Skip to content

Zdjęcie dnia

1153154156158159241

Komentarz

  • Na wyścigach Formuły1 w Monza oblepili kierowców napisami BLM.
    Ktoś za to płaci, ktoś się na to zgadza.
  • AnnaE napisal(a):
    Ta szmaticzka na paticzku miała tam miejsce zgodnie z przepisami boiskowymi?
    tak, to 'sędziowska' chorągiewka!
    piłkarz z urzędu dostał żółtą kartkę (nie za lgbt), natomiast za to że najprawdopodobniej było celowe ścięcie lgbt, rozważana jest kara finansowa
  • edytowano December 2020
    romeck napisal(a):
    tak, to 'sędziowska' chorągiewka!
    piłkarz z urzędu dostał żółtą kartkę (nie za lgbt), natomiast za to że najprawdopodobniej było celowe ścięcie lgbt, rozważana jest kara finansowa
    Jakieś źródło tej informacji o rozważaniu kary finansowej? Niestety wpisanie nazwiska zawodnika i słów-kluczy w postaci "flag" czy "LGBT" nie odsyła do jakichkolwiek newsów ze strony mediów liberalno-lewicowych czy sportowych, jeno demonstruje wzmożenie po prawej stronie. Vardy często dokonuje takich celebracji gola. Ledwie ponad tydzień temu identycznie zachował się w meczu z Bragą w LE. A chorągiewka była najzwyczajniejsza w świecie.
    AnnaE napisal(a):
    Ta szmaticzka na paticzku miała tam miejsce zgodnie z przepisami boiskowymi?
    Tak, w Premier League idą po całości. Klękanie przed pierwszym gwizdkiem w geście solidarności z bandytami z BLM, tęczowe banery, teraz znowu tęczowe opaski kapitańskie...

  • Priemierligi wyspiarskiej nie da się już oglądać, podobnie jak NBA.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Priemierligi wyspiarskiej nie da się już oglądać, podobnie jak NBA.
    Ale to nie powód brexitu
  • edytowano December 2020
    Motes:
    Jakieś źródło tej informacji o rozważaniu kary finansowej?
    A, latają jakieś tweety trzykrotnie powielane, łącznie z dyscyplinarką dla bohatera...
    Motes:
    Klękanie przed pierwszym gwizdkiem w geście solidarności z bandytami z BLM
    Też na tweeta się natknąłem, że kibice, co wygwizdali i zagłuszali to klękanie, dostali gdzieś kary i zakaz wstępu na mecze...

  • Terror, panie.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Sedziowie pilkarscy od jakiegos czasu nosza różowe koszulki.
    Wydaje mi wie to niezwykle pedalskie.
    Skoro choragiewki tęczawe, to ten róż tez pewnie nieprzypadkowy.
  • Sam mam kilka różowych koszul, ale za pe się nie uważam, ani od mężczyzn propozycji obscenicznych nie otrzymalem
  • w takim kolorze?image
    christoph napisal(a):
    Sam mam kilka różowych koszul
  • Nie, inny odcień i splot
  • Kolega może łososiowe ma. W życiu nie widziałem faceta w różowej koszuli.
  • edytowano December 2020
    Kurcze, widzialam sedziow pilkarskich w takich koszlkach, nie wiem czy Liga Mistrzow?
    O, oto dowód!
    image
    kolorek bardzo popularny na gay parade

    TecumSeh napisal(a):
    Kolega może łososiowe ma. W życiu nie widziałem faceta w różowej koszuli.
    moze pudrowy róż?

    https://www.google.com/search?q=pudrowy+róż&oq=pudrowy&aqs=chrome.1.69i57j0l3.3161j0j4&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
  • edytowano December 2020
    Też mam różowe koszule. Świetnie pasują i do szarego i granatowego gajera.
    Już jestę za stary na zostanie anusofilę.
  • U Ferdynanda jednak do spodni w kolorze khaki. Gorzej pasuje. No i raczej bluza, piżama. Koszula wygląda inaczy.
  • Pod koszula
  • Mój ulubiony dowcip łóżkowy z 3rzeszy.

    Żona Goeringa budzi się w nocy i widzi że mąż klęczy na łóżku i wymachuje buławą marszalkowską.
    Herrmann Was machst du?
    Czyli Herrmann co ty robisz?

    Awansuję podkoszulka na koszulę

    Ich ernenne mein Unterhemd zu Oberhemd
  • image
    Po angielskiu jest lepiej.
    Popatrzcie ile różnych nazw odcieni "różowego" jest w angielskim.

    Podobnie z ornatem zakładanym dwa razy w roku: w trzecią niedzielę adwentu i czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Dzieciaki mówią "pink", ksiądz poprawia że ten kolor to "rose". Spotkałem się z określeniem "salmon" czyli łososiowy ale bardzo rzadko.
    image

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano December 2020
    Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Popatrzcie ile różnych nazw odcieni "różowego" jest w angielskim.
    bubblegum ! ;))
    ballet slipper ? myślałem, że są białe... (baletki)
    crepe ? (tkanina) krepy także przeróżne są (w kolorach)

    lemonade lemoniada??? naprawdę ktoś widział różowe cytryny? nie mówiąc o limonkach!
  • Hehe, no widzisz pan, co dla kulegi jest dziwne, inni bierą "for granted". Pink lemonade to 150-letnia tradycja w Ameryce.
    https://www.huffingtonpost.ca/entry/why-is-lemonade-pink_n_1503570
    a bubblegum to 100-letnia tradycja. "Bubble gum got its distinctive pink color because the original recipe Diemer worked on produced a dingy gray colored gum, so he added red dye (diluted to pink) as that was the only dye he had on hand at the time."
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bubble_gum

    Baletki tylko białe? No są. I czarne i czerwone a obstawiam, że i w tęczowych już jakiś baletmiszcz produkował się na /ob/scenie. Ale jako ojciec trzech córek mówię, że różowe chyba najbardziej popularne.

    Crepe - myślę, że chodzi o krepinę, papiór taki. Jasne, że są we wszystkich kolorach, ale przynajmniej jest jakaś nazwa utożsamiana z tym odcieniem.


    Aaa, jeszcze podrążę: Ciekawe jest, że kulega poddał w wątpliwość lemonade i bubblegum. Bo, ponieważ, alebowiem akurat reszta tych tutej odcieni może być nie kojarzona przez ogólną ludożerkę. Ale te dwa są wryte w czapę, bo każden szczyl zna pink lemonade i bubblegum od małego.

    👣

    🐾
    🐾

  • Z tym crepe to chyba idzie o napleśnik.
  • los napisal(a):
    Z tym crepe to chyba idzie o napleśnik.
    That, sir, is also possible.

    👣

    🐾
    🐾

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Aaa, jeszcze podrążę: Ciekawe jest, że kulega poddał w wątpliwość lemonade i bubblegum. Bo, ponieważ, alebowiem akurat reszta tych tutej odcieni może być nie kojarzona przez ogólną ludożerkę. Ale te dwa są wryte w czapę, bo każden szczyl zna pink lemonade i bubblegum od małego.
    W Polsce każden szczyl zna Smerfy (teraz też lecą, nowe, komputerowe 3D), więc cyjanowe/jasno-intensywno-błękitne lody są o smaku: smerfowym :)

  • Lody cyjanowe są o smaku smerfowym?
  • Cyjan magenta i takie tam
    Slang pewnej grupy z obrzeży
    Randgruppe, jednak nie Ayn Rand
  • edytowano December 2020
    Specjalnie tak (w ten sposób) napisałem! ;)

    ps.
    wezewiązku z systemami kolorów RGB i CMY (sześć tych barw na okręgu) nauczyłem syna2 koloru cyjanowego

    image

    image
  • christoph napisal(a):
    Slang pewnej grupy z obrzeży
    Randgruppe,
    Hę???

  • romeck napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Slang pewnej grupy z obrzeży
    Randgruppe,
    Hę???

    Randgruppe, margines, często grupa na krawędzi, czasem ekskluzywna bardzo
  • los napisal(a):
    Lody cyjanowe są o smaku smerfowym?
    Nie no, jednak lody cyjankowe to trochę słabe marketingowo. Jeśli już, to powinny być czarne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.