Skip to content

Zdjęcie dnia

1124125127129130241

Komentarz

  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Są w stanie przyjąć tylko podany brudną łopatą prymitywny przekaz dnia. Ordynarność przekazu bije po oczach, uszach i pewnie nosach. Gromady owłosionych, spoconych, wrzeszczących facetów w różowych rajtuzach i tęczowych tiulach są dla nich symbolem miłości. Toż to jest tak absurdalne że musi być specjalnie. O co chodzi z tą estetyką? Mamy się do tego wdrażać czy co?
    Nie,trzeba czytać klasykow i doceniać "Potęgę smaku"

    (...)
    Zaiste ich retoryka była aż nazbyt parciana
    (Marek Tulliusz obracał się w grobie)
    Łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy
    Dialektyka oprawców żadnej dystynkcji
    W rozumowaniu składnia pozbawiona
    Urody koniunktiwu
    (...)
    Nasze oczy i uszy odmówiły posłuchu
    Książęta naszych zmysłów wybrały dumne wygnanie
    To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
    Mieliśmy odrobinę niezbędnej odwagi
    Lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku tak smaku
    (...)

    Dzięki za cytat. Mnie się jednak rozchodzi po co i dlaczego tak oni robią?
  • edytowano June 2019
    Rafał napisal(a):
    Dzięki za cytat. Mnie się jednak rozchodzi po co i dlaczego tak oni robią?
    Rewolucyjny zapał: ich albo ich mocodawców.
    EDIT: A może po prostu już wiedzą, że mają mało czasu i idą na rympał w nadziei, że jeszcze coś się uda wyszarpać.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Otis, Otis. Co za głomb.
    I pedał.
  • qizqiz
    edytowano June 2019
    Mania napisal(a):
    Gdyby nie policja, to by wczoraj zboczeńcy sp....lali z Jasnej Góry bez zębów, z obitymi d...mi.
    Te głąby z LGBT nie wiedzą na co się porwali.
    Gdybym był lewakiem, to akurat na Jasnej Górze najbardziej bym się bał podskakiwać. Ja rozumiem, że są odważni przy pomnikach smoleńskich, na grobach... Ale Jasna Góra? Tysiące pątników, z całego świata, na dużej adrenalinie emocjonalnej. Mało policji, straż jasnogórska, właściwie teren eksterytorialny. Albo wąskie uliczki, mury, zakamarki, albo otwarty parking pełen radiomaryjnej piechoty. Wciry gwarantowane.
    Komuchy straciły jakikolwiek instynkt samozachowawczy.
  • im chyba zależy na starciu
    Może, nie im ale ich mocodawcom zależy na jakiejś większej rozróbie

  • qiz napisal(a):
    Komuchy straciły jakikolwiek instynkt samozachowawczy.
    Jak widać - nie utraciły. Włos im z głowy nie spadł.

  • Mania napisal(a):
    Gdyby nie policja, to by wczoraj zboczeńcy sp....lali z Jasnej Góry bez zębów, z obitymi d...mi.
    Te głąby z LGBT nie wiedzą na co się porwali.
    też bym nakopał do dpupy, ale to chyba nie po krześcijańsku
  • No to im w końcu dokopcie. Albo przynajmniej obrzućcie zgniłymi jajami...
    Bo mnie się już rzygać chce od tych wpisów.
  • ethanol napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Gdyby nie policja, to by wczoraj zboczeńcy sp....lali z Jasnej Góry bez zębów, z obitymi d...mi.
    Te głąby z LGBT nie wiedzą na co się porwali.
    też bym nakopał do dpupy, ale to chyba nie po krześcijańsku
    Po buddyjsku zdecydowanie nie. Z chrześcijaństwem nie jest już tak prosto.

