Skip to content

Ukraina została za żelazną kurtyną

11213141517

Komentarz

  • polmisiek napisal(a):
    Nigdy mi ffspicz zbyt dobrze nie wychodził, ale i tak zdarzyło mi się pomylić i walnąć maila w pracy w stylu forumkowego posta. Spotkał się on z brakiem zrozumienia
    Ja parę razy użyłem słowa brawarystyczny/niebrawarystyczny (we właściwym znaczeniu tego słowa) w moim korpo. Dosłownie każda osoba udawała że rozumie.
  • Ja nie potrafię inaczej niż "gdyż albowiem." Chyba mnie biorą za buraka.
  • los napisal(a):
    Ja nie potrafię inaczej niż "gdyż albowiem." Chyba mnie biorą za buraka.
    też tak mam
    jeszcze z fanem mam kłopot, tzn ludzie ze mną mają ;-)
  • edytowano May 2022
    FFspicz poz fforumem:

    1.
    TecumSeh napisal(a):
    Dosłownie każda osoba udawała że rozumie.
    2.
    polmisiek napisal(a):
    Spotkał się on z brakiem zrozumienia

    3.
    Cieciej opcji nie ma (np. prośba o przetłumaczenie / wytłumaczenie.) ;)
    Po prostu
    christoph napisal(a):
    ... kłopot, tzn ludzie ze mną mają ;-)
  • polmisiek napisal(a):
    Nigdy mi ffspicz zbyt dobrze nie wychodził, ale i tak zdarzyło mi się pomylić i walnąć maila w pracy w stylu forumkowego posta. Spotkał się on z brakiem zrozumienia
    Mi się potrafi wymsknąć ciekawe1.
  • los napisal(a):
    Ja nie potrafię inaczej niż "gdyż albowiem." Chyba mnie biorą za buraka.
    Ja mam odwrotnie albowiem gdyż.
    Co do Ukrainy, to coraz więcej ludzi pojmuje, jak nas 'Zachód' postrzegał za komuny.

  • edytowano May 2022
    ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    Ja nie potrafię inaczej niż "gdyż albowiem." Chyba mnie biorą za buraka.
    Ja mam odwrotnie albowiem gdyż.
    Co do Ukrainy, to coraz więcej ludzi pojmuje, jak nas 'Zachód' postrzegał za komuny.

    Również coraz więcej ludzi pojmuje jak nas Zachód postrzegał podczas IIWŚ: to nie nasza wojna, Polacy nie są bez winy i zapewne sprowokowali Niemców i Rosjan, zbyt dużo wydajemy na pomoc, nasze kontakty gospodarcze i krótkookresowe interesy są najważniejsze, itp. Czyli to samo co teraz piszą (również niektórzy w Polsce) o wojnie z Kacapią
  • MAGAtsy będą próbowały wygrać pod tymi hasłami wybory.
  • peterman napisal(a):
    MAGAtsy będą próbowały wygrać pod tymi hasłami wybory.
    W Davos zamkli Poso - tak a proposo.
  • loslos
    edytowano May 2022
    peterman napisal(a):
    MAGAtsy będą próbowały wygrać pod tymi hasłami wybory.
    Coś nie tak jest z amerykańską głową. Jedni postrzegają światową politykę w miarę realistycznie za to mają kompletne odbicie na punkcie aborcji i zboczeń. Drudzy z tym generalnie nie mają problemów ale w centrum świata umieszczają Izrael i kompletnie świrują na punkcie Iranu, rzeczywistych zagrożeń nie widząc. Żeby było śmieszniej - amerykańskiej miłości Izrael nie odwzajemnia, choćby dlatego, że Rosjanie (żadni tam rosyjscy Żydzi tylko Rosjanie) stanowią tam liczną i wpływową mniejszość.
  • los napisal(a):
    peterman napisal(a):
    MAGAtsy będą próbowały wygrać pod tymi hasłami wybory.
    Coś nie tak jest z amerykańską głową. Jedni postrzegają światową politykę w miarę realistycznie za to mają kompletne odbicie na punkcie aborcji i zboczeń. Drudzy z tym generalnie nie mają problemów ale w centrum świata umieszczają Izrael i kompletnie świrują na punkcie Iranu, rzeczywistych zagrożeń nie widząc. Żeby było śmieszniej - amerykańskiej miłości Izrael nie odwzajemnia, choćby dlatego, że Rosjanie (żadni rosyjscy Żydzi tylko Rosjanie) stanowią tam liczną i wpływową mniejszość.
    dokładnie, groch z kapustą
  • trep napisal(a):
    peterman napisal(a):
    MAGAtsy będą próbowały wygrać pod tymi hasłami wybory.
    W Davos zamkli Poso - tak a proposo.
    Na niecałą godzinę chyba. Niestety.
  • los napisal(a):
    peterman napisal(a):
    MAGAtsy będą próbowały wygrać pod tymi hasłami wybory.
    Coś nie tak jest z amerykańską głową. Jedni postrzegają światową politykę w miarę realistycznie za to mają kompletne odbicie na punkcie aborcji i zboczeń. Drudzy z tym generalnie nie mają problemów ale w centrum świata umieszczają Izrael i kompletnie świrują na punkcie Iranu, rzeczywistych zagrożeń nie widząc. Żeby było śmieszniej - amerykańskiej miłości Izrael nie odwzajemnia, choćby dlatego, że Rosjanie (żadni tam rosyjscy Żydzi tylko Rosjanie) stanowią tam liczną i wpływową mniejszość.
    W tzw. punkt.
  • trep napisal(a):
    peterman napisal(a):
    MAGAtsy będą próbowały wygrać pod tymi hasłami wybory.
    W Davos zamkli Poso - tak a proposo.
    E?
  • Kurde, ja nawet nie wiem, co to za pan. Chyba o nim słyszałem, ale już nawet nie pamiętam, do jakiej szufladki powinienem go wrzucić.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde, ja nawet nie wiem, co to za pan. Chyba o nim słyszałem, ale już nawet nie pamiętam, do jakiej szufladki powinienem go wrzucić.
    Agent CIjA, ruska onuca, troll internetowy, osobowość jutubowa, podrabiany Polak (tylko nazwisko po tatusiu, mamusia z Deep State), ekstraordynaryjne bydlę. Do wyboru, do koloru.
  • Przy czym jeszcze rok temu nie mieliśmy go za takego. Był głównym apolotegą Trumpa i agitatorem w kompanii wyborczej - a że my kibicowaliśmy w macie Oranż Menowi, to i Poso lubiliśmy. Do tego zachwalał polske pierogi.

