Skip to content

Czy 40 lat to jest jakiś wstydliwy przełom ?

2

Komentarz

  • Napijmy się!

    Ja w tym tygodniu mam pogrzeb, więc przekładam.
  • Ech jak nie idzie, to nie idzie. W takim razie bezkarnie zamkną nam Chmielarnię na Marszałkowskiej, to może u wędkarzy zobaczymy się?
  • Gdziekolwiek
  • No jeszcze kategoria wiekowa w zawodach się zmienia, co pozwala mile osłodzić fakt przesuwania się do ariergardy w wynikach generalnych.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    ... dla normalnego człowieka to jedynie okazja do imprezy.
    Napijmy się! :)
  • Mała żonka (41) u ginekologa: - W tym wieku... Kwalifikuję jako ciążę zagrożoną.

    Mała żonka (48) u onkologa: - Pani jest bardzo młoda, więc leczenie...

    ;)
  • Mieszkając na Merkurym miałbyś ponad 200 lat a na Neptunie ledwie 2 miesiące z hakiem.
  • Faceci są z Marsa!
  • 26 lat i ciut.
  • Po 40 przestaje działać metoda samoleczenia. Tzn już nie przechodzi samo po 3 dniach .
  • Zależy co się pije.
  • edytowano January 2022
    Tu dobra rada proroka Izajasza i św. Alfonsa Liquori, którego od pewnego czasu czytuję i polecam:

    "Rozporządź domem twoim, bo umrzesz i nie będziesz żył"
  • MarianoX napisal(a):umrzesz i nie będziesz żył
    A kto umarł, ten nie żyje.

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W takim razie bezkarnie zamkną nam Chmielarnię na Marszałkowskiej
    ale jakto?

  • Jedyny który zauważył konkret.
  • fatuswombatus napisal(a):
    Ja ja bym chciał miec taki problem
    :)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
    Ja tez. To bylo tak dawno.

    Nawet wszystkich dzieci jeszcze sobie do 40-tki nie skompletowalem. A teraz najmlodszy juz jest ode mnie wyzszy...

    Tak ze ten teges. 40tka to koniec szczeniectwa.
  • Domino napisal(a):
    Mazeł tow!
    Będzie dobrze, ja wspominam te lata całkiem nieźle.
    Tylko jeśli Kolega uprawia jakies sporty, to proponuję z nimi nie
    przesadzać. Mówię niestety z własnego bolesnego doświadczenia.
    Po 40-tce facetom leci sciegno achillesa przy zbyt duzych obciazeniach. Bratu sie to poltora roku babralo. Radze uwazac.
  • Zima napisal(a):
    Domino napisal(a):
    Mazeł tow!
    Będzie dobrze, ja wspominam te lata całkiem nieźle.
    Tylko jeśli Kolega uprawia jakies sporty, to proponuję z nimi nie
    przesadzać. Mówię niestety z własnego bolesnego doświadczenia.
    Po 40-tce facetom leci sciegno achillesa przy zbyt duzych obciazeniach. Bratu sie to poltora roku babralo. Radze uwazac.
    To prawda, nawet niekoniecznie z powodu nadwagi chociaż to jest główna przyczyna.
  • 40 to początek drugiego etapu młodości.
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Po 40 przestaje działać metoda samoleczenia. Tzn już nie przechodzi samo po 3 dniach .
    Kwestia podejścia do problemu. Mam 67 lat i przeczekuję każde "bolenie". Chyba samoleczenie działa?
  • Zima napisal(a):
    Domino napisal(a):
    Mazeł tow!
    Będzie dobrze, ja wspominam te lata całkiem nieźle.
    Tylko jeśli Kolega uprawia jakies sporty, to proponuję z nimi nie
    przesadzać. Mówię niestety z własnego bolesnego doświadczenia.
    Po 40-tce facetom leci sciegno achillesa przy zbyt duzych obciazeniach. Bratu sie to poltora roku babralo. Radze uwazac.
    To b. ważna informacja, dziękuję. Czy odchodzi o nadmierne dźwiganie czy też o zwykłe np. bieganie (bez jakiś wyskoków typu koszykówka)?
  • MarianoX napisal(a):
    Zima napisal(a):
    Domino napisal(a):
    Mazeł tow!
    Będzie dobrze, ja wspominam te lata całkiem nieźle.
    Tylko jeśli Kolega uprawia jakies sporty, to proponuję z nimi nie
    przesadzać. Mówię niestety z własnego bolesnego doświadczenia.
    Po 40-tce facetom leci sciegno achillesa przy zbyt duzych obciazeniach. Bratu sie to poltora roku babralo. Radze uwazac.
    To b. ważna informacja, dziękuję. Czy odchodzi o nadmierne dźwiganie czy też o zwykłe np. bieganie (bez jakiś wyskoków typu koszykówka)?
    O wszystko, można uszkodzić (no, zapalić, ale mnie już pobolewa od sierpnia) ścięgno podbiegając do autobusu, wnosząc po schodach jakiś ciężar, biegając z tym samym tempem co rok temu.
  • Ale faktem jest, że jak się nie biega, to ciężej uszkodzić.
  • Cyrylica napisal(a):
    SigmundvonBurak napisal(a):
    Po 40 przestaje działać metoda samoleczenia. Tzn już nie przechodzi samo po 3 dniach .
    Kwestia podejścia do problemu. Mam 67 lat i przeczekuję każde "bolenie". Chyba samoleczenie działa?
    Mam tak samo. Wiek prawie też. Zresztą problem nie leży w kalendarzu a w głowie.
  • Do Achilesowców:

    Dwugłowe łydki i płaszczkowate rozciągać natentychmiast, samemu albo u fizjoterapeuty.

    Czasem pomaga okład z mieszanki jodyny z aspiryna/polopiryną.

    Herbata z Gojnika przez 3 m-ce codziennie.
  • Cyrylica napisal(a):
    ...przeczekuję każde "bolenie". Chyba samoleczenie działa?
    ;)

  • Przemko napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Zima napisal(a):
    Domino napisal(a):
    Mazeł tow!
    Będzie dobrze, ja wspominam te lata całkiem nieźle.
    Tylko jeśli Kolega uprawia jakies sporty, to proponuję z nimi nie
    przesadzać. Mówię niestety z własnego bolesnego doświadczenia.
    Po 40-tce facetom leci sciegno achillesa przy zbyt duzych obciazeniach. Bratu sie to poltora roku babralo. Radze uwazac.
    To b. ważna informacja, dziękuję. Czy odchodzi o nadmierne dźwiganie czy też o zwykłe np. bieganie (bez jakiś wyskoków typu koszykówka)?
    O wszystko, można uszkodzić (no, zapalić, ale mnie już pobolewa od sierpnia) ścięgno podbiegając do autobusu, wnosząc po schodach jakiś ciężar, biegając z tym samym tempem co rok temu.

    Ło, dobrze że tego nie wiedziałem będąc już po 40tce, grając w nogę co tydzień, czasem machając ciężarami, a nawet bijąc ostatnio rekord prędkości na nartach:)

    Ogólnie to nie wiem kiedy co następuje, ale wiem że kumpel rocznika '76 jest wytrzymały, szybki, a do tego poza graniem jak i ja co tydzień (bo gramy razem) nic ponad to nie robi (to już ja coś robię).

    Nie ma tragedii - ale:
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Do Achilesowców:

    Dwugłowe łydki i płaszczkowate rozciągać natentychmiast
    Rozciąganie bardzo przydatnym jest, a jak siedząca praca, to wręcz konieczne.
  • Mania napisal(a):
    40 to początek drugiego etapu młodości.
    Noji czasem niektórzy, bo niektóre żadziej, rozglądają się za młodszym modelem partnera
  • christoph napisal(a):
    Mania napisal(a):
    40 to początek drugiego etapu młodości.
    Noji czasem niektórzy, bo niektóre żadziej, rozglądają się za młodszym modelem partnera
    Niektóre żadziej za młodszym, ale częściej za zasobniejszym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.