Skip to content

Pogoda

24

Komentarz

  • Od pn-zach (czyli od Wawy) coś nadciąga. Chyba będzie "wesoła noc".
  • U mnie burza z piorunami, ale po kwadransie minęło.
  • W końcu tylko trochę popadało.
  • W Gorcach o 20 było 6 stopni na ok 900m npm
  • edytowano 13 February

    Idę ci ja dziś zepsem łąkową ścieżką, w zimowej kurtce jak przystało na luty i wtem! - słyszę dziwny krzyk jakby kota albo psa, rozglądam się wokół za jakimś zwierzem i nic- pusto. Tytus nastawił uszy i też słuchał co się dzieje. Spojrzałam na niebo a tam - klucz żurawi :-)
    Za kluczem leciały dwa odłączone ptaki i to one wrzeszczały.
    Patrzyłam jak doganiały eskadrę i jak pięknie włączyły się do klucza.
    Przepiękny widok, bo to zapowiedź wiosny.
    Oby nie zmarzły na rozlewiskach!

  • Szpaki, kosy i sikorki już pięknie kwilą. Tulipany i krokusy już wychodzą z ziemi. Wiosna! Lofciam globcio.

  • a u nasz minusz czy dziś

  • edytowano 14 February

    U nas +1 rano i wiosenne słońce.

  • Chce się Ż.

  • @trep powiedział(a):
    Szpaki, kosy i sikorki już pięknie kwilą. Tulipany i krokusy już wychodzą z ziemi. Wiosna! Lofciam globcio.

    Od już dwóch tygodni (ptaki śpiewają).
    (Mazurki (wróble polne), bogatki (sikorki) i szpaki mam dosłownie pod oknem, na tarasie (rozłożysta trzmielina), szpaki na trawniku i pod bukszpanami (gdzie przeszukują szyszki (przyniesione z Kalwarii).

    Dziś (czw. 15 lutego 2024) było 12 stopni ciepła! Choć przymrozek ranny wczoraj.

  • U mnie stokrotki zakwitły! Serio!
    Maki (polne, dzikie) już są na 3 cm wysokie. Cztery dni temu chmurki owadów na wysokości ok. 1 metra.

    W zeszłym roku o tej porze były wciąż minusowe temperatury, a piki minus 15 st. tydzień temu.

  • U mnie już od ok tygodnia ptaki śpiewają

  • edytowano 16 February

    A dziś (piątek 16. lutego) 15 stopni celcjusza (w ciemiu, a słońce pięknie świeci)!
    Miesiąc luty to zwykle był najzimniejszy miesiąc w roku.

  • Gnój przysłał fotę jak to dziś hołmofisował na balkonie w krótkim rękawku. Pięknie.

  • angelska zima, w wilgotnej Wawie, zimno jeszcze mocniej łazi po kościach, mimo dodatnich temperatur zakładam zimową kutkę

  • Pierwszy zakwinięty krokusik:

    I pierwsze poobiednie werandowanie na słoneczku:

  • Osobę podejrzewam o znajomość, a kocisko jak się patrzy widzę.

  • kocisko termoforyczne

  • Propsy za kota!

  • edytowano 19 February

    Dwa tygodnie temu "wyszły" stokrotki i liscie maków (polne, mam co roku łąkę makową).
    Fotki z dziś, pochmurnie, mokro (mży co jakiś czas), pon. 19. lutego 2024

    boćwina/ burak liściowy
    burak liściowy, boćwina

    stokrotka
    stokrotka

  • Nigdy nie sądziłem, że boćwina jest taka podobna do stokrotki.

  • @trep powiedział(a):
    Nigdy nie sądziłem, że boćwina jest taka podobna do stokrotki.

    ... poprawiłem ;)

  • I wdziękiem.

  • Mnie się to wszystko teraz podoba, latam sobie na rowerze z synem, jest miło i ciepło. Ale jak Pilica jeszcze trochę podeschnie, to się skończy kajakowanie.

  • Będzie co będzie, nie mamy na to za bardzo wpływu, ale nie jestem stuprocentowo przekonany, że w chwili gdy możemy się z jednej okoliczności się radować musimy zamartwiać się inną, której jeszcze nie ma.

    Moja wątpliwość jest jednocześnie zgodna z Szawłowym: "Za wszystko dziękujcie!".

  • @Kuba_ powiedział(a):
    Mnie się to wszystko teraz podoba, latam sobie na rowerze z synem, jest miło i ciepło. Ale jak Pilica jeszcze trochę podeschnie, to się skończy kajakowanie.

    Najzimniejszy miesiąc w roku a jest 15 stopni, Afryka subsaharyjska za moment nie będzie się nadawała do życia i ci ludzie będą gdzieś migrować.

  • Ja tam przyjmę z otwartymi ramionami. Kto wie, może dzięki nim odrodzi się Polska? Mnie przynajmniej bliżej do czarnych Maurzynów niż do wyborców PO.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.