście ci co dożyją i nie będą w obozie eliminacyjnym, i dojdziemy do wniosku, że ten Tusk to był koszer patriota... w porównaniu z tymi co będą wtedy rządzili Odrobugiem. W tym czasie papież Jorge II wyda encyklikę "Misericors euthanasia", a nabożeństwo ekumeniczne za forumkowiczów z handkomunią odprawi ks. Maria Władysława Kowalska. O ile będzie jakieś forum jeszcze.

  • Boję się, że masz rację, Losie. Zmobilizowaliby swój elektorat na zasadzie "mroczne siły Imperium wyciągnęły szponiastą łapę po Świętą Demokrację!".

    Przez moment myślałam że może tym różnym Julkom i Oskarkom nie chciałoby się iść na wybory drugi raz, bo za pierwszym razem uczestniczyli w nich dla beki (vide: słynny latający po twitterku, o przepraszam, iksie, screen prywatnej rozmowy między najmłodszymi wyborcami:
    - To co, na Lewicę chyba?
    - Na Lewicę!
    - Ty, ale co jeśli wygrają, ja nie chcę zaimków! )

    Ale, faktycznie, wtedy rozpętają kompletną histerię i tamta strona poleci.
    A nasza niekoniecznie.

  • edytowano November 2023

    Epidiaskop wyda ustami swojego głównego przedstawiciela o niezgodnym z naturą nazwisku kolejne oświadczenie o nie wskazywaniu partii na jaką powinien głosować katolik

    Pomimo faktu, że tamci głosić będą jeszcze bardziej radykalne postulaty proaborcyjne i jawnie wzywające do rozprawy z Kościołem.

  • @Dziki powiedział(a):
    Gdybyśmu nie byli w EU sprawę możnaby załatwić inaczej: terytorialsi wkraczają do Warszawy i robią porządek ze zdrajcami. Deklamowanie Rymkiewicza, wieszanie... te sprawy.

    Daleka droga przed nami, zanim będziemy zdolni do wieszania zdrajców. Na początek należy opanować niekontrolowane oddawanie moczu, kiedy ktoś z tyłu strzeli z torby papierowej. Potem nauczyć się podnoszenia głosu.

  • edytowano November 2023

    Przedterminowe wybory dałyby Polsce dodatkowych kilka miesięcy oddechu... a potem noc jeszcze czarniejszą. Nie mam pojęcia, która opcja gorsza.

  • @los powiedział(a):
    W wyborach przedterminowych PO dostałaby wielką premię.

    Jeśli jest to powszechnie uznane stwierdzenie, PSL powinno utworzyć rząd z PiS teraz.

  • @los powiedział(a):

    @Dziki powiedział(a):
    Gdybyśmu nie byli w EU sprawę możnaby załatwić inaczej: terytorialsi wkraczają do Warszawy i robią porządek ze zdrajcami. Deklamowanie Rymkiewicza, wieszanie... te sprawy.

    Daleka droga przed nami, zanim będziemy zdolni do wieszania zdrajców. Na początek należy opanować niekontrolowane oddawanie moczu, kiedy ktoś z tyłu strzeli z torby papierowej. Potem nauczyć się podnoszenia głosu.

    Auć. I nawet nie wypada wcisnąć "Lubię to".

  • Pytanie na dziś: czy MM znajdzie 37 sprawiedliwych?

  • W tym gronie?

  • Nie musi być 37, gdyż nie wzięcie udziału w głosowaniu obniża quorum.
    Co będzie jak cała 3D nie weźmie udziału?

  • @Mania powiedział(a):
    Pytanie na dziś: czy MM znajdzie 37 sprawiedliwych?

    Większe szanse na 37 pazernych niestety, czyli zdrajców do kupienia.

  • Tamci mają lepszą ofertę finansową.

  • @los powiedział(a):
    W wyborach przedterminowych PO dostałaby wielką premię.

    Mam inne zdanie.

    Lud okoliczny dowiedział się, że z pińcet plus mogą być nie żarty i że jedyny program Kało i Kałowni to likwidować wszystko co się rusza. Więc może i by premia była dla naszych, dla narodowo-radykalnej, patriotycznej, konserwatywno-liberalno-socjalistycznej partii PiS.

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Nie musi być 37, gdyż nie wzięcie udziału w głosowaniu obniża quorum.
    Co będzie jak cała 3D nie weźmie udziału?

    Pszesz to by było bezsensowne. Hejt otrzymaliby taki sam jak przy jawnym poparciu Partii Patriotycznej, a o stanowiska i inne obrywy trudniej.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.