Skip to content

Donald Trump ranny.

15678911»

Komentarz

  • Każdy może podróżować. Na władzę zasługuje ten, kto potrafi ją zdobyć.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @Mania powiedział(a):
    Demsi liczą na turystykę wyborczą. Może być jak u nas.

    No ale u nas przyjęło się, że okazanie dowodziku podczas pobierania karty do głosiowania nie stanowi zamachu na demokrację. W Usiech ta sprawa jest bardziej kontrowersyjna.

    Nie wiem jak tam jest, bo Elon dużo mówi, że powinno się głosować tylko na papierze, nie przez net. Powinno się, a jak jest?

  • @los powiedział(a):
    Każdy może podróżować. Na władzę zasługuje ten, kto potrafi ją zdobyć.

    "Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy"
    Skręcą wynik wyborów w Hameryce, jestem absolutnie o tym przekonany. Głosiowanie korespondencyjne i internetowe im to umożliwi. Jak będziemy szli spać zwycięzcą będzie Trump, a następnego dnia dowiemy się, że jednak Harris 🤷‍♂️

  • Kto jest w stanie skręcić wynik wyborów, ten zasługuje na władzę.

  • @los powiedział(a):
    Kto jest w stanie skręcić wynik wyborów, ten zasługuje na władzę.

    No właśnie, jak Trump skręcił Facebookiem to był sprytny, a jak demokraci głosowaniem korespondencyjnym to niegodziwi. ;)

  • W każdym bądź razie jesteśmy na tym etapie, że konsensus demokratyczny poszedł się bujać i gra idzie która grupa weźmie pełnie władzy

  • Pełnię nie. Tak jak u nas wzięła tylko małą cząstkę.

  • Rozchodzi się o to że obie partie grają na wyniszczenie, no piękny obraz demokracji

  • @trep powiedział(a):
    Co z tych dwóch rzeczy było legalne a co nielegalne? Niesamowici są ci dwaj goście.

    Nielegalne to może być włamanie do garażu celem pozyskania roweru. Na poziomie walki politycznej wielkich partii wszystko jest legalne, bo prawo nie jest niczym więcej niż jednym z narzędzi władzy nad maluczkimi i do spraw politycznych nie sięga.

  • @janosik powiedział(a):
    Rozchodzi się o to że obie partie grają na wyniszczenie, no piękny obraz demokracji

    Póki nie zabijają się nawzajem w ilościach hurtowych (ilości detaliczne są dopuszczalne) demokracja spełnia swoją założoną rolę.

  • @los powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Co z tych dwóch rzeczy było legalne a co nielegalne? Niesamowici są ci dwaj goście.

    bo prawo nie jest niczym więcej niż jednym z narzędzi władzy nad maluczkimi i do spraw politycznych nie sięga.

    To jest explicite Leninowska definicja prawa

  • Lenin nosił też buty. Mam chodzić boso?

    Co to za durna argumentacja ad personam: Nie, tak nie jest, bo tak twierdził Lenin (Stalin, Hitler, Mao, Dżingis Chan, miś Uszatek). Stwierdzenia są prawdziwe lub nie, dlatego że są prawdziwe lub nie a nie dlatego, że ta czy inna osoba je wygłaszała.

  • @los powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Co z tych dwóch rzeczy było legalne a co nielegalne? Niesamowici są ci dwaj goście.

    Nielegalne to może być włamanie do garażu celem pozyskania roweru. Na poziomie walki politycznej wielkich partii wszystko jest legalne, bo prawo nie jest niczym więcej niż jednym z narzędzi władzy nad maluczkimi i do spraw politycznych nie sięga.

    Niemniej miło i lepiej dla wszystkich, kiedy klasa polityczna stosuje się do prawa.

  • @los powiedział(a):
    Lenin nosił też buty. Mam chodzić boso?

    Co to za durna argumentacja ad personam: Nie, tak nie jest, bo tak twierdził Lenin (Stalin, Hitler, Mao, Dżingis Chan, miś Uszatek). Stwierdzenia są prawdziwe lub nie, dlatego że są prawdziwe lub nie a nie dlatego, że ta czy inna osoba je wygłaszała.

    Chodzi o woluntaryzm prawniczy i dobrze wiesz co miałem na myśli pisząc wyżej o Leninowskim rozumieniu prawa i jego funkcji w państwie. My demokraci jesteśmy legalistami prawnymi (a nie woluntarystami) i chcemy, żeby prawo było stosowane dosłownie i nigdy nie stanowiło wygodnego narzędzia w rękach rządzących do ucisku/represji względem rządzonych. Inaczej mówiąc, nie chcemy żeby tak jak ogłosili to "demokraci wojujący" prawo było stosowane "tak, jak oni je rozumieją".
    Ps. skąd Losie pomysł, że mój wcześniejszy post był ad personam?

  • @celnik.mateusz powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Co z tych dwóch rzeczy było legalne a co nielegalne? Niesamowici są ci dwaj goście.

    Nielegalne to może być włamanie do garażu celem pozyskania roweru. Na poziomie walki politycznej wielkich partii wszystko jest legalne, bo prawo nie jest niczym więcej niż jednym z narzędzi władzy nad maluczkimi i do spraw politycznych nie sięga.

    Niemniej miło i lepiej dla wszystkich, kiedy klasa polityczna stosuje się do prawa.

    A dokładniej: miło i lepiej dla wszystkich, kiedy klasa polityczna nie lekceważy prawa w sposób ostentacyjny. Hipokryzja to hołd składany cnocie przez występek.

  • @Eden powiedział(a):
    Ps. skąd Losie pomysł, że mój wcześniejszy post był ad personam?

    Ad personam niekoniecznie znaczy do rozmówcy.

  • @los powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Co z tych dwóch rzeczy było legalne a co nielegalne? Niesamowici są ci dwaj goście.

    Nielegalne to może być włamanie do garażu celem pozyskania roweru. Na poziomie walki politycznej wielkich partii wszystko jest legalne, bo prawo nie jest niczym więcej niż jednym z narzędzi władzy nad maluczkimi i do spraw politycznych nie sięga.

    Niemniej miło i lepiej dla wszystkich, kiedy klasa polityczna stosuje się do prawa.

    A dokładniej: miło i lepiej dla wszystkich, kiedy klasa polityczna nie lekceważy prawa w sposób ostentacyjny. Hipokryzja to hołd składany cnocie przez występek.

    To chyba nie mój ulubiony Żyd z Jasła
    Brzmi z francuska, frywolnie

  • de La Rochefoucauld

  • ^this

    ...zawsze powtarzam, że hipokryzja to podstawa cywilizacji. Teraz osuwamy się niestety w bezwstyd i barbarię

  • Na dwa tygodnie przed wyborami wskaźnik Donalda doszedł do 59 przy po raz pierwszy poniżej 40 u Harris.

    Pensylwania ma średnią sondażową z miesiąca +0,8T ale średnia dwutygodniowa to już +1,4T.

  • Kożuszek wyzdrowiał i nadaje.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.