    Rózeczką Duch Święty dziateczki bić radzi
    Rózeczka dziateczkom nigdy nie zawadzi

    Rózeczka napędza rozumu do głowy
    Uczy paciorka, oducza złej mowy

    Rózeczka, choć bije, nie połamie kości
    Dziatki hamuje od wszelakiej złości
  • ethanol napisal(a):
    im chyba zależy na starciu
    Może, nie im ale ich mocodawcom zależy na jakiejś większej rozróbie

    Dokładnie o to chodzi. Znowu Zachód ma uznać że Polska to kraj barbarzyński i panuje tu przemoc. Wydaje się że tym razem można im dać to czego oczekują.
  • Maria napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Komuchy straciły jakikolwiek instynkt samozachowawczy.
    Jak widać - nie utraciły. Włos im z głowy nie spadł.

    To bardzo dobrze, że im nie spadł włos, jak mnie się zdaje. Bardzo by chciały mieć pedalskiego menczennika - a taki wuj.
  • Maria napisal(a):
    No to im w końcu dokopcie. Albo przynajmniej obrzućcie zgniłymi jajami...
    Bo mnie się już rzygać chce od tych wpisów.
    +1
  • edytowano June 2019
    Maria napisal(a):
    No to im w końcu dokopcie. Albo przynajmniej obrzućcie zgniłymi jajami...
    Bo mnie się już rzygać chce od tych wpisów.
    A nie nie koleżanko, to tak nie działa. Zbyt wygodnie się żyje. Każdego typu akcja wiąże się z prawdopodobieństwem kłopotów, zatrzymaniem, zeznaniami, jakąś sprawą sądową, problemami w pracy itp. Na 10 razy może się uda 9 bez konsekwencji, ale jeżeli ten raz będzie za pierwszą próbą ? Po co to komu ? Szczególnie, że wszystko na kursie i ścieżce, Jaro za nas wszystko zrobi.

    Tak to działa i nie ma co się dziwić. Wyrugowaliśmy przemoc ze społeczeństwa, państwo działa bardzo nerwowo i radykalnie za jakiekolwiek naruszenia nietykalności cielesnej. Akurat to zostało zrobione celowo, właśnie dla takich sytuacji jak obecnie mamy w Polsce. 10 zdeterminowanych średnio sprawnych chłopów może rozpierdolić całą pedalską paradę. Ale nikt nie podejmie wyzwania, bo kara będzie okrutna. Ale najważniejsze - wydaje się, że można tą wojnę wygrać bez przemocy. Pytanie jednak czy na pewno można pozostawiam otwarte.

  • Maria napisal(a):
    No to im w końcu dokopcie. Albo przynajmniej obrzućcie zgniłymi jajami...
    Bo mnie się już rzygać chce od tych wpisów.
    Proszę tak nie mówić. Wszystko się zdarzyć może. U nas na wsi po sąsiesiedzku znajduje się "międzynarodowy dom spotkań młodzieży". Trzy tygodnie temu. Msza niedzielna w małym u nas kościółku jest w sobotę o 17 - wiadomo, parafia spora, proboszcz dobrodziej się nie rozerwie. No i przy ogłoszeniach parafialnych zjawiło się stadko nawalonej młodzieży. Ledwo parafianki zapobiegły, literalnie mężów za ręce łapiąc, młodziankowie przestraszeni uciekli. A gdyby na pielgrzymkę męską trafiło - obawiam się, że nie mam wątpliwości. Niech nas Pan Bóg broni od używania siły na przedpolu.
  • Bo oczywiście krzywda by się straszna młodziankom stała, gdyby im ręce ojców skórę przetrzepały...
    Eeech,...

    Chociaż dobre i to, że przestraszeni zwiali. Mogło być gorzej. Mogli parafianie zwiewać.
  • Polacy są niezdolni do jakiejkolwiek konfrontacji fizycznej. W sąsiednim wątku byli wyśmiewani Francuzi ale czy wyobrażacie sobie w Polsce takie zamieszki jak Żółtych Kamizelek? Myślę, że momentem przełomowym, było wyciągniecie przez ochronę Starucha z gniazda na Legii, po okrzykach "jeszcze jeden" po śmierci Waltera.

    Oficjalną doktryną państwa jest "żołnierzyzm wyklętyzm", ale o ile zabijanie komunistów było godne pochwały w latach '50 na Mazowszu, to zabicie komunisty w latach '90 w RPA jest zwykłym morderstwem.

    Jorge ma rację ale pomija jeszcze jeden aspekt. Mianowicie kompletne osamotnienie Sprawcy i potępienie ze wszystkich stron. Od Kościoła po dziennikarzy. A osoby, które w sercu by takiego sprawcę popierały nawet nie wpadną na to, że wagon fajek do puchy wysłać.
  • Na wczorajszej akcji się nie skończy, jakaś LGBTówka zapowiedziała, że "zdobędą Jasną Górę". Być może zrobią to sprytniej, nie z tęczowymi dekoracjami jak wczoraj, ale podstępem, a wtedy dojdzie do fizycznej konfrontacji.
  • Przecież już to zrobili. Oblali farbą Wizerunek Matki Bożej.. Zły panicznie boi się kolejnej pielgrzymki Królowej Polski, bo wie, jaki był skutek pierwszej. W tej chwili jednak nie ma kardynała Wyszyńskiego. A ci, którzy mają być jego następcami, zachowują się jak wrogowie. Nie ma pasterza, to jest problem. Nie brak odwagi
  • Mania napisal(a):
    Na wczorajszej akcji się nie skończy, jakaś LGBTówka zapowiedziała, że "zdobędą Jasną Górę". Być może zrobią to sprytniej, nie z tęczowymi dekoracjami jak wczoraj, ale podstępem, a wtedy dojdzie do fizycznej konfrontacji.
    Good news. Albo katabasy w końcu zauważą, że całkiem dosłownie zagrożone jest ich ukochanie życie doczesne (w inne nie wierzą) albo pozbędziemy się co do nich złudzeń.
  • KAnia napisal(a):
    Przecież już to zrobili. Oblali farbą Wizerunek Matki Bożej.. Zły panicznie boi się kolejnej pielgrzymki Królowej Polski, bo wie, jaki był skutek pierwszej. W tej chwili jednak nie ma kardynała Wyszyńskiego. A ci, którzy mają być jego następcami, zachowują się jak wrogowie. Nie ma pasterza, to jest problem. Nie brak odwagi
    I to jest genialne wyjście: kolejna Pielgrzymka Matki Boskiej Częstochowskiej. A hierarchów dużego formatu nie brak. Choćby Arcybiskup Jędraszewski. Jasne że takich jak Prymas Wyszyński czy Święty Jan Paweł II nie ma co się spodziewać co pokolenie, ale modlić się o takich można i trzeba. No i Jezus Chrystus nie zbudował Kościoła na tytanach tylko na zwykłych ludziach którym dał Ducha Świętego.

    A przy okazji - za dwa dni Boże Ciało. Będą z pewnością prowokacje. Czy zna Koleżeństwo jakieś zalecenia na wypadek takowych? Niestety u mnie w parafii jak zwykle wszystko na żywioł i wiarę w Opatrzność Bożą. Jasne że trzeba ale samemu tez dobrze byłoby być przygotowanym. Mój krąg w tym roku odpowiada za jeden ołtarz i pewnie, jak co roku, będę niósł baldachim.
  • romeck napisal(a):
    ZAGADKA
    Kogo pokoloryzował grafik Mirosław Szponar?
    (zdjęcie z 1926 roku)

    image:)

    jak to zna jego konto na twitterze, to pestka)
    image
    Helena MICKIEWICZÓWNA (1864-1896)
    córka Władysława Mickiewicza i Heleny z Malewskich, wnuczka Adama Mickiewicza - Portret na łożu śmierci, [Paryż?] 1896
    fotografia 16,0 x 23,3 cm, naklejana na karton z epoki o złoconych krawędziach (20,8 x 26,7 cm);
    U dołu dedykacja skreślona ręką Kazimiery z Winklerów Władysławowej Korzeniowskiej: H M / + 15go września 1896 / Józefowi Korzeniowskiemu / od Matki.

    Cena wywoławcza: 100 zł
    Estymacja:
    Składając zlecenie zgadzasz się na
    Warunki Sprzedaży

    Zdjęcie przedstawia zmarłą wnuczkę Adama Mickiewicza ubraną w białą szatę i przystrojoną kwiatami. Dokładna data zgonu nie była znana autorowi biogramu Władysława Mickiewicza w Polskim Słowniku Biograficznym. Cenny dokument ikonograficzny do historii rodziny narodowego wieszcza.
    Stan bardzo dobry.

    https://live.artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/ze-zbiorow-kolekcjonera-aukcja-wyprzedazowa-896af8a1-8b08-44e6-b508-6147504658bb?dzielo=106_helena_mickiewiczowna_1864-1896
  • edytowano June 2019
    image
    Jak Prezydentowa Kwaśniewska z Kuną i Żaglem
    Jak zdjęcie ze Skokiem Wołomin
  • Mało bywały jestem. Co to za lejdi?
  • edytowano June 2019
    Jak kiedyś Potocka tak dziś Sapieha po mezu
    Pozew rozwodowy już zlozony
    I powodem nie jest ta fotka
  • edytowano June 2019
    christoph napisal(a):
    Jak kiedyś Potocka tak dziś Sapieha po mezu
    Pozew rozwodowy już zlozony
    Od kiedym obejżał ten film gdzie prezentowana jest na chłopski rozum teoria matematyczna o powiązaniach rodzinnych ludzi:

    ...to koneksje książęco szlacheckie uznaję za bezcelowe. ;)

    Film w skrócie: wszyscy jesteśmy spokrewnieni ze starożytnymi władcami jak np. Karol Wielki. Im bardziej starożytny tym wieksza pewność pokrewieństwa.
  • wojtek napisal(a):
    tym wieksza pewność pokrewieństwa.
    Nualesz chibasz po biblijnemusz to szyskie jezdeźwa dzieckamy danegusz Adama zes Ewo.

    A znowusz po naukowemusz - to szyskie jezdeźwa Murzynamy afrykanskiemy.

    Ja ino dodawem isz mojemy pszodkamy beli te Murzyny, kture piersze gnane ciekawościo globusa ziemskiegusz spierniczeli zes Afryki, kiedysz te gupsze tam sie zostali na dżewach iszby jeich lwy nie zeżerli.

  • Gnębą napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    tym wieksza pewność pokrewieństwa.
    Nualesz chibasz po biblijnemusz to szyskie jezdeźwa dzieckamy danegusz Adama zes Ewo.
    Nauka coraz bliżej Biblii ;)
  • Gnębą napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    tym wieksza pewność pokrewieństwa.
    Nualesz chibasz po biblijnemusz to szyskie jezdeźwa dzieckamy danegusz Adama zes Ewo.

    A znowusz po naukowemusz - to szyskie jezdeźwa Murzynamy afrykanskiemy.

    Ja ino dodawem isz mojemy pszodkamy beli te Murzyny, kture piersze gnane ciekawościo globusa ziemskiegusz spierniczeli zes Afryki, kiedysz te gupsze tam sie zostali na dżewach iszby jeich lwy nie zeżerli.

    To koniec świata blisko
    Znowu spierniczają z Afryki
  • edytowano June 2019
    christoph napisal(a):
    Jak kiedyś Potocka tak dziś Sapieha po mezu
    Pozew rozwodowy już zlozony
    Wraże źródło i niepoważne, człowiek również, ale rzuca promyk światła i daje punkt podparcia w sprawie rzeczonej damy.
    https://www.wykop.pl/wpis/42103125/polecam-tekst-z-nowymi-informacjami-o-angelice-jar/
  • edytowano June 2019
    bardzo ciekawe1

    ps:

    Wraże źródło i niepoważne, człowiek również, ale
    w komentach jest tez link do Wikłu i Pyzu

    https://wpolityce.pl/m/polityka/451506-pyza-i-wiklo-w-sieci-jak-sie-wkreca-w-wyzsze-sfery
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.