    Dopiero wojna zrzuciła maskę.
  • peterman napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde, ja nawet nie wiem, co to za pan. Chyba o nim słyszałem, ale już nawet nie pamiętam, do jakiej szufladki powinienem go wrzucić.
    Agent CIjA, ruska onuca, troll internetowy, osobowość jutubowa, podrabiany Polak (tylko nazwisko po tatusiu, mamusia z Deep State), ekstraordynaryjne bydlę. Do wyboru, do koloru.
    Panie! To sze nie mieści w żadna rubryka!
  • edytowano May 2022
    trep napisal(a):
    Przy czym jeszcze rok temu nie mieliśmy go za takego. Był głównym apolotegą Trumpa i agitatorem w kompanii wyborczej - a że my kibicowaliśmy w macie Oranż Menowi, to i Poso lubiliśmy. Do tego zachwalał polske pierogi.

    Dopiero wojna zrzuciła maskę.
    To coś jak z Kurskim... Przypadkiem też Jackiem.
  • A co z Kurskim?
  • Otuszto, podbijam pytanko. Że bydlę to wiadomo było od dawna, ale znosiliśmy go cierpliwie, bo to "nasze" bydlę. Nie śledzę, co mu się odmieniło.
  • Też nie wiem co z Kurskim, ale kto znosił, ten znosił. Tłumaczenia że "nasze bydlę" nie kupuję.
  • edytowano May 2022
    Przemko napisal(a):
    A co z Kurskim?
    W sensie "bydlak którego jednak lepiej mieć po naszej stronie".

    W przypadku Posobieca analogia straciła jednak ważność.
  • Ukraina pozbywa się resztek wpływu kulturowego Rosji:
    https://www.kyivpost.com/post/11898
  • polmisiek napisal(a):
    Ukraina pozbywa się resztek wpływu kulturowego Rosji:
    https://www.kyivpost.com/post/11898
    Eparchie kościoła greckokatolickiego w Polsce: przemysko-warszawska, wrocławsko-koszalińska i olsztyńsko-gdańska, podobnie jak cerkiew grekokatolicka w Ukrainie rezygnują z używania kalendarza juliańskiego. Poinformowano, że zmiany wejdą w życie od 1 września 2023 roku, czyli od rozpoczęcia nowego roku liturgicznego w obrządku tego kościoła.
    https://www.tvp.info/66082603/efekt-agresji-rosji-na-ukraine-eparchie-kosciola-greckokatolickiego-rezygnuja-z-uzywania-kalendarza-julianskiego
  • Ale to katolicy. A prawosławne kościoły?
  • Ruski rok na to czekalismy...
  • 'Dzięki' ruskim może okazać się, że federacja ziem I Rzeczypospolitej, w zmienionej konfiguracji znowu stanie się jednym.
  • Ewentuakny wpływ zdrowej części (tj. tej niemoskiewskiej) duchowości wschodniej też bardzo przyda się naszemu chrześcijaństwu, mocno zainfekowanemu pseudoracjonalną "kombinatoryką" spekulatywną, która doprowadziła m in. do powstania modernizmu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.