Skip to content

Zdjęcie dnia

1121122124126127241

Komentarz

  • Z tt, na fb istnieje grupa "jestem gorszego sortu". Zrzut zrobiony i podany, wątpię aby ktoś sobie tyle trudu zadał aby fabrykować czyjeś dane bo to nawet odpowiedzialnością karną grozi.
    Ktoś kto się podpisuje imieniem i nazwiskiem pod takimi tekstami raczej normalny nie jest.
  • Maria napisal(a):
    Daj spokój. Nie chodzi o księdza.
    Rafał napisal(a):
    No ale o przykład chodzi. Trzeba świadczyć.
    Ja nie mam do PADa jakiś złych emocji. I nie pachnie mi tu fałszem, jak w przypadku zdjęć Tuska (z rodziną przy domowym ołatrzyku np.)

  • Jak nie jak tak? Cały Pąprezidą jest zrobiony z fałszu. W gębie to ojczyzny nikt więcej nie ma ale w działaniu wykazuje się zawziętością przeciw polskim patriotom i uwielbieniem komuchów. Przypomina w tym Krzaklewskiego.
  • ...chodzi mi o tę konkretną sytuację na powyższym zdjęciu.
  • edytowano June 2019
    A Krzaki też był taki? To już dawno więc nie pamiętam. Inne rzeczy że był z Buzkiem, a to fatalnie. Że był bufonem i palantem to inna rzecz.
  • romeck napisal(a):
    ...chodzi mi o tę konkretną sytuację na powyższym zdjęciu.
    Jak kto jest oszustem, nie wierzy mu się nawet, jak mówi prawdę.
  • los napisal(a):
    romeck napisal(a):
    ...chodzi mi o tę konkretną sytuację na powyższym zdjęciu.
    Jak kto jest oszustem, nie wierzy mu się nawet, jak mówi prawdę.
    A to błąd.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Może takie podejście jest nie dość szlachetne i to tylko wtedy, jeśli szlachetność utożsamiamy z pierdołowatością. Głupie w żadnym razie nie jest. Generalnie im się mniej wierzy ludziom tym lepiej.
  • Och, jaki Kolega profesor nienowoczesny. A gdzie kapitał zaufania społecznego który daje naszym mentorom ze starej UE taką niesamowitą delikatną siłę (soft power)? To u barbarzyńców człowiek człowiekowi wilkiem, ale przecież nie w społeczeństwie otwartym.
  • Tusk powiedział, że przed kapłanami nie klęka. Duda pokazał, że przed świętym kapłanem się klęka.
    Ten kapłan jest w stanie łaski uświęcającej.
  • los napisal(a):
    Może takie podejście jest nie dość szlachetne i to tylko wtedy, jeśli szlachetność utożsamiamy z pierdołowatością. Głupie w żadnym razie nie jest. Generalnie im się mniej wierzy ludziom tym lepiej.
    Gdyby tak każdy myślał, nie powstałby Kościół. Chrystusowy.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • To chyba za daleko idące stwierdzenie. Los stwierdził fakt. Oszustowi się nie ufa. Ze zwykłej ostrożności - to roztropne. Nie ma podstaw zakładać że mówi prawdę bo to może okazać się zbyt kosztowne i niebezpieczne. Na jakiej podstawie tak zakładać? Doświadczenie mówi co innego. Zaufanie nie jest bezwarunkowe i nie należy się każdemu. To błąd i nieuprawnione żądanie. Wiarygodności trzeba dowieść. Obcego sprawdzamy i kierujemy się zasadą ograniczonego zaufania. Czemu oszust miałby mieć większe prawa? Chrześcijanin wybacza i nie mści się, ale to nie znaczy że się ma specjalnie narażać.
  • Tak. To nieroztropne.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    los napisal(a):
    Może takie podejście jest nie dość szlachetne i to tylko wtedy, jeśli szlachetność utożsamiamy z pierdołowatością. Głupie w żadnym razie nie jest. Generalnie im się mniej wierzy ludziom tym lepiej.
    Gdyby tak każdy myślał, nie powstałby Kościół. Chrystusowy.
    Ufaj Bogu a nie ludziom.
  • ZAGADKA
    Kogo pokoloryzował grafik Mirosław Szponar?
    (zdjęcie z 1926 roku)

    image:)

    jak to zna jego konto na twitterze, to pestka)
  • Pan Antoni?
  • christoph napisal(a):
    Pan Antoni?
    prawda? pierwsze wrażenie!
    (przypominam, to jest fotka z 1926 roku, nie z 2026)
  • Wiem, ale nie będę psuć zabawy.
    Czoło ma ojca :)
  • Wygląda trochę jak Franciszek Pieczka..
  • wygląda jak ktoś z Familii
  • A co on ma pod szyją? Strasznie skręcony krawat? Strasznie skręconą muszkę? Coś czego nazwy nie znam? Pytania mnożą się jak homiki.
  • To zawstydzony krawat. Schował sie
    Albo bawi się w chowanego
  • Pigwa napisal(a):
    Wiem, ale nie będę psuć zabawy.
    Czoło ma ojca :)
    szukajcie, bo odpowiedź jest ciekawa, a podpowiedź w moim poście ze zdjeciem
  • edytowano June 2019
    los napisal(a):
    A co on ma pod szyją? Strasznie skręcony krawat? Strasznie skręconą muszkę? Coś czego nazwy nie znam? Pytania mnożą się jak homiki.
    Drugiego ogonka nie widać. To fantazyjnie wiązana kokarda. Podobną ma na jednej z fotografii Sienkiewicz.

    image
    https://api.culture.pl/sites/default/files/images/culture.pl/henryk_sienkiewicz_polony_1211.jpg

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • romeck napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Wiem, ale nie będę psuć zabawy.
    Czoło ma ojca :)
    szukajcie, bo odpowiedź jest ciekawa, a podpowiedź w moim poście ze zdjeciem
    Ja już wiem :)
    Ale nie psuję zabawy.
    Inicjały pokolorowanego, to W M.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Walenty?
  • christoph napisal(a):
    Walenty?
    Nie. Słowiańskie imię.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano June 2019
    Wacław, Władysław, Włodzimierz, Wojciech, że zacznę eliminację od popularnych. Trafiłam? 8->
  • =))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano June 2019
    No co się chichrasz, wiesz ile jest słowiańskich imion na W?!
    Przecież nie Włodzimierz Majakowski, bo za stary.
    No chyba, że ojciec.

    A to Polak jest na tem portrecie